21 Mart 2019 Terazi Burcunda Dolunay

21 Mart 2019 Terazi Burcunda Dolunay

Merhaba sevgili okuyucularım ! Mart ayının dolunayını anlatacağım sizlere bu yazımda.

21 Mart Perşembe günü, Türkiye saati ile 07:43’te terazi burcunun sıfır derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Dolunayın ilkbahar ekinoksunda gerçekleşiyor olması hepimiz için ayrıca bir önem taşıyor.

21 Mart itibariyle, ilkbahara, yeni bir periyoda giriyoruz.

21 Mart’ın haritası, önümüzdeki bahar döngüsüyle ilgili veri sunuyor bize. Bu dolunayın diğerlerine göre böyle bir farkı var yani, bahar aylarında etkisini hissedebiliriz, sonuçlarını yaşamımızda gözlemleyebiliriz.

Sıfır derece olmasında da özel bir mana var.

Dolunay tamamlanmadır, bir şeyin nihayetine ermesidir, oluşmasıdır, somutlaşma zamanıdır.

Diğer yandan sıfır derece ise başlangıçları simgeliyor. Dolayısıyla yeniay tadında, başlangıçlar içeren bir dolunay yani 🙂

Bir süredir istediğimiz şeylerin artık oluşması, yaşamımızda somut ve görünür hale gelmesi için çok güzel bir dolunay.

Terazi ilişkiler demektir en temelde. Yeni ilişkiler başlatacak bir dolunay geliyor, gönül işleri bereketleniyor 🙂

Amaaa Merkür şu anda retroda biliyorsunuz, retronun bitimini bekleyelim başlangıçlar için. Mart ayı sonunda Merkür retrosu bitiyor + 1 hafta daha geçsin hatta, Merkür hızlansın, kendine gelsin 🙂

Venüs ve Jüpiter altmışlık, yani olumlu bir açıda dolunay sırasında. Şans gezegeninin, dolunay yöneticisine yaptığı bu uyumlu açı, etkileri olumlu yönde şekillendiren bir faktör.

Bununla birlikte Venüs-Mars karesini görüyoruz, bakın bu zorlu bir görünüm.  Evet, yeni ilişkiler başlayabilir dediğim gibi, ancak sorunlu ilişkiler için bir kopuş göstergesidir bu kare. İlişkilerde zıtlaşmadır.

Güneş, Şiron ile kavuşuyor dolunay sırasında. Dolunayın içerisinde başrol oynayan bir kavuşum bu.

Şiron yaralı şifacıdır. Yara aldığı yerden gelişir, olgunlaşır, kendini iyi etmeye çalışırken öğrenir, derinleşir ve başkalarına iyi gelir o şey üzerinden. Şiron’un böyle bir hikayesi var.

Bu kavuşum, incinmeyi, kırılmayı, ilişkilerde değersizlik hissini simgelediği gibi, şifayı, yüklerden arınmayı, olumsuz deneyimlerdeki dersi görmeyi, ilişkileri şifalandırmayı da sembolize ediyor.

Dolunaya karşıt konumda, dolayısıyla ilişkilerde açık olabileceğiniz, sizi üzen şeyleri içtenlikle konuşabileceğiniz, cool olmaya çalışmadan ‘bak sen bunu yapınca, ben böyle hissediyorum, bana böyle hissettirme’ diyebileceğiniz zamanlar. Bilinçaltına süpürdüğümüz şeyler, bugünlerde yüzeye çıkıyor çünkü. Merkür retrosu geçmişte kalmış ama içimizde kapatamadığımız şeyleri tekrar önümüze getiriyor, bu kez konuşmak ve çözmek için !

Dolunay sırasında diğer gezegenler ne durumda peki ?

Mars ve Pluto arasında üçgen dediğimiz, destekleyici bir açı kalıbı var. Mars işin içinde, demek ki cesaret ediyoruz. Pluto da dönüşümleri simgelediğinden, şu ana kadar yapmaktan geri durduğumuz yeniliklere cesaretle atılıyoruz. Başlıyoruz, başlatıyoruz.

Ayrıca Merkür-Satürn uyumlu açısını görüyoruz dolunay sırasında. İyi giden ilişkilerde evliliği konuşmak, işi resmiyete dökmek için çok olumlu bir açı bu. Satürn ayağı yere basan, kalıcı şeyleri simgeler. Dolayısıyla bir şeylerin adını koymak için uygun zemin hazırlıyor dolunay.

Terazi, ortaklaşa işleri, anlaşma ve sözleşmeleri, iş bağlantılarını da sembolize ettiğinden, Merkür-Satürn altmışlığı ile yaşça olgun, deneyim sahibi kişilerden gelecek şanslar, iletişimlerden doğacak fırsatlar var demektir. Ayrıca emeklerin karşılığını almak adına da, Satürn’ün uyumlu açıları güzeldir 🙂

Ayrıca Venüs, boğadaki Mars ile kare konumda olduğundan, konfor alanımızdan çıkıp yeni şeylere ilerleyeceğiz. Aşk da yaptırabilir bize bunu, görünümlere bakacak olursak. Bir ilişkiye başlamaktan korkar bazen insan, işte o korkuları kıracağız.

