24 Ekim 2018 Boğa Burcunda Dolunay

24 Ekim 2018 Boğa Burcunda Dolunay

Herkese merhabalar 🙂

24 Ekim 2018 Çarşamba günü, Türkiye saati ile 18:45’te boğa burcunun 1 derecesinde, Uranüsyen bir dolunay meydana geliyor.

Dolunay, en özetle Güneş ve Ay’ın karşı karşıya gelmesidir efendim. Güneş-Ay karşıtlığıdır.

Yani her dolunayda, Güneş ve Ay, birbirine tam zıt konum alır. Güneş hangi burçta, nerede ise, Ay da tam zıt burcunda o derecededir.

Dolayısıyla, her zaman söylerim, ne kadar şahane açılar eşliğinde gerçekleşecek olursa olsun, dolunay dolunaydır.

Çünkü Güneş-Ay karşıtlığı demek, düşünce-duygu çatışmasıdır.

Güneş eril, Ay dişil olduğundan, eril ve dişil enerjinin çatışmasıdır.

Haliyle ruhsal anlamda zorlar, duyguları yükseltir, içsel huzursuzluk yaratır. Kendimizden taşacak gibi hissederiz. Nereye gitsek, ne yapsak da ruh halimizi düzeltsek, bilemeyiz. Uykusuzluk yaşarız. Kolay sinirleniriz dolunay dönemlerinde.

Dolayısıyla her dolunayda, öncesi-sonrası birkaç gün dikkat etmeli, daha kontrollü olmaya özen göstermeliyiz.

Sözlerimize, davranışlarımıza, tepkilerimize bir ölçü getirmeli, mümkün olduğunca kimselere uymadan, çatışmalara girmeden sakince geçirmeliyiz bu günleri.

Ayrıca dolunay, tamamlanma enerjisidir. Yeniay döneminde ektiklerimizin sonuçlarını görür, karşılığını alırız dolunayda.

Hasat vaktidir dolunay. Yeniay sırasında hangi konularda girişimde bulundunuz, adım attınız, hangi alanlarda yenilik fırsatları yakaladınız, onları bir düşünün bakalım. O konular üzerinden net ve somut sonuçlar var çünkü dolunay ve takip eden 10-15 günlük süreç içerisinde.

İşinizi kolaylaştırmak için yeniay yazımın linkini bırakayım şöyle, bir hatırlayın bakalım :

9 Ekim 2018 Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Peki dolunay sırasında gökyüzü ne durumda, gezegen konumlarını inceleyelim şimdi :

Uranüsyen bir dolunay bu, en başta söylediğim gibi. Dolunayın Uranüs ile kavuşumda gerçekleştiğini görüyoruz. Uranüs’ün olduğu yerde sürprizler vardır, değişimler vardır, dönüşüm, büyüme, gelişme, yenilik vardır. Uranüs etkisiyle beklenmedik problematik durumlar oluşsa da, çözümü kendi içinde bir dolunay bu. Hataları fark ettirecek, eksikleri gidermemizi sağlayacak dolunay bize. Yaşam çerçevemizi büyütecek ve yenileyecek.

Ay, Uranüs ile birleşirken, tam karşı alanda olan Güneş ise, Venüs ile yakın konumda.

Venüs 4 derece akrepte, yani dolunaya karşıt konumda.

Oğlak burcundaki Satürn ise, dolunaya son derece güzel bir üçgen açı yapıyor. Bu da, meydana gelecek gelişmenin, büyümenin, yeniliğin kalıcı olacağını simgeliyor. Dolunay sırasında,

Venüs-Satürn altmışlığı ve Güneş-Satürn altmışlığı gibi gayet olumlu açılar etkin !

Dolayısıyla, şu ana kadar emek verdiğimiz konularda netice almak, hak ettiğimiz sonuçları elde etmek adına, güçlü potansiyeller içeriyor bu dolunay. Genel olarak böyle, tabii etkileri kişiden kişiye değişecek.

En temelde, sürprizli bir dolunay olduğunu söyleyebiliyorum, çünkü işin içinde Uranüs var.

Peki neler getirebilir, olumlu mu, olumsuz mu etkiler, bunu belirleyecek olan ne ? Tabii ki doğum haritalarımız !

Dolunayın haritamızda yer alan gezegen konumlarına, nasıl açılar yaptığına bağlı olarak, etkiler şekillenecek.

Şimdi bakalım dolunay burçlara neler getiriyor ! Tabii, her zaman  yükselen burcunuza öncelik verin efendim, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır.

