25 Eylül 2018 Koç Burcunda Dolunay

25 Eylül 2018 Koç Burcunda Dolunay

Herkese merhabalar 🙂 Öncelikle sizlere sürpriz bir hediyem var !

Bu hafta benim için, www.anlatburcak.com için önemli bir hafta !

www.anlatburcak.com, 21 Eylül 2018’de 1.yaşını dolduruyor !

Websitemi açtığım günden beri, her şey güzel ilerliyor, bağımız daim olsun 🙂

Anlatburcak’ın doğumgününü, instagram üzerinden bir çekilişle kutlayalım mı 🙂

 

Şanslı bir okuyucuma : Ekim-Kasım-Aralık 2018 Analizi (Bireysel Doğum Haritası doğrultusunda) hediye ediyorum !

Çekilişlerin devamı da gelecek bu arada, takipte kalın derim 🙂

Katılımınız için çekiliş postu ve detaylar @anlatburcak instagram hesabında !

Şimdi dolunaya bakalım birlikte !

25 Eylül 2018 Salı günü, Türkiye saati ile 04:50’de, koç burcunun 1 derecesinde, güçlü bir dolunay meydana geliyor.

Dolunay, en özetle Güneş ve Ay’ın karşı karşıya gelmesidir efendim. Güneş-Ay karşıtlığıdır.

Yani her dolunayda, Güneş ve Ay, birbirine tam zıt konum alır. Güneş hangi burçta, nerede ise, Ay da tam zıt burcunda o derecededir.

Dolayısıyla, her zaman söylerim, ne kadar şahane açılar eşliğinde gerçekleşecek olursa olsun, dolunay dolunaydır.

Çünkü Güneş-Ay karşıtlığı demek, düşünce-duygu çatışmasıdır.

Güneş eril, Ay dişil olduğundan, eril ve dişil enerjinin çatışmasıdır.

Haliyle ruhsal anlamda zorlar, duyguları yükseltir, içsel huzursuzluk yaratır. Kendimizden taşacak gibi hissederiz. Nereye gitsek, ne yapsak da ruh halimizi düzeltsek, bilemeyiz. Uykusuzluk yaşarız. Kolay sinirleniriz dolunay dönemlerinde.

Dolayısıyla her dolunayda, öncesi-sonrası birkaç gün dikkat etmeli, daha kontrollü olmaya özen göstermeliyiz.

Sözlerimize, davranışlarımıza, tepkilerimize bir ölçü getirmeli, mümkün olduğunca kimselere uymadan, çatışmalara girmeden sakince geçirmeliyiz bu günleri.

Ayrıca dolunay, tamamlanma enerjisidir. Yeniay döneminde ektiklerimizin sonuçlarını görür, karşılığını alırız dolunayda.

Hasat vaktidir dolunay. Yeniay sırasında hangi konularda girişimde bulundunuz, adım attınız, hangi alanlarda yenilik fırsatları yakaladınız, onları bir düşünün bakalım. O konular üzerinden net ve somut sonuçlar var çünkü dolunay ve takip eden 10-15 günlük süreç içerisinde.

İşinizi kolaylaştırmak için yeniay yazımın linkini bırakayım şöyle, bir hatırlayın bakalım :

9 Eylül 2018 Başak Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

 

Peki dolunay sırasında gökyüzü ne durumda, şimdi gezegen konumlarını inceleyelim :

1. Satürn 2 derece oğlak burcunda ve dolunaya kare açı yapıyor. Dolunayın en zorlu açısı bu.

Satürn kısıtlar, sınavlar verir, karamsar hissettirir. Dolunayda zaten duygularımız coşmuşken, Satürn de tuz biber olacak, evet. Açıkçası böyle 🙁

Ancak olumlu etkileri de olacak. Biz her zaman ne kazandığımıza odaklanalım, faydasına çevirelim yüzümüzü.

Satürn, problemin nerede olduğunu, nereyi düzeltmemiz gerektiğini gösterecek bize.

‘Şu noktada hatalısın, eksiksin. Şurayı ihmal ettin. Bunu yarım bıraktın. Düzelt, değiştir, tamamla, daha iyi hale getir.’ diyecek. Çeşitli deneyimlerle yanlış ve eksik noktalara ışık tutacak.

