22-28 Temmuz 2019 Astroloji Gündemi

22-28 Temmuz 2019 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

Nasılsınız ? Yaz nasıl geçiyor ? Neler yaparak değerlendiriyorsunuz ?

Umarım keyfiniz, sıhhatiniz, huzurunuz yerindedir.

Yeni haftaya bakalım şimdi !

22-28 Temmuz 2019 haftasının önemli gelişmeleri :

–23 Temmuz Salı günü, Güneş kendi evine, yöneticisi olduğu aslan burcuna geçiyor.

Temmuz ayının zorlu etkilerinden, tutulmalarından sonra, ‘ohh be !’ dedirten, çok güzel bir transit olacak bu.

Aslan burcu, hayatın keyifli konularını simgeler. Tatiller, alışverişler, keyfi tüketimler demektir, hobiler, etkinlikler, eğlenceler demektir, konserler, geziler demektir. Gayet olumlu, neşemizi artıracak bir döngü başlıyor yani 🙂

Burcunuza etkilerini buradan görebilirsiniz : Güneş Aslan Burcunda 23 Temmuz – 23 Ağustos 2019

–28 Temmuz Pazar günü, Venüs de aslan burcuna geçiyor. Aşk evidir aslan. Venüs buraları hareketlendirecek 🙂 Hadi bakalım 😉

22-28 Temmuz 2019 haftasının başlıca önemli açıları :

25 Temmuz 2019 : Merkür Venüs kavuşumu : Merkür 25° Yengeç, Venüs 25° Yay

Merkür retroda. Bu etkiyle, geçmişte yaşanmış dargınlıkları, küslükleri onarmak, bir şeyleri tekrar konuşmak ve çözmek için uygun bir görünüm bu. Venüs, sevgi enerjisidir. İletişimlerde telafi şansı veren bir kavuşum, aklınızda olsun.


25 Temmuz 2019 : Mars Jüpiter üçgeni : Mars 14° Aslan, Jüpiter 14° Yay

Bu açıyı çok sevdim ! Mars doğasıyla uyumlu ateş elementinde, aslanda.

Jüpiter en güçlü olduğu yerde, yay burcunda, kendi evinde.

Mars, harekete geçirecek bizi, başlangıçlar yaptıracak. Şans gezegeni Jüpiter’in desteği bizimle. Eğitimden, ticarete, spordan, parasal konulara, hobilerden seyahatlere kadar birçok konuda harika etkiler var.


Her bir gün için, detaylara geçmeden evvel, instagram hesabımı hatırlatmak isterim.

@anlatburcak instagram hesabım burada !

Instagram hesabımda, çok daha fazla şey paylaşıyorum esasen. Öneriler, tüyolar, yaşamı kolaylaştıracak, güzelleştirecek bilgiler sunmaya çalışıyorum. Oraya da beklerim hepinizi 🙂


Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

22 Temmuz 2019 Pazartesi

Günün ilk yarısında Ay, balık burcunda. Sabah saatlerinde Merkür ile üçgen açı yaparak, iletişimleri destekleyen güzel, naif, ılımlı bir atmosfer sunuyor. Halden anlamak, yardımcı olmak, desteklemek, empati kurmak demektir böyle görünümler. Birinden bir ricanız varsa, yararlanabilirsiniz.

Öğle saatlerine doğru, güzel bir Ay-Güneş üçgeni de etkinleşiyor. Kadın-erkek ilişkilerinden, parasal konulara kadar, birçok açıdan kendimizi iyi ve güçlü hissedeceğimiz olumlu etkiler sunuyor bu açı.

Ay, 11:34-13:02 arasında boşlukta. Önemli başlangıçlarınızı ve girişimlerinizi, Ay boşlukta iken yapmayın. Çünkü Ay boşluk etkisi, olayların gidişatının net olmaması, konuların havada kalması, istenen sonucu vermemesi anlamına gelir.

13:02 itibariyle, koç burcuna geçen Ay ile hareketleniyoruz. Dinamik, aktif, cesur ve girişken bir mod verecek bize Ay-koç geçişi. Önümüzdeki 2,5 gün böyle bir enerjideyiz.

Akşam saatlerinde Ay ve Şiron kavuşuyor. Sözlerimizi daha özenle seçelim, kalp kırabiliriz. Diğer yandan bu kavuşum, geçmişte incindiğimiz bir şeyleri onarmak için de güzel. Bu karşı tarafın adımı ile de olabilir, kendi değerimizi fark ederek de şifalanabiliriz.

23 Temmuz 2019 Salı

Ay, gün boyunca koç burcunda. Şevkimiz, motivasyonumuz yüksek. Yeni hedefleri destekleyen bir atmosfer var. Spor yapmak, hareketli, eğlenceli aktivitelerde yer almak için de güzeldir Ay-koç geçişi. Açılar da iyi 🙂

Bu arada, sabahın ilk saatlerinde Güneş aslan burcuna geçiyor !

Günün ikinci yarısında Ay, önce Mars, sonra Jüpiter ile harika üçgen açılar yapıyor. Değerlendirelim mutlaka.

Jüpiter etkisiyle, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, tatiller, etkinlikler, rezervasyonlar, ayrıca ticari konular, eğitimle alakalı yapılması gerekenler yönünde güzel gelişmeler olabilir. Mars’ın da destekleyen açısıyla, harekete geçelim.

