24-30 Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

24-30 Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım, nasılsınız ?

Yazı yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Okul hazırlığında olanlarınız vardır, yazlıktan şehre dönenleriniz vardır. İş için, yeni sezon için enerji toplamaya devam edenleriniz vardır 🙂

Sonbahar için hevesleniyorum ben. Sıcaklar tabii ki güzel. Parıl parıl bir Güneş, insana geliyor.

Gezmek güzel..yüzmek güzel..balkonda sofra kurmak güzel. Ama yazı yaşadık artık. Daha serin havalarda olalım, işe güce daha iyi konsantre olalım istiyorum.

Ağustos’un bu son haftasının detaylarını konuşacağız. Öncesinde iletişim bilgilerim geliyor bildiğiniz gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


Bu arada Venüs yazımı görmeyenler için bir not düşeyim buraya.

Venüs 6 Eylül’e kadar yengeç burcunda olacak.

Buyrunuz, etkileri burada :  Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020


24-30 Ağustos haftasının öne çıkan gezegen açıları :

24 Ağustos : Mars Satürn karesi : Mars 26° Koç, Satürn 26° Oğlak

Haftanın zorlu açısı bu kare. Mars, oğlakta yer alan Jüpiter’den ve Pluto’dan kare açılar aldı. Şimdi bu kez Satürn ile karesi var.

Mars hareketi, enerjiyi, girişimleri simgeliyor. Satürn ise gecikmeleri, problemleri, engelleyici durumları anlatıyor.

Hareketin engellenmesi şeklinde özetleyebiliriz bu açıyı. Harekete geçememek, başlayamamak, ilk adımı atamamak, cesaret edememek gibi durumlar olabilir. Satürn korkudur aynı zamanda. Korkulardan kaynaklı başlayamama, başlatamama durumları olabilir. Bedensel sağlığınıza dikkat edin ayrıca. Kazalara, acelecilikten doğabilecek sakarlıklara dikkat edin.

Olmayanı oldurmaya çalışmayın. Genel olarak hayatın içinde böyle akmak lazım ama özellikle de bu hafta Satürn bu uyarıyı, altını çizerek yapıyor.

25 Ağustos : Merkür Uranüs üçgeni : Merkür 10° Başak, Uranüs 10° Boğa

İş mülakatları, toplantılar, görüşmeler, finansal konular için çok güzel bir açı. İyi haberleri, yaratıcı fikir ve çözümleri, işe yarayacak değişim ve düzenlemeleri anlatıyor bize bu üçgen.

25 Ağustos : Venüs Jüpiter karşıtlığı : Venüs 17° Yengeç, Jüpiter 17° Oğlak

Fazla düzenli olmak, fazla sistemci ve kuralcı olmak, bunun dışında iş ve kariyer konuları ilişkilerde sorun yaratabilir. Herkes müthiş bir kariyere sahip olacak, yüksek bir konumda olacak, çok iyi kazanacak diye bir şey yok. Birbirinizi incitmeyin.

28 Ağustos : Venüs Neptün üçgeni : Venüs 19° Yengeç, Neptün 19° Balık

Güzeeel ! Çok güzel bir açı 🙂 Neptün, Venüs’ün üst oktavıdır. Venüs ne ise, Neptün’ün olumlu tarafları onun çok daha fazlasıdır. Ama gölgesi de var tabii Neptün’ün. Burada iyi bir açı olduğu için pozitif anlamda Neptünyen etkiler alacağız.

İkili ilişkilerde, evliliklerde, sosyal ilişkilerde, dostluklarda sevgiyi güçlü şekilde göreceğiz, sevgimizi içtenlikle göstereceğiz. Birbirimize yardımcı olduğumuz konular olacak. Korumak, kollamak, beslemektir yengeç. Venüs buradan alıyor iyi açıyı. Evsizlere, ihtiyaç sahiplerine, yardıma muhtaç olanlara, ayrıca sokaktaki patili dostlarımıza yardımcı olabiliriz. İyilikleri, empatiyi, yardımlaşmayı, paylaşmayı, karşılık beklemeden iyilik yapmayı, sevgiyi, uyumu anlatan bir görünüm.

Çok güzel !

