26 Ekim-1 Kasım 2020 Astroloji Gündemi

26 Ekim-1 Kasım 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Bir dolunay haftası var yine sırada.

Normal şartlarda Ay’ın döngülerinde ilerlerken, ayda bir kez dolunay yaşıyoruz. Bu kez bir ayın içerisine iki dolunay sığıyor. Ekim ayı içinde yaşayacağımız ikinci dolunay bu.

Uranüs ile kavuşum halinde gerçekleşen bir dolunay. Bitmesi gerekenler, tamamlanması gerekenler sonlanıyor. Bir özgürleşme dolunayı diyebilirim. Uranüs uyanışlar, aydınlanmalar getirecektir ve bu farkındalıklar da bizi yeni kararlara sevk edecektir.

Bunun dışında bereketli de bir dolunay esasen. Boğa burcunda, toprak elementinde gerçekleşiyor. Maddi anlamda emeklerimizin karşılığını alabileceğimiz, güçlü bir dolunay döngüsündeyiz. Dolunay yazım gelecek.

Venüs burç değiştiriyor ayrıca bu hafta. 28 Ekim’de terazi burcuna geçiyor.

Boğa ve terazi burçlarının yöneticisidir Venüs. Dolayısıyla bu iki burçta rahat ediyor. İyicil etkileri daha kuvvetli oluyor boğada ya da terazide olunca.

İnsan ilişkilerimiz, özel ve sosyal ilişkilerimiz açısından güzel bir transit. Ama transitin son günlerini ayrı tutuyorum. Çünkü Venüs, terazi yolculuğunun sonuna yaklaşırken oğlak burcundaki gezegenlerden uyumsuz açılar alacak. Venüs’ün terazi döngüsü için de ayrı bir yazı yayınlayacağım. Her transiti, her gelişmeyi hem genel etkiler, hem de burçlar bazında olasılıklar üzerinden konuşuyoruz, biliyorsunuz.

Merkür, retro hareketi içerisinde terazi burcuna dönüyor ayrıca 28 Ekim’de. Akrep burcunda başladığı bu retro hareketin kalan son birkaç günü terazi burcunda yaşanacak. İnsan ilişkilerimizde bir şeyleri yeniden yapılandırmamızı sağlayacak bu etki. Neleri düzeltmemiz, denge için neleri artırmamız, neleri azaltmamız gerektiğini fark ettirecek.

Şimdi haftanın detaylarını her bir gün için aktaracağım. Öncesinde iletişim bilgilerim geliyor.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


26 Ekim-1 Kasım haftasının öne çıkan gezegen açıları :

31 Ekim : Güneş Uranüs karşıtlığı : Güneş 8° Akrep, Uranüs 8° Boğa

Dolunaya eşlik eden bir açı. Karşıtlıklar uyumsuz açılardır. Biraz zorlayıcı bir görünüm bu. Uranüs ani olanı, beklenmedik olanı, hızlı gelişen durumları anlatıyor.

Karşıtlıklarında kopuşlar, ani biten durumlar getirebiliyor. Ama olan her şey esasen hayrımıza, iyiliğimize oluyor. Uranüsyen bu dolunay, bizi kısıtlayan düşüncelerden, durumlardan, ortamlardan özgürleşmemizi sağlayacaktır. Bu yönde kararlar getirecektir.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

26 Ekim 2020 Pazartesi

Ay gün başlarken 00:18’de balık burcuna geçiyor.

Sabahın erken saatlerinde Ay, Güneş ve Merkür ile uyumlu açılarda. Günlük işler ve dialoglar açısından güzel bir destek.

Günün ikinci yarısında Ay’ın uyumlu bir açısını daha görüyoruz. Ay Uranüs altmışlığı, parasal konularda şanslı etkiler yaratıyor. Bize ruhsal anlamda açılımlar getirebilecek, ruhumuza iyi gelebilecek şeyler satın alabiliriz ayrıca. Spiritüel konularla ilgili alışverişlerimiz olabilir. Örneğin bir kitap, örneğin melek kartı destesi, örneğin bir tütsü.


27 Ekim 2020 Salı

Ay bugün balık burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Neptün kavuşumu etkin. Hoşgörü, iyilik, iyi niyet, sevgi, yardımlaşma şeklinde anlatabilirim bu kavuşumu. Diğer yandan Neptün uykulu olma halini, dalgınlıkları da anlatır biraz. Günlük işlerimizde dikkatli olalım.

Gündüz saatlerinde çok güzel bir Ay Jüpiter altmışlığı var. Finansal anlamda şanslar, eğitimle ve hocalarla ilgili konularda şanslar, hukuksal konularda pozitif gelişmeler olabilir. Yolculuklar  açısından olumlu bir altmışlık ayrıca. Başka bir şehirde ya da ülkede yaşayan yakınlarınızla ilgili güzel gelişmeler de olabilir.

