22-28 Şubat 2021 Astroloji Gündemi

22-28 Şubat 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ? Nasıl gidiyor hayat ?

Yazımı okuduktan sonra çok daha iyi hissedersiniz umarım 🙂 Bu hafta için, son zamanların en iyi haftası diyebilirim 🙂 Pek çok pozitif şey bir arada.

20 Şubat itibariyle Merkür retrosu sonlandı. 22 Şubat 03:52 itibariyle durağan konum da sonlanıyor. Yeni hafta ile birlikte artık ileri hareketinde bir Merkür’ümüz olacak 🙂

Retroda elektronikler üzerinden sorunlar yaşadık, iletişim problemleri yaşadık, günlük akışlarda beklemeler, aksilikler yaşadık. Şimdi bunlar geride kalıyor artık. Merkür ileri hareketine başlıyor !

22-28 Şubat haftasında gezegenler arasında çok iyi açılar var. Ayrıca başak burcunda gerçekleşecek olan Uranüs destekli bir dolunay var. Uranüs’ten iyi bir açı geliyor dolunaya. Uranüs destekli derken bunu kastediyorum.

Bir şey daha var. O da çok güzel. Venüs 25 Şubat itibariyle, yüceldiği balık burcuna geçiyor. Dolayısıyla Venüsyen konularda şanslı olacağımız bir transit başlıyor.

Nedir Venüsyen konular ? Şanslar nerelerden gelir ? Bu haftanın uyumlu gezegen açıları, nerelerde destekler bizi, şimdi hepsini konuşacağız. Tüm haftayı detaylıca anlatacağım her zamanki gibi.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


22-28 Şubat haftasının başlıca gelişmeleri :

Venüs 25 Şubat itibariyle balık burcuna geçiyor. Venüs için çok iyi bir konum burası. Venüs balıkta yücelir. Dolayısıyla oldukça pozitif bir transit. Venüs balıkta iken bütün güzel yönleri, iyicil etkileri çok daha kuvvetli şekilde ortaya çıkacak. İlişkilerde paylaşımların, empatinin, anlayışın kuvvetleneceği bir dönem. Sevgimizi birbirimize çok daha güçlü şekilde göstereceğiz. Tüm insan ilişkilerimiz için söylüyorum bunu.

27 Şubat Cumartesi günü başak burcunun 8 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Başak hasatı sembolize eder. Ektiklerimizi biçmeyi, emeklerin karşılığını almayı anlatır. Ayrıca Uranüs’ten uyumlu açı alıyor dolunay. Bu da büyük bir avantaj. Şanslı, sürprizli, sevindirici olasılıklar yüklüyor dolunaya 🙂

Meşgul olduğunuz konularda emeklerinizin karşılığı diyebileceğimiz güzel şeylerin olabileceği, hatta Uranüs etkisiyle bunların biraz da sürprizli olabileceği bir dolunaya doğru ilerliyoruz 🙂


22-28 Şubat haftasının öne çıkan gezegen açıları :

25 Şubat : Güneş Uranüs altmışlığı : Güneş 7° Balık, Uranüs 7° Boğa

Bu haftanın gezegen açıları çok iyi sevgili okuyucularım. Güneş Uranüs altmışlığı bunlardan biri.

Bizi yenileyecek şahane değişimler yapabiliriz. Uranüs yaşam bileşenlerimizde sevindirici somut yenilikler getirebilir.

Başka neler getirebilir ? İdrak, farkındalık, uyanış, yaratıcı, orijinal fikirler, sorunları çözecek parlak fikirler getirebilir.

Uranüs kova burcunun yöneticisi olduğundan, elektronik alışverişleri için de çok destekleyici bir açı bu. Merkür retrosu da geride kaldı. Elektronik alışverişlerimizi yapabiliriz.

Teknoloji ile ilgili konular, dijital çalışmalar için son derece güzel bir açı bu. Değerlendirelim.

Ayrıca Güneş otorite figürlerini, yöneticileri simgelediği için onlarla ilgili güzel değişimler de olası.

25 Şubat : Mars Pluto üçgeni : Mars 25° Boğa, Pluto 25° Oğlak

Müthiş bir güç açısı bu. Pluto, Mars’ın üst oktavıdır. Doğaları benzeyen iki gezegen bunlar. O yüzden uyumlu açıları, çok daha kuvvetli çalışıyor. Hayatımızda bir dönüşüm etkisi yaratabilecek kuvvetli başlangıçlar yapabiliriz bu hafta.

