21-27 Ocak 2019 Astroloji Gündemi

21-27 Ocak 2019 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım 🙂

Haftalık gündem yazımla geldim yine. Geçen haftanın güzel açılarından yararlanmışsınızdır umarım.

21-27 Ocak haftası nasıl derseniz, vallahi biraz ilginç göründü gözüme açık konuşmak gerekirse.

Her şeyden evvel bir Ay tutulması var, bu zaten önemli ve majör bir gelişme. Ocak ayının yeniayında bir Güneş tutulması yaşadık, şimdi dolunayında bir Ay tutulması deneyimleyeceğiz.

Ay tutulması bizleri nasıl etkileyecek, tüm detaylar bu yazımda :

21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

Onun dışında ne var ?

Gezegenler arasında oluşan ‘kare açılar’ zorludur, 3 önemli kare açı var bu hafta gökyüzünde etkin olan.

Diğer yandan iki iyicil, iki şans gezegeni Jüpiter ve Venüs kavuşacaklar ve kavuşumları olumlu etkilerini çoğaltacak.

Niye ilginç dediğimi anlatabildim, değil mi 🙂 Hem destekleyici, hem zorlayıcı görünümler bir arada bu hafta.

Umarım herkes için durumlar dengelenir.

Yine de aşağıda kare açıları ve etkilerini detaylandıracağım ve hangi konularda dikkatli olmanız gerektiği hususunda uyarılarımı aktaracağım efendim. Astroloji bunun için var. Önlem alır, tedbirli olursak, negatif etkilerden korunmuş oluruz.

21-27 Ocak 2019 haftasının başlıca önemli açıları :

21 Ocak 2019 : Venüs Neptün karesi : Venüs 14° Yay, Neptün 14° Balık

Neptün karelerinde hayal kırıklığı olasılığı vardır, belirsizlik ihtimali vardır. Bir şeyler sürümcemede kalabilir, netleşmeyebilir. Bugün önemli bir şey başlatmayalım mesela, çünkü konu istediğimiz yönde ilerlemeyebilir bu etki altında.

Bir de kadınları sembolize ediyor bu açı, işin içinde Venüs olduğundan. Yaşamınızdaki kadın figürlerden yana hayal kırıklığı, beklenmedik etkiler olabilir.

Saç kesimi, boya, imaj değişimi, bakım, vb işlerinizi bugün yapmayın derim ayrıca. Venüs bu temaları simgeler ve Neptün’den kare aldığı için sonuç hayal kırıklığı olabilir. İşte astrolojiden günlük yaşamda böyle yararlanabiliyoruz 🙂


21 Ocak 2019 : Mars Satürn karesi : Mars 13° Koç, Satürn 13° Oğlak

Hımmm, bu açı düşündürdü beni. Astrolojide iki malefik, yani kötücül, etkileri zorlu olan iki gezegenin birbirine sert bir görünümde olması (kare açı) buraya da dikkat etmek gerektiğini söylüyor.

Satürn yaşça olgun kişileri simgeler. Hoca, danışman, rehber konumunda olan kişiler, ayrıca aile büyükleri gelir akla Satürn deyince. Mars ise agresyondur. Bu kişilerle tartışmalar, gerginlikler olası. Bir hocanızla işiniz var, iletişime geçmek istiyorsunuz mesela, bir ailenin büyüğünden yardım alacaksınız mesela, mümkünse bugünü seçmeyin.


22 Ocak 2019 : Venüs Jüpiter kavuşumu : Venüs 16° Yay, Jupiter 16° Yay

Yukarıda bahsettiğim gibi, bu iki iyicil, şans gezegeninin kavuşumunu yaşayacağız bu hafta, birkaç gün etkisi sürecek. Eğitimden ticarete, iletişimden aşka, paraya, birçok konuda destekleyecek bizi güzel fırsatlar ve gelişmelerle.


23 Ocak 2019 : Merkür Uranüs karesi : Merkür 28° Oğlak, Uranüs 28° Koç

‘Sözlere dikkat !’ diyor bu açı. Beklenmedik tatsız dialoglara işaret ediyor. Kelimelerimizi seçelim, pot kırmak, boş bulunmak olası.


25 Ocak 2019 : Mars Jüpiter üçgeni : Mars 16° Koç, Jüpiter 16° Yay

Bakın, bu güzeelll 🙂 Bayağı güzel ! Mars enerjidir, girişim ve başlatma gücüdür, motivasyondur. Başlangıçları simgeler. Jüpiter’in temsil ettiği konularda güzel başlangıçlar yapacağız demek ki. Nedir onlar ? Reklam, tanıtım, sosyal medya, yayıncılık, danışmanlık, yabancı kültürler, başka ülkelerle ilgili konular, uzak yerlere seyahatler, eğitim.

21-27 Ocak 2019 haftasının önemli gelişmeleri :

24 Ocak Perşembe günü, Merkür kova burcuna geçiyor. Merkür kova transitinin tüm etkilerini bu yazımda anlattım :

Merkür Kova Burcunda 24 Ocak – 10 Şubat 2019

Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

21 Ocak 2019 Pazartesi

Sabahın erken saatlerinde Ay, aslan burcuna geçiyor. Tutulma günündeyiz ! 08:16’da aslan burcunun sıfır derecesinde bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Linki buraya da bırakıyorum sizler için :

21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

Tutulma duyguları yükselten, güçlü bir etki. Dolayısıyla öfke, karamsarlık, negatif ruh halleri olası, kontrollü olalım. Yukarıda listelediğim gibi, Venüs Neptün karesi ve Mars Satürn karesi de bugün etkinleşiyor. Zorlu bir gün efendim. Gergin bir atmosfer var, bir şeyleri zorlamayalım, inatlaşmayalım, iletişimlerimizde daha özenli olalım.