Mevcut durumumuzu korumak olmayacak çabamız, hayatımıza yeni güzellikleri davet edeceğiz, korkularımızın yersiz olduğunu fark edeceğiz.

Peki dolunay bizi tam olarak, hangi konu üzerinden nasıl etkiler ? Bunu belirleyecek olan nedir ? Tabii ki doğum haritalarımız !

Dolunayın haritamızda yer alan gezegen konumlarına, nasıl açılar yaptığına bağlı olarak, etkiler şekillenecek.

Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak için benimle irtibata geçebilirsiniz. (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Şimdi bakalım dolunay burçlara neler getiriyor !

Tabii, her zaman yükselen burcunuza öncelik verin efendim, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır.

Bu arada önemli bir bilgi vereyim !  Dolunay ya da bir başka gelişmeyi anlatırken, o şeyi hangi evinizde yaşıyorsunuz, dolayısıyla hangi konular tetiklenebilir noktasında, doğum haritanızı bilmediğimiz için bizler belli kabul ve varsayımlar yaparak, evlerinizi eşit düşünerek genel yorumlar sunabiliyoruz. İşte bu nedenle her zaman doğum haritası önemlidir. Örneğin yükseleniniz ikizler, terazi dolunayı 5.evinize denk geliyor diyorum, ama belki haritanızda terazi 6.eviniz ve bambaşka konular getirecek size dolunay, tüm tema ve etkiler değişecek. Haritanın önemi, işin mantığı bu efendim.

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 7.evinizde meydana gelecek terazi dolunayı ile birlikte, hayatınızda kimse yoksa şeyet, çok güzel bir ilişki başlayabilir 🙂 Halihazırda biri varsa, ilişkinizde evlilik kararı almanız olası. İş adına ortaklı projeler niyetinde iseniz, bir iş ortağı dahil olabilir çerçevenize, o yönde bir hareketlilik yaşanabilir. Diğer yandan bir süredir gerçekleştirmek için uğraştığınız sözleşmeli bir proje, vb varsa, bu dolunayda olumlu netice alabilir, hedeflediğiniz imzaları da atabilirsiniz 🙂 Çok güzel bir dolunay, özellikle ilişkilerden yana yüzünüz gülecek !

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 6.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Bu güçlü etki ile, iş hayatınızda yeni başlangıçlar, beklediğiniz yönde değişiklikler, yeni görevler, gündelik yaşamınızı düzenleyecek yenilikler oluşabilir.
Sağlık evidir aynı zamanda 6.ev, bir sağlık sorununuzu çözmeniz, geride bırakmanız bu dolunay ile olası. Zayıflamak, diyet yapmak, forma girmek gibi konularda da destekliyor sizi dolunay. Diyete başlamak için en doğru zaman, Ay’ın ışığının küçüldüğü dolunay sonrasıdır, hem de 6.evinizde madem, değerlendirebilirsiniz efendim 🙂 

İkizler ve Yükselen İkizler : 5.evinizde gerçekleşecek bu dolunay, aşkta hareketli günler getirebilir size, yeni bir ilişki mümkün. Hobilerinizin öne çıkacağı bir dönem ayrıca. Bir kursa başlamak, vb adımlarınız olabilir Venüs-Jüpiter desteğiyle.
Sanatsal aktiviteler de 5.evin kapsamındadır, yaratıcılığa dayalı işler de. Bu temalar aktif hale geliyor sizin için. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili bir süredir meşgul olduğunuz konularda sonuç almanız, tamamlanmalar yaşamanız mümkün ayrıca, çocuklar da 5.evin yönetiminde olduğu için.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Geçmişten bugüne sürümcemede kalmış, aklınıza takılmış konuları çözebileceğiniz, geride bırakabileceğiniz bir dolunay bu. Satürn etkisiyle, sonuç kalıcı olacaktır. Anne, anneanne gibi ailenin kadın figürleriyle ilgili gelişmeler de olabilir bu arada 4.ev olması sebebiyle.  Ev, yuva, aile, aile bireylerine dair konular, ayrıca yaşam alanı, dekorasyon, tadilat, bakım, eşya yenileme, vb konular 4.ev kapsamındadır. Dolunay buralardan yana tamamlanmalar, neticeler getirebilir size, güzel etkiler var 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : Kardeşlerle ilgili yeni gündemler olası 3.evinizde gerçekleşen bu dolunay sebebiyle. Bekledikleri, sonuç almak için uğraştıkları konular varsa, dolunay döngüsünde neticeye varabilirler efendim.
Ayrıca 3.ev söz konusu olduğundan, iletişime dayalı alanlarınız, satış, pazarlama, tanıtım, danışmanlık, vb faaliyetleriniz, sosyal medya, online ticaret gibi çalışmalarınız olumlu yönde desteklenecektir. Çünkü oldukça güzel var. Bu yönde faaliyetlerinizi varsa, işlerinizi büyütecek yeni başlangıçlar geliyor.

