23 Kasım 2018 İkizler Burcunda Dolunay

23 Kasım 2018 İkizler Burcunda Dolunay

Herkese merhabalar 🙂 Sıradaki dolunayı anlatmaya geldim !

Her ayın içerisinde, bir yeniay ve bir dolunay gerçekleşir, ayın döngülerinde bu böyledir efendim. Bu yazıda Kasım ayının dolunayını konuşacağız.

Ama öncesinde 2019’un size neler getirebileceğini, aşk, iş, para, eğitim, yaşam planları, vb birçok konuda nasıl olasılıkları ve hangi fırsatları yaşamınıza dahil edebileceğini öğrenmek için Doğum Haritası Analizi yaptırabileceğinizi hatırlatayım. Bunun için bana, anlatburcak@gmail.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

23 Kasım 2018 Cuma günü, Türkiye saati ile 07:40’ta 0 derece ikizler burcunda bir dolunay meydana geliyor.

Evet, sıfır derecede, yani ikizler burcunun ilk derecesinde gerçekleşecek bir dolunay bu.

Dolunay, en temelde Güneş ve Ay’ın karşı karşıya gelmesidir efendim. Güneş-Ay karşıtlığıdır.

Yani her dolunayda, Güneş ve Ay, birbirine tam zıt konumda yer alır. Ay hangi burçta, nerede ise, Güneş de tam zıt burcunda o derecededir.

Güneş-Ay karşıtlığı demek de düşünce-duygu çatışmasıdır.

Güneş eril, Ay dişil olduğundan, eril ve dişil enerjinin karşı karşıya gelmesi ve uyumsuzluğudur.

Bu nedenle, dolunay, güzel açılar eşliğinde gerçekleşse ve bize güzel neticeler getirse bile, ruhsal anlamda zorlar, duyguları yükseltir, içsel huzursuzluk yaratır. Kolay parlarız, küçücük şeylere sinirleniriz, uyku düzenimiz bozulur, enerjimizi yönetmekte güçlük çekeriz dolunay dönemlerinde.

‘Neticeler getirse bile’ dedim az önce. Neden ‘netice’ dedim ? Çünkü yeniay döneminde atılmış tohumların, yapılmış başlangıçların sonuçlarını alma, meyvesini toplama zamanıdır ayın dolunay evresi. Hasat vaktidir.

Kasım 2018 yeniayı sırasında hangi konularda girişim ve başlangıç etkisindesiniz, dolunay hangi konuları tamamlayabilir, neticeye ulaştırabilir, işinizi kolaylaştırmak için yeniay yazımın linkini bırakıyorum aşağıya :

7 Kasım 2018 Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Ama tabii o yükselen enerji sebebiyle, her dolunayda, öncesi-sonrası birkaç gün dikkat etmeli, davranışlarımızda ve sözlerimizde daha kontrollü olmaya özen göstermeliyiz.

Mümkün olduğunca sert dialoglardan, haklı çıkmaya çalışmaktan, didişme enerjisinden uzak durmalı, sükunetle geçirmeliyiz bu günleri.

Peki dolunay sırasında gökyüzü ne durumda, gezegen konumlarını inceleyelim şimdi :

Dolunayın yöneticisi Merkür, çünkü dolunay ikizler burcunda meydana geliyor ve ikizler burcunu Merkür yönetir.

Dolunay sırasında Merkür, Güneş ve Jüpiter kavuşuyor. İşte bu çok güzel bir görünüm. Şans gezegeni Jüpiter, fırsatları simgeliyor, güçlü desteğini sunuyor bize.

Jüpiter olduğu alanı büyütür, genişletir, güzelleştirir. Bu üç gezegen yay burcunda kavuşuyorlar. Doğum haritanızda yay burcu hangi eviniz ise, işte o evin konularında bir yükseliş, büyüme ve fırsatlar bekliyor sizi.

Aynı zamanda dolunay haritasında yay burcu yükseliyor, bu alanda böyle bir kavuşum çok destekleyici.

Mars ise bu kavuşuma ve dolunaya kare, yani uyumsuz konumda. Bu da ‘Aceleci olma, sakarlıklara dikkat et, riskli dialoglara, münakaşalara girme’ diyor. İç huzursuzluğu da verecek ve hırsımızı da yükseltecek Mars. Daha hareketli ve aktif olacağız.

Şunu anlıyoruz, dolunayda ikizler-yay hattında hareket var.

İkizler burcu temaları : kardeşler, akrabalar, komşular, eğitim, kurslar, satış, pazarlama, reklam, tanıtım, sosyal medya, ticaret, kısa seyahatler, bilgi, bilgi paylaşımları, haberleşme, iletişimler.

