22-28 Mart 2021 Astroloji Gündemi

22-28 Mart 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Son haftalarda oldukça güzel gezegen açıları ve iyicil kavuşumlar deneyimledik. Ayrıca hiçbir retro etkisinin olmadığı, ilerlemenin daha kolay olduğu, akışkan zamanlardan geçiyoruz. Umarım güzel gelişmeler yaşıyorsunuzdur. Tam bir yenilenme döngüsündeyiz.

20 Mart Cumartesi günü Güneş, 21 Mart Pazar günü ise Venüs koç burcuna geçti. Bir koç vurgusu oluşmuş durumda gökyüzünde. O yüzden son derece hareketli, canlı, dinamik, atak, girişken bir enerjideyiz. Bir canlanma var hayatımızda. Yeni başlangıçlara müsait bir döngü. Sadece uyarım şu olsun : Koçun gölgesinde agresyon vardır, hırs vardır, rekabet ve yarış dürtüsü vardır. Bunlardan uzak tutalım kendimizi. Koç yenilenmeyi ve yeni başlangıçları simgeler. Bu anlamda da döngüyü değerlendirelim.

Güneş’in koç transitinin genel ve burçlar bazında etkilerini anlattığım yazımın linki burada, tıklayabilirsiniz :

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

Venüs’ün koç transiti için de bir yazım olacak. O da yolda, geliyor 🙂

Peki bu hafta nasıl bir hafta ? İlk yarısı daha destekleyici olan, ikinci yarısı ise biraz daha dikkat gerektiren bir hafta diyebilirim sevgili okuyucularım. Her bir detayı aktaracağım.

Hadi öncesinde iletişim bilgilerim gelsin !

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


22-28 Mart haftasının başlıca gelişmeleri :

28 Mart Pazar günü terazi burcunun  8 derecesinde bir dolunay meydana geliyor. Bu dolunayın önemli kavuşumları var.

Dolunay Güneş ve Ay’ın karşı karşıya gelmesidir. Bu kez Güneş tarafında Venüs ve Kiron da var. Güneş ile kavuşumdalar. Dolunayın başrolündeler.

Terazi burcu ilişkileri simgeler. Özel ve sosyal ilişkiler içinde biraz kırgınlıklara, gücenmelere açık bir dolunay gibi duruyor. Ama diğer yandan, incindiğimiz yerleri konuşmak, bize iyi hissettirmeyen şeyleri söylemek, kendimizi ifade etmek ve ilişkileri şiflalandırmak için de değerlendirebileceğimiz bir dolunay etkisi. Kiron’un olduğu yerde hem yara vardır, hem şifa vardır.

Dolunay için de bir yazı yayınlayacağım hafta içinde. Genel ve burçlar bazında etkileri orada görebilirsiniz.


22-28 Mart haftasının öne çıkan gezegen açıları :

22 Mart : Mars Satürn üçgeni : Mars 10°İkizler, Satürn 10°Kova

Mars girişimlerimizi, girişim gücümüzü, başlangıçlarımızı simgeleyen bir gezegen. Satürn ise uyumlu açılarında bir kalıcılık/uzun vade göstergesidir. Ayrıca akılcı olan, rasyonel olan, temeli sağlam olan, ayağı yere basan şeyleri anlatır Satürn. Hayatımızda uzun süreli olacak gayet güzel şeyler başlatabiliriz bu hafta.

Planlarımız varsa, özellikle haftanın ilk yarısını değerlendirelim. Harekete geçmek, adım atmak için çok güzel bir etki.

22 Mart : Merkür Uranüs altmışlığı : Merkür 8°Balık, Uranüs 8°Boğa

Sürprizli güzel haberler mi geliyor yoksa 🙂 İyi haberler alabiliriz 🙂 Bizi mutlu edecek dialoglarımız, yazışmalarımız, görüşmelerimiz olabilir. Son derece memnun olacağımız güzel anlaşmalar yapabiliriz. Yeni iş bağlantıları doğabilir.

Eğitimler, online seminerler için de harika bir açı. Kullanabilirsiniz. Online alışverişler için de yararlanabilirsiniz.

24 Mart : Merkür Mars karesi : Merkür 11°Balık, Mars 11°İkizler

Mars agresyonu, Merkür ise iletişimleri simgeliyor. Dolayısıyla iletişimlerde bir agresyon etkisidir bu, dikkat edelim. Kimseyi kırmadan, incitmeden, güzelce ifade edelim kendimizi.

Mars aceleciliktir ayrıca. Günlük işlerde aceleci davranmayalım. Sakarlıklar olabilir çünkü. Ona dikkat.

