22-28 Haziran 2020 Astroloji Gündemi

22-28 Haziran 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

21 Haziran Pazar günü, çok güçlü bir Güneş tutulması gerçekleşti. Öncü bir burcun sıfır derecesinde meydana geldiği için ekstra güçlü bir tutulma bu. Önümüzdeki 6 aylık süreçte etkileri bizimle olacak. Daha önce hiç denemediğimiz, aklımıza gelmemiş olan, yapmadığımız, yapmaya cesaret edemediğimiz şeyler için uygun koşulları oluşturabilecek, hızlı gelişmelere, büyük dönüşümlere kapı açabilecek bir tutulma bu.

Tutulmadan nasıl etkiler alıyorsunuz, yenilikler yükselen burcunuza göre hangi konular üzerinden gelebilir, haberdar olun mutlaka. Tutulma yazım için burayı tıklayabilirsiniz :

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Tabii doğum haritanızdır asıl belirleyici olan. Tutulma haritanızda herhangi bir gezegenin olduğu yere denk geliyorsa, yani gezegenlerinizle kavuşum yapıyorsa ya da açısı varsa gezegen yerleşimlerinizle, hayatınızın önemli bir dönüm noktasında olabilirsiniz.

18 Haziran itibariyle Merkür retrosu başladı, geçtiğimiz hafta yazdığım gibi. Retro sürecindeyiz. Hangi konularda dikkat etmeniz, beklemeniz gerektiğini de bilmeniz faydanıza olacaktır. Geçmişten gelen, sürümcemede kalmış konular içinse avantajlı etkiler yaratıyor bu retro. Yazım burada, tıklayınız : Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

Bu iki önemli gündemin ardından haftanın detaylarına geçelim şimdi. Bu hafta itibariyle Venüs retrosu bitiyor 🙂 Mars güçsüz çalıştığı balık burcundan çıkıp yöneticisi olduğu koç burcuna geçiyor. Güzel şeyler anlatacağım aşağıda size.

Öncesinde de yerini, zamanını çok iyi bildiğiniz, hatırlatma bölümüm var 🙂

Instagram hesabım : astroloji.anlatburcak

 

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, danışmanlık hizmeti almak isteyenler için iletişim adresim : anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


22-28 Haziran 2020 haftasının önemli gelişmeleri :

25 Haziran itibariyle Venüs retrosu sonlanıyor.

13 Mayıs’tan bu yanda retrodaydı Venüs. Ama asla olumsuz bir şey olarak söylemiyorum bunu. Öz değer, öz sevgi, öz şefkattir en temelde bu gezegenin anlattığı şeyler. Retroda dönüp baktık, kendimizi ne kadar seviyoruz ? Ne kadar değer veriyoruz öz varlığımıza ? Kendimizi, var oluşumuzu onurlandırıyor muyuz ? Kendi kıymetimizi biliyor muyuz ? Kendimize iyi davranıyor muyuz ? Kendimiz için hangi seçimleri yapıyoruz ? Bu anlamda çok değerli bir süreçti. Çok temel noktalarda yeniledi bizi.

28 Haziran Pazar günü, Mars koç burcuna geçiyor. Geride bıraktığımız balık transiti hepimizi yordu, epey zorladı Mars’ın yönetiminde olan konularda.

Çünkü Mars ve balığın anlattığı şeyler çok farklı. Birbiriyle uyumsuz, birbirine zıt şeyleri sembolize ediyorlar. O yüzden Mars balıkta iken, hedeflerimizi bir kenara bıraktık. Bir şey yapmak, bir şey için uğraşmak istemedik. Enerjimiz düşüktü. Çoğunlukla yorgun ve halsiz hissettik.

Ama koç transitiyle kendimize geliyoruz şimdi 🙂 Hadi bakalım !


22-28 Haziran 2020 haftasının öne çıkan gezegen açıları :

28 Haziran : Mars Satürn altmışlığı : Mars 0° Koç, Satürn 0° Kova

Çok güzel bir görünüm. Her şeyden önce, Mars’ın koç burcuna geçmesi, elimizi güçlendirecek bir etki. Ruh halimizi, modumuzu, hevesimizi yukarı taşıyacak, motivasyonumuzu yükseltecek bir değişim.

