23-29 Nisan 2018 Haftalık Burç Yorumları

23-29 Nisan 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerine hoşgeldiniz 🙂

Haftaya 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile başlıyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98.yıl dönümünde, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nın borçlu olduğumuz tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.

Yeryüzünün bütüün minnoşlarının bayramı kutlu olsun : )

Şimdi gökyüzü gündemine gelelim.

Haftanın gezegen açılarından önce, Venüs’ün 24 Nisan’da ikizler burcuna geçtiğini de belirtelim.

Venüs ikizler transitinin burçlara neler getireceğini buradan okuyabilirsiniz 🙂

Bu haftanın öne çıkan major açı kalıpları şöyle :

24 Nisan 2018 – Mars 60’lık Jupiter – Mars 20° Oğlak, Jupiter 20° Akrep

24 Nisan 2018 – Venüs 60’lık Şiron – Venüs 0° İkizler, Şiron 0° Koç

26 Nisan 2018 – Merkür kare Satürn – Merkür 9° Koç, Satürn 9° Oğlak

26 Nisan 2018 – Mars birleşim Pluto – Mars 21° Oğlak, Pluto 21° Oğlak

29 Nisan 2018 – Güneş üçgen Satürn – Güneş 8° Boğa, Satürn 9° Oğlak

 

23 Nisan 2018 Pazartesi

Ay’ın hareketleri ve diğer gezegenlerle yaptığı açılar günün çerçevesini, kalitesini belirlemede çok etkilidir. Ay bugün aslan burcunda. Aslan gösteri demektir, sahne demektir, önde olmak, öne çıkmak, sergilemek demektir. Malum, çocukların bayram coşkusuyla hünerlerini sergileyeceği bir gün. Gökyüzü de oldukça destekleyici 🙂 Sabah saatlerinde Ay, Merkür ile üçgen açı yapıyor zira. İletişimler, sunumlar, organizasyonlar için çok uygun. Ancak Ay, akşam saatlerinden itibaren geceyi de etkileyecek şekilde, Jüpiter ile kare açıya ilerliyor. ‘Gereğinden fazla iddialı olmaktan, hakim gelmeye çalışmaktan, baskı kurmaktan uzak dur!’ diyor gökyüzü.

24 Nisan 2018 Salı

Günün özellikle ikinci yarısı kullanmaya müsait. Ay aslan burcunun, Uranüs koç burcunun son demlerinde ve üçgen açı yapıyorlar. İmaj değişikliği, saç, bakım konuları için son derece uygun. Ayrıca yeni ve özgün, öncülük edecek fikirlerle ortaya çıkmak, parlamak için destekleyici bir görünüm. Bugün 24 Nisan ve Mars ile Jüpiter arasındaki altmışlık açı da kesinleşiyor. Mars, hareket enerjisi olduğundan kariyer, iş, para, ortaklaşa yatırımlar, ticari girişimler için kullanmaya müsait bir gün. Ay, 23.50 civarında başak burcuna geçiyor, öncesinde bir müddet boşlukta olacak ve başlangıçları bu boşluk diliminde yapmamak gerekiyor. Yazımın başında belirttiğim gibi Venüs’ün ikizler burcuna geçişi de bugün gerçekleşiyor. Gece saatlerinde Venüs ile başak burcundaki Ay kare yapıyor ve bu da aşkta, ilişkilerde eleştirel, kırıcı, fazla doğrudan olacağımızı, karamsarlıkların, kuruntuların, detaycılığın iletişimlerde olumsuzluk yaratacağını gösteriyor.