22 Ocak 2019 Salı

Salı, çok daha güzel ve olumlu etkilere sahip. Bakın, bir sürü güzel açı sıralayacağım şimdi : Sabah saatlerinde Ay-Venüs üçgeni ve Ay-Mars üçgeni ilişkilerde, dialoglarda olumlu etkiler, güzel fırsatlar getirecek bize. Başlatmak istediğiniz yeni şeyler için yararlanabilirsiniz ayrıca Mars’ın uyumlu açısından. Parasal açıdan da şanslıyız. Öğle saatlerinde devreye bir de güzel Ay-Jüpiter üçgeni giriyor ki, her tür konu için kullanabiliriz. Önemli işleriniz için değerlendirin efendim. Şans açısıdır. Venüs-Jüpiter kavuşumu da bugün kesinleşiyor. E daha ne olsun, missss 🙂

23 Ocak 2019 Çarşamba

Sabahın ilk saatlerinde Ay, başak burcuna geçiyor. Çalışkanız, titizlikle hallediyoruz işleri. Temizlik de yaparız muhtemelen 🙂 Yukarıda, haftanın açılarını listelediğim bölümde belirttiğim gibi, Merkür Uranüs karesi var efendim bugün, iletişimlerde beklenmedik etkiler olası. Bir de gündelik akışta sürpriz durumlar olabilir. İlla ki büyük şeyler olmak zorunda değil ama, yaptığınız planlar değişebilir bir şekilde.

Onun dışında günü Ay-Satürn üçgeni ile kapatıyoruz, geceye yansıyan güzel bir etki bu. Aile büyüklerinden destekler getirebilir bu açı bize.

24 Ocak 2019 Perşembe

Günün ilk yarısı zorlu, açıları hiç sevmedim. Ay, Venüs ve Jüpiter ile kare konumda, üstelik Neptün’den karşıt açı alıyor. İş ve girişimlerinizde hayal kırıklıkları, bir şeylerin yön değiştirmesi, istediğiniz şekilde ilerlemesi gibi olasılıklar getirir bu görünümler. Önemli işlerinizi, şayet mümkünse bu saatlere denk getirmeyin, öğleden sonrayı kullanın derim. Çünkü devreye Ay-Pluto üçgeni giriyor. Güç ve yetki sahibi kişilerden destek bulabileceğimiz, kendi içimizde güç toplayabileceğimiz, çözüm üretebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz.

Bu arada 16:50 itibariyle Ay boşluğa giriyor. Eldeki işleri tamamlıyoruz, yeni başlangıçlardan uzak duruyoruz Ay boşluktayken 🙂

25 Ocak 2019 Cuma

Ay, sabah saatlerinden itibaren gün boyunca terazi burcunda. Gayet güzel açılar var bugün !

Sabah saatlerinde etkin olan Ay-Merkür üçgeni iletişimlerin rahat akacağını gösteriyor. Önemli görüşmeler, toplantılar için kullanabilirsiniz. Ay terazide olduğu ve Merkür’den olumlu açılar aldığı için yeni iş bağlantıları adına destekleyici bir atmosfer oluşturuyor.

Öğle saatlerinden itibaren Ay-Güneş üçgeni etkinleşiyor bu kez, güzel gelişmelerle istediğimiz yönde ilerleyebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Ayrıca güç, motivasyon, girişim, kararlılık açısından destekliyor bu açı bizi.

26 Ocak 2019 Cumartesi

Bugün atmosfer daha gergin. Terazi burcunda ilerleyen Ay, sabah saatlerinde Mars’tan karşıt açı alıyor, Satürn’den kare alıyor. Aile büyükleri ile, yaşça olgun kişiler ile tartışmalar olası. Onun dışında tüm dialoglarda bir agresyon zemini var, dikkat.

Karamsarız, gerginiz, sinirliyiz bugün yani, özeti bu. ‘Şu niye olmuyor bir türlü ? Bu niye olmuyor ?’ modundayız.

Öğleden sonra Ay-Venüs altmışlığı bir tık rahatlatabilir bizi ama akşam saatlerinde Ay-Pluto karesi var bu kez. Kimseyle münakaşaya girmeyin, açılar sert, söylemiş olayım !

27 Ocak 2019 Pazar

Sabah 08:20 – 10:30 arası Ay boşlukta, 10:30 itibariyle akrep burcuna geçiyor. Duygular derinleşiyor, sezgiler güçleniyor, gizemli olana merakımız artıyor. Biraz da böyle mistik, spiritüel, okült konular geliyor önümüze. Ölüm ve ötesi gibi. Sohbetler bu yönde olur genelde Ay akrepte iken.

Akşam saatlerinde Ay-Merkür karesi var. Merkür iletişimin gezegeni olduğundan, kare yani zorlu açı alınca ne yapıyoruz ? Dialoaglarımızda daha özenli oluyoruz. Bizim de canımız sıkılmasın, başkasının da. Ne gerek var efendim, değil mi 🙂

21-27 Ocak 2019 haftasının detayları böyle.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

Merkür Oğlak Burcunda 5-24 Ocak 2019

Venüs Yay Burcunda 7 Ocak – 4 Şubat 2019

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca 2019 için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak, 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Yeni yılda aşk görünüyor mu ? parasal durumlar nasıl olacak ? eğitim ? sağlık ? seyahatler ? ve daha birçok konuda, 2019 olasılıklarınızı öğrenebilirsiniz danışmanlık alarak. Çünkü burç yorumları çok geneldir, aslolan kişinin haritasıdır.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek de, yayınlanan yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Sağlıklı, mutlu, bereketli bir hafta olsun herkes için !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!