21-27 Aralık 2020 Astroloji Gündemi

21-27 Aralık 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım, nasılsınız ?

Artık kova burcu döngüsündeyiz !

Jüpiter ve Satürn geçtiğimiz hafta, oğlak transitlerini tamamladılar ve kova burcuna geçtiler.

Yepyeni bir döneme adım atmış bulunuyoruz. Konularımız, gündemlerimiz değişiyor artık. Hayatın içinde kova burcu temaları vurgu kazanıyor. Çok önemli değişimler bunlar. Bu yeni döngülerden haberdar olmanızı öneririm.

Her iki transiti de detaylıca anlattım sizler için. Jüpiter’in ve Satürn’ün kovada olacağı bu yeni döngü genel olarak dünyaya neler getirebilir, burçlar bazında nasıl olasılıklar var, aşağıdaki linklerden görebilirsiniz : ↓↓↓↓

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Bu hafta 21 Aralık günü, çok önemli bir kavuşum meydana geliyor gökyüzünde !

Jüpiter ve Satürn, kova burcunun sıfır derecesinde kavuşuyorlar ve 20 yıllık yeni bir dönem başlatıyorlar. Kova burcunun temsil ettiği konuların zamanı başlıyor bu kavuşum ile.

Ancak bu kova çağına girmek değil sevgili okuyucularım. Bir kova zamanı başlıyor şimdilik sadece. Kova çağı çok sonra ! Ona daha çok var. 2400’lerde olduğu öngörülüyor teknik olarak.

Bu kavuşum bir başka açıdan ise 200 yıllık yeni bir dönemi başlatıyor.

Jüpiter Satürn kavuşumları, toprak elementinden hava elementine geçiyor 21 Aralık ile. Önümüzdeki 200 yıllık döngüde artık hava elementinde kavuşuyor olacaklar.

Zamanın enerjisi değişiyor. En son 20 yıl önce boğa burcunda kavuşmuştu Jüpiter ve Satürn.

21 Aralık 2020’de kova burcunda bir araya gelerek, hava elementindeki kavuşumlarının ilkini gerçekleştiriyorlar. Bakın, boğadan kovaya geçiyoruz.

Güç artık ‘para’ değil, ‘bilgi’ olacak önümüzdeki yeni dönemde !

Bilgiyi elinde tutan güçlü olacak. Akıl, zeka, buluşlar, keşifler, yaratıcılık, orijinal fikirler en büyük güç olacak.

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn kavuşumu ile, bilginin, bilimin, bilim adamlarının, buluşların, keşiflerin öne çıkacağı, teknolojide, dijital alanlarda büyük yeniliklerin olacağı, toplumsal konularda, haklar ve özgürlükler konusunda uyanışların, sıçramaların, büyük farkındalıkların olacağı bir döneme başlıyoruz.

Jüpiter de, Satürn de öğretmenliği, bilgiyi aktaran kişi olmayı sembolize ederler. Bilge gezegenlerdir. Bu kavuşum ile gerçek bilgi sıyrılıp yükselecektir diğerlerinin arasından. ‘Gerçekten’ iyi olan öne çıkacaktır. ‘Gerçekten’ iyi olan kalıcı olacaktır.

İnsanların, toplumların bilinç seviyesi yükselecektir bu yeni kova zamanında. Bilginin, icatların, keşiflerin, farkındalıkların zamanı başlıyor.

Haftanın detaylarını konuşalım şimdi.

Öncesinde ne yapacağımı biliyorsunuz bence artık 🙂 İletişim bilgilerimi vereceğim her zaman olduğu gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


21-27 Aralık haftasının öne çıkan gezegen açıları :

23 Aralık 2020 : Mars Pluto karesi : Mars 23° Koç, Pluto 23° Oğlak

Sert bir kare bu maalesef. Pluto, Mars’ın üst oktavıdır. Babası gibidir. Doğaları çok benzeyen iki malefik (kötücül) gezegen bunlar. İletişimlerde, günlük işlerde, trafikte kimseyle tartışmamaya özen gösterin. Kaba insanlarla münakaşaya girmeyin, hiçbir şey kazandırmıyor çoğunlukla. Böyle bir kare açı etkisi altında zarar da getirebilir hatta. Buraya dikkat.

24 Aralık : Merkür Uranüs üçgeni : Merkür 6° Oğlak, Uranüs 6° Boğa

Nefis bir üçgen 🙂 ! Bu hafta birbirimize güzel sürprizler yapacağız belli ki 🙂 Yılbaşı hediyeleri mi acaba 🙂 İletişimlerde tatlı tatlı, sürprizli bir şeyler olacaktır.