Mars çok hızlı hareket etmiyor. Pluto zaten çok ağır ilerleyen bir gezegen. Dolayısıyla aralarındaki açı çabucak bozulmuyor. Haftanın geneli için düşünebilirsiniz bu etkiyi.

26 Şubat : Jüpiter Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Jüpiter 16° Kova, Kuzey Ay Düğümü 16° İkizler

Kuzey Ay düğümü, Ay düğümlerinden iyicil olan taraftır. Kuzey Ay düğümünün uyumlu açılarını gördüğümüz zaman, kadersel olarak güzel bir şeylerin olacağını anlayabiliriz.

Jüpiteryen temalarda olabilir bu güzellikler. Nedir onlar ? Eğitim, akademik konular, okul hayatımızla, hocalarla ilgili konular, hukuksal konular, uzaklarla yani başka şehir ve ülkelerle bağlantılı konular, uzakta yaşayan sevdiklerimizle ilgili konular, yolculuklar, seyahatler + Jüpiter aynı zamanda finansal bir gösterge olduğundan maddi şanslar 🙂

Parlak bir haftadayız 🙂


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

22 Şubat 2021 Pazartesi

Ay 06:52’de yengeç burcuna geçiyor. Ay, yengeç burcunun yöneticisidir. Burası Ay’ın kendi evi. O yüzden güzel bir Ay transiti 🙂 Duygular ön planda. Yengecin empati ve şefkat enerjisi ön planda bugün. Naif, dingin, huzurlu bir atmosferdeyiz.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay ve Güneş üçgen arasında çok güzel bir üçgen açı oluşuyor. Şanslı bir zaman dilimi. Önemli işlerimiz için kullanabiliriz.

Akşam saatlerinde yine uyumlu bir açısı var Ay’ın. Ay Uranüs altmışlığı var. Elektronik aletler, dijital konular destekleniyor. Açılım diyebileceğimiz yeni şeylere adım atabiliriz. Yenilikler yapabiliriz.

Sürprizleri simgeler ayrıca Uranüs. Keyifli, tatlı sürprizlere açık bir akşam 🙂


23 Şubat 2021 Salı

Ay yine bugün de yengeç burcunda sevgili okuyucularım. Evimizle ilgilenebiliriz, evde yapmak istediğimiz düzen değişiklikleri varsa onları yapabiliriz. Ailemizle ilgili konular da ön planda olabilir yengeç etkisiyle.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Neptün üçgeni ile çok güzel bir vakitteyiz. Huzur, uyum, dinginlik, sakinlik, empati, hoşgörü, sevgi, anlayış şeklinde tarif edebileceğim bir atmosferi var akşamın 🙂 Kalbini kırdığınızı düşündüğünüz birileri varsa, af dilemek, gönlünü almak, hatayı telafi etmek için iyi bir vakit.


24 Şubat 2021 Çarşamba

Ay bugün 15:22’ye yengeç burcunda. Sabahın ilk saatlerinde Ay Pluto karşıtlığını görüyoruz. Tuhaf rüyalarla uyanmak mümkün bugün. Kendi içimizde güçsüz hissetmek, keyifsiz hissetmek mümkün. Ama eş zamanlı olarak Ay Mars altmışlığı da var. Duygusal anlamda toparlar Mars bizi 🙂

Ay 07:53’te boşluğa giriyor. 07:53-15:22 arasında boşlukta. 15:22’de ise aslan burcuna geçiyor.

Yengeç içe dönük, geri planda olunca huzurlu hisseden bir burç. Aslan ise tam tersi 🙂 Ne kadar önde olursa, o kadar mutlu olur. Ay’ın duygusal, içe dönük, bir tık da çekingen yengeç transitinin ardından şimdi aslanla açılıyoruz 🙂 Kendimizi, yeteneklerimizi, yapabileceklerimizi göstermek istiyoruz. İletişim kurmak, eğlenmek, aktif olmak istiyoruz. Özgüvenimiz yükseliyor, kendi içimizde daha iyi hissediyoruz aslan enerjisi ile.


25 Şubat 2021 Perşembe

Ay günün tamamında aslan burcunda. Bugün Ay’ın açıları ağırlıklı olarak uyumsuz görünüyor sevgili okuyucularım. Önemli işleriniz için çok önermeyeceğim bir gün.

