24-30 Eylül 2018 Astroloji Gündemi

24-30 Eylül 2018 Astroloji Gündemi

Merhabalar herkese 🙂

Dolunay haftasına giriş yapıyoruz. 25 Eylül Salı günü, güçlü bir dolunay gerçekleşecek.

Dolunayı bu yazımda detaylıca anlattım. Hem genel çerçevesini, hem burcunuza nasıl yansıyabileceğini, buradan öğrenebilirsiniz efendim : 25 Eylül 2018 Koç Burcunda Dolunay ve Burçlara Etkileri

Ayrıca başka önemli gezegen açılarının kesinleştiği, dikkat çeken bir hafta.

Hepsini anlatacağım. Her bir gün için detayları vereceğim.

Ama öncesinde bir hatırlatmam var !

www.anlatburcak.com’un 1.yıl dönümü için başlattığım çekilişte son 1 hafta !

@anlatburcak instagram hesabına giderek katılmayı unutmayın !

Ekim-Kasım-Aralık 2018 Analizi (Bireysel Doğum Haritası doğrultusunda) hediye ediyorum 🙂

Instagram’daki çekiliş postu, aşağıda gördüğünüz bu resim 🙂

 

Gökyüzünde yeni gelişmeler :

1. Merkür, 22 Eylül itibariyle terazi burcuna geçti. Terazi transitinin iletişimlere etkisini deneyimlemeye başlayacağız bu hafta belirgin olarak.

Etkilerini buradan öğrenebilirsiniz : Merkür Başak Burcunda 22 Eylül – 10 Ekim 2018

2. Güneş, 23 Eylül 2018 itibariyle, bir ay boyunca misafiri olacağı terazi burcuna geçti. Artık terazi etkisinde ve enerjisindeyiz. Bu transitin de hem genel, hem burçlar bazında etkilerini yazdım 🙂

Linki burada : Güneş Terazi Burcuna Geçiyor ! 23 Eylül – 23 Ekim 2018

 

Haftanın öne çıkan başlıca önemli açıları :

24 Eylül 2018 : Merkür-Mars üçgeni : Merkür 3° Terazi, Mars 3° Kova

26 Eylül 2018 : Güneş-Satürn karesi : Güneş 2° Terazi, Satürn 2° Oğlak

26 Eylül 2018 : Mars-Kuzey Ay Düğümü karşıtlığı : Mars 4° Kova, K.Ay Düğümü 4° Aslan

28 Eylül 2018 : Güneş-Mars üçgeni : Güneş 4° Terazi, Mars 4° Kova

Güneş-Satürn karesi, bize kısıtlanmalar getirecek maalesef. Bir şeylerde ilerlemekte zorlanacağız, halletmeye çalıştığımız şeylerde pürüzler çıkacak.Bu etki var, evet.

Ama modumuzu iyi tututalım lütfen. Çünkü, Merkür-Mars üçgeni ve Güneş-Mars üçgeni, gerekli çözüm yollarını bulmamızı sağlayacak. Mars’ın enerjisi, Güneş’in verdiği özgüvenle gerekeni yapacağız.

Bir şekilde halledilecek konu her neyse. Aklıselimle ilerleyelim. Stres altında doğru düşünemeyiz, çıkışı bulamayız çünkü. Önce bir derin nefes, sonra kendimize inancımızla çözeriz biz bu işi de evvelallah ! 🙂

 

Her bir günün detaylı incelemesine geçmeden evvel, sizlerden bir ricam var :

Doktora tezimi yazıyorum ve araştırma sürecim için hazırlamış olduğum bir anketim var.

Belli bir kişi sayısına ulaşmam gerekiyor kalan kısıtlı zamanda. Dolayısıyla anketime katılırsanız, bana büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Yaklaşık 4-5 dakika süren, kahve zincirleri ile ilgili bir anket. Linki aşağıda.

http://www.surveey.com/SurveyStart.aspx?lang=1&surv=b50d8a21cbf24820b0c04c9783c68ee9

Sadece akademik amaçlı kullanılacak. Ayrıca isim, vb bilgileriniz alınmayacak.

Katılanlara teşekkür ediyorum, elleriniz dert görmesin 🙂 İyiliklerimiz yine bize döner 🙂

Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

24 Eylül 2018 Pazartesi

Ay, balık burcunda, ancak 08:25 itibariyle, günün geri kalanında boşlukta. Ay boşlukta olunca, yapılması gereken işlere odaklanmakta zorluk çekeriz, motive olamayız, tembellik etmek isteriz. Tevafuk, pazartesi sendromuna denk gelen bir etki. Merkür-Mars üçgeni bugün kesinleşiyor, yukarıdaki listede belirttiğim gibi. Hem zihinsel olarak aktif kılacak, hem de hareket anlamında destekleyecek bu açı bizi. Güzel fikirler bulacağımız hareketli bir gün.

