21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması

21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması

Merhabalar ! Bir başka tutulmayı anlatmaya geldim kıymetli okuyucularım !

6 Ocak 2019’da oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasına dair yazımı geçtiğimiz günlerde yayınladım.

Linki burada : 6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

Şimdi bir sonraki tutulmayı konuşacağız.

Bu arada 2019 burç yorumlarınızı okudunuz mu ?

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Evet, gelelim tutulmaya.

Bir tutulma hangi burçta oluyorsa, sadece o burcu mu ilgilendiriyor Burçak ? derseniz : Tabii ki hayır !!!

Her bir tutulma, dolunay, yeniay, bir gezegen açısı, bir gezegen transiti, söz konusu şey ne olursa olsun, hepimizi ilgilendiriyor.

Tutulmanın gerçekleştiği burç, doğum haritamızda hangi eve denk düşüyorsa, o evin temaları üzerinden her birimiz yaşıyoruz tutulma etkilerini. İşin mantığı bu efendim.

Gökyüzündeki her bir gelişme hepimizi ilgilendiriyor, her birimize ayrı ayrı konular getiriyor. Bir kişi tutulmayı sağlık evinde yaşıyor, sağlığa dair bir gündemi oluşuyor mesela. Bir başka kişi aşk evinde tutulma yaşıyor, hayatına bir aşk dahil oluyor, bir başkası para, bir başkası taşınma, vb türlü etkiler alıyor.

Herkese farklı yerden geliyor konular bireysel doğum haritasına bağlı olarak. Aslolan, önemli olan zaten doğum haritamızdır. Burç yorumları çok genel etkilerdir.

2019 için Doğum Haritası Analizi yaptırmak isteyen okuyucularım, bana anlatburcak@gmail.com üzerinden ulaşabilir, danışmanlık hizmeti alabilirler. Yeni yılda aşk görünüyor mu ? parasal durumlar nasıl olacak ? eğitim ? sağlık ? seyahatler ? ve daha birçok konuda, 2019 olasılıklarınızı öğrenebilirsiniz danışmanlık alarak.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yıla epey hareketli başlıyoruz demiştim bir önceki yazımda. Ocak ayı önemli, içinde 2 tutulma saklıyor 🙂

Bu yazımda ’21 Ocak 2019 Aslan burcunda Ay tutulması’nı konuşacağız.

Güneş tutulmaları, yeniaylarla birlikte,

Ay tutulmaları ise, dolunaylarla birlikte gerçekleşirler.

Ama onlardan çok çok çok daha güçlüdürler, etkileri büyük olur ve aylara yayılır. Ayrıca öncesinden de kendini göstermeye başlar tutulma etkileri.

Güneş tutulmalarına turbo yeniay, ay tutulmalarına ise turbo dolunay diyebiliriz özetle.

Bu yıl toplam 5 tutulma var bizi bekleyen. Sırayla şöyle :

6 Ocak 2019,  15 derece Oğlak Burcunda Güneş Tutulması

21 Ocak 2019,  1 derece Aslan Burcunda Ay tutulması

2 Temmuz 2019, 10 derece Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

17 Temmuz 2019, 24 derece Oğlak burcunda Ay tutulması

26 Aralık 2019, 4 derece Oğlak Burcunda Güneş Tutulması

Zamanı geldikçe, hepsini bir bir anlatacağım inşallah.

Şimdi, çok güçlü bir dolunay etkisi yaratacak olan 21 Ocak 2019 Ay tutulmasını konuşalım :

21 Ocak 2019 Pazartesi günü, Türkiye saati ile 08:16’da, aslan burcunun 0 (sıfır) derecesinde güçlü, sürprizli bir Ay tutulması meydana geliyor. 2018 boyunca aslan-kova aksında gerçekleşen tutulma serisinin sonuncusu bu.

Oldukça güzel etkiler barındırıyor bu tutulma, güzel gezegen açıları eşliğinde gerçekleşiyor. Ama öncesinde uyarılarımı yapacağım, nihayetinde güçlü, yüksek bir enerji olduğundan.

Güneş ve Ay, karşı karşıya geliyor Ay tutulmasında.

Güneş eril, Ay dişil olduğundan, eril ve dişil enerjinin karşı karşıya gelmesi ve zıtlık halidir bu.