26 Mart : Mars Kuzey Ay Düğümü kavuşumu : Mars 13° İkizler, Kuzey Ay Düğümü 13° İkizler

Ay düğümleri bütünüyle kadersel olanı, kadersel gelişmeleri simgeliyor.

Mars’ın kuzey Ay düğümü ile kavuşacak olması, Marsiyen konularda kadersel gelişmelere işaret ediyor. Mars girişimleri, yeni şeyler başlatmayı anlatıyor ama aynı zamanda savaşçı bir enerji, agresif bir enerji. Kontrolsüz öfkeyi simgeliyor. Bu hafta Dünya üzerinde bu tür agresyonlu olaylar yaşanabilir o yüzden 🙁 İsyanlar, gösteriler, başkaldırılar ya da ülkeler arası gerginlikler gibi. Yangınlar, patlamalar da ne yazık ki Mars ile ilgili. Umarım hiçbiri olmaz tabii ki ! Her şey herkes için hep güzel olsun.

26 Mart : Güneş Venüs kavuşumu : Güneş 5° Koç, Venüs 5° Koç

Çok güzel bir kavuşum. Venüs iyicil bir gezegen. Sevgiyi, ilişkileri, uyumu, anlaşmayı, ayrıca hayatın keyiflerini simgeliyor. Güneş ile kavuşunca da bu anlamda güzel şeyler yaşıyoruz.

Sanatsal konular için de güzel bir etki. Alışverişler için de. Keyif alacağımız şeyler olacaktır.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

22 Mart 2021 Pazartesi

Ay yengeç burcunda. Haftayı yengeç enerjisiyle açıyoruz. Evimizle ilgili konular gündeme gelebilir bu etkiyle birlikte.

Evde bulunmamızı gerektirecek durumlar da olabilir.

Duygusal anlamda hassas olabileceğimiz bir gün. Geçmişi daha çok anabiliriz. Nostaljik bir enerjisi var günün 🙂

İşimize, günlük işlerimize odaklanalım. Bize keyifli hissettirecek bir şeyler yapalım. Değiştirelim enerjimizi.


23 Mart 2021 Salı

Ay yine gün boyunca yengeç burcunda.

Günün ilk yarısı, Ay Neptün üçgeni ile oldukça huzurlu görünüyor.

İkinci yarısında ise rüzgar tersten esmeye başlıyor biraz. Ay Pluto karşıtlığı, duygusal anlamda gergin hissettirebilecek durumlar getirebilir.

18:26 sonrasında Ay boşlukta. Yengeç transiti içinde alacağı bütün açıları almış durumda. Herhangi bir açısı yok. Boşluk süreci gece 00:56’ya kadar sürüyor.


24 Mart 2021 Çarşamba

Ay gün başlarken 00:56’da aslan burcuna geçiyor. Modumuz değişiyor bu geçiş ile birlikte. Yengeç içe dönük, sakin, naif, duygusal, biraz da ürkek bir burçtur. Geride bıraktığımız 2,5 günlük süreçte ruh halimiz daha çok böyleydi. Ama şimdi aslan enerjisiyle açılıyoruz 🙂 Kendimizi, yeteneklerimizi göstermek istiyoruz. Daha özgüvenli hissediyoruz. Sosyalleşmek istiyoruz.

Ayrıca sanatsal konular, sporla ilgili konular da öne çıkacaktır aslan etkisiyle günlük hayatımızda. Çocuklar da aslan temasıdır. Onlarla ilgili meşguliyetlerimiz de olabilir.

Günün ilk yarısında Ay Venüs üçgeni ve Ay Güneş üçgeni var 🙂 Çok güzel açılar bunlar ! Oldukça keyifli bir sabah. İnsan ilişkilerimiz içinde güzel paylaşımlarımız olur. Önemli işleriniz için de kullanabilirsiniz bu sabahı.

Akşam saatlerinde Ay, Satürn’den karşıtlık, Uranüs’ten ise kare açı alıyor. Bunlar uyumsuz açılar. Duygusal anlamda kısıtlı, karamsar hissedebilirsiniz. Ani gelişen durumlar keyfinizi kaçırabilir. Plan değişiklikleri olabilir. Yapmak istediğiniz şeylere aile büyükleriniz, hayatınızdaki otorite figürleri onay vermeyebilir. Yapmak istediğiniz bir şey varsa, eksik olan şeyler olan sebebiyle bu akşam yapamayabilirsiniz. Biraz böyle bir akşam.


