23-29 Temmuz 2018 Haftalık Burç Yorumları

23-29 Temmuz 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerine hoşgeldiniz sevgili okuyucularım:)

Güzel geçiyor mu yaz ?

23 Temmuz itibariyle keyifleneceğinizden emin olabilirsiniz. Çünkü Güneş aslan burcuna geçiyor. E bu da yaşam coşkumuzu, neşemizi artırıyor 🙂

Güneş-aslan transitinin hem genel, hem burçlara etkilerini anlattığım yazım burada.

Bu haftanın oldukça önemli gündemleri var.

Şüphesiz en önemlisi, kova burcunda gerçekleşecek olan ‘Ay tutulması’.

Ben ‘Kanlı Ay Tutulması’ gibi tabirler kullanmayı sevmiyorum.

Güzel kelimeler seçelim, güzel şeyleri çekelim, çağıralım kendimize 🙂

Böyle denmesinin sebebine gelince, kısmi değil, tam bir tutulma bu. Tam ay tutulması olduğunda, Ay kırmızı renkli gibi görünür. Merak eden okuyucularım için, açıklamış olayım 🙂

27 Temmuz’da kova burcunda gerçekleşecek olan tutulmanın genel çerçevesi burada.

Burçlara etkileri için ise aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi , Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Haftanın bir başka önemli konu başlığı, 26 Temmuz’da başlayacak olan Merkür retrosu !

Merkür retrosu yazımı buradan okuyabilirsiniz. Yazı içerisinde bu retronun hem genel, hem burçlara etkileri yer alıyor her gök gündeminde olduğu gibi 🙂

 

Gelelim bu haftanın başlıca açılarına. Kalabalık biraz, değil mi?

24 Temmuz 2018  : Venüs karşıt Neptün   Venüs 16° Başak, Neptün 16° Balık

25 Temmuz 2018  : Güneş kare Uranüs      Güneş 2° Aslan, Uranüs 2° Boğa

27 Temmuz 2018 :  Güneş karşıt Mars        Güneş 4° Aslan, Mars 4° Boğa

28 Temmuz 2018 :  Venüs-Pluto üçgeni     Venüs 19° Başak, Pluto 19° Oğlak

Her bir günün detaylı incelemesi ise şöyle :

23 Temmuz 2018 Pazartesi

Ay yay burcunda. Venüs ve Neptün ile uyumsuz açılar yapıyor gün boyunca. Dolayısıyla iletişimlerde, ilişkilerde hayal kırıklıkları olası. Önemli kararlar almak, büyük girişimlerde bulunmak için çok da uygun bir değil açıkçası.

24 Temmuz 2018 Salı

Bugün Venüs-Neptün karşıt açısı kesinleşiyor, 2-3 kadar süreyle etkisini hissetmek mümkün. İlişkilerde hayal kırıklıklarını simgeliyor maalesef. Günün ilk yarısında Ay, aslan burcunda yer alan Merkür ile uyumlu açı yapıyor. İletişimler, yazışmalar, görüşmeler, toplantılar, yaratıcı fikirler için sabah saatleri oldukça destekleyici.

Sonra 11:21 itibariyle boşluğa giren Ay, günün geri kalanında boşlukta, açısız ilerliyor. Dolayısıyla 11:21 sonrasında yeni başlangıçlar yapmaktan kaçınalım. Çünkü hep söylediğim gibi, Ay boşlukta iken başlanan işler, tam olarak istenen neticeyi vermez, belirsizlikte kalır.

25 Temmuz 2018 Çarşamba

00:49’dan itibaren Ay oğlak burcunda. Güneş-Uranüs karesi bugün kesinleşiyor. Dolayısıyla yaşamınızda yetki sahibi olan, önemli konumdaki kişilerle, özellikle erkek figürlerle gerginlikler, tatsız sürprizler olabilir.

Ancak gün içinde gayet olumlu diyebileceğimiz etkiler de var ve bunlar durumları biraz olsun dengeliyor. Sabah saatlerinde Ay-Uranüs üçgenini, günün ilerleyen saatlerinde ise Ay-Jüpiter altmışlığını görüyoruz. Bunlar da bizi iletişimden, ticarete, eğitimden emlak, mülk konularına kadar birçok alanda destekleyecek.

26 Temmuz 2018 Perşembe

Ay, 16:41’e kadar oğlak burcunda ilerlemeye devam ediyor. Bugün Merkür retrosunun başlangıcı ayrıca. Etkilerini okumanız adına, ilgili linkler yazımın giriş kısmında efendim.

Sabah saatlerinde, Ay-Neptün altmışlığı ve Ay-Venüs üçgeni gibi harika açılar var. İlişkilerde, iletişimlerde, parasal konularda, manevi desteklerde şanslar getirecek bize. Günün ikinci yarısında ise Ay-Pluto kavuşumu biraz karamsar hissettirebilir bizi, motive olmakta zorlanabiliriz.

16:41 itibariyle, Ay boşlukta. Bu saatin sonrasında, önemli işlere girişmekten kaçınalım. Eldeki işleri tamamlamak için çok daha uygun bir zaman dilimindeyiz.

27 Temmuz 2018 Cuma

13:41′ e kadar Ay oğlak burcunda, boşlukta. Haftanın açılarında belirttiğim gibi, Güneş-Mars karşıt açısı bugün etkinleşiyor. Bu da agresyon, tartışmalar, uyumsuzluklar anlamına geliyor. Cuma’yı sakin geçirelim lütfen.

13:41 itibariyle kova burcuna yerleşen Ay, boğadaki Uranüs ile karşıt açı yapıyor. Hemen sonrasında Mars ile kavuşuyor. Bunlar da oldukça zorlu açılar efendim, açıkçası tansiyonu yüksek bir gün. Kimselere uymayınız, kendi kalitenizi, seviyenizi korumak çok daha güzel olmaz mı?

28 Temmuz 2018 Cumartesi

Ay kova burcunda seyrine devam ediyor. Grup çalışmaları, takım faaliyetleri, arkadaşlarla, dostlarla aktiviteler öne çıkıyor. Bugün Venüs-Pluto arasında çok güzel bir üçgen açı var 🙂 Güç sahibi kişilerden, aile büyüklerinden destekler alabileceğimizi, iletişimde, günlük işlerde şanslı etkiler altında olduğumuzu gösteriyor.

Günün ikinci yarısında Ay-Jüpiter uyumsuz açısını görüyoruz.  Öyle çok da korkulacak bir etki değil tabii ama, abartmaktan, haddimizi aşmaktan, yerine getiremeyeceğimiz sözler vermekten uzak durmak konusunda uyarmış olayım mesela 🙂 Yeme-içmeyi de abartacağız gibi görünüyor. Hele de ay kovada olduğuna göre, dost sofralarında kalori şölenleri olası 🙂

29 Temmuz 2018 Pazar

Ay, 12:24’e kadar kova burcunda ve öğle saatleri civarında Merkür ile karşıt açı yapıyor. Bu da sözlerimizi iyi seçmemiz gerektiğini gösteriyor.

12:24 itibariyle boşlukta olacak Ay, tembellik edeceğimizi, dingin enerjilerde olacağımızı söylüyor. E bugün pazar, hakkımızdır 🙂

 

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum efendim, takip edebilirsiniz.

Ayrıca doğum haritası analiz talepleriniz, yani astrolojik danışmanlık için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek, yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

İyi bir hafta olsun 🙂 Sağlık, bereket, huzur diliyorum herkese 🙂

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!