İşiniz Merküryen bir işse, mesela nasıl bir işse ? Yazmak, yayınlamak, bilgiyi paylaşmak, internet üzerinden yapılan bir iş ya da sosyal medya alanında bir faaliyet ise güzel gelişmeler olabilir. Sevineceğiniz şeyler olabilir. Bu güzellikler Uranüs ile beklemediğiniz yerlerden gelir muhtemelen 🙂

Parasal konularda, işle ilgili konularda bir ferahlık getirecektir bu üçgen. Çünkü Merkür işi anlatan oğlak burcunda, Uranüs ise parayı sembolize eden boğa burcunda 🙂

24 Aralık : Merkür Kiron karesi : Merkür 4° Oğlak, Kiron 4° Koç

Sözlerin incitici olabileceğini  gösteren bir kare açı. Niyet kötü olmasa da, istemeden de olsa, karşı tarafı gücendirecek kelimeler çıkabilir ağzımızdan. O anlamda daha hassas düşünelim.

26 Aralık : Güneş Kiron karesi : Güneş 4° Oğlak, Kiron 4° Koç

Bize özgüven konusunda eksiklerimizi fark ettirebilecek bir görünüm. Neyi nerede nasıl yapıyoruz, nasıl biri olmak istiyoruz, nelere inciniyoruz ama aslında incinmemeliyiz, nelerde gereksiz yere üzüyoruz kendimizi, biraz buralara baktırır bize bu açı. Kendimizi yenilemek isteriz.

21-27 Aralık haftasının başlıca gelişmeleri :

En önemli gelişme şüphesiz 21 Aralık’ta kovanın sıfır derecesinde gerçekleşecek olan Jüpiter Satürn kavuşumu. Yazımın giriş kısmında anlattım bu kavuşumun bizler için nasıl anlamlara geldiğini.

21 Aralık günü 02:07’de Merkür oğlak burcuna geçiyor. 8 Ocak tarihine kadar oğlakta olacak.

Yine 21 Aralık Pazartesi günü saat 13:02’de Güneş oğlak burcuna geçiyor.

Oğlak, hayatımızdaki otorite figürlerini anlatan bir burç. Devletleri de sembolize ediyor.

Yönetimin, devlet otoritesinin hayatımıza daha vurgulu yansımaları olabilir bu süreçte. Kısıtlar, düzenlemeler artabilir. Devletlerin halklara açıklamaları artabilir. Yeni kararları, bildirimleri olabilir.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

21 Aralık 2020 Pazartesi

Ay bugün balık burcunda sevgili okuyucularım.

Sabah erken saatlerde Ay Neptün kavuşumu, yumuşak, huzurlu bir atmosfer yaratıyor.

Günün ilk yarısında Ay Pluto altmışlığının olumlu etkilerini alıyoruz. Özgüvenliyiz, etkileyici bir izlenim bırakıyoruz iletişimlerde, ikna kabiliyetimiz yüksek. Toplantılar, görüşmeler için güzel bir sabah. Patron ve yöneticilere sunacağınız raporlarda, aktaracağınız bilgilerde, sunumlarda da destekleyici etkiler var. Yaptığınız işlerin onay ve takdir göreceği, güçlü bir zaman dilimi.

Ay, 13:24 sonrasında boşlukta.

Balık enerjisiyle biraz durmak, günlük işleri rölantiye almak isteyebiliriz günün ikinci yarısında. Sabah birçok şeyi halledebilir, günün geri kalanını rahatlatabiliriz.

Bugün Merkür ve Güneş, oğlak burcuna geçiyor. Olası etkileri, yukarıda özetledim. Ayrı yazılarda bu transitleri hem genel, hem burçlar bazında etkileriyle ele alıyor olacağım. Merkür ve Güneş için ayrı yazılar gelecek.


22 Aralık 2020 Salı

Ay 01:32’de koç burcuna geçiyor. Önümüzdeki 2,5 günlük süreçte koçta olacak.

Cesaret, hareketlilik, coşku, enerji demektir koç enerjisi 🙂 Bu anlamda gayet güzel bir Ay geçişi. Sadece neye dikkat edelim ? Koçun gölgesindeki agresyona, kolay parlamak, hızlı tepki vermek, fevri çıkışlar yapmak gibi durumlara dikkat edelim. Özellikle sabahın erken saatlerinde Ay’ın Güneş ve Merkür ile olan uyumsuz açılarının etkisi var.

Ama gündüz ve akşam saatlerinde, yani günün ikinci yarısında, harika bir Ay Venüs üçgeni var 🙂 Özel ve sosyal iİlişkiler açısından hayli güzel bir görünüm. Birbirimize sevgimizi, verdiğimiz değeri göstereceğiz, birbirimizi sevindirecek şeyler yapacağız.

Alışverişler, güzellik için, şıklık için yapılan şeyler pozitif etki alıyor ayrıca 🙂 O anlamda da değerlendirebiliriz günü 🙂


23 Aralık 2020 Çarşamba

Ay gün boyunca koç burcunda olacak. Bugün dikkat çeken bir açısı yok Ay’ın.