29 Ağustos : Merkür Jüpiter üçgeni : Merkür 17° Başak, Jüpiter 17° Oğlak

Bu da haftanın uyumlu açılarından biri. Merkür iletişimi, haberleşmeyi, ulaşımı, günlük işleri sembolize ediyor. Jüpiter ise şansın, fırsatların gezegeni. Üçgen açılar akışkandır. Hayatın hediyelerini anlatırlar. Kendiliğinden kolayca akan, ilerleyen durumları anlatırlar.

Başarılı görüşmeler, iş mülakatları olabilir, güzel haberler gelebilir bu hafta. Çünkü Merkür işi anlatan bir alanda, başakta. Jüpiter ise otoriteyi, kariyeri anlatan oğlakta.

Parlak çalışmalar, yaratıcı projeler, takdir göreceğiniz işler ortaya koyabilirsiniz, iş ortamında güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Verimli işler olabilir.

Günlük çalışma planınızda, saatlerinizde, görev tanımınızda sevineceğiniz, güzel düzenlemeler olabilir. Pozitif bir açı.

30 Ağustos : Merkür Neptün karşıtlığı : Merkür 19° Başak, Neptün 19° Balık

Yanlış yargılar, hatalı analizler, asılsız haberler şeklinde özetlenebilecek bir karşıtlık. Bunun dışında dolandırıcılara, hırsızlıklara dikkat edin. Verilerinizi, paranızı koruyun.

30 Ağustos : Venüs Pluto karşıtlığı : Venüs 22° Yengeç, Pluto 22° Oğlak

İlişkilerde baskıcı tavırlar sorun yaratabilir. Manipülasyonlar, üstün gelme çabaları, güç çekişmeleri, hükmedici tavırlar anlamına geliyor bu karşıtlık.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

24 Ağustos 2020 Pazartesi

Ay, bugün akrep burcunda. Sabah saatleri dışında, çok güzel açıları olacak bugün.

Sabahın enerjisi biraz dalgalı. Ay Uranüs karşıtlığı, beklenmedik durumları gündelik akışa ekleyebilir. Aklınızdaki plan değişebilir.

Günün ikinci yarısında Ay Jüpiter altmışlığı ile çok daha şanslı etkiler altındayız. İş ortamında güzel gelişmeler olabilir, finansal açıdan pozitif şeyler olabilir. Eğitimle ilgili konular, hukuksal konular ve seyahatler için de olumlu bir etki.

Akşam ise Ay Neptün üçgeni, huzurlu, dingin bir atmosferi anlatıyor. Spiritüel çalışmalar için harika bir vakit. Sezgiler kuvvetli olacak. İlahi olan ile bağımızı daha kuvvetli hissedeceğiz. Daha akışta olacağız.

Bir de gece saatlerinde Ay Pluto altmışlığı var. Şifalanmak, olumsuz deneyimlere bakış açımızı dönüştürmek, ruhsal çalışmalar için destekleyici bir gece.


25 Ağustos 2020 Salı

Ay, 09:27’de Satürn ile uyumlu bir altmışlık açı yapıyor. İyi bir sabah. İş ve para konusunda güzel bir sabah.

09:27-15:48 arasında boşlukta olan Ay 15:48’de yay burcuna geçiyor. Akşam üstü saatlerinde Ay Güneş karesinin etkileri yoğun. İlişkilerde anlaşmak zor olabilir. İş ortamında yöneticilerden yana keyifsiz hissedebilirsiniz. Bir talepte bulunmak için uygun bir zaman dilimi olmadığını söyleyeyim, erteleyin.


26 Ağustos 2020 Çarşamba

Ay gün boyunca yay burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay Kiron üçgeni, sevineceğimiz, hoşumuza gidecek, bize iyi gelecek şeylerin olabileceğini söylüyor. Yay temalarında şeyler olabilir bunlar. Uzaklardaki dostlarla yazışmak, görüşmek gibi, hukuksal konularda iyi gelişmeler yaşamak gibi, eğitimle ve akademiyle ilgili istediğiniz şeylerin olması gibi, güzel bir sabah.

Öğle saatlerinde Ay ve Merkür kare açıda.  Dialoglarınıza dikkat etmeniz, tartışma olasılığını küçültür.