Başak ve Yükselen Başak : 2.evinizde meydana gelen bu dolunay ile parasal alanınız tetikleniyor. Emeklerinizin maddi karşılığını, daha güçlü şekilde almaya başlayacağınız bir döngüye giriyorsunuz. Ayrıca yeni, sürpriz harcamaları, lüks sayılabilecek tüketimleri de gündeme getirebilir dolunay. Olumlu açılar sebebiyle, gelir akışınızı artıracak yeni atılımlar, yeni işler, mevcut işinizde yenilikler kuvvetle muhtemel 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : Dolunay sizde gerçekleşiyor. Bir süredir kendi içinizde planladığınız, üzerinde sessiz sedasız çalıştığınız konuları, planları duyurabilir, sunabilir, hayata geçirebilirsiniz dolunay ile birlikte. Dış görünüşünüzde değişiklikler de yapabilirsiniz. Oldukça güzel açılar var, illa ki olumlu yansımaları olacaktır dolunayın yaşamınıza 🙂 Her tür konuda yeni ve sağlam adımlarınız, başlangıçlarınız olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep : 12.evinizde gerçekleşen bir dolunay bu. 12.ev çok şahane temalara sahip değil açıkçası. Ama dolunay güzel açılar eşliğinde gerçekleşiyor. Hayrınıza olacak bazı uyanışlar, farkındalıklar geliyor size. Bu zamana kadar sizden gizlenmiş bir şeylerin iç yüzü ortaya dökülebilir ya da yaşadığınız problemlerde, sorunun ana nedenini, nerede yanlış yaptığınızı fark edebilir ve meseleleri çözebilirsiniz. Bunlar dışında manevi konularda, ilahi olanla ilişkinizde bir dönüşüm sürecindesiniz, ruhsal şifa sağlayacak dolunay size.

Yay ve Yükselen Yay : 11.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Hedeflerimiz, amaçlarımızdır bu ev. Dolayısıyla bir hedefinizle ilgili sonuç alma, bir amacınızı gerçekleştirme dönemi olabilir bu sizin için. Mars başlangıçlar getiriyor, Satürn kalıcılık veriyor. Aynı zamanda arkadaşlar, dostlar 11.evin yönetimindedir. Buralarda hareketlilik var sizin için. Sosyal çevrenizden gelecek fırsatlar, yeni olanaklar görünüyor 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 10.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Yaşamınızda otorite figürü sayılabilecek tüm kişilerle, yöneticilerle, üstlerle, aile büyükleriyle iletişime dikkat edin dolunay ve takip eden birkaç günlük dönemde. Bunun dışında devlet bağlantılı bir işinizi ya da işleminizi halledebileceğiniz, destekleyici etkiler alıyorsunuz. Terfi beklentisi olan okuyucularım için de güzel bir dolunay ayrıca, bir tamamlanma, sonuç alma olası. Satürn etkisiyle yeni görevler ve sorumluluklar gelebilir.

Kova ve Yükselen Kova : 9.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile eğitimde, akademik çalışmalarda, yurt dışı bağlantılı konularda, hukuksal meselelerde sonuç almanız, bir tamamlanma yaşamanız kuvvetle muhtemel. Açılar gayet güzel efendim, gökyüzü istediğiniz yönde destekleyecektir sizi. Reklam, tanıtım, sosyal medya, basın, yayıncılık, danışmanlık faaliyetleri için de güzel fırsatlar görünüyor, değerlendirebilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık : 8.evinizde yaşanacak olan bu dolunay ile bir borcunuzu bitirme imkanı bulabilir, gelirler-ödemeler dengesini kurmada güç kazanabilirsiniz. Beklediğiniz, sürümcemede kalmış alacaklarınızı elde edebileceğiniz bir dönem. Ayrıca sizin ya da bir yakınınızın, bir sağlık, ameliyat konusu gündeme gelebilir, bir sorun bu yolla çözülebilir. 8.ev bu temaları da kapsar çünkü.

Dolunayın burçlara etkileri, genel olarak böyle sevgili okuyucularım. Gökyüzünün size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek için doğum haritası analizi yaptırabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

@anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

6 Mart 2019 Balık Burcunda Yeniay ve Etkileri

Güneş Balık Burcunda 19 Şubat – 21 Mart 2019

Mars Boğa Burcunda 14 Şubat – 31 Mart 2019

Venüs Kova Burcunda 1-26 Mart 2019

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

Mart 2019 Burç Yorumlarınız ise aşağıda :

Koç Burcu Mart 2019, Boğa Burcu Mart 2019, İkizler Burcu Mart 2019, Yengeç Burcu Mart 2019,

Aslan Burcu Mart 2019, Başak Burcu Mart 2019, Terazi Burcu Mart 2019, Akrep Burcu Mart 2019,

Yay Burcu Mart 2019, Oğlak Burcu Mart 2019, Kova Burcu Mart 2019, Balık Burcu Mart 2019

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Dolunay, hepimize güzellikler getirsin !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!