Mars Pluto karesinin kesinleştiği gündeyiz. Yukarıda açılar bölümünde görebilirsiniz olası etkileri. Sizler için uyarılarımı aktardım.


24 Aralık 2020 Perşembe

01:50-13:55 arasında koç burcunda ve boşlukta olan Ay, 13:55’te boğa burcuna geçiyor.

Boğaya geçince, Jüpiter ve Satürn ile kare açı yapıyor. Yapacağımız işlerde, adımları iyi hesap etmemiz, fazla iyimser olmamamız, gerçekçi davranmamız önemli. Bir şeyler otorite engeline de takılabilir. Ama bu illa ki, otoritenin karşı gelmesi anlamında değil. Bir işlem için yönetimden onay bekliyorsunuzdur mesela, o gecikebilir. İşler beklemede kalabilir biraz.

Ama günü güzel kapatıyoruz 🙂 Ay ve Güneş arasında bir üçgen açı oluşuyor bu akşam. İkili ilişkilerde keyifli paylaşımlar olur, güzel bir akşam geçirebiliriz. Sosyal çevremizle iletişimlerde eğlenceli, keyifli şeyler olur. Yaptığımız işler de destekleniyor. Enerjisi güzel bir akşam !


25 Aralık 2020 Cuma

Ay bugün boğa burcunda olmaya devam ediyor.

Sabahın ilk saatlerinde Ay’ın Uranüs ile kavuştuğunu, Merkür ile üçgen açı yaptığını görüyoruz. Yani Merkür Uranüs üçgenini tetikliyor Ay. Erken vakitlerde yapacağınız şeyler varsa, son derece güzel bir sabah.

Aklınızda uyanacak düşünceler olabilir ayrıca. Birden fark ettiğiniz şeyler olabilir ya da çok iyi fikirler bulabilirsiniz.

Uranüs, Merkür’ün üst oktavıdır. İkisi de aklı, zekayı, uyanışları, idrakı anlatan gezegenler. Hani ‘Evreka !’ anları vardır ya, onun gibi düşünün, taşlar birden yerine oturabilir, birden bir şeyleri fark edebilirsiniz. Ay, bu üçgen açıyı tetiklediği için, bu sabahın enerjisi böyle. Ama hafta genelinde Merkür Uranüs üçgeni ile uyanışlar olası 🙂 ‘Tamam, şimdi buldum !’ diyeceğimiz bir şeyler olacaktır.

Bunlar dışında, gün boyunca Ay boğada olduğundan, mutfakta olmak istiyor canımız :))) Pişirelim, yiyelim, içelim istiyoruz bugün 🙂 Ölçüyü kaçırmayalım 🙂


26 Aralık 2020 Cumartesi

Ay bugün boğa burcunda. Sabah saatlerinde Neptün ile uyumlu bir altmışlık açısı var. Çok güzel bir sabah. Naif enerjilerin, yardımlaşmanın, iyi niyetin, sevgi enerjisinin yükseldiği bir sabah.

Günün ilk yarısından başlayarak özellikle öğle saatlerinde Ay Pluto üçgeni ile parasal konularda şanslıyız. Yaptığımız şeyler, beğeni toplayabilir ayrıca. Yaptıklarımızla bir etki uyandırabiliriz. Kendi içimizde ruhsal anlamda güçlü bir zaman. Özgüvenle adımlar atabiliriz.

Ay 14:31 sonrasında boşlukta olacak. Verimli olmak, bir şeyleri halletmek yerine durmak, dinlenmek, serbest zaman geçirmek isteyeceğiz. Evden çalışanlar varsa, konsantrasyon düşer biraz Ay boşluğa girince. Haftasonu zaten. Yapmamız gerekenler yoksa, en güzeli kendimize ve sevdiklerimize vakit ayırmak.


27 Aralık 2020 Pazar

Ay gün başlarken ikizler burcuna geçiyor. 02:32’den itibaren ikizlerde.

İletişim, iletişim, iletişim, dialog, dialog, dialog.. 🙂 Bugün böyle 🙂 Ay ikizlerde olunca, haberleşme ağımız hareketleniyor, yazışmak, konuşmak istiyoruz.

Ay’ın güzel açıları var bugün. Sabahın erken saatlerinde Ay, Jüpiter ve Satürn ile uyumlu açıda. Günün ilk yarısında Ay Kiron altmışlığı aktif.

Dialoglardan keyif alacağımız, bize iyi gelecek yazışmalar, görüşmeler yapacağımız bir gün. Yakın çevremizden güzel haberler alabiliriz ayrıca 🙂


2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021 (Devamı geliyor)

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Venüs Yay Burcunda 15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

İyi haftalar herkese ! Verimli, bereketli, keyifli, huzurlu bir hafta olsun !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!