21-27 Eylül 2020 Astroloji Gündemi

21-27 Eylül 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım, nasılsınız ?

Havalar soğudu, serinledi, sonbahar moduna girdik artık tam anlamıyla.

Zaten bu hafta sonbahar ekinoksunu yaşayacağız. 22 Eylül’de Güneş terazi burcuna geçiyor.

Güneş’in terazi transitinin hem genel etkileri, hem de burçlar bazında olasılıkları burada, yazımı tıklayınız : Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2020

Mars artık retroda, bir süredir konuştuğumuz gibi. Dikkat gerektiren bir süreçteyiz. Retro etkilerini anlattığım yazımı da bırakıyorum o yüzden : Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

Bu arada ‘2021’e Genel Bakış’ yazımı henüz görmemiş olanlar buyursunlar : 2021’e Genel Bakış

ve iletişim bilgilerim geliyor şimdi. Sonra haftanın detaylarına geçeceğiz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


21-27 Eylül haftasının başlıca gelişmeleri :

Güneş, 22 Eylül’de terazi burcuna geçiyor, yukarıda konuştuğumuz gibi.

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2020

27 Eylül Pazar günü Merkür, akrep burcuna geçiyor.

Oldukça derinlikli, sezgisel bir alana yerleşiyor. Burada iken Jüpiter, Satürn, Pluto ve Neptün ile uyumlu açıları olacak. Parasal konuların ön planda olduğu bir transit olacak bu. Aynı zamanda Merkür akrepte bir retro yapacak. 13 Ekim’de başlayacak olan retroyu ayrı bir yazıda konuşacağız.


21-27 Eylül haftasının öne çıkan gezegen açıları :

21 Eylül : Merkür Pluto karesi : Merkür 22° Terazi, Satürn 22° Oğlak

Hakkaniyeti, saygısı, erdemleri eksik, manipülasyon yapan, kaba ve saygısız kimselerle tartışmamaya, uzak kalmaya özen gösterin. Onlara karşı haklı çıkmaya çalışmayın. Her birey fikrini medeni şekilde ifade edebilecek düzeyde değildir, nezaket sahibi değildir. Seviyenizi koruyun.

23 Eylül : Merkür Satürn karesi : Merkür 25° Terazi, Satürn 25° Oğlak

Otoriteyi temsil eden figürlerden yana kısıtlamaların gündeme gelebileceğini anlatan bir açı. Otorite devlet yönetimi olabilir, iş hayatınızda üstleriniz olabilir, evde aile büyükleriniz olabilir. Biraz tartışmalara açık bir zaman. Karşıt görüşlerin çatışmasını sembolize eden bir kare bu.

24 Eylül : Merkür Mars karşıtlığı : Merkür 26° Terazi, Mars 26° Koç

Bir agresyon açısı. Bu hafta iletişimlerde daha kontrollü olmak gerekiyor. Özellikle de Mars’ın retroda olduğunu düşünecek olursak, birikmiş öfkelerin dışa vurulabileceğini, kimseyle münakaşaya girmememiz gerektiğini, konuların üstüne çok da gitmemenin faydamıza olabileceğini anlayabiliriz.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

21 Eylül 2020 Pazartesi

Ay bugün 22:31’e kadar akrep burcunda.

Günün ilk yarısında Ay Pluto altmışlığı, işimizde güzel bir sabaha işaret ediyor. Kazançlar elde edebilir, görüşmelerde etkili izlenim bırakabilir, başarılı anlaşmalar yapabiliriz.

Günün ikinci yarısında bu kez Ay Satürn almışlığının olumlu etkilerini alıyoruz. Otorite ile, üstlerle, hocalarla, aile büyükleriyle iletişimler açısından iyi bir zaman dilimi. Kalıcı, başarılı çalışmalar yapabiliriz, temeli sağlam atılımlarımız olabilir.

Akşam saatlerinde (akşam üstünden başlayarak) Ay Güneş almışlığının pozitif yansımaları devrede. Hem ikili ilişkilerde, hem işe ve paraya dair konularda, özgüvenle harekete geçmek istediğimiz konularda destekliyor bizi.

21:12-22:31 arasında boşlukta olan Ay, 22:31 itibariyle yay burcuna geçiyor.


22 Eylül 2020 Salı

Ay yay burcunda bugün.

Günün ilk yarısında, özellikle erken sabah saatlerinde Ay Kiron üçgeni etkin. Keyif alacağımız, bize iyi hissettirecek bir şeylerin olabileceği, güzel bir sabah.

Yay etkisiyle, eğitime dair konular, yolculuklarla, seyahatlerle, ülkeler arası geçişlerle ilgili konular ön planda olacaktır.

Akşam saatlerinde yine güzel bir atmosferdeyiz. Çünkü Ay, Venüs ile üçgen açıya yaklaşıyor. Aşkta şanslı, neşesi yüksek, keyifli bir akşam 🙂 İlişkiler dışında sanatsal konularda, hobilerde, ilgi alanlarımızda, yeteneklerimizi göstermek istediğimiz alanlarda da yararlanabiliriz bu etkiden.