2. Dolunay, Şiron ile birleşiyor. Şiron ‘yaralı şifacı’dır. Kendisi nereden yaradan almışsa, oradan iyi gelir başkalarına.

Dolunayın Şiron ile kavuşumda gerçekleşiyor olması, yaraları gün yüzüne çıkaracak, görünür hale getirecek.

İç dünyamızda, ruhumuzda şifalanması gereken noktaları fark edeceğiz.

Aile bireyleriyle, partnerle ya da başka biriyle, hangi iletişimiz, ilişkimiz ne sebeple iyi gitmiyor ?

Hangi çocukluk travmamız ya da geçmişimizdeki hangi sebep bugün yaşamımıza nasıl yansıyor, bunları fark edeceğiz.

Neyi neden hissettiğimizi tespit edecek, çözüm için bir farkındalık elde edeceğiz.

3. Merkür-Mars üçgeni var dolunay sırasında. İşte bakın bu çok güzel bir etki !

Yukarıda sıkça bir şeyleri fark edeceğimizi, karanlık noktalarda uyanış yaşayacağımızı, ilerlememiz gereken yönde bir şeyleri idrak edeceğimizi vurguladım. Bu dolunay, bunları sağlayacak.

İşte Merkür-Mars üçgeni de, sorun fark ettiğimiz noktalarda çözüm için mantıklı, işe yarayacak fikirler bulmamızı ve çözüm doğrultusunda harekete geçebilmemizi sağlayacak.

Yani bu dolunay, sorunu fark ettirip çözüm sunacak. Tabii biz ne kadar açarsak gözümüzü, neyi neden yaşadığımızı, hayatın bize ne söylemeye çalıştığını ne kadar doğru okursak, o kadar güzel yol alacağız.

Çünkü yaradılmış olan sistemde, Yüce Yaradanın kurmuş olduğu bu düzende, hiçbir şey sebepsiz olmuyor. Hiçbir şey boşuna gerçekleşmiyor. İlahi senaryo, size ne söylemek istiyor, hangi uyarıyı yapıyor, dolunayı en güzel biçimde okumanızı ve bu doğrultuda en doğru şekli almanızı diliyorum. Çünkü sizleri seviyorum 🙂

Şimdi dolunay etkilerini, burçlar için ayrı ayrı anlatacağım. Ama öncesinde sizden küçük bir ricam var.

Ben doktora tezimi yazıyorum ve araştırma sürecim için hazırlamış olduğum bir anketim var.

Belli bir kişi sayısına ulaşmak gerekiyor böyle çalışmalarda. Dolayısıyla anketime katılırsanız, bana büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Yaklaşık 4-5 dakika süren, kahve zincirleri ile ilgili bir anket. Linki aşağıda.

http://www.surveey.com/SurveyStart.aspx?lang=1&surv=b50d8a21cbf24820b0c04c9783c68ee9

Sadece akademik amaçlı kullanılacak. Ayrıca isim, vb bilgileriniz olmayacak.

Katılanlara teşekkür ediyorum, elleriniz dert görmesin 🙂

 

Şimdi bakalım dolunay burçlara neler getiriyor ! Tabii, her zaman öngörülerde yükselen burcunuza öncelik verin efendim.

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Dolunay sizde gerçekleşiyor, dolayısıyla en çok sizi ilgilendiriyor. Dolunay ve takip eden süreçte, baş bölgenize dikkat etmeli, sakarlıklara, vb ani gelişen durumlara karşı tedbirli olmalısınız. Ayrıca öfke kontrolü, olaylara vereceğiniz tepkiler, seçeceğiniz kelimeler konusunda da temkinli olun lütfen. Bunlar dışında, bir projenizi ortaya koyabileceğiniz, bir süredir hazırlığını yaptığınız, gizli tuttuğunuz bir planınızı duyurabileceğiniz bir dönem. Bir kararınız, bir yeniliğinizle öne çıkabileceğiniz zamanlardasınız. Gündem sizsiniz yani 🙂

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 12.evinizde gerçekleşecek bu dolunay ile, duygusal yoğunluğunuzun artacağını, açıkçası iç dünyanızın biraz karışacağını söyleyebilirim. Akıtmanız gereken zehri fark edeceğiniz, sizi aşağı çeken durumlardan arınabileceğiniz bir süreç. Gizli düşmanlıklara karşı uyarayım bu arada. Arkanızdan çevrilen işlerin önünüze gelebileceği zamanlardasınız. Sağlık konusunda da enerjisi biraz düşük bir 15 günlük dönem. Dolunay zorlayıcı maalesef, ama uyanışlar sağlayacak, deneyim kazandıracak bizlere.