Bu durum, ilişkilerde yaşanabilecek uyumsuzluğu gösterdiği gibi, kendi içimizde de eril ve dişil yanlarımızın zıtlaşmasıdır aynı zamanda.

Ayrıca duyguları yükseltecek Ay tutulması. Bir şeyler olduğundan daha büyük görünecek gözümüze. Modumuz dalgalanacak biraz, orası öyle, evet.

Amaaaaa ! Çok da güzel neticeler sağlayacak bu Ay tutulması bize !

Ay tutulması, tamamlanmaları sembolize eder. Sonuç almak, bir çabanın sonuna gelmek, emek verdiğimiz bir şeyin karşılığını almak için güzel bir dönem olacak tutulma ve sonrasındaki haftalar. Bir hasat vakti olacak bu.

Özellikle de 6 Ocak 2019 Güneş tutulmasında başlattığımız işlerde bir sonuç alma zamanı olacak.

Netleşmeler sağlayacak, sürümcemede kalan konularımız sonuca varacak tutulma desteğiyle.

Yani, ‘Eyvah, tutulma geliyor !’ diye korkmayalım. O istediğimiz, gönlümüzdeki şeyler var ya hani, işte o birçok büyük değişimi bu tutulmalar getiriyor bize zaten 🙂 Akışa güvenelim 🙂

Tutulma sırasında, gökyüzünde hangi gezegen, ne durumda, ne açıda, onlara bakalım şimdi :

Tutulma haritasında oğlak burcu yükseliyor. İş ve kariyer anlamında önemli gündemler geliyor demek ki. Kalıcı, sağlam, ayağı yere basan, somut fayda getiren değişimler vaad ediyor gökyüzü.

Tutulmaya Uranüs’ün kare yaptığını görüyoruz ayrıca. Bu da değişimler bol sürprizli olacak diyor. Bir şeyler hızlı gelişecek belli ki !

Şans gezegeni Jüpiter ve ikinci iyicil gezegenimiz Venüs hanım kavuşumdalar tutulma sırasında 🙂

Etkileri şanslı olan iki gezegenin bir arada olması, olumlu etkileri mis gibi çoğaltacak, evet 🙂

Ayrıca Venüs-Jüpiter kavuşumu, Mars’a üçgen açı yapıyor, bu da harika !

Neptün, Venüs ve Jüpiter’e kare. Bu da ‘Hayalci olma, gerçekçi planlar yaparsan ben seni destekleyeceğim.’ diyor.

Bir de güzel Kuzey ay düğümü-Şiron üçgeni var ki, işte o da ‘Geçmişi bırak, şifalan, önüne bak, neler neler, ne güzellikler seni bekliyor’ manasında efendim 🙂 Gerçekten dönüşüm zamanı. Daha iyiye varacağız bu tutulma ile, merak etmeyin !

Şimdi tutulma etkilerini burçlar bazında ele alacağım.

Ama ne diyoruz hep ? Öngörülerde yükselen burç kullanılır, dolayısıyla yükselen burcunuzu okuyunuz.

Bu arada bir önemli bilgi ! Tutulma, dolunay, yeniay ya da bir başka gelişmeyi anlatırken, o şeyi hangi evinizde yaşıyorsunuz, dolayısıyla hangi konular tetiklenebilir noktasında, doğum haritanızı bilmediğimiz için bizler belli kabul ve varsayımlar yaparak, evlerinizi eşit düşünerek genel yorumlar sunabiliyoruz. İşte bu nedenle her zaman doğum haritası önemlidir. Örneğin yükseleniniz koç, aslandaki Ay tutulması 5.evinize denk geliyor diyorum, ama belki haritanızda aslan 6.eviniz ve başka konular getirecek size o tutulma. Haritanın önemi, işin mantığı bu efendim.

