22 Aralık 2018 Yengeç Burcunda Dolunay

22 Aralık 2018 Yengeç Burcunda Dolunay

Herkese merhabalar 🙂

Her ayın içerisinde, bir yeniay ve bir dolunay gerçekleşir, ayın döngülerinde böyle bir düzen vardır efendim. Aralık ayının dolunayını konuşacağız bu yazımda.

Ama öncesinde 2019’un size neler getirebileceğini, aşk, iş, para, eğitim, yaşam planları, vb birçok konuda nasıl olasılıkları ve hangi fırsatları yaşamınıza dahil edebileceğini öğrenmek için Doğum Haritası Analizi yaptırabileceğinizi hatırlatayım. Bunun için bana, anlatburcak@gmail.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, daha detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz.

22 Aralık 2018 Cumartesi günü, Türkiye saati ile 20:48’de ‘0’ derece yengeç burcunda bir dolunay meydana geliyor.

Evet, sıfır derecede, yani yengeç burcunun ilk derecesinde gerçekleşecek bir dolunay bu.

Dolunay, en temelde Güneş ve Ay’ın karşı karşıya gelmesidir kıymetli okuyucularım. Güneş-Ay karşıtlığıdır.

Yani her dolunayda ne olur ? Güneş ve Ay, birbirine zıt konumda yer alır.

Ay o sırada hangi burçta, nerede ise, Güneş de tam zıt burcunda o derecededir.

Güneş-Ay karşıtlığı ne anlama gelir peki ?

Güneş eril, Ay dişil olduğundan, eril ve dişil enerjinin karşı karşıya gelmesi ve uyumsuzluğudur bu.

Bu durum, karşıt cinsler arasında yaşanabilecek uyumsuzluğu gösterdiği gibi, kendi içimizde de eril ve dişil yanlarımızın zıtlaşmasıdır aynı zamanda.

Ayrıca Ay duyguları, Güneş ise mantığı, akılcı düşünceleri simgelediğinden, düşünce-duygu çatışmasıdır Güneş-Ay karşıtlığı.

Dolayısıyla dolunay, aklımız ve kalbimiz arasındaki dengede sorun yaşayabileceğimiz bir evredir.

Bir konuyu aklımızla ele aldığımızda, durum hiç de olumsuz değildir mesela. Ama dolunayın duyguları yükselten etkisiyle, karamsar bakabiliriz tabloya. Bir şeylerin negatif yanına odaklanabiliriz, iyimserliğimiz azalabilir dolunay vakitlerinde.

Bu nedenle, dolunay, güzel ve destekleyici açılar eşliğinde gerçekleşse bile, ruhsal anlamda zorlar, duygularımızı yükseltir, tepkilerimizi büyütür, içsel huzursuzluk yaratır.

Küçücük şeyler, olduğundan daha büyük görünür gözümüze. Uyku düzenimiz bozulur, enerjimizi yönetmekte güçlük çekeriz dolunay dönemlerinde.

Dolayısıyla bu yükselen enerji sebebiyle, her dolunayda, öncesi-sonrası birkaç gün yani dolunay haftasında, dikkat etmeli, davranışlarımızda ve sözlerimizde daha kontrollü olmaya özen göstermeliyiz.

İletişimlerde, haklı çıkmaya çalışmaktan uzak durmak işimize yarayacaktır bu döngüde. Karşınızdaki kişi sizinle aynı kalitede değilse, haklı da olsanız üzülen taraf siz olursunuz çünkü.

Ama sadece sinir, öfke değil, güzel şeyler de getirir tabii ki dolunay ! 🙂

Yeniay döneminde atılmış tohumların, yapılmış başlangıçların sonuçlarını alma, meyvesini toplama zamanıdır ayın dolunay evresi. Hasat vaktidir ve bu açıdan çok önemlidir.

Aralık 2018 yeniayı sırasında hangi konularda girişim ve başlangıç etkisindesiniz, dolunay hangi konuları tamamlayabilir, neticeye ulaştırabilir, işinizi kolaylaştırmak için yeniay yazımın linkini bırakıyorum aşağıya :

7 Aralık 2018 Yay Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Peki dolunay sırasında gökyüzü ne durumda, gezegen konumlarını inceleyelim şimdi :

Dolunay yengeç burcunda gerçekleşiyor. Yengeç, ev, aile, yaşam alanı, geleneksel yanımız, değerlerimiz, vatan sevgisi, birlik, beraberlik gibi temaları yönetir. Belli ki toplumda, buralar, bu duygular yükselecek. Umarım güzel gelişmelerle olur bu.

