25 Haziran-1 Temmuz 2018 Haftalık Burç Yorumları

25 Haziran-1 Temmuz 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerine hoşgeldiniz 🙂

Dolunay haftasına giriş yapıyoruz. Satürn ile kavuşum halinde gerçekleşecek, Satürnyen bir dolunay bu.

28 Haziran oğlak dolunayının genel etkileri burada efendim.

Burçlara etkilerini ise aşağıya bırakıyorum. Her bir yazıda 3 burç için detaylı açıklamalar bulunuyor. Yükselen burcunuza öncelik vererek okuyunuz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Ayrıca bir süredir anlattığım Mars retrosu bu hafta başlıyor ! 27 Haziran başlangıç tarihi.

Bu hafta ayrıca Merkür aslan burcuna geçiyor. Hem genel etkilerini, hem burçlara neler getirebileceğini anlatacağım ayrı bir yazıda 🙂

Haftanın başlıca açıları :

25 Haziran 2018  :   Venüs kare Jüpiter      Venüs 12° Aslan, Jüpiter 13° Akrep

27 Haziran 2018  :  Güneş karşıt Satürn      Güneş 5° Yengeç, Satürn 5° Oğlak

30 Haziran 2018 :   Merkür kare Uranüs    Merkür 1° Aslan, Uranüs 1° Boğa

 

Gezegenler arası kare ve karşıtlıkların, yani sert açıların ön planda olduğu, dolunay enerjisi ile de birleşen zor bir hafta, yalan yok.

Çok daha olunlu zamanlar olacak elbet. Ama bu hafta gökyüzü böyle.

Şimdi her bir güne detaylı bakalım :

25 Haziran 2018 Pazartesi

Sabah 07:30 itibariyle Ay yay burcunda. Eğitim, hukuk, yurt dışı bağlantılı konular, uluslararası işler, iletişim konuları geliyor önümüze bugün. Bugün ayrıca Venüs ve Jüpiter arasında uyumsuz bir açı var. Kalp kırıklıkları olası. Gereğinden fazla abartabiliriz bir şeyleri. Akşam saatlerinde ise Ay-Mars arasında üçgen yani uyumlu açı ile toparlıyoruz bir şeyleri. Harekete geçmek için göreceli olarak daha uygun saatler.

26 Haziran 2018 Salı

Ay yay burcunda ilerlemeye devam ediyor bugün de. Günün ilk yarısında Ay’ın aslan burcundaki Venüs ve kova burcundaki Mars ile uyumlu açıları var. İşlerin daha rahat akacağı saatler, kullanabilirsiniz. Daha uyumlu, daha verimli olabileceğimiz, daha iyi hissedebileceğimiz bir zaman dilimi. Günün ikinci yarısında ise balık burcundaki Neptün ile uyumsuz görünüm yapan Ay hayal kırıklıklarına, netleşememeye zemin hazırlıyor. Buna ek olarak 15:53’te Ay’ın boşluğa girmesiyle birlikte tam bir belirsizlik havası oluşuyor. Bir şeyler havada kalıyor, yön bulmakta zorlanıyoruz. Girişimler için uygun olmadığını belirteyim efendim.

27 Haziran 2018 Çarşamba

18:53′ kadar ay yay burcunda, boşlukta. İlerlemek zor görünüyor. Bugün ayrıca Güneş-Satürn karşıt açısı var. Hocalarla, eğitmenlerle, yetki sahibi kişilerle, devlet bağlantılı konularda otorite sahibi figürlerle sıkıntılar yaşanabilecek bir gün. Kısıtlanmış hissedeceğiz kendimizi, iyimserliğimizi korumakta zorlanacağımız etkiler var gökyüzünde. 18:53 itibariyle Ay oğlak burcuna geçiyor ve boğadaki Uranüs ile üçgen açı yapıyor. Tatlı sürprizlere açık bir akşam ve günün olumsuzlukları üzerine biraz olsun keyifli bir akış oluşuyor, dengeleniyoruz 🙂

28 Haziran 2018 Perşembe

Ay oğlak burcunda gün boyunca. Bugün dolunay günü. Yazının başında dolunayın hem genel, hem burçlara etkileri yer alıyor. Okumak ve etkilerden haberdar olarak kontrollü ilerlemek fayda getirecektir. Günün ikinci yarısında Ay-Jüpiter altmışlığı iyiserliğimizi artıracak, işlerimizin daha rahat akmasını sağlayacak bir açı, değerlendirebiliriz efendim.

29 Haziran 2018 Cuma

Sabah saatlerinde Ay ve Neptün arasında altmışlık, destekleyici bir açı var. Empati, maneviyat ve sevgi enerjisinin yüksek olacağı saatler bunlar. Öğleye doğru olan zaman diliminde ise Pluto ile kavuşum yapan Ay, disiplinli, kontrollü ve somut adımlarla ilerlememiz gerektiğini gösteriyor. Tartışmalara ve yıkıcı etkilere de açık olduğumuz saatler. Sözlere dikkat. 11:57’den itibaren Ay’ın boşluğa gireceğini de belirteyim. Günün devamında Ay boşlukta olacağından girişimler için uygun değil, ertelemekte fayda var açıkçası.

30 Haziran 2018 Cumartesi

Ay, 07:37’den itibaren kova burcunda. Duyarlılığın artacağı, bireysel bencillikler yerine, bütünü düşüneceğimiz bir gün. Arkadaşlarımızla temasın artacağı, sosyalleşmek isteyeceğimiz görünümler var. Ancak Merkür-Uranüs arasında kare yani zorlu bir açı kalıbı kesinleşiyor bugün. İletişimlerde zorlanmak olası görünüyor. Agresyon enerjisi yüksek. Sakin geçirelim Cumartesi’yi.

1 Temmuz 2018 Pazar

Ay yine kova burcunda ve sabah saatlerinde kovada olan Mars ile kavuşuyor. Bu etki de tartışmalara, sert ve kaba davranışlara zemin hazırlıyor. Bu açının ardından bir de Jüpiter ile uyumsuz görünüm yapan Ay, ‘Bugünü kendinle sakin geçir ! Dışarıda olmak, programlar yapmak yerine evin huzurunu seç.’ diyor açıkçası.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yani astrolojik danışmanlık için anlatburcak@gmail.com’dan bilgi alabilirsiniz.

İyi haftalar diliyorum herkese 🙂

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!