Sabahın ilk saatlerinde Ay Satürn karşıtlığı var, hemen ardından Ay Merkür karşıtlığı geliyor. Günün ilk yarısında koşullar kısıtlayıcı görünüyor biraz. İşler, bazı engellere takılabilir. Örneğin iş ortamında sistem hata verebilir, beklemeler olabilir. Elektrik kesintileri de olabilir. Çünkü Ay’a gelen açılar kovadan geliyor. Kova burcu teknoloji ile, dijital sistemler ile, elektrik ile ilgili bir burç.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Jüpiter karşıtlığı etkin. Aslanda bir Ay bu ve Jüpiter’den karşıtlık alıyor. Egosantrik davranışlar sorun yaratabilir, bu tür tavırlardan uzak duralım. Müsrifliğe de açık bir vakit. Gereksiz harcamalar yapabiliriz. Ona da dikkat edelim.

Akşam saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ile uyumlu açılarda. Bu güzel. Dialoglarımızda güzel tavsiyeler alabiliriz. İhtiyaç duyduğumuz şeyler karşımıza çıkabilir.


26 Şubat 2021 Cuma

Ay bugün 20:07’ye kadar aslan burcunda. Sanatsal konular, hobiler, keyifler, eğlenceler var odağımızda. Bunlar aslan temalarıdır çünkü.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Mars karesinin etkisindeyiz. Tartışmalardan uzak duralım. Bir de sakarlıklara, kazalara dikkat edelim. Bastığımız yere iyi bakalım. Acelecilik etmeyelim.

Bu açıdan sonra boşluğa giriyor Ay. 14:31-20:07 arasında boşlukta.

20:07’de başak burcuna geçiyor. Bir çalışkanlıklar, bir temizlik isteği, bir düzen isteği geliyor bu geçiş ile bize 🙂 Haftasonu bunları yapmak isteriz başak etkisiyle. İşimizde birikmiş şeyleri ele almak isteriz. Evimizde temizlikler yaparız.

Bu akşam saatlerinde Ay Venüs karşıtlığının etkisindeyiz sevgili okuyucularım. İnsan ilişkilerimizde (bu eşle, sevgili ile dialogumuz olabilir, bir arkadaşla, bir dostla olabilir, tüm insan ilişkilerimizi kastediyorum) başağın eleştirel yanı, eksik arayan yanı sorun yaratabilir bu akşam. Bunları yapmamaya özen gösterelim. Karşımızdaki insana kendisini eksik ve yetersiz hissettirmeye hakkımızın olmadığını aklımızda tutalım.


27 Şubat 2021 Cumartesi

Ay başak burcundaki ilerleyişine devam ediyor. Bugün yaşam alanımızı düzenleme, temizleme isteğimiz yüksek. Evden çalışıyorsak, son derece verimli bir gün geçirebiliriz. Ay’ın başak geçişleri işleri halletmek için çok uygun günlerdir.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs üçgeni ile bize iyi hissettirmeyen, bunaltan, yoran bir şeyden özgürleşebiliriz. Bu işe yaramayan ama tuttuğumuz bir eşyayı atmak, temizlik yapmak olabilir, gözümüzde büyüyen bir işi halletmek olabilir. Sevineceğimiz güzel bir sürpriz de olabilir Uranüs etkisiyle.

Bu uyumlu Uranüs açısının yanında, günün ilk yarısında bir Ay Güneş karşıtlığı da var. İlişkilerde zıtlaşma halinden uzak duralım. İletişimleri azaltıp temizlik yapmak mantıklı olabilir bu etkiler altında 🙂

Günün geri kalanında Ay’ın dikkat çekici bir açısı görünmüyor. Başak enerjisini kullanalım, yaşam alanımızı düzenleyelim derim bugün.


28 Şubat 2021 Pazar

Ay bugün 22:16’ya kadar başak burcunda olmaya devam edecek sevgili okuyucularım.

Günün ikinci yarısında çok güzel açıları var. Önce Ay Pluto üçgeni geliyor, ardından Ay Mars üçgeni geliyor. Hevesle, motivasyonla pek çok işi halledebiliriz. Aklımızda olan düzenleme, planlama işlerini yapabiliriz. Mars’ın enerjisiyle yine temizliğe de devam gibi görünüyor 🙂

Ay 18:57-22:16 arasında boşlukta. 22:16’da ise başak transitini tamamlayarak terazi burcuna yerleşiyor.


2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

Bu hafta çok iyi olasılıklarımız var sevgili okuyucularım. Hepsini detaylıca anlattım sizlere.

Bu güzel etkileri, en iyi şekilde değerlendirdiğimiz bir hafta olsun.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!