22-28 Nisan 2019 Astroloji Gündemi

22-28 Nisan 2019 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Her zaman olduğu gibi, yeni haftanın gökyüzü gündemini anlatmaya geldim.

Keyifler yerinde mi bakalım ? Güneş boğaya geçti, havalar da ısınıyor. Yeni yeni giriyoruz bahar moduna.

Ben bu hafta, her fırsatta bahar temizliği yapacağım. Bir de ‘bakım programı’ gibi bir liste oluşturuyorum kendime 🙂 Saçtan cilt bakımına, detoksa, meditasyona kadar şöyle güzel bir listeyle yeni mevsimi karşılayayım diyorum.

Yenilenmek iyidir. Bir havamız değişsin, bir resetleyelim bünyeyi 🙂

Instagram story lerde paylaşacağım bu uygulamalarımı, takip edebilirsiniz.  @anlatburcak instagram hesabım burada !

Hatta bana eşlik edin, birlikte yapalım 🙂 !

Bu arada günlük tüyolar da veriyorum intagram hesabımda. Orada da buluşabiliriz 🙂

22-28 Nisan 2019 haftasının başlıca önemli gelişmeleri :

Bu hafta burç değiştiren bir gezegen yok. Geçtiğimiz haftanın sonunda, 20 Nisan’da Venüs koça, Güneş boğaya geçti.

Merkür 17 Nisan’da koç seyrine başladı. Bu geçişlerin etkileri altındayız. Onun dışında iki önemli açı kalıbı var bu hafta, aşağıdan görebilirsiniz.


22-28 Nisan 2019 haftasının başlıca önemli açıları :

23 Nisan Salı : Güneş Uranüs kavuşumu : Güneş 2° Boğa, Uranüs 2° Boğa

Uranüs ani, sürprizli gelişmelerin, beklenmedik değişimlerin gezegenidir. Güneş ile kavuşunca da ortaya bu yönde bir etki çıkacak.

Güneş otorite figürlerini temsil eder. Eril enerjiyi sembolize eder. Erkek figürlere dair hızlı, sürprizli gelişmeler olabilir. Erkek ünlülerle ilgili şaşırtıcı şeyler duyabiliriz bu hafta.

Bireysel yaşamlarımızda da baba, erkek arkadaş, yönetici, patron, amir sıfatında kişileri düşünebilirsiniz. Bu kişiler üzerinden görünür olabilir Güneş-Uranüs kavuşumunun etkileri.


27 Nisan Cumartesi : Mars Neptün karesi : Mars 17° İkizler, Neptün 17° Balık

Hah bakın bu açıyla ilgili uzuuunn uzun konuşabilirim. Sevimsiz bir açı. Neptün kareleri zaten ne kadar güzel olabilir ki ? Hayal kırıklığı demektir çünkü. Gerçekçilikten uzaklaşmak, hayalcilik, hayalde bir şeyler yaratmak demektir.

Zihninizin kontrolden çıktığını, içsel öfkelerinizi yönetemediğinizi gözlemleyebilirsiniz bu hafta sıkça. Çünkü Mars kurcalıyor oraları. Huzursuz bir enerji bu.

Bir de nedir biliyor musunuz Mars-Neptün karesi ? Mars kavga, Neptün hayaller anlamına geldiği için, olmayan bir şeyle savaşmaktır. Aslında yoktur o şey. Zihninizde yarattığınız bir şeydir ve sizi huzursuz kılıyordur.

Anksiyete problemi olanları, panik atak hastalarını, bir obsesyonuyla mücadele halinde olan okuyucularımı özellikle uyarıyorum. Bu hafta bir şeyler nüksedebilir, lütfen kendi üzerinize gitmeyin, olur mu 🙁

Onca şey nasıl geçtiyse, bu da geçecek. Siz bunu çözecek kadar güçlüsünüz. Korku, kaygı ve gereksiz evhamlarınızın neşenizi eksiltmesine izin vermeyin. Sizi seviyorum 🙂


Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

22 Nisan 2019 Pazartesi

Ay, gün boyunca yay burcunda. Gayet bir güzel bir atmosfer var. Yay etkisiyle hangi konular gelir önümüze ? Eğitim mesela, akademik alanlar. Yurt dışı bağlantılı konular, uluslararası işler. Ayrıca hukuksal meseleler. Gün içinde bu temalar üzerinden bir şeylerle meşgul olabilirsiniz.

Akşam saatlerinde bir karşıtlık var, Ay-Mars zıt açısı. Sözlere, dialoglara dikkat. Özellikle inançlar, dini konular üzerinden zıtlaşmalar olabilir. Yay bunları da sembolize eder çünkü. Herkesin inancı kendine. Saygılı olalım, kelimelerimizi seçelim lütfen.

23 Nisan 2019 Salı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun !!! Yeryüzünün bütüüün bebişkoları mutlu olsun 🙂 Ayağına taş değmesin hiçbirinin.

Hayatı güzelleştiren onlar. Biz yetişkinler bayağı sıkıcıyız bence 🙂

Ay, yine günün tamamında yay burcunda. Seyahatler, uzak yerlerle bağlantılar ön planda. Ufkumuzu açacak yeni şeyler keşfedeceğiz ayrıca bugün. Resmi tatil de olduğu için değerlendirebiliriz. Günübirlik bir kültür turu, tam bugünün yay enerjisine uyar mesela 🙂

Öğle saatlerinde çok güzel bir Ay-Jüpiter kavuşumu var. Şanslıyız, neşemiz yerinde 🙂

Ay 14:42’de boşluğa giriyor. Boşluk öncesindeki son açısı olumlu olduğu için, gün boyunca bu yönde keyifli bir atmosfer olacak. Güzel bir gün Salı 🙂

24 Nisan 2019 Çarşamba

Ay, günün tamamında oğlak burcunda. Geçtiğimiz 2 güne nazaran, daha ciddi, daha disiplinli bir atmosfer var. Harıl harıl çalışıyoruz, günlük rutinler, tamamlanacak işler yoruyor bizi biraz.

Sabah saatlerinde hem olumlu, hem zorlayıcı açılar görüyoruz. Ay-Güneş üçgeni yöneticilerle dialogların rahat akmasını, enerjik ve özgüvenli hissetmemizi sağlıyor. Diğer yandan aynı saatlerde Ay, Venüs ve Şiron ile uyumsuz. Aşk ve ikili ilişkilerde zorlanmalar olabilir biraz. Yani sabah saatlerinde iş güzel, aşk naneli diyorum 🙂

Akşam saatlerinde ise Ay-Merkür karesi etkin. Merkür koçta, malum. Koç fevridir, ani parlar. Koç etkisiyle,  agresyon olasılığı var. Çok dialoglara girmemek, iyi olabilir bu akşam.

25 Nisan 2019 Perşembe

Ay, gün boyunca oğlak burcunda. Günün ilk kısmında Ay-Neptün atmışlığı, ılımlı, uyumlu, hoşgörülü bir atmosfer yaratıyor.

Çoğunlukla günün ikinci yarısında etkilerini hissedeceğimiz bir Ay-Satürn kavuşumu var bugün.

Satürn, bir şeyleri somutlaştırma, adım atma, gerçekleştirme isteğimizi artırıyor. Kalıcı olmasını istediğimiz işleri başlatmak için, bu zaman diliminden yararlanabiliriz.

Akşam saatlerinde, Güney ay düğümü ve Pluto ile kavuşan Ay, eskimiş ve görevini tamamlamış bir şeylerin devreden çıkabileceğini gösteriyor. 22:46 sonrası, Ay boşlukta.

26 Nisan 2019 Cuma

Ay, 12:28’e kadar oğlak burcunda ve boşlukta. Tam bir ‘eldeki işleri tamamlama’ atmosferi var.

12:28 itibariyle kova burcuna geçen Ay, sosyalleştiriyor bizi. Grup çalışmaları öne çıkıyor. Departmanlarda toplu halde bir şeyler yapılabilir, yeni görevler, takımlar oluşturabilir.

Öğle saatlerinde Ay-Uranüs karesi, bir düzen değişikliğine işaret ediyor. Çok büyük şeyler olmasına gerek yok. Bir şey bir süredir belli bir şekilde yapılıyordur mesela, oraya bir yenilik getirilir, bir değişiklik yapılır.

Akşam saatlerinde Ay-Güneş karesi etkin. İlişkilerde haklı çıkmaya, üstün gelmeye çalışmak, inatlaşmak olası. ‘Benim dediğim olsun’ açısıdır bu 🙂

27 Nisan  2019 Cumartesi

Ay, gün boyunca kova burcunda ilerliyor. Bugünün açıları gayet güzel. Günün ilk saatlerinde Ay-Venüs altmışlığı her tür ilişkide uyum yaratıyor.

Günün ikinci yarısında Ay-Merkür altmışlığı iletişimde şans veriyor. Akşam ise Ay-Mars üçgeni var. Motivasyon, enerji, eğlence demektir. Kova da sosyalleşmek olduğundan, bu Cumartesi akşamı, arkadaşlarla program yapmak için çok uygun, aklınızda olsun 🙂

28 Nisan 2019 Pazar

Ay, gün boyunca kova burcunda. Günün ilk kısmında Ay-Jüpiter uyumu, şanslı, iyimser, neşeli bir atmosfer yaratıyor, gayet güzel.

Ay, 12:42’de boşluğa giriyor, ancak girmeden önce olumlu açı yaptığı için gün içinde devam ediyor bu etki.

Keyifli bir pazar, değerlendirelim !

22-28 Nisan 2019 haftasının detayları böyle !

Nisan 2019 Burç Yorumlarınız ise aşağıda :

Koç Burcu Nisan 2019, Boğa Burcu Nisan 2019, İkizler Burcu Nisan 2019, Yengeç Burcu Nisan 2019,

Aslan Burcu Nisan 2019, Başak Burcu Nisan 2019, Terazi Burcu Nisan 2019, Akrep Burcu Nisan 2019,

Yay Burcu Nisan 2019, Oğlak Burcu Nisan 2019, Kova Burcu Nisan 2019, Balık Burcu Nisan 2019

Herhangi bir konu için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

Güneş Koç Burcunda 21 Mart – 20 Nisan 2019

Venüs Balık Burcunda 26 Mart -20 Nisan 2019

Uranüs 7 yıllık yeni yolculuğuna başladı. Bizler için de yepyeni 7 yıllık bir döngü bu. Doğum haritamızda Uranüs’ün geçmekte olduğu alanın konuları üzerinden radikal değişimler, büyük ve kalıcı dönüşümler yaşayacağız. Bu önemli transitin tüm detayları ve burçlara etkileri bu yazımda : Uranüs Boğa Burcunda 6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Çok güzel bir hafta olsun 🙂

Sevgiler !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!