Yukarıda saydığım temalara ek olarak yurt dışı bağlantılı konuları, basın, yayıncılık, website, akademik alanlar, hukuksal konuları da ekleyeyim. Çünkü yay, bu konuları getiriyor dolunay çerçevesine.

Bu saydığım alanlarda bir tamamlanma, hallolması gereken bir şeyin, çabasında olduğumuz bir şeyin sonuçlanması, netleşmesi halini deneyimleyeceğiz dolunay etkisiyle.

Yani günlük yaşamımız içerisinde buralardan gelecek gündemler bize. Dolunay ve takip eden 10 günlük süreçte bu konular aktif olacak.

Peki dolunay bizi tam olarak nasıl etkiler ? Bunu belirleyecek olan ne ? Tabii ki doğum haritalarımız !

Dolunayın haritamızda yer alan gezegen konumlarına, nasıl açılar yaptığına bağlı olarak, etkiler şekillenecek.

Şimdi bakalım dolunay burçlara neler getiriyor ! Tabii, her zaman  yükselen burcunuza öncelik verin efendim, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır.

Bu arada bir önemli bilgi ! Dolunay ya da bir başka gelişmeyi anlatırken, o şeyi hangi evinizde yaşıyorsunuz, dolayısıyla hangi konular tetiklenebilir noktasında, doğum haritanızı bilmediğimiz için bizler belli kabul ve varsayımlar yaparak, evlerinizi eşit düşünerek genel yorumlar sunabiliyoruz. İşte bu nedenle her zaman doğum haritası önemlidir. Örneğin yükseleniniz koç, ikizler dolunayı 3.evinize denk geliyor diyorum, ama belki haritanızda ikizler 4.eviniz ve başka konular getirecek size dolunay. Haritanın önemi, işin mantığı bu efendim.

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 3.evinizde meydana gelen, 3.-9.ev aksını harekete geçiren bu dolunay ile, eğitim yaşamınızda olumlu bir neticeye varabilir, pazarlama, reklam, sosyal medya, vb konularda başarıyı yakalayabilirsiniz. Bilgi paylaşımlarında, iletişimlerde destekler bulacağınız, çabalarınızın karşılığını alacağınız bir süreç geliyor dolunay etkisiyle. Ticari faaliyetler için de destekleyici. Kardeşlere, yakın çevreye dair olumlu gelişmeler de yaşanabilir.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 2.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile, kazançlarınız, gelir akışınız, işiniz üzerinden yeni olanaklara ve olumlu gelişmelere açık olacaksınız. Yeme-içme alanında faaliyetleriniz varsa, buraların güçleneceği bir dönem geliyor. Aynı zamanda emlak, yatırım, vb için çerçevenizi büyütecek etkiler alıyorsunuz.

İkizler ve Yükselen İkizler : Dolunay sizde gerçekleşiyor. Bir karar, önemli bir yaşam planı, bir başarı, dikkat çekecek bir parlama, güçlenme, öne çıkma olası sizin için. İlişkinize, partnerinize dair konular gündem olabilir ayrıca. Mevcut ilişkide evlilik kararı, hayatında kimse olmayanlar için yeni bir ilişki olası.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 12.evinizde gerçekleşen bu dolunay, 6.-12. ev aksınızı aktifleştiriyor. İş, çalışma hayatı, iş arkadaşları üzerinden olumlu gelişmeler yaşanabilir. Sorumluluklarınız ile ilgili sizi memnun edecek düzenlemeler geliyor gibi sanki 🙂 Ayrıca sağlık (fiziksel ve ruhsal), bakım, diyet, spor konularında sizi yenileyecek şanslı etkiler alıyorsunuz.

Aslan ve Yükselen Aslan : 11.evinizde oldukça dikkat çeken bir dolunay meydana geliyor. Arkadaşlarınız, dostlarınız sayesinde bir şeyleri halletmeniz mümkün. Takım çalışmaları, organizasyonlar, gruplar içinde de şanslısınız ve öne çıkıyorsunuz. 5. ve 11.evleri düşünecek olursak, bir aşk da olası 🙂

Başak ve Yükselen Başak : 10.evinizde, yani doğum haritasının tepe noktası dediğimiz alanda Jüpiter destekli bir dolunay meydana geliyor. Bu da size mutlaka iyicil etkiler getirecektir. Yaşamda bulunduğunuz yer anlamında bir yükseliş, yeni bir sıfat, yeni bir hayat çerçevesi, yeni bir sorumluluk ya da yeni iş, vb olası. Kendi işinizi kurmak adına da destekleyici etkiler alıyorsunuz. Aile büyüklerinizle bağınızda ve onlara dair konularda da olumlu gelişmeler söz konusu.