25 Eylül 2018 Salı

Bugün dolunay günü. Dolunay ve etkilerini, tekrar buraya da bırakayım : 25 Eylül 2018 Koç Burcunda Dolunay ve Burçlara Etkileri

Sabah saatlerinde Ay-Mars altmışlığı harekete geçirecek bizi. Öğle saatlerinden itibaren ise Merkür ile uyumsuz açı yapıyor Ay. Sözlerimize dikkat etmemiz gereken bir zaman dilimi. Satürn karesi eşliğinde gerçekleşen bir dolunay var madem, kontrollü olalım derim.

26 Eylül 2018 Çarşamba

Ay, günün tamamında koç burcunda ilerliyor. Aktif ve dinamiğiz. Biraz dürtüsel davranmaya meyilliyiz ama, buna dikkat. Günün ilk yarısında kesinleşen, Ay-Pluto karesi de, özellikle güç ve yetki sahibi kişilerle dialoglarda sakin kalmamız gerektiğini söylüyor. Aile büyükleri ile gerginlikler de olası.

13:28’den itibaren Ay boşlukta. Dolayısıyla önemli girişim ve başlangıçlardan uzak durmamız gerekiyor. Çünkü, artık biliyorsunuz, Ay boşluktayken atılan adımlardan beklediğimiz yönde sonuçlar gelmez. Elimizdeki işleri hallederek tamamlayalım günü.

27 Eylül 2018 Perşembe

10:16 itibariyle Ay boğaya geçiyor ve huzur buluyoruz 🙂 Çünkü geçtiğimiz 2.5 günlük süreçte Ay koçtaydı, agresyon enerjisi göreceli olarak yüksekti. Üstelik koçta dolunay vardı.

Ay-boğa seyri ile daha dingin etkiler altındayız. Ayrıca öğle saatleri ve sonrasında Ay-Uranüs kavuşumu, Satürn’den üçgen yani çok olumlu açı alıyor. Değişim, dönüşüm, yenilikler için son derece destekleyici etkiler var, kullanabilirsiniz. Söz konusu değişiklik ne ise, Satürn desteğiyle kalıcı olacaktır. İşinize yarayacak bir fikir, mevcut durumu daha iyi hale getirecek bir uygulama, vb türden bir şey de olabilir.

Akşam ise, kovadaki Mars’ın Ay’a yaptığı kare sebebiyle gerginlik, öfke potansiyeli var. İletişimleri azaltalım, kendimizle sakin geçirelim bu zaman dilimini.

28 Eylül 2018 Cuma

Ay boğa burcundaki seyrine devam ediyor. Öğle saatlerinde Neptün ile, akşam ise Pluto ile uyumlu açıda olacak Ay sayesinde, yardımlaşmak, güç ve yetki sahibi kişilerden destek almak adına güzel bir gündeyiz. Ruhen de daha iyi ve huzurlu hissedeceğimiz bir gün. Değerlendirelim 🙂

29 Eylül 2018 Cumartesi

Ay, 16:26’ya kadar boğa burcunda ve boşlukta. Sakin görünüyor gökyüzü. Bugün çalışmayanlar için tam bir miskinlik, tembellik enerjisi 🙂 Dinlenmek isteyeceğiz, enerji toplayacağız. 16:27 itibariyle hızlanıyoruz ama 🙂 Çünkü Ay ikizler burcuna geçiyor, iletişimler artıyor, arkadaşlarla programlar yapıyoruz, geziyoruz, eğleniyoruz 🙂 Sosyal medyada da daha aktif olacağımız bir gün 🙂

30 Eylül 2018 Pazar

Ay ikizler burcunda ve sabah saatlerinde hem Güneş, hem Mars ile üçgen açı yapıyor. Hareketliyiz, dışarıda programlar yapıyoruz. Keyifli etkiler var. Ayrıca karar almak, yeni planlar yapmak, yeni bir şeyler başlatmak için de kullanabiliriz bu olumlu açıları. Uzlaşmanın da kolay olacağı bir zaman dilimi bu.

Akşam saatlerinde, bu kez Ay-Merkür üçgeni giriyor devreye. İletişimlerde destekleyecek bu görünüm bizi. Güzel bir gün 🙂

 

24-30 Eylül 2018 haftasının analizi böyle sevgili okuyucularım.

Gökyüzünde bir başka önemli gündem, Mars’ın tekrar kova burcuna geçmiş olması.

Bu transitten de haberdar olunuz. Mars tekrar kova burcunda! 11 Eylül-16 Kasım 2018

Venüs ise akrep burcunda ve retroya hazırlanıyor. 2018’in önemli retrolarından biri bu. Venüs akrep burcunda

 

Bu arada, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda  bilgi vermiş olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Ayrıca Eylül 2018 Astroloji Gündemi’ni buraya bırakıyorum.

Eylül ayı burç yorumları ise aşağıda efendim. Yükselen burcunuza öncelik veriniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu arada dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz. En son Türk youtuberlar da da görmeye başladığımız Mukbang üzerine bir yazı yazdım. Nedir bu Mukbang, nasıl doğdu, nasıl popüler oldu, merak edenler Mukbang Çılgınlığı yazımı tıklayabilirler.

Sizleri seviyorum, iyi haftalar diliyorum herkese 🙂

Çekilişe katılmayı unutmayın !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!