İkizler ve Yükselen İkizler : 11.evinizde meydana gelecek olan bu dolunay ile sosyal çevrenizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınız, dostlarınız ile ilgili farkındalıklar olası. Belki dost sandığınız birilerinin, gerçekten yanınızda olmadıklarını deneyimleyebilirsiniz. Bunun dışında, hedeflerinizi hayata geçirmeniz için neleri yapmanız gerektiğini fark edecek, eksik ve hataları tespit edeceksiniz. O doğrultuda çözüm fikirleri de gelecek, rahat olun 🙂

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Dolunay, iş, kariyer alanınızı ilgilendiriyor. Buralarda bir sonuçlanma, tamamlanma, yeniay döneminde bulunduğunuz girişimlerle ilgili netice alma evresi sizin için. Devlet bağlantılı konularda problem çıkması, prosedür, evrak, vb alanlarda bir konuyla uğraşmanız olası. Ama çözümü de içinde barındıran bir sorun bu. Merkür-Mars üçgeni olumlu desteğini sunacak 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : Dolunay, eğitim, öğretim, uzak yerlere seyahatler, yabancı ülkeler, basın, yayıncılık, hukuksal konular, ticaret alanlarınızı ilgilendiriyor. Eğitim alanında halletmeniz gereken bir belge, bir işlem konusu vb yaşanabilir. Yurt dışı seyahatlerinde de prosedürlere takılmak olası. Bavullara da dikkat diyeyim. Geleceğinizi şekillendirecek önemli uyanışlar var size. Bunlar din, ideoloji, inançlar gibi konularda da geçerli. Çünkü 9.evden etki alıyorsunuz. Tabii genel olarak böyle kabul ediyoruz, her şey haritanıza bağlı esasen.

Başak ve Yükselen Başak : Parasal alanda yaşıyorsunuz dolunayı. Borçlar, krediler, ödemeler, alacaklar gibi konular üzerinden bir tamamlanma var. Bir borcun bitmesi gibi, bir alacağınızı elde etmeniz gibi, beklediğiniz krediyi alabilmeniz gibi, ya da miras, nafaka, ortaklaşa kazançlar vb alanda netleşme gibi. Maddi kaynaklar üzerinden somut sonuçlar geliyor. Sizin veya bir yakınınızın ameliyat gerektiren bir sağlık sorunu varsa, bu süreç bu konunun halledilmesi, artık ertelenmemesi, adım atılmasını da işaret ediyor olabilir sizler için.

Terazi ve Yükselen Terazi : İlişkiler alanında zorlu bir dolunay var ve sorunlar gün yüzüne çıkacak. Bitirme kararı da olabilir, devam adına neler yapılabilir, problemlerin çözümü nasıl sağlanabilir, bu yönde de bir çaba olabilir. Ama ilişkiler üzerinden gerginlik var bir şekilde, bu kısım net. İş ortağı olanlar için de aynı agresyonlar ve problematik durumlar olası. Çözümü de içinde olan bir dolunay bu, stratejik ve mantıklı olunursa, problem kalmayacak.

Akrep ve Yükselen Akrep : İş, çalışma alanı, iş ve iş dışında günlük sorumluluklar anlamına gelen 6.ev üzerinden bir dolunay deneyimliyorsunuz. Günlük koşturmalarınız artabilir, halledilmesi gereken işler artabilir. Bununla birlikte düzenli olarak yaptığınız bir şeyin, gündemden düşmesi de olası. Çünkü dolunay, tamamlanma demektir. Sağlık konusunda da uyaracağım sizleri, dikkat. Kendinizi bu dönemde fazla zorlamayın.