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 2.evinizde, yani para alanınızda sürprizli bir dolunay meydana geliyor. Yeni iş olasılıkları, yeni gelir akışları, yeni kaynaklar, yeni kaynak yaratacak fikirler, vb olası. Bu arada Venüs retro konumda olduğundan, 2.eviniz de aktifleştiğinden, emlak, mülk edinme konularınızı ertelemenizi öneririm. Harcamalarınızda da abartıdan uzak durmak, tasarruflu olmak, işinizi kolaylaştıracaktır.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Dolunay sizde gerçekleşiyor, dolayısıyla sizin için oldukça önemli etkiler içeriyor. Dolunay haftasında, yani dolunay öncesi-sonrası birkaç günlük zaman diliminde, mümkün olduğunca sakin kalmaya, trafikte aceleci olmamaya, insan ilişkilerinde fevri çıkışlar yapmamaya özen gösterin. Çünkü dolunay, ruh halinizi, iç dünyanızı dalgalandırabilir. Yeni ve önemli bir kararınızla ortaya çıkmanız, dikkat çekmeniz de mümkün. Bir süredir sessiz sedasız yürüttüğünüz projeleri, hazırlığında olduğunuz şeyleri duyurmak, gün yüzüne çıkarmak için iyi bir süreç. İç dünyanızda bir şeyleri ölçüp tartabileceğiniz, ruhsal şifa elde edebileceğiniz bir süreç bu aynı zamanda, kullanın derim.

İkizler ve Yükselen İkizler : 12.evinizde yaşanacak olan dolunay etkisiyle, şimdiye dek size söylenmemiş bir şeyi öğrenmeniz mümkün. Konu, doğrudan sizinle ilgili olabileceği gibi, yakın çevrenizden birilerine ait de olabilir. Ayrıca dolunay ve takip eden 10-15 günlük süreçte, dolandırılma, kandırılma gibi etkilere açıksınız, her zamankinden daha fazla açın gözünüzü. Gizli saklı şeylerin ortaya dökülebileceği bir süreç ayrıca, onu da belirtmiş olayım.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 11.evinizde yaşayacağınız dolunay ile birlikte, arkadaş, dost çevrelerinden yana gündemleriniz olabilir. Sözlere, dialoglara dikkat. Takım faaliyetleri, grup çalışmaları alanlarında yeni konular oluşabilir, sürprizli, beklemediğiniz yeni bir görev üstlenebilirsiniz. Hedeflerin, planların evidir aynı zamanda bu ev. İdealleriniz doğrultusunda attığınız adımların, olumlu sonuçlarını verebilecek bir dolunay etkisi altındasınız.

Aslan ve Yükselen Aslan : 10.evinizde Uranüsyen, sürprizli bir solunay meydana geliyor. Dolayısıyla bu evin konuları üzerinden bir sonuç alma, bir tamamlanma yaşamanız olası. Nedir 10.evin konuları ? İş, kariyer, toplum önünde sahip olunan sıfatlar (mesleki sıfatlar + eş olmak, ebeveny olmak da dahil), otorite figürleriyle, yöneticilerle ilişkiler, görev ve sorumluluklar, devlet bağlantılı işler, aile büyükleri gibi temaları yönetir bu ev. Size gündemler buralardan geliyor.

Başak ve Yükselen Başak : 9.evinizde yaşayacağınız dolunay ile eğitim, öğretim, yurt dışı bağlantılı konular, uluslararası işler, ticaret, basın, yayıncılık, internet, sosyal medya, hukuksal meseleler gibi alanlarda tamamlanma, neticeye varma etkileri altındasınız. Ayrıca bu ev dinleri, inançları yönetir. Kendi içsel dünyanızda, maneviyatınız üzerinden dalgalanmalar yaşamanız, bir şeyleri sorgulamanız, ruhsal anlamda zorlanmanız olası.

Terazi ve Yükselen Terazi : Dolunay, 8.evinizde gerçekleşiyor. Parasal alanda, beklediğiniz, sürümcemede kalmış bir konunun netleşmesi, dolunay ve takip eden 10-15 günlük süreçte mümkün. Alacak, verecek, kredi, borç, miras, nafaka, prim, eşin geliri, vb konularda sonuç almanız, bir durumun netleşmesi olası. Bu ev aynı zamanda sağlık sorunlarını, ameliyatları simgeler. Dolayısıyla buralardan yana bir sürprizli gündem ve bir operasyon gerçekleşebilir.