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 5.evinizde bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Hımm, aşk mı geliyor acabaa ?? 🙂

5.ev aşk, çocuklar, hobiler, sanatsal aktiviteler gibi temaları kapsar. Aşık olabilirsiniz tutulma etkisiyle, yaşamınıza bir partner dahil olabilir, evet. Çocuk sahibi okuyucularım onlara dair güzel gelişmeler yaşayabilirler, bir süredir meşgul oldukları konular varsa, neticelerini alabilirler. Bir hobinizi işe çevirmek için harika bir dönem bu arada, aklınızda olsun ! Yatırımlar da 5.evin kapsamındadır, onu önermem işte, bakın. Dalgalı etkiler yaşarsınız borsa, döviz, vb spekülatif yatırım araçlarında, acele etmeyin efendim, tutulma etkileri biraz dinsin bakalım.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 4.evinizde güçlü bir tutulma gerçekleşecek. Aile hayatınıza, evinize, yaşam alanınıza dair değişimler geliyor. Taşınabilirsiniz, yaşadığınız yer değişebilir, evinizde değişikliklere gidebilirsiniz. Aile bireylerinizle ilgili yeni gelişmeler olabilir ayrıca. Aile içinde beklenen durumlar varsa, netice alabilirsiniz tutulma etkisiyle.

İkizler ve Yükselen İkizler : 3.evinizde meydana gelen bu Ay tutulması ile birlikte, yeni yeni iletişimler, yakın çevre bağlantıları geliyor size. Bilgi paylaşımları, haberleşmeler artacak yaşamınızda. İletişim temelli bir işe de başlayabilirsiniz. Satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya, vb alanlarınız aktifleşiyor. Ayrıca kardeşlerinizle ilgili yeni gelişmeler olası. Komşularla, akrabalarla ilgili gündemler de olabilir ayrıca.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 2.evinizde gerçekleşecek bir tutulma bu. Yeni bir gelir akışı, işinizi büyütecek, kazandığınız parayı artıracak, sürprizli değişimler geliyor. Hızlı hızlı, aniden, beklenmedik bir şekilde olacak bunlar, çünkü işin içinde Uranüs var. Şu ana kadar alışık olduğunuz şeylerin biraz dışında olacaklar ayrıca. Fırsatları iyi analiz edin, en ideal biçimde değerlendirin lütfen. Gökyüzü oldukça destekleyici.

Aslan ve Yükselen Aslan : Tutulma sizde gerçekleşiyor. Yeni yeni adımlar, kararlar, önemli değişim ve başlangıçlar olası. Bu değişiklikleri dış görünüşünüzde, tarzınızda da yapabilirsiniz ayrıca. Bir süredir hazırlandığınız şeyleri ortaya çıkarma, parlama zamanı sizin için. Sahne sırası sizde, evet ! Buyrunuz 🙂

Başak ve Yükselen Başak : 12.evinizde bir Ay tutulması yaşanıyor. Şu ana kadar bilmediğiniz, sizden gizlenmiş olan ya da gizlenmese bile farkında olmadığınız şeylerin önünüze gelebileceği bir zaman dilimi bu sizin için. Spiritüel açıdan, ilahi olanla ilişkiniz, maneviyatınız açısından çok destekleyici bu arada. İç dünyanızda bazı taşlar yerine oturacak ve huzurlu kılacak sizi. Sezgilerinizin de tavan yapacağı bir etki bu ayrıca. Evrenin işaretlerini, hayatın size ne söylemeye çalıştığını okuyun, dikkatiniz burada olsun lütfen. Haberci rüyalar da kapıda, geliyorlar 🙂

Bu arada Rüya günlüğü tutmanın faydaları yazımdan da yararlanabilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi : 11.evinizde meydana geliyor Ay tutulması. Sosyal çevrenizde değişimler yaşanabilir, yeni arkadaşlar, dostlar edinebilirsiniz. Var olan dostluklarınızda, iletişimlere daha çok özenin lütfen, dolunayın etkisiyle, boş yere kalpler kırılmasın.  Yeni grup çalışmaları, takım faaliyetleri, kulüp, dernek, organizasyon, vb işler gelebilir önünüze bu arada. Başarıyı yakalayabileceğinizi söylüyor gökyüzü.