Satürn’den gelen destek de kalıcı olacak, faydalı olacak, istikrar gösterebileceğimiz, verim elde edeceğimiz güzel başlangıçlar yapacağımızı gösteriyor.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

22 Haziran 2020 Pazartesi

Ay, gün boyunca yengeç burcunda.

Günün ilk yarısında Ay Merkür kavuşumu ile iletişimler hızlanıyor. Haberleşmeler, yazışmalar, görüşmeler artıyor. İyi fikirler bulabiliriz, işimize yarayacak yeni şeyler fark edebiliriz ayrıca. Evimizle ilgili konulara çözüm bulabiliriz.

Günün ikinci yarısında da güzel bir görünüm var : Ay Neptün üçgeni ! Çok iyi bir açı bu.

Ay yöneticisi olduğu, rahat ettiği yengeç burcunda ve Neptün’den iyi açı alıyor. Huzurlu hissedeceğimiz, iç huzurumuzun artacağı, yardımlaşmaların öne çıkacağı, sezgilerin kuvvetleneceği bir zaman dilimi. Evimizle ilgili güzel şeyler de olabilir.

Gece saatlerinde Ay’ın Pluto ve Jüpiter ile karşıt açıları var. Eğer uyuyor olursanız, bu görünümlerin yaratabileceği ruhsal etkileri yaşamamış olursunuz. Güvende hissetmemektir, duygusal ihtiyaçların yükselmesidir hatta abartılmasıdır çünkü bu açıların ortaya çıkaracağı etkiler.


23 Haziran 2020 Salı

Ay, 15:33’e kadar yengeç burcunda bugün. Evinizle, ailenizle ilgili konular ön planda olmaya devam ediyor.

Güne çok güzel bir Ay-Mars üçgeni ile başlıyoruz. Evimizle ilgili konularda harekete geçmek için, enerji ve efor gerektiren işleri yapmak için çok güzel bir sabah.

10:20-15:33 arasında Ay boşlukta. Herhangi bir gezegenden açı almıyor. Önemli diyebileceğimiz işleri başlatmamak gereken bir zaman dilimi.

15:33’te aslan burcuna geçiyor Ay. Bu saatlerde (özellikle akşam üstünü kastediyorum), Satürn ile karşıt açının etkisindeyiz. Hocalarla, eğitmenlerle iletişimler için çok doğru bir zaman sayılmaz. Erteleyin isterseniz böyle bir niyetiniz varsa. Onun dışında biraz karamsar bir mod veriyor Satürn’ün uyumsuz açıları.

Gece saatlerinde ise uyumlu bir açı var. Ay Venüs altmışlığı kesinleşiyor. İlişkilerden yana olumlu bir etki. Ayrıca sevdiğimiz şeylere zaman ayırabiliriz, eğlenceli şeyler yapabiliriz.


24 Haziran 2020 Çarşamba

Ay, bugün aslan burcunda. Güçlü, parlak bir alanda. Kendimizi iyi hissediyoruz, özgüvenimiz yüksek.

Diğer yandan Ay günün büyük çoğunluğunda, 08:34 sonrası, geri kalanında boşlukta olacak.

08:34 öncesi, sabahın erken saatlerinde Ay Uranüs karesi var. Elektrikli aletlerle uğraşmayın, pek kurcalamayın derim. Bunun dışında beklenmedik durumlar, günlük planınızı değiştirebilir.

Bugün verimli olmak zor açıkçası. Ay boşlukta, açısız ilerliyor. Aslan geçişi olmasının da etkisiyle, keyifli konulara zaman ayırmak, hobilerimizle meşgul olmak, eğlenceli şeyler yapmak isteyeceğiz.


25 Haziran 2020 Perşembe

Ay, 20:04’e kadar aslan burcunda ve boşlukta, 20:04’te başak burcuna geçiyor.

Günün büyük çoğunluğunda yine Ay-boşluk etkisindeyiz. Büyük girişimler için bu zamanların kullanılmaması gerekiyor. Ay boşlukta iken bekleyin. Elinizdeki işleri tamamlamanın, bekleyen konuları ele almanın, bunun dışında biraz da durmanın, dinlenmenin zamanıdır Ay’ın boşlukta olduğu saatler.

