2021’e Genel Bakış

2021’e Genel Bakış

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

2021’e merak büyük 🙂 Çünkü sıra dışı bir yıldan geçiyoruz.

Pandemiden, ekonomik değişimlerden, yasaklardan, engellerden herkes bir şekilde etki aldı, zorlandı, zorlanıyor ve büyük çoğunluk artık bu yılın bitmesini, geride kalmasını istiyor, değil mi 🙂

2021 bizi yeniden umutlandırsın, iyi gelsin, çözüm getirsin, şifa getirsin, değişim getirsin istiyoruz.

O zaman yılın sonunu beklemeden, şimdiden bakalım yeni yıla ! 2021 astrolojik olarak bize neler söylüyor, bir genel bakış yapalım.

Bu yıl ile bolca kıyas yaparak aktaracağım size detayları.

Öncelikle bu yıl neden bu kadar zorlu oldu, niçin böyle bir yıl yaşıyoruz astrolojik olarak, birkaç maddede temel göstergeleri sıralayayım :

♦ Yılın başındaki Satürn Pluto kavuşumu

♦ Yıl içinde toplam 3 kez tekrarlanan Jüpiter Pluto kavuşumları

♦ Venüs retrosu

♦ Mars retrosu

♦ Merkür’ün 3 retrosunun da doğasıyla uyumsuz olduğu su elementinde gerçekleşmesi.

2021 yılında bu zorlu kavuşumlar, bunca retronun bir araya gelmesi gibi durumlar yaşanmayacak !

Bu arada saymış olduğum tüm bu zorlu görünümler esasen bize hizmet ediyor yine.

İyiliğimize, dönüşümümüze, doğruyu bulmamıza, ne istediğimizi, ne istemediğimizi tespit etmemize, yenilenmemize, değişmemize, yaşamsal döngülerimiz içinde olgunlaşmamıza, yine bizim hayrımıza hizmet ediyor. Ama tabii süreçlerin içinden geçerken zorlu etkiler yaratıyorlar.

Şimdi transitler üzerinden 2021’nin detaylarına geçelim.

JÜPİTER

Jüpiter şansın, büyümenin, genişlemenin, fırsatların, açılımların, bolluğun, bereketin gezegeni.

Bu yılın sonundan, 19 Aralık 2020’den başlayarak 29 Aralık 2021’e kadar kova burcunda olacak.

2021’in bu yıla kıyasla daha olumlu, daha akışkan, daha şanslı olan taraflarından biri, Jüpiter’in düşüşte olduğu oğlak transitinin geride kalıyor olması.

Yengeçte yücelen Jüpiter, oğlak burcunda düşüştedir. Oğlağın olduğu yerde kısıtlı imkanlar, kısıtlamalar, sınırlar vardır. Jüpiter’in doğası oğlak ile uyumlu değildir. En temelde Jüpiter genişlemeyi, oğlak daralmayı anlatır çünkü.

O yüzden de bolluk bereket gezegeni olan, finansal bir gösterge olan Jüpiter oğlakta bu yıl epeyce zorlandı, tüm dünyayı da ekonomik anlamda zorladı zaten.

2021’in şanslarından biri Jüpiter’in özgürlüğü, bireysel özgürlükleri, hakları, toplumsal konuları, hedefleri, kazançları, açılımları, verimli projeleri, parlak işleri anlatan kova burcunda ilerleyecek olması.

Bu arada 13 Mayıs-28 Temmuz 2021 arasında balıkta olacak Jüpiter ! Kova transitini hızlıca tamamlayıp, sadece bir süre için balığa varacak bu yıl. Ama asıl Jüpiter balık döngüsü 2022’de.

28 Temmuz sonrasında yine kovada olacak Jüpiter.

Jüpiter’in kova burcu transiti bizi özgürleştirecek bir transit. Bireysel özgürlüklerimizi yeniden elde edeceğimiz, kısıtlardan özgürleşeceğimiz, açılımlar yaşayacağımız, yaşam bileşenlerimizi yenileyeceğimiz, finansal konularda genişleme elde edebileceğimiz bir Jüpiter etkisi başlıyor 19 Aralık 2020’de. Önümüzdeki yıl boyunca Yaradanın izniyle, bu şans bizimle.

Bilim ve teknoloji alanında yeni gelişmeler, keşifler, hayatı güncelleyecek buluşlar da geliyor Jüpiter’in kova geçişi ile. Korona’nın sonunu getirecek bir etki olduğunu düşünüyorum ben bu transitin.