Akrep ve Yükselen Akrep : 10.evinizde gerçekleşecek bu tutulma ile, iş ve kariyer konularında netleşeceksiniz. Beklediğiniz bir terfiyi almak da olabilir bu, istifa edip kendi işinizi kurmak da. Bir süredir işe, kariyere dair sürümcemede kalmış meseleler çözülecek, sonuca varacak bir şekilde. Yöneticiler, patronlar, yetki sahibi güçlü kişiler, aile büyükleri gibi otorite figürleriyle iletişimlerde daha kontrollü olmanızı önereceğim ben. Anlık öfkelerle alınan kararlar pişmanlık getirebilir. Şunu söylemeye çalışıyorum. İşinizde mutlu değilsinizdir mesela, size göre değildir, yolunuz bu değildir. Enine boyuna tartmışsınızdır durumları, B planı yapmışsınızdır, işi bırakırsınız, o durumda tamam. Ama Uranüs’ün kare yaptığı bir tutulma bu, anlık bir sinirle, bir tartışmayla istemeden istifa etmeyin yani. Gerekli koşullarınız hazırsa ve planlarınız başkaysa, bitişler, iş değişikleri olabilir tabii.

Yay ve Yükselen Yay : Tutulma 9.evinizde gerçekleşiyor. Çok sevdiğim bir evdir bu :)) Kapsadığı temalar çok güzeldir, hayatımıza şekil verecek önemli konular bu evin yönetimindedir. Eğitimde, akademik çalışmalarda bir tamamlanma, sonuca varma, yapıp bitirme, emeğinizin karşılığını alma gibi güzellikler gelebilir tutulma ile. Ayrıca seyahatler, yurt dışı bağlantılı konular, taşınmak gibi büyük değişimler 9.evde, bunlar da olası o yüzden. Basın, yayıncılık, danışmanlık işleriniz varsa oralar da şenleniyor 🙂 Ufkunuzu genişletecek, yaşamınıza şekil verecek yeni bir şeyler geliyor. Burçak demişti dersiniz 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 8.evinizde gerçekleşen bu tutulma ile bir borcunuzu sürprizli bir şekilde, beklediğinizden önce bitirmeniz olası. Ayrıca miras, nafaka gibi paralara dair bekleyen konularınız, davalarınız, vb varsa, onlarda da sonuçlanma evresi bu. Sağlık konuları, ameliyatlar da bu evin yönetimindedir. Tutulmaya Uranüs kare yaptığından bir ameliyat konusu gündeme gelebilir. Sizin ya da bir yakınınızın bekleyen bir sağlık problemi, tutulma etkisiyle çözülebilir.

Kova ve Yükselen Kova : 7.evinizde meydana geliyor Ay tutulması. Bu ev ilişkileri, evliliği, partneri simgeler. Sorunlu bir ilişki için bitiş etkileri taşıyor tutulma, onu açıkça söyleyeyim. Ama bu yönde bir pobleminiz yoksa şayet, tutulma olacak diye illa ki ayrılacaksınız şeklinde bir risk yok tabii ki 🙂 Mutlu birlikteliklerde bir şeylerin adının konması, resmiyete taşınması için destekleyici etkiler sunuyor gökyüzü. Sonuçlanma demek çünkü Ay tutulması. İyi gitmeyen bir şey bitebilir, iyi olan bir ilişkide ise net ve sağlam adımlar atılabilir. Bu arada ortaklı işleriniz yani iş ortağınız varsa, sürprizli şekilde yollar ayrılabilir. İletişime dikkat. Ani kararlardan kaçının derim.

Balık ve Yükselen Balık : 6.evinizde gerçekleşecek bu tutulma, iş hayatınıza dair değişimlere işaret ediyor. Yeni bir görev üstlenmeniz ya da var olan bir görevi tamamlayarak bitirmeniz olası. Çalışmayan okuyucularım da bir şekilde gözlemleyecekler günlük akışlarındaki değişimleri. Sağlık evidir bu ev ayrıca, o açıdan dikkat. Bir de evcil hayvanlar 6.evin kapsamındadır. Onlarla ilgili beklenmedik gelişmeler olası. Ben olumsuz konuşmayı sevmiyorum, tedbir olarak dikkat edin derim. İçeride, dışarıda, daha çok takip edin, gözden kaçırmayın hayvanlarınızı. Tedbir iyidir. 

Bu tutulmanın, yaşamınızda istediğiniz değişikliklere vesile olmasını diliyorum sevgili okuyucularım 🙂

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek, yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!