20:04 sonrasında, yaklaşmakta olan Ay-Venüs karesinin etkisindeyiz. İlişkilerde yanlış kelime seçimleri, eleştirel tavırlar, mükemmeliyetçi yaklaşımlar sorun yaratabilir.


26 Haziran 2020 Cuma

Ay, bugün başak burcundaki seyrine devam ediyor.

Günün ilk yarısında harika bir Ay-Uranüs üçgeni var 🙂 Başak burcu sorun çözmeyi ve bunu çok pratik yöntemlerle yapabilmeyi anlatır. Ay böyle bir alanda ilerliyor. Yaratıcılığı, düşünce kalıplarının dışına çıkmayı anlatan Uranüs’ten gelen iyi açıyı da eklersek, yapmak istediklerimiz için çok güzel yollar, yöntemler, çözümler bulabileceğimiz bir sabah diyebiliriz 🙂 İyi fikirler, güzel değişimler yaratabilir.

Parasal konular açısından da olumlu bir etki. Çünkü Uranüs, maddesel değerleri, parayı anlatan boğa burcunda.

Günün ikinci yarısında yine uyumlu bir açı görüyoruz. Ay-Merkür altmışlığı iletişimleri destekleyecektir. Günlük işler rahat akacaktır bu etkiyle. Verimlilik açısından çok güzel bir gün.


27 Haziran 2020 Cumartesi

Ay, günün büyük kısmında, hatta neredeyse tamamında başak burcunda yine bugün.

Günün ilk yarısında, özellikle öğle saatlerinde Ay Pluto üçgeni etkin. Uyumlu bir açı bu, pozitif etkiler alıyoruz. İş, otorite ile ilgili konular, parasal konular, devlet bağlantılı işlemler için çok güzel bir zaman.

Öğle sonrasında bu kez Ay Jüpiter üçgeni ile, şanslı bir atmosfer oluşuyor. Her tür işiniz, konunuz için yararlanabilirsiniz.

Ama akşam saatleri için uyarmak isterim. Ay ve Mars karşıt açıda olacaklar. Huzursuzluklara, tartışmalara açık bir zaman. Herhangi bir durum olmasa bile, iç huzuru hissedemeyebilirsiniz, kaygılanabilir, evham yapabilirsiniz. Kendinizi korkutmayın. İyi enerjileri, temiz enerjileri seçin.

Ay, çok kısa bir zaman diliminde, 23:01-23:16 arasında boşlukta. 23:16’da terazi burcuna geçiyor.


28 Haziran 2020 Pazar

Ay, bugün terazi burcunda.

Sabahın erken saatlerinde Venüs ile uyumlu olan Ay, öğle saatlerine yaklaştıkça Güneş ile kare açı oluşturuyor.

Erken saatleri kullanabilirsiniz. İşler rahat ilerler, dialoglar güzel olur. Keyifli bir sabah. Sonrasında ise otorite ile, yetki sahibi olan kişilerle, özellikle de erkek figürlerle ters düşmemeye özen gösterin.

Günün ilerleyen kısmında, gündüz saatlerinde Ay ve Kiron birbirine zıt açıda duruyor olacaklar. İlişkilerde (özel ya da sosyal) incinebileceğiniz durumlar olabilir. Bugünü mümkün olduğunca kendinizle geçirin. Sevdiklerinizle bir arada olmayı seçiyorsanız, sözlere, davranışlara dikkat etmek gerekiyor.


Haziran ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda sevgili okuyucularım.

Haziran 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Haziran 2020, Boğa Burcu Haziran 2020, İkizler Burcu Haziran 2020,

Yengeç Burcu Haziran 2020, Aslan Burcu Haziran 2020, Başak Burcu Haziran 2020,

Terazi Burcu Haziran 2020, Akrep Burcu Haziran 2020, Yay Burcu Haziran 2020,

Oğlak Burcu Haziran 2020, Kova Burcu Haziran 2020, Balık Burcu Haziran 2020

Temmuz ayı için yazılarım :

Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Temmuz 2020, Boğa Burcu Temmuz 2020, İkizler Burcu Temmuz 2020

(Burçların devamı sırayla geliyor)

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler ve etkileri yer alıyor :

Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

İyi haftalar diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!