Yay ve Yükselen Yay : Aşk, çocuklar, hobiler anlamına gelen 5.evinizde bir dolunay meyadana geliyor. Partnerinizle gerginlik ve problematik birkaç gün yaşabilirsiniz. Çocuk sahibi iseniz, oralardan yana da gündemler var. Borsa, vb riskli yatırımlar için hiç ama hiç uygun olmayan, kaybetmeye çok müsait bir zemin hazırlıyor dolunay, bu konuda da uyarmış olayım. Şans oyunları ve riskli paralardan uzak durmanız gereken, aksi takdirde büyük dersler alacağınız 15 günlük bir süreç dolunay ve sonrasında.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 4.evinizde gerçekleşen dolunay, evinizi ve aile bireylerinizi ilgilendiriyor. Yuva içerisinde seslerin yükselmesi bu dönemde muhtemel. Anneyle anlaşmazlıklar, anneye dair konular da olası. Geçmişten gelen, artık kesin olarak çözmek istediğiniz sorunları bu kez net olarak ele alacak, Şiron desteği ile şifalandıracaksınız. Annenize kızgınlıklarınız var belki. Belki sizi, kardeşlerinizi sevdiği kadar sevmediğini düşünüyorsunuz. Belki bazı kararlarınızda arkanızda durmadı, seçimlerinize saygı duymadı anneniz. İncindiğiniz zamanların yükü var içinizde. İşte o yaraları sarmak, artık etkisinden kurtulmak, doğru bakış açılarına varmak için çok güzel bir dolunay bu. İçinizin zehrini akıtın derim. Şifalanmak yönünde ama, kavga edin demiyorum 🙂

Kova ve Yükselen Kova : İletişim alanınızda yaşıyorsunuz dolunayı. Özellikle kardeşleriniz, akrabalarınız ve komşularınızla olan dialoglarınızda temkinli davranmanız gerekiyor dolunay ve takip eden 15 günlük süreçte. Satış, pazarlama alanında işiniz varsa, eksiklerinizi fark edecek, çerçevenizi geliştireceksiniz. Nerede yanlış yaptığınızı fark etmek, daha iyi hale getirecek işinizi. Sosyal medya konusunda uyaracağım sizi bu arada. Dolunay sürecinde sosyal medyada kuracağınız iletişimlere dikkat edin derim. Sizi önce mutlu edip sonra üzecek gereksiz iletişimler kurmayın. Gerçekçi olmanızı gerektiren, insanların gerçek niyetini anlamanızı isteyen gök görünümleri sunuyor size evren bu süreçte.

Balık ve Yükselen Balık : 2.evinizde, çalışarak kazandığınız para alanınızda dolunay yaşıyorsunuz. Gelir akışınız üzerinden gerilmek, ödemelerde sorun yaşamak olası. Hesapta olmayan bir ödeme gündeme gelebilir mesela. Ayrıca büyük yatırım kararlarından uzak durmanız gereken bir 15 günlük dönemdesiniz. İyice tartmadan hiçbir parasal karar almayın derim. Bunun dışında işinizde, daha iyi kazanmak için neleri farklı yapmalısınız, bu açıdan farkındalıklar sağlayacak size dolunay, yaşatacağı deneyimlerle.

 

Dolunayın burçlara etkileri böyle sevgili okuyucularım. Ancak bunlar genel etkilerdir. Gökyüzünün size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek için doğum haritası analizi yaptırabilirsiniz.

Yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda  bilgi vermiş olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dolunayın, hepimize güzellikler getirmesini diliyorum.

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum, takip edebilirsiniz.

Ayrıca Eylül 2018 Astroloji Gündemi’ni buraya bırakıyorum.

Eylül ayı burç yorumları ise aşağıda efendim. Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Her bir gökyüzü gündeminden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz.

@anlatburcak instagram hesabını takip ederek yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Bu arada dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz. En son Türk youtuberlar da da görmeye başladığımız Mukbang üzerine bir yazı yazdım. Nedir bu Mukbang, nasıl doğdu, nasıl popüler oldu, merak edenler Mukbang Çılgınlığı yazımı tıklayabilirler.

Ayrıca Soru&Öneri ve sitem hakkında görüşleriniz için Menüde yer alan İletişim kutusunu buraya bırakıyorum. İçeriklerimle ilgili neler düşündüğünüzü benimle paylaşabilir, beklentilerinizi aktarabilir, günden güne büyüyen bir aile olarak gördüğüm bu platformda, bana yorumlarınızı, önerilerinizi iletebilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!