Dolunayın yöneticisi Ay, yengeçte kendi evinde, rahat ve güçlü olduğu alanda. İşte bu çok güzel.

Dolunay sırasında aslan burcu yükseliyor. Bu da güçlü, girişken olacağımız, kendimizi ortaya koyabileceğimiz, önemli adımlar atabileceğimiz, destekleyici bir dolunay yaşayacağımızı gösteriyor.

Venüs ve Neptün, dolunay sırasında üçgen açı yapıyorlar birbirine, bu çok olumlu bir açı kalıbıdır.

İkili ilişkiler açısından şanslı etkiler getirecek. Sevgi, uyum, yardımlaşma, dayanışma temalarını güçlendirecek ayrıca.

Mars ve Pluto da uyumlu görünümde olacaklar. Bu sayede yetki, güç sahibi kişilerden destekler alabilecek, düzenleme ve değişiklik gerektiren konuları kolayca halledebileceğiz.

Peki dolunay bizi tam olarak nasıl etkiler ? Bunu belirleyecek olan ne ? Tabii ki doğum haritalarımız !

Dolunayın haritamızda yer alan gezegen konumlarına, nasıl açılar yaptığına bağlı olarak, etkiler şekillenecek.

Şimdi bakalım dolunay burçlara neler getiriyor ! Tabii, her zaman  yükselen burcunuza öncelik verin efendim, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır.

Bu arada bir önemli bilgi ! Dolunay ya da bir başka gelişmeyi anlatırken, o şeyi hangi evinizde yaşıyorsunuz, dolayısıyla hangi konular tetiklenebilir noktasında, doğum haritanızı bilmediğimiz için bizler belli kabul ve varsayımlar yaparak, evlerinizi eşit düşünerek genel yorumlar sunabiliyoruz. İşte bu nedenle her zaman doğum haritası önemlidir. Örneğin yükseleniniz koç, yengeç dolunayı 4.evinize denk geliyor diyorum, ama belki haritanızda yengeç 3.eviniz ve başka konular getirecek size dolunay. Haritanın önemi, işin mantığı bu efendim.

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Geçmişten bugüne sürümcemede kalmış, aklınıza takılmış konuları artık çözebileceğiniz, geride bırakabileceğiniz bir dolunay bu. Gökyüzü, söz konusu değişikliği yaparken, yaşamınızdaki otorite figürlerinden, yetki ve güç sahibi kişilerden destekler alabileceğinizi gösteriyor. Devlet bağlantılı iş ve işlemler için destekleyici bir dolunay bu.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 3.evinizde meydana gelecek bu dolunay ile, iletişime dayalı alanlarınız, satış, pazarlama, tanıtım, danışmanlık, vb faaliyetleriniz, sosyal medya, online ticaret gibi çalışmalarınız olumlu yönde desteklenecektir. Bu alanlar için bir süredir plan yapıyorsanız, bu bir sonuç, tamamlanma zamanıdır. Kardeşlerle ilgili yeni gündemler de olası. Bekledikleri şeylerin sonucunu almak gibi örneğin.

İkizler ve Yükselen İkizler : 2.evinizde meydana gelen bu dolunay ile parasal alanınız tetikleniyor. Yeniay evresinde başlattığınız işlerin maddi getirilerini alabilirsiniz dolunay ve takip eden günlerde. Ayrıca yeni, sürpriz harcamaları da gündeme getirebilir dolunay.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Dolunay sizde gerçekleşiyor. Bir süredir kendi içinizde planladığınız, üzerinde sessiz sedasız çalıştığınız konuları, planları duyurabilir, sunabilir, hayata geçirebilirsiniz dolunay ile birlikte. Dış görünüşünüzde değişiklikler de yapabilirsiniz. Biraz agresyon getirebilir bu arada dolunay sizde yaşanacağı için, içsel huzurunuzu artıracak şeylere yönelin.

Aslan ve Yükselen Aslan : 12.evinizde gerçekleşen bir dolunay bu. 12.ev için şahane şeyler yazamıyorum. 6-12 aksı sağlık hattıdır, biraz soğuk algınlıkları, üşütmeler, hastalanmalar olabilir dolunay günlerinde. Ayrıca şu ana kadar bilmediğiniz, size söylenmemiş bir şeyler önünüze gelebilir. Bu arada kandırılma, dolandırılma gibi durumlara dikkat etmeniz, kolay kolay ikna olmamanız, çok gerekmedikçe bir şeylere imza atmamanız bu dolunay döneminde sizi, negatif olasılıklardan koruyabilir.