23 Eylül 2020 Çarşamba

Ay günün tamamında yay burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Neptün karesine dikkat etmek gerekiyor. Günlük akışta, dialoglarda hayal kırıklığı yaratabilecek durumlar olabilir.

Öğle saatlerinde Ay Güney ay düğümü kavuşumu, geçmişten gelen sorunlu durumlarla ilgili bir şeyleri tekrar gündeminize getirebilir. Özellikle başka şehirlerle ve ülkelerle ilgili konular, eğitim, akademi ve hukuksal konularda.

Günün ikinci yarısında Ay’ın ve Merkür’ün uyumu var. İletişimler, anlaşmalar, toplantılar, görüşmeler, gündelik işler açısından şanslı bir altmışlık açı.

Akşamüstü saatlerinden başlayarak Ay Mars üçgeninin bizi harekete geçiren, cesaretimizi yükselten, olumlu etkisi bizimle. Hareketli bir akşam olabilir. Ama cesaretimizi ve enerjimizi gereğinden fazla da yükseltebilir Mars. Şu an zaten retroda. Enerjiyi doğru kullanalım, kontrol gerekiyor.

20:31 sonrasında Ay boşlukta. 02:16’da oğlak burcuna geçecek.


24 Eylül 2020 Perşembe

Ay gece saatlerinde (02:16) oğlak burcuna geçti.

Sabahın erken saatlerinde Ay Güneş karesi, gerginliklerin doğabileceğini söylüyor. Eğer güne erkenden başlamış iseniz, duygusal anlamda kaygılı ve karamsar hissedebileceğiniz bir sabah. İş, kariyer, evlilik, ikili ilişkiler, aile büyükleri ve sorumluluklar konusunda böyle bir enerjisi var sabahın.

Öğle vakti ve gündüz saatlerinde Ay Kiron karesi, duygusal incinmelere işaret ediyor. Özellikle de patron ve yöneticilerden gelebilir bu etkiler.

Akşamın enerjisi güzel ! Ay Uranüs üçgeni, özgürleşmeyi, farklı bakış açılarını, uyanışları, farkedişleri, yaratıcı düşünmeyi anlatıyor. İş ve para ile ilgili fırsatlara da açık bir akşam.


25 Eylül 2020 Cuma

Bugün Ay yine oğlak burcunda. Bol çalışmalı, yoğun bir gün.

Sabah saatlerinde Ay Jüpiter kavuşumu, finansal konuların ön plana çıkacağı bir zamana işaret ediyor. Okul hayatı olanların, yüksek öğrenim yapanların, akademinin içinde olanların hocalarla görüşmeleri olabilir.

Öğle saatlerinde Ay Neptün altmışlığı, yumuşacık bir atmosferi anlatıyor 🙂 Uyum, empati, paylaşımlar, yardımlaşmalar artacaktır.

Ama bu akşam ve gece saatleri için uyarmak isterim. Enerjisi biraz kasvetli diyebileceğim bir akşam. Ay önce Pluto ile, sonra ilerleyen saatlerde Satürn ile kavuşuyor. Sorumluluklar, sorunlar, kısıtlar, engeller artık yormuş olabilir sizi. Moraliniz, keyfiniz pek olmayabilir, karamsar düşüncelerde olabilirsiniz bu akşam. İş hayatınızda tartışmalara açık bir zaman dilimi, ona da dikkat edin.


26 Eylül 2020 Cumartesi

06:35-09:07 arasında Ay boşlukta. 09:07’de kova burcuna geçiyor.

Bugün Ay’ın açıları uyumlu.

Öğle saatlerinden başlayarak günün ikinci yarısında Ay Güneş üçgeni oldukça güzel bir atmosfer sağlıyor bize. Hem ikili ilişkilerimiz, hem sosyal çevremizle bağlantılarımız, hem de işimize dair konularda şanslı bir zaman.

Akşam saatlerinde Ay Kiron altmışlığı iyi gelir bize. Dostlarla, arkadaşlarla keyifli vakit geçirebiliriz, bir araya gelebiliriz. Bunun dışında bilgiyle şifalanmak, uyanmak şeklinde özetleyebilirim bu akşamı. Öğrendiğiniz şeyler yeni açılımlar sağlayabilir size.


27 Eylül 2020 Pazar

Ay kova burcunda bugün.

Dikkat çeken herhangi bir açısı yok. Sosyalleşebileceğimiz, güzel bir Pazar.


Eylül ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor, tıklayınız.

Eylül 2020 Astroloji Gündemi

 Koç Burcu Eylül 2020, Boğa Burcu Eylül 2020, İkizler Burcu Eylül 2020,

Yengeç Burcu Eylül 2020, Aslan Burcu Eylül 2020, Başak Burcu Eylül 2020,

Terazi Burcu Eylül 2020, Akrep Burcu Eylül 2020, Yay Burcu Eylül 2020,

Oğlak Burcu Eylül 2020, Kova Burcu Eylül 2020, Balık Burcu Eylül 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Merkür Terazi Burcunda 5-27 Eylül 2020

Venüs Aslan Burcunda 6 Eylül-2 Ekim 2020

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Huzurlu, sağlıklı, mutlu bir hafta diliyorum hepinize.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!