Akrep ve Yükselen Akrep : 7.evinizde Uranüsyen bir dolunay deneyimleyeceksiniz. 7.ev, evliliği, ilşkiyi, partnerle ilgili konuları, iş ortağını, ortaklaşa ticari faaliyetleri, imzaları, sözleşmeleri, anlaşmaları simgeler. Bu alanlarda bir süredir belirsizlik hissettiğiniz bir konu, dolunay etkisiyle netleşebilir. Dolunayın haritanızdaki konumlanmalara, olumlu-olumsuz açı yapmasına bağlı olarak, pozitif bir gelişme ya da tam tersi keyfinizi kaçıracak bir gündem ortaya çıkabilir dolunay sürecinde. Bu gündem Uranüs etkisiyle, sürprizli olacaktır, büyüme, genişleme sağlayacaktır. Hayırlar getirsin 🙂

Yay ve Yükselen Yay : Dolunay, 6.evinizde gerçekleşiyor. Bu ev iş, günlük hayat, sorumluluklar, rutinler, sağlık, bakım, ayrıca evcil hayvanları kapsar. Dolunay etkisiyle, iş yaşamınızda bir konuda sonuç alma, bir iş arkadaşınızın sürpriz istifası, bir rutininizin sonlanması gibi etkiler olası. Uranüs dolunay ile kavuşuyor, bu nedenle beklenmedik potansiyeller içeriyor. Evcil hayvanlarınız varsa, bu dönem onlarla ilgili daha dikkatli, daha özenli olmanızı öneririm. Sağlığınızı da ihmal etmeyin lütfen.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 5.evinizde, güçlü, sürprizli bir dolunay deneyimleyeceksiniz. Sürpriz ve hızlı gelişen bir aşk olası 5.ev olduğu için. Ancak Venüs’ün retroda olduğunu unutmayın ve hızlı kararlar almayın derim. Eski sevgililer de bu süreçte geri dönebilir, mümkün olduğunca rasyonel olun. Retroda gelen, retro bitince gider çünkü.  Ayrıca çocuklarınız ile ilgili girişimde bulunduğunuz bir konuda sonuç almanız dolunay ile birlikte olası.

Kova ve Yükselen Kova : Aile, ev, yuva anlamına gelen 4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor, dolayısıyla  gündemler, çözümler bu konularda geliyor size. Eviniz, aile bireylerinizle ilgili sonuç beklediğiniz bir konu varsa, dolunay ile birlikte sonuç alabilirsiniz. Bu arada agresyona, tartışmalara karşı uyarayım, aile bireylerinizle uyumunuza bu süreçte dikkat edin efendim. Önemli yenilikler, çözümlenmeler getirecek size dolunay, uğraştığınız, şimdiye dek halledemediğiniz konularda. Meydana gelen güzel değişiklikler, Satürn etkisiyle kalıcı olacaktır.

Balık ve Yükselen Balık : 3.evinizde sürprizli bir gelişme bekliyor sizi. 3.ev iletişimdir, kardeşlerdir, kardeşlere dair konulardır, yakın çevre, akraba ve komşulardır. Kardeşlerinizin yaşamında, bir yenilik, bir değişim yaşanabilir. Ayrıca iletişimdir bu ev. Beklenmedik ani bir dialog, bir yazışma, vb yaşam çerçevenize bir yenilik getirebilir. İnternet, sosyal medya alanlarında iddialı büyük söylemlerden, paylaşımlardan uzak durmanızı öneririm.

 

Dolunayın burçlara etkileri böyle sevgili okuyucularım. Ancak bunlar genel etkilerdir. Gökyüzünün size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek için doğum haritası analizi yaptırabilirsiniz.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dolunayın, hepimize güzellikler getirmesini diliyorum.

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum, takip edebilirsiniz.

15-21 Ekim 2018 Astroloji Gündemi ni buradan görebilirsiniz. Her bir gün için detaylı değerlendirmeler bulunuyor.

Ekim ayı burç yorumlarını da aşağıya bırakıyorum (Yükselen burcunuza öncelik veriniz) :

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Merkür, 10 Ekim Çarşamba günü akrep burcuna geçiyor ve ay sonuna kadar burada olacak.

Genel ve burçlara etkilerini bu yazımdan görebilirsiniz : Merkür Akrep Burcunda 10-30 Ekim 2018

Bu arada 5 Ekim’de başlamış olan Venüs retrosu, halihazırda en önemli gündemlerden.

Venüs Retrosu ve Burçlara etkileri 5 Ekim-16 Kasım 2018 yazım burada. Retro etkilerinden haberdar olarak, kontrollü ilerleyin ve temkinli olun lütfen.

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!