Akşam üstünden başlayarak akşam saatleri boyunca Ay Pluto altmışlığının maddi manevi, her iki anlamda gücü simgeleyen, pozitif etkisi bizimle. Parasal konularda ya da ruhsal anlamda bir Pluto desteği.

Akşam ve gece saatlerinde Ay bu kez Satürn ile güzel bir açı yapıyor. İşimize dair konularda iyi fikirler bulabiliriz, yeni niyetler doğabilir içimizde. Gün boyunca Ay’ın açıları güzel bugün !


28 Ekim 2020 Çarşamba

Ay 03:45-11:44 arasında boşlukta, 11:44’te koç burcuna geçiyor. Öğle saatlerinde bir Ay Venüs karşıtlığının etkisindeyiz. Çünkü Venüs bugün itibariyle, terazi burcuna geçmiş durumda.

İlişkilerde agresyona ya da kırgınlıklara açık bir zaman dilimi.

Akşam saatlerinde Ay, Kiron ile kavuşuyor. Şifalanmaya, kendi içimizde iyileşmeye, kurban rolünden çıkmaya, gücümüzü elimize almaya çağırıyor bizi gökyüzü.


29 Ekim 2020 Perşembe

Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun ! Cumhuriyetimiz 97 yaşında. İlelebet var olsun.

Ulu önder gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, nice imkansızlıkların, çaresizliklerin  içinde çareler, mucizeler yaratan atalarımızın değerli varlığı önünde saygıyla eğiliyoruz bir kez daha. Her şeyi onlara borçluyuz !

Ay bugün koç burcundaki ilerleyişine devam ediyor. Hızlıyız, hareketliyiz, heveslerimiz yüksek bugün. Enerjimiz yüksek. Yeni şeyler başlatmak istiyoruz.

Akşam saatlerinde Ay, Mars ile kavuşuyor. Tartışmalardan uzak tutun kendinizi. Odağınız huzurunuzda ve keyfinizde olsun.


30 Ekim 2020 Cuma

Ay tüm gün koç burcunda.

Sabahın erken saatlerinde önce Ay Jüpiter karesi, ardından öğleye doğru Ay Pluto karesi geliyor. Sizi öfkelendirecek şeyler olabilir. Özellikle otoriteden yana gerilmek mümkün.

Ay’ın açıları uyumsuz bugün. Gündüz saatlerinde Ay Satürn karesi doğabilecek kısıtları, beklemeleri, gecikmeleri anlatıyor. Karamsar bir modu var bu vaktin.

Akşam üstünde ise Ay Merkür karşıtlığının iletişimleri zorlaştırabilecek etkisindeyiz. Uzlaşmaya çalışmak, ortak karar almaya çalışmak işe yaramayabilir. İletişimleri azaltalım.

19:12 sonrasında Ay boşlukta.


31 Ekim 2020 Cumartesi

Ay 00:18’de, yani hemen günün başında boğa burcuna geçiyor. Burada bir dolunay olacak bugün. Yukarıda genel olarak konuştuk. Ayrı bir yazısı da gelecek.


1 Kasım 2020 Pazar

Ay bugün boğa burcunda, keyifleri anlatan bir alanda ve şahane açılarda sevgili okuyucularım.

Günün ilk yarısında Ay Neptün altmışlığı ile huzurumuz yerinde. Ruhsal anlamda güçlü hissediyoruz. Akıştayız.

Günün ikinci yarısında Ay Jüpiter üçgeni, parasal konularda, alışverişlerde destekliyor bizi. Yeme içme konusunda da keyiflere odaklanıyoruz.

Akşam saatlerinde Ay Pluto üçgeni, iş ve para ile ilgili konularda, aile büyükleri ile ilgili konularda pozitif bir etki sunuyor.

Gece saatlerinde Ay Satürn üçgeni, işimizle, kazançlarımızla ilgili yeni planlar yapabileceğimizi, işe yarayacak, değişim yaratacak fikirler bulabileceğimizi anlatıyor. Harika bir Pazar !


Kasım ayı burç yorumlarınızı da yayınlamaya başladım sevgili okuyucularım. Ayın astroloji gündemi ve yayınlamış olduğum 4 burç aşağıda. Devamı geliyor.

Kasım 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Kasım 2020, Boğa Burcu Kasım 2020, İkizler Burcu Kasım 2020,

Yengeç Burcu Kasım 2020

Ekim ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor, tıklayınız.

Ekim 2020 Astroloji Gündemi

 Koç Burcu Ekim 2020, Boğa Burcu Ekim 2020, İkizler Burcu Ekim 2020,

Yengeç Burcu Ekim 2020, Aslan Burcu Ekim 2020, Başak Burcu Ekim 2020,

Terazi Burcu Ekim 2020, Akrep Burcu Ekim 2020, Yay Burcu Ekim 2020,

Oğlak Burcu Ekim 2020, Kova Burcu Ekim 2020, Balık Burcu Ekim 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

2021’e Genel Bakış

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-21 Kasım 2020

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Huzurlu, sağlıklı, mutlu bir hafta diliyorum hepinize.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!