İnternet üzerinden yapılan işler, iş olanakları, ayrıca sosyal medya platformları da Jüpiter ile çeşitlenecektir, renklenecektir, şenlenecektir efendim, emin olabilirsiniz :)) Yeni uygulamalar, platformlar gelecektir bolca. Mevcutta kullandığımız dijital ortamlarda da yenilikler bekliyor bizi.

Bir uyanış zamanına giriyoruz. Şimdiye dek ezilmiş olanların güçleneceği, bireysel haklar ve özgürlükler konusunda seslerin yükseleceği bir zamana giriyoruz.

Oğlak burcu keyif almak ile alakalı değil. Görevlerle, sorumluluklarla, kurallarla, mecburiyetlerle, düzenlemelerle alakalı bir burç. Eğlencenin eksildiği bir yıl yaşıyoruz o yüzden. Ama 2021 keyfimizi yeniden yerine getirecek gibi duruyor.

Ayrıca yıl boyunca kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılar yapacak Jüpiter. Ay düğümlerinin olduğu yerde kader vardır. Kadersel olarak karşımıza çıkacak kişiler, fırsatlar geliyor.


SATÜRN

Satürn 17 Aralık 2020’den başlayarak 7 Mart 2023’e kadar kovada olacak.

Satürn’ün kural ve kısıtları, devlet otoritesini, büyük sorumlulukları, ekonomik zorlanmaları anlatan oğlak burcundan çıkıyor olması, göreceli olarak pozitif bir etki sunacaktır bize.

Kalıcı, sağlam ve kesin çözümlere işaret eden bilimsel gelişmeler yine bu dönemin bir başka getirisi olabilir.

Diğer yandan Satürnyen uygulamalar, yani kural belirlemek diyebileceğimiz düzenlemeler dijital alana taşınacaktır. İnternet ve sosyal medya konularında yeni kurallar, yaptırımlar görebiliriz. Satürn çerçeveyi belirler çünkü. Bir konuyu şekle sokar, sınırları çizer, kurallarını koyar.

Satürn ve Uranüs arasında bir kare açı göreceğiz önümüzdeki yıl. 2021’in zorlu açısı ne derseniz, bu görünüm diyebiliriz. Sabit ve aynı kalmakta, aynı düzeni korumakta ısrar edenleri, değişime direnenleri zorlayabilecek bir açı kalıbı. Yaşam bileşenlerimiz yenileniyor. Değişime izin verin.

Satürn Uranüs karesi ile kitlelerin başkaldırı diyebileceğimiz hareketlerini de görürüz muhtemelen Dünya üzerinde ve çeşitli konularda.


2021 Merkür Retroları

30 Ocak-21 Şubat 2021

26 derece kova burcunda başlayacak, kovanın 11 derecesine kadar devam edecek.

29 Mayıs-22 Haziran 2021

24 derece ikizler burcunda başlayacak ve ikizlerin 16 derecesine kadar geri gelecek Merkür.

27 Eylül-18 Ekim 2021

25 derece terazi burcunda başlayacak, terazinin 10 derecesinde bitecek.


Şimdi de yılın Güneş ve Ay tutulmalarını sıralayacağım. Bu burç yerleşimi ve derecelerde gezegenleri olanlar maksimum düzeyde etki alıyor olacaklar tutulmalardan. Tabii spesifik etkilerin ne yönde olacağı, kişinin doğum haritasına bağlı.

2021 Güneş Tutulmaları

10 Haziran 2021 → 19⁰ İkizler Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 → 12⁰ Yay Güneş Tutulması

2021 Ay Tutulmaları

26 Mayıs 2021 → 5⁰ Yay Ay Tutulması

19 Kasım 2021 → 27⁰ Boğa Ay Tutulması


Bu zorlu yılın ardından 2021’in hepimize şans, mutluluk ve keyif getirmesini diliyorum şimdiden.

2021 bütünüyle şahane bir yıl olmayacak elbette. Hiçbir yıl öyle değil. Gökyüzünde mükemmel olan bir an yok. Bütün gezegenlerin doğasıyla uyumlu yerleşimde olduğu, hepsinin birbirine uyumlu açılar yaptığı tek bir an bile yok. Böyle bir şey mümkün değil.

Ama şunu da rahatlıkla söyleyebilirim ki, 2021 yılı 2020 gibi zor bir yıl değil !

Vakti geldikçe her detayı konuşalım inşallah !

Sevgiler, görüşmek üzere 🙂

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!