20 Temmuz 2020 Yengeç Burcunda Yeniay

20 Temmuz 2020 Yengeç Burcunda Yeniay

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

20 Temmuz Pazartesi günü, Türkiye saati ile 20:32’de, yengeç burcunun 28 derecesinde bir yeniay meydana geliyor.

21 Haziran’da yengeç burcunun sıfır derecesinde bir yeniay, hatta yeniay ile birlikte bir Güneş tutulması meydana gelmişti. Şimdi tekrar yengeç burcunda bir yeniay gerçekleşiyor.

Yeniayın an haritasını inceleyerek, olasılıkları irdeleyelim. Bakalım bu kez neler söylüyor gökyüzü bize ?

Yeniay anında gökyüzü şöyle :

Bu bir yeniay olduğu için, Güneş ve Ay aynı burçta, aynı derecede, bir arada.

Tam karşısında, oğlak burcunun 28 derecesinde Satürn duruyor.

Satürn etkisi altında doğacak bir yeniay bu. Başrolde Satürn var.

Yeniay başlangıçları anlatır. Satürn ise engelleri, kısıtları, kısıtlamaları, kuralları, düzenlemeleri.

Bir şeylere kısıt getireceğiniz, sınırları belirleyeceğiniz bir yeniay döngüsü olabilir bu ya da size karşı kısıtlar gelebilir.

Yeniay ile bir konuyu daha iyi hale getirmek için bir kişiye, kişilere, bir duruma kısıtlamalar, düzenlemeler getirebilirsiniz. Kurallar koyabilirsiniz. Engelleyeceğiniz şeyler olabilir.

Örneğin bir şeyi kilitli tutmaya ve kontrolü ele almaya karar verebilirsiniz. Başkalarının o şeye dokunmasını yasaklayabilirsiniz. Başkalarının erişimini engelleyebilirsiniz.

Bir yeri, bir odayı kapalı tutmaya karar verebilirsiniz, bundan sonra oraya kimsenin girmemesini isteyebilirsiniz. İş ortamında da olabilir bu, ev ortamında da.

Evden çalışıyorsanız, sadece sizin girebileceğiniz bir kişisel alan belirleyebilirsiniz örneğin.

Bunlar dışında sorumluluklarınızı artıracak yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Başlatacağınız şey, sistematik şekilde, daha bir düzenle, istikrarla, pes etmeden, kesintisiz olarak devam etmeniz, daha fazla çalışmanız gereken bir şey olabilir.

Yeniay an haritasında kova burcu yükseliyor ve yeniay haritanın 6.evine düşüyor. Yapacağınız başlangıçlar ve kişilere/durumlara getireceğiniz kısıtlar daha çok işiniz ile, hedefleriniz ile, günlük yaşam düzeniniz ile ilgili şeyler olabilir.

Satürn’ün oğlak transitinin son 6 ayındayız artık. Doğum haritalarımızda oğlak burcunun bulunduğu alanın konuları tamamlanıyor, şekilleniyor. Bu yeniay da önemli bir düzenