25 Şubat – 3 Mart 2019 Astroloji Gündemi

25 Şubat – 3 Mart 2019 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım 🙂

Güzel mesajlarınız için teşekkür ederek başlamak istiyorum. Gündelik yaşamınızı, yazılarıma göre düzenlediğinizi söylüyorsunuz. Ne mutlu 🙂

İrili ufaklı her tür işimiz, konumuz için iyi açılı zamanları seçersek, sert açılı zamanlarda temkinli olursak, astrolojiyi en doğru şekilde kullanmış oluruz. Vesile olmaktan ötürü mutluyum, ben de sizleri seviyoruumm :)) Eksik olmayın.

Hadi, yeni haftaya bakalım !

Merkür retrosu yaklaşıyor. Gündemimizde o var öncelikle. Etkileri başladı, ben de sizler için getirebileceği olasılıkları bu yazımda anlattım : Merkür Retrosu Geliyor ! 5 Mart – 29 Mart

Retrodan önceki son haftadayız. İmzalar, kararlar, düzenlemeler, başlangıçlar için bu haftayı değerlendirelim, retroya kalmayalım derim.

Yeni haftada Venüs burç değiştiriyor. Oğlak transiti bitiyor artık, kova burcuna geçiyor. Bu çok güzel bir transit olacak.

25 Şubat – 3 Mart 2019 haftasının başlıca önemli gelişmeleri :

Venüs, 1 Mart Cuma günü, kova burcuna geçiyor. İlişkilerde özgürlük temasının öne çıkacağı bir transit bu.

Venüs-oğlak döneminde, oğlak burcunun doğası itibariyle, geleneksellik, kuralcılık, örfler, adetler önemli oldu, böyle bir çerçeve sundu Venüs o alanda iken. Şimdi ise kova etkisiyle, kalıpların ötesine geçilecek. Yani daha özgürlükçü yaşanacak aşklar, ilişkiler geliyor. Ayrıca mevcut ilişkilerde kişisel alan, bireysel özgürlük, çiftlerin birbirlerinin haklarına olan sayıgısı önem kazanacak.

Bunlar dışında sosyalleştirecek bizi Venüs kovada iken. Yeni arkadaş çevreleri, kurslar, hobiler getirecek. Özellikle ateş ve hava elementinden olanlar için mis gibi transit valla 🙂

25 Şubat – 3 Mart 2019 haftasının başlıca önemli açıları :

Bu hafta çok sayıda gezegen açımız yok. Geçen hafta uzuunca bir listem vardı, gökyüzü coşmuş durumdaydı. Bu hafta daha dingin 🙂

28 Şubat 2019 : Güneş Mars altmışlığı : Güneş 8° Balık, Mars 9° Boğa

Çok güzel bir açı. Başlangıçlar, yeni adımlar getirecek bize. Enerjimizi, motivasyonumuzu, kendimize olan inancımızı yükseltecek ve yeni şeylere başlayacağız. Geri planda durmak ve beklemek yerine, hareket alacağız. Oldukça destekleyici bir görünüm ! Özellikle finansal şans vaat ettiğini, parasal alanda fırsatlar getireceğini söyleyebilirim.


1 Mart 2019 : Venüs Uranüs karesi : Venüs 29° Oğlak, Uranüs 29° Koç

İlişkilerde, iletişimlerde ani agresyon getirebilir bu açı. Hızlı karar almaktan kaçının lütfen.

Ufacık şeylerden tartışma yaşanabiliyor böyle karelerde. Serin durmak ve belki sessiz kalmak fayda sağlayacaktır. Anneyle, babayla, sevgiliyle, arkadaşla, kimle olursa olsun, karşı taraf sinirliyken yangına körükle gitmemek, durumu daha da zorlaştırmamak adına ‘Sonra konuşalım, şimdi çok gerginiz. Biraz yatışsın bakalım öfkemiz’ demek birçok olumsuzluğa engel olur, öyle değil mi ? İletişimde kontrol mekanizması çok önemli, elden geldiğince öğrenelim.


 Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

25 Şubat 2019 Pazartesi

Ay, gün boyunca akrep burcunda, gayet olumlu açıları da var 🙂

Günün ilk kısmında Ay, oğlaktaki Venüs ve Pluto ile altmışlık, yani uyumlu açılarda. Ayrıca öğleden sonra Merkür ile üçgen yapıyor. Önemli toplantılar, yazışmalar, görüşmeler için atmosfer çok uygun. Güç ve yetki sahibi kişilerden, otorite figürlerinden destekler bulabileceğimiz, işlerin rahat akacağı bir zaman dilimindeyiz.

Günün ikinci yarısı da güzel esasen. Ancak 15:12 itibariyle Ay, boşluğa girdiğinden daha dağınık ve odaklanmakta zorluk çekeceğimiz bir enerji akışı başlıyor. Ay, saatler süren boşluk etkisinin ardından, gece 00:20’de yay burcuna geçiyor. 15:12 sonrasında yeni ve önemli bir şey başlatmamanızı tavsiye ederim.

26 Şubat 2019 Salı

Ay, günün tamamında yay burcunda. İyimser, neşeli, pozitif bir atmosferdeyiz. Öğreniyoruz, keşfediyoruz, ufkumuzu açan şeylerle karşılaşıyoruz bugün. Ayrıca eğitim, akademik konular önümüze gelebilir. Yurt dışı bağlantılı konularla, yabancı kültürlerle, yabancı dillerle meşgul olabiliriz yay etkisiyle.

İki görünüme karşı uyarayım bugün sizi. Sabah saatlerinde Venüs, güney ay düğümü ile kavuşuyor ve temeli sağlam olmayan ilişkiler için tehlike yaratıyor.

Günün ikinci yarısında ise Ay-Güneş karesi var. İletişimlerde, özellikle de kadın-erkek ilişkilerinde uyumsuzluk getirebilir. Özellikle yay etkisiyle, fazla dürüst olmak, pot kırmak olası 🙂

27 Şubat 2019 Çarşamba

Ay, gün boyunca yay burcunda ilerliyor. Eğitim, seyahatler, yabancılarla yapılacak işler, reklam, tanıtım, pazarlama faaliyetleri, vb için destekleyici bir gün.

Güne, sabahın erken saatlerinde kesinleşen Ay-Neptün karesi ile başlıyoruz. Yataktan çıkasımız yok 🙂 Enerjimiz düşük biraz. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde etkiler güzelleşiyor. Ay yay burcunda olur da, keyif, neşe olmaz mı ? Hele de akşamüstü devreye giren ve günün geri kalanında etkilerini hissedeceğimiz bir Ay-Jüpiter kavuşumu var ki, yüzümüzü güldürecek 🙂 Mutlu gelişmeler, fırsatlar, sevindirecek bir şeyler geliyor 🙂 Hadi bakalım !

28 Şubat 2019 Perşembe

Ay, 09:17-09:47 boşlukta. 09:47 itibariyle oğlak burcuna geçiyor. Yapılacak işler, görevler, sorumluluklar, üstlerle iletişimler öne çıkıyor oğlak etkisiyle. Son derece çalışkan ve görev odaklı olacağımız, yaklaşık 2,5 günlük bir süreç başlıyor.

Ayrıca bugün yukarıda anlattığım Güneş-Mars altmışlığı kesinleşiyor. Birkaç gün yararlanacağız ama, maksimum etkisi bugün !

1 Mart 2019 Cuma

Mart ayına giriş yapıyoruz bugün. Herkes için çok güzel bir ay olsun ! Mart 2019 Astroloji Gündemi de burada.

Ay, günün tamamında oğlak burcunda. Disiplinli ve kontrollüyüz. Ama inatçı ve sabit görüşlü de olabileceğimiz bir atmosfer var, bundan kaçınalım. Venüs-Uranüs karesi bugün kesinleşiyor çünkü, tatsızlık çıkmasın !

Sabah saatleri Ay-Güneş uyumuyla destekleyici, işler rahat akar. Ancak akşam için aynı şeyi söyleyemiyorum. Ay-Satürn kavuşumu var çünkü. Bizi kısıtlayan bir şeyler olabilir  ya da kısıtlanıyor gibi hissedebiliriz. Karamsar bir ruh halinde oluruz muhtemelen. Oraya da dikkat. Kendimizi, motivasyonumuzu aşağıya çekmeyelim.

2 Mart  2019 Cumartesi

Ay, 22:08 kadar oğlak burcunda.

Sabahın ilk saatlerinde Ay-Pluto kavuşumu keyifsiz hissettirebilir, ama ilerleyen saatlerde etkiler dağılıyor. Akşamüstünden itibaren devreye giren ve akşamı da güzelleştiren bir Ay-Merkür altmışlığı görüyoruz 🙂 İletişimlerden yana şanslıyız bu zaman diliminde. 21:47-22:08 arasında boşlukta olan Ay, 22:08 itibariyle kova burcuna geçiyor. Yeni, yaratıcı, orijinal fikirler geliyoor 🙂

3 Mart 2019 Pazar

Ay kova burcunda bugün. Kova, sosyal çevremizi sembolize eder. Arkadaşlarla, dostlarla program yapmak, sosyelleşmek, birlikte sofralar kurmak için çok güzel bir atmosfer var 🙂 Ayrıca hobiler, kurslar, dernekler, organizasyonlar için de uygun bir gündeyiz.

Sadece akşamın ilerleyen saatlerini not düşeyim. Ay-Mars karesi var ve biraz agresyon yaratabilir.

25 Şubat – 3 Mart 2019 haftasının detayları böyle !

Bu arada, @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Mail adresimi de hatırlatayım. Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

19 Şubat 2019 Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri

Güneş Balık Burcunda 19 Şubat – 21 Mart 2019

Mars Boğa Burcunda 14 Şubat – 31 Mart 2019

Venüs Oğlak Burcunda 4 Şubat-1 Mart 2019

Koç Burcu Mart 2019, Boğa Burcu Mart 2019 (Diğer burçlar sırayla geliyor)

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Sağlıklı, mutlu, keyifli ve bereketli bir hafta olsun herkes için !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!