Akşam saatlerinde Ay Neptün karesi, sözlerinizle hayal kırıklığı yaratabileceğinizi gösteriyor. Amacını aşan sözler sarf etmemeye dikkat edin.


27 Ağustos 2020 Perşembe

Ay, 20:36’a kadar yay burcunda olacak yine.

Öğle saatlerinde Ay, güney ay düğümü ile kavuşuyor. Vazgeçmeniz gereken konular olabilir. İthalat ihracat faaliyetleriniz varsa, işler bu zaman diliminde rahat akmayabilir. Bu etki, hukuksal konular için de geçerli.

Günün ikinci yarısında (öğle saatlerinden itibaren diyebiliriz) Ay Mars üçgeni ile oldukça enerjik hissediyoruz. Beklettiğimiz, üşendiğimiz işleri yapabiliriz.

14:59-20:36 arasında boşlukta olan Ay, 20:36’da oğlak burcuna geçiyor.


28 Ağustos 2020 Cuma

Ay, bugün oğlak burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Güneş üçgeni, hem iş, hem ilişkiler konusunda destekliyor bizi. Yöneticilerle konuşmak, taleplerinizi iletmek, iş dışında da önemli şeyleri halletmek için iyi bir sabah.

Günün ikinci yarısında Ay Uranüs üçgeni etkin. Parasal konularda güzel sürprizler olabilir. İş ortamınızda pozitif yönde, sizi sevindirecek değişimler olabilir. Yönetimin güzel kararları olabilir.

Akşam saatlerinde Ay, Merkür ile üçgen açıya yaklaşıyor. İşinizle, iş arkadaşlarınızla, yöneticilerinizle ilgili konularda keyifli haberler gelebilir.

Aile büyüklerinizle, özellikle onların sağlık konuları ile ilgili güzel gelişmeler olabilir.


29 Ağustos 2020 Cumartesi

Ay, bugün de oğlak burcunda. Bir burçta ortalama 2,5 gün süreyle kalıyor.

Sabahın ilk saatlerinde Ay Neptün almışlığı, iş ortamında yardımlaşmaların olabileceğini, bunun dışında aile büyüklerinizle güzel paylaşımlarınızın olabileceğini gösteriyor.

Sabah ilerleyen saatlerinde, öğleye doğru bir Ay Venüs karşıtlığı var. İş ortamınızda soğuk tavırlarla karşılaşmanız mümkün. Daha doğrusu soğuktan ziyade, beklediğiniz ölçüde bir sıcaklık olmayabilir belki. Kadın yöneticilerle özellikle.

Öğle saatlerinde Ay Pluto kavuşumu var. İçsel anlamda bir mücadele halinde hissedebilirsiniz kendinizi. İşiniz için yapmanız gerekenler duygusal anlamda zorlayabilir.

Akşam saatleri de biraz sıkıntılı görünüyor bugün. Ay, Satürn ile kavuşuyor, Mars ile kare açı yapıyor. Mars Satürn karesini tetiklemiş oluyor. Bir engellenmişlik hissi, harekete geçememe, sıkışmış ve karamsar hissetme şeklinde özetleyebiliriz bu açıyı. Tartışmalara da müsait bir zaman. Onun uyarısını da yapayım.

Ay, 22:30 sonrasında boşluğa giriyor. 03:36’ya kadar boşlukta olacak. Yani herhangi bir açısı olmayacak.


30 Ağustos 2020 Pazar

Ay 03:36’da kova burcuna geçiyor.

Günün ikinci yarısında Ay Kiron altmışlığı, kendimizi iyi hisedeceğimiz ortamlarda olacağımızı, sosyalleşeceğimizi, arkadaşlarımızla güzel bir zaman geçireceğimizi söylüyor. Ama tabii sosyal mesafe de önemli. Bunu gerektiren bir dönemden geçiyoruz.

Akşam saatlerinde Ay Uranüs karesi, şaşıracağınız haberler getirebilir size. Özellikle dost çevrelerinizle ilgili. Duygusal anlamda değişken bir akşam.


Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Keyifli, huzurlu, sağlıklı bir hafta diliyorum hepinize.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!