25 Nisan 2018 Çarşamba

Günün tamamında Ay, başak burcundaki seyrine devam ediyor. Dolayısıyla zihnimiz her zamankinden hızlı çalışıyor, detayları planlamak, işleri organize etmek, düzenlemek kolaylaşıyor. Hele de günün ilk yarısında kesinleşen Ay-Güneş üçgeni etkisiyle güç ve motivasyon kazanıyoruz, başkalarından destekler alıyoruz. Günün ikinci yarısında ise, bir başka olumlu açı, Ay-Satürn üçgeni var. Hayatımızdaki otorite figürlerinden, yaşça olgun bilge kişilerden, hocalardan, yol göstericilerden rehberlik ve yardım almamız için çok olumlu bir zaman. İşlerin kolay akacağı bu zaman dilimlerini, önemli işleriniz için kullanabilirsiniz.

26 Nisan 2018 Perşembe

Mars’ın Pluto ile birleştiği, Merkür’ün Satürn ile kare açı yaptığı, zorlu bir gün açıkçası. Önemli işleriniz için, şayet mümkünse diğer günleri kullanmanızı naçizane tavsiye ederim. Çünkü Satürn’ün kısıtlayıcı açısı devrede ve işler istediğiniz hızda akmayabilir. Gecikmeler, özellikle de Merkür ile kare yaptığından iletişim ve organizasyon problemleri oluşabilir. Ayrıca Mars ve Pluto gibi iki agresif gezegenin kavuşumu, tartışmalara da işaret ediyor. Sakin kalınız, kimselere uymayınız, kalitenizi bozmayınız 🙂 Kötü olanı, yanlış olanı sistem cezalandırır zaten.

27 Nisan 2018 Cuma

Sabaha karşı saatlerde Ay terazi burcuna geçiyor, terazinin nezaketiyle gergin enerjiler bir nebze de olsa yumuşuyor. Ayrıca günün ilk yarısında Ay-Venüs uyumlu açısı var. Bu üçgen etkisiyle yazışmalar, görüşmeler, iletişimler, kısa seyahatler için uygun bir zemin oluşuyor. Ancak günün ilerleyen saatlerinde Merkür ve Satürn ile kare açı yapıyor Ay ve problematik gelişmeler olası görünüyor. Dolayısıyla önemli işleriniz, yardım talepleriniz, ricalarınız, girişimleriniz, halletmeniz gereken her türlü konu için ikindi saatlerine kalmadan, günün ilk kısmını kullanmak daha olumlu neticeler getirecektir, değerlendiriniz efendim 🙂

28 Nisan 2018 Cumartesi

Ay bugünün tamamında terazide. Mars ile birleşmiş olan Pluto’ya kare açı yapıyor. Yani nezaketimizi korumakta güçlük çekeceğimiz, kavgaya müsait, gergin etkiler oluşuyor. Haftasonu tabii ki eğlenmek istiyoruz, gezmek istiyoruz. Ancak dışarıda vakit geçirmek için çok uygun bir gün değil açıkçası. Şiddet ve agresyon olasılığının artacağı, seslerin yükseleceği bir görünüm var gün genelinde. Dolayısıyla evde vakit geçirmek, daha doğru bir seçim olabilir. İletişim ve sosyalleşmek yerine kendimizle baş başa, huzurlu bir ev atmosferi, daha mantıklı görünüyor bu açılar altında.

29 Nisan 2018 Pazar

Günün hemen başlangıcında, terazinin son derecelerindeki Ay, Uranüs ile karşıt açı yapıyor ve nezaket yine elden gidiyor 🙂 Neyse ki, çoğumuzun uykuda olacağı bir zaman dilimi 🙂 08.30’dan itibaren boşluğa giren Ay, 10.10’da akrep burcuna yerleşiyor, eee duygular da derinleşiyor 🙂 Yazımın başında belirttiğim, Güneş-Satürn üçgeni de bugün kesinleşiyor. Yaşça büyük, olgun ve güçlü kişilerden, Güneş etkisiyle de özellikle erkek figürlerden destekler almak ve birlikte ilerlemek için çok uygun bir görünüm meydana geliyor, değerlendirebilirsiniz.

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

İyi haftalar dilerim,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!