Terazi ve Yükselen Terazi : 9.evinizde çok sayıda gezegen açısının devrede olduğu, etkin bir dolunay yaşıyorsunuz. 9.ev konuları üzerinden güçlü tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Sizi sevindirecek yönde sonuç alabilirsiniz. 9.ev konuları; yüksek öğrenim, akademi, yayıncılık, yurt dışı bağlantılı planlar, seyahatler, ticaret, hukuksal meselelerdir. Bu alanlarda bir neticeye varmak, bir niyetinizi somutlaştırmak, hayata geçirmek adına şartlar sizi destekliyor. Ama Mars’ a ve yüksek enerjisine karşı uyaracağım sizi. Her ne konu olursa olsun, aceleci ve sabırsız davranmayın, her şey kendi akışında gerçekleşsin.

Akrep ve Yükselen Akrep :  8.evinizde gerçekleşiyor dolunay. Parasal alanınız aktif hale geliyor. Başkalarından destekler görünüyor size. Eşin ya da ailenin geliri ihtiyaç duyduğunuz noktada çözüm olabilir. Ayrıca kendi bireysel kazançlarınızı artıracak, çerçevenizi büyütecek yeni fikirler getirecek size Jüpiter destekli bu dolunay. Bunlar dışında 8.ev hastalıkları, fiziksel ya da ruhsal problemleri simgeler. Problematik bir durumdan kurtulmak, çözüme ulaşmak, sizin ya da bir yakınınızın sorununun geride alması gibi olasılıklar söz konusu.

Yay ve Yükselen Yay : 7.evinizde meydana gelen dolunay ile, ilişkiler, evlilik, partner konuları vurgulanıyor. Halihazırda bir ilişkiniz varsa, bu ilişki çerçevesinde önemli yeni bir karar olabilir. Hayatında kimse olmayan okuyucularım için, yeni bir ilişkinin olasılıklar dahilinde olduğunu belirteyim. Sözleşmeler, anlaşmalar, ortaklı ticari faaliyetler demektir aynı zamanda bu ev. Bu konular üzerinden bir hareketlilik var size.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Dolunay 6.evinizde meydana geliyor. İş ve iş dışındaki sorumluluklarınızda, rutinlerinizde bir tamamlanma, bir sonuca varma ve bitirme durumları söz konusu. Örneğin bir projenin bitmesi, günlük düzenli olarak yaptığınız bir şeyin sonuç vermesi ve artık yapmanıza gerek kalmaması gibi, olumlu neticeler görünüyor size. Bir iş arkadaşınız ayrılabilir bu arada başka bir işe geçerek. Sağlık, diyet, vb alanlarda da istediğiniz sonuca ulaşabileceğiniz bir dolunay bu, ihtiyacınız varsa mutlaka değerlendirin.

Kova ve Yükselen Kova : 5.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Aşktır, çocuklardır, hobilerdir, sanatsal aktivitelerdir bu ev. Buralardan bir sonuç alma, bir şeyin istediğiniz yönde gerçekleşmesi, hallolması gibi güzel etkiler altındasınız. Yaşam coşkunuzu yükseltecek bir şeyler geliyor size 🙂

Balık ve Yükselen Balık : 4.evinizde yaşıyorsunuz dolunayı. Ailenize, yuvanıza dair somut gelişmeler, sorun yaşadığınız noktalarda iyileşmeler ve çözümler geliyor efendim. Aile bireylerinizin sonuç beklediği durumlar varsa, o konuların cevabını da sağlayabilir dolunay. Bir tamamlanma ve sonuca varma hali söz konusu. Yaşam alanınızdaki tadilat, bakım gerektiren durumlar için de kullanabilirsiniz.

 

Dolunayın burçlara etkileri böyle sevgili okuyucularım. Ancak bunlar genel etkilerdir. Gökyüzünün size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek için doğum haritası analizi yaptırabilirsiniz dediğim gibi.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

İstediğiniz sayıda ay için aylık analiz de yaptırabilirsiniz.

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dolunayın, hepimize güzellikler getirmesini diliyorum.

Kasım 2018 burç yorumlarını da aşağıya bırakıyorum  (Okurken yükseleninize öncelik veriniz, öngörülerde yükselen burç kullanılır) :

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu arada gökyüzünde önemli bir değişiklik var. Jüpiter’in 13 aylık akrep transiti bitiyor ve yay burcuna geçiyor.

Jüpiter şans gezegenidir, hangi evimizden geçiyorsa o alanları büyütür, iyileştirir, bereketlendirir.

Jüpiter-yay transiti etkilerinden haberdar olarak, bu şanslı dönemi en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Yazım burada sevgili okuyucularım : Jüpiter yay burcuna geçiyor ! 8 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019

 Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!