24 Temmuz 2019 Çarşamba

Ay, gün boyunca koç burcunda.

Günün ilk yarısında, Ay-Pluto karesinin baskı yaratan, gergin etkileri var. Yöneticilerden, devlet bağlantılı işlerden ya da aile büyüklerinden yana hissedebilirsiniz bu baskıyı.

Günün ikinci kısmında ise Ay, hem Merkür, hem Venüs ile kare, yani uyumsuz bir açı yapıyor. İlişkilerde iletişim problemleri olası.

Ay, 17:47 sonrasında boşlukta.

25 Temmuz 2019 Perşembe

Ay, gece saatlerinde boğa burcuna geçti. Boğa atmosferi, huzurlu, sakin ve dingindir, önümüzdeki 2,5 gün boyunca boğa etkisiyle huzurumuza ve keyfimize odaklanacağız.

Yeme-içme konuları da öne çıkıyor, iştahımız açılıyor 🙂

Günün ilk yarısında Ay, Uranüs ile kavuşuyor ve Güneş’e kare açı yapıyor. Egosantrik çıkışlardan uzak duralım, hiçbir işimize yaramaz, bir gün karşılığı gelir illa ki birinden. Ne yaparsak kendimize yapıyoruz yani.

Bu arada aynı açı sebebiyle, büyük harcamalardan uzak durun derim.

26 Temmuz 2019 Cuma

Ay, günün tamamında boğa burcunda. Şahane açılar sayacağım şimdi size ! 🙂

Günün ilk yarısında Ay-Satürn üçgeni ile, hocalardan, rehber ve yol gösterici kişilerden yardım alabiliriz. Yaşça olgun, deneyimli kimseler, destek olabilirler bize. Devlet bağlantılı işlemler için de güzel bir sabah. Her türlü otorite figürlerinden yana, olumlu etkiler var.

Günün ikinci yarısında, Ay-Kuzey ay düğümü altmışlığı, Ay-Güney ay düğümü üçgeni, Ay-Neptün altmışlığı gibi güzel açılar giriyor devreye. Arkadaşlar, gerçekten destekleyici bir gün ! Kadersel gelişmeler de olası.

Akşam saatlerinde, Ay-Pluto üçgeni ile güçlü hissedeceğimiz şeyler yaşayabiliriz. Aileden destek gelebilir. Yaptıklarımızla kendimizi gösterebiliriz, hedeflerimizle ilgili daha iyimser olabiliriz.

27 Temmuz 2019 Cumartesi

Sabahın ilk saatlerinde, Ay ve Venüs üçgen açıda. Sevildiğimizi hissedeceğimiz, keyifli bir başlangıç yapıyoruz güne.

07:27-09:28 arasında boşlukta olan, Ay, 09:28’de ikizler burcuna geçiyor. İletişim ve haberleşmelerin, mesajların, maillerin yoğunlaşacağı 2,5 günlük bir zaman dilimi başlıyor.

Akşam saatlerinde Ay ve Güneş, uyumlu açıda. İlişkiler için çok güzel bir açıdır bu. Onun dışında motivasyon, kendimizi güçlü hissetmek ve hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemek için de destek sağlayacak bize.

28 Temmuz 2019 Pazar

Ay, gün boyunca ikizler burcunda. Günün ilk yarısında Ay-Jüpiter karşıtlığı etkin.

Jüpiter’in kare ve karşıt açıları, abartmaya meyilli yapar bizi. Dikkat ediyorum, Pazar sabahlarına hep böyle bir açı denk geliyor. Pazar kahvaltısı abartmaktır mesela 😉

Günün ikinci yarısında, Ay-Mars altmışlığı ile hareketleniyoruz. Tam gezme, tozma, eğlence açısı bu 🙂

Akşam saatlerinde bazı sözler, dialoglar, sosyal medyada karşınıza çıkacak bir şeyler hayal kırıklığı yaratabilir. Çünkü Ay-Neptün karesi, etkin olacak.

Biraz kendi içimize çekilelim bu akşam. Bir şeyler okumak, kaliteli bir müzik dinlemek, sevdiğimiz diziyi izlemek, dialog kurmaktan daha iyi olabilir.

22-28 Temmuz 2019 haftasının detayları böyle.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık almak için→İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Temmuz ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Temmuz 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Temmuz 2019, Boğa Burcu Temmuz 2019, İkizler Burcu Temmuz 2019, Yengeç Burcu Temmuz 2019,

Aslan Burcu Temmuz 2019, Başak Burcu Temmuz 2019, Terazi Burcu Temmuz 2019, Akrep Burcu Temmuz 2019,

Yay Burcu Temmuz 2019, Oğlak Burcu Temmuz 2019, Kova Burcu Temmuz 2019, Balık Burcu Temmuz 2019

Merkür Retrosu Geliyor ! 8 Temmuz – 2 Ağustos 2019

21 Haziran – 23 Temmuz 2019 Güneş Yengeç Burcunda

Venüs Yengeç Burcunda 3-28 Temmuz 2019

Mars Aslan Burcunda 2 Temmuz – 18 Ağustos 2019

Keyifli, bereketli, huzurlu bir hafta diliyorum hepinize !

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!