Başak ve Yükselen Başak : 11.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Hedeflerimiz, amaçlarımızdır bu ev. Dolayısıyla bir hedefinizle ilgili sonuç alma, bir amacınızı gerçekleştirme dönemi olabilir bu sizin için. Aynı zamanda arkadaşlar, dostlar 11.evin yönetimindedir. Buralarda tartışmalara dikkat. Dolunay etkisiyle kolay parlayabilir, gereksiz yere kalp kırabilirsiniz ya da arkadaşlarınızdan bu tür davranışlar görebilirsiniz. Bu dönemde daha az sosyalleşmek, daha bireysel vakit geçirmek olası etkilere karşı fayda sağlayabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi : 10.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Yaşamınızda otorite figürü sayılabilecek tüm kişilerle, yöneticilerle, üstlerle, aile büyükleriyle iletişime dikkat edin dolunay ve takip eden birkaç günlük dönemde. Bunun dışında devlet bağlantılı bir işinizi ya da işleminizi halledebileceğiniz, destekleyici etkiler alıyorsunuz. Terfi beklentisi olan okuyucularım için de güzel bir dolunay ayrıca.

Akrep ve Yükselen Akrep : 9.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile eğitimde, akademik çalışmalarda, yurt dışı bağlantılı konularda, hukuksal meselelerde sonuç almanız, bir tamamlanma yaşamanız kuvvetle muhtemel. Basın, yayıncılık, danışmanlık faaliyetleri için de destekleyici etkiler sunuyor gökyüzü.

Yay ve Yükselen Yay : 8.evinizde yaşanacak olan bu dolunay ile, sürpriz şekilde bir borcunuzu bitirme imkanı bulabilir, alacaklar-ödemeler dengenizi kurmada güç kazanabilirsiniz. Beklediğiniz, sürümcemede kalmış alacaklarınızı elde edebileceğiniz bir dönem. Ayrıca sizin ya da bir yakınınızın, bir sağlık, ameliyat konusu gündeme gelebilir. 8.ev bu temaları da kapsar çünkü.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 7.evinizde meydana gelecek yengeç dolunayı ile birlikte, ilişkinize dair sürprizli bir karar almanız olası. İyi giden bir ilişkide evlilik kararı almak da olabilir bu, uyumsuzlukların fazla olduğu bir birliktelikte ayrılık şeklinde de olabilir. İş ortağınız varsa, o iletişimlerde agresyon yaşanabilir ayrıca. Bir sözleşmenin feshi, bir anlaşmanın bitmesi, vb olası. Diğer yandan bir süredir gerçekleştirmek için uğraştığınız sözleşmeli bir proje, vb varsa, işte bu dolunayda olumlu netice alabilir, hedeflediğiniz imzaları da atabilirsiniz 🙂

Kova ve Yükselen Kova : 6.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Rutin olarak yaptığınız bazı şeylerin tamamlanması, günlük akışınızdan çıkması, bir görevi bitirmeniz, teslim etmeniz, vb durumlar olası. Ayrıca sağlık bu evin kapsamındadır, bu aralar bir enerji düşüklüğü, ufak tefek sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Evcil hayvanı olan okuyucularım, onlarla ilgili konularla meşgul olabilirler ayrıca 6.ev söz konusu olduğu için.

Balık ve Yükselen Balık : 5.evinizde gerçekleşecek bu dolunay, aşkta hareketli günler getirebilir size. Hobilerinizin öne çıkacağı bir dönem ayrıca. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili bir süredir meşgul olduğunuz konularda sonuç almanız, tamamlanmalar yaşamanız mümkün.

Dolunayın burçlara etkileri böyle sevgili okuyucularım. Ancak bunlar genel etkilerdir. Gökyüzünün size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek için doğum haritası analizi yaptırabilirsiniz dediğim gibi.

Dolunayın, hepimize güzellikler getirmesini diliyorum.

Bu arada gökyüzünde önemli bir değişiklik var. Jüpiter’in 13 aylık akrep transiti bitti ve yay burcuna geçti.

Jüpiter şans gezegenidir, hangi evimizden geçiyorsa o alanları büyütür, iyileştirir, bereketlendirir.

Jüpiter-yay transiti etkilerinden haberdar olarak, bu şanslı dönemi en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Yazım burada : Jüpiter yay burcuna geçiyor ! 8 Kasım 2018 – 2 Aralık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!