25 Mart 2021 Perşembe

Ay gün boyunca aslan burcunda.

Günün ilk yarısında Merkür, Ay düğümleri ile uyumsuz açılarda. Günlük akışta aksiliklere açık bir zaman dilimi o yüzden. Önemli işleriniz için şayet mümkünse, sabahı kullanmamayı seçin.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay, Jüpiter’den karşıt açı alıyor. Aslanda olan bir Ay bu. O yüzden bir şeyleri dramatize etme, abartma, fazla üzülme, fazla sinirlenme gibi durumlar olabilir. Fevri çıkışlar yapmamak adına kontrollü olalım. Duygusal anlamda dengemizi koruyalım. Ayrıca bu Jüpiter karşıtlığıyla keyifler, lüks tüketimler, alışverişler, özellikle online alışverişler (çünkü Jüpiter dijital dünyayı anlatan kovada) abartılabilir. Ona da dikkat.

16:27’de sonrasında, günün geri kalanında Ay boşlukta. Herhangi bir açısı yok. Günlük konular beklemede kalabilir boşluk etkisiyle. Boşluk Cuma sabahı 06:25’e kadar sürecek.


26 Mart 2021 Cuma

Ay 06:25’te başak burcuna geçiyor. Bugün Güneş Venüs ile kavuşuyor. Ayrıca Mars, kuzey Ay düğümü ile kavuşumda. Etkilerini yukarıda anlattım.

Girişken, cesur, özgüvenli bir ruh halindeyiz. Yeni şeyler başlatmak için hevesliyiz. İnsan ilişkilerimizden yana güzel destekler var ayrıca.

Ay’ın başakta ilerliyor olması da, oldukça verimli bir gün geçirebileceğimizi, yapılacak işleri tamamlayabileceğimizi, detay gerektiren konuları ele alıp halledebileceğimizi gösteriyor.

Akşam saatlerinde Ay ve Uranüs arasında şahane bir üçgen açı var. İşle ilgili konularda ve parasal konularda şanslı gelişmeler yaşayabiliriz. Bunun dışında genel anlamda güzel sürprizlere açık bir akşam.


27 Mart 2021 Cumartesi

Ay bugün yine başak burcunda sevgili okuyucularım. Ama uyumsuz açılar alıyor bugün 🙁

Önemli işler için önermeyeceğim bir gün o yüzden. Mümkün olduğunca rölantide geçirmemiz, belki kendimizle kalmamız, kendimize vakit ayırmamız iyi olabilir.

Günün ilk yarısında Ay, Mars ile kare açıda. Kuzey güney Ay düğümleri ile kare açıda. Kare açı, uyumsuzdur. Agresyona ve aksiliklere açık bir sabah diyebilirim 🙁

Günün ikinci yarısında, özellikle akşam saatlerinde Ay Neptün karşıtlığının etkisindeyiz. Planladığımız işlerde, yapılması gereken şeyler içinde unuttuğumuz detaylar olabilir. Bir şeyleri atlayabiliriz. Onun dışında dialoglarda beklentiler karşılanmayabilir. İletişimler için destekleyici bir akşam sayılmaz.


28 Mart 2021 Pazar

Ay 02:47-08:22 arasında boşlukta. 08:22’de terazi burcuna geçiyor.

Bugün dolunay günü. Terazi burcunun 8 derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Yukarıda, haftanın başlıca gelişmeleri başlığında, dolunay ile ilgili konuştum.

Dolunay için ayrı bir yazım da gelecek.

İnsan ilişkilerinden yana bazı keyifsizliklerin olabileceği bir gün bu. Talepkar olmamak, beklenti içinde olmamak faydamıza olabilir. Kimsenin davranışlarını belirleyemeyiz. Ama davranışlar karşısında kendi tutumumuzu belirleyebiliriz. Bize iyi gelmeyen bağlantılar içinde kalmamayı, uzaklaşmayı seçebiliriz. Kendimiz için iyi şeyler yapalım.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

Merkür Balık Burcunda 16 Mart-4 Nisan 2021

Mart ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Mart 2021, Boğa Burcu Mart 2021, İkizler Burcu Mart 2021,

Yengeç Burcu Mart 2021, Aslan Burcu Mart 2021, Başak Burcu Mart 2021,

Terazi Burcu Mart 2021, Akrep Burcu Mart 2021, Yay Burcu Mart 2021,

Oğlak Burcu Mart 2021, Kova Burcu Mart 2021, Balık Burcu Mart 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

İyi bir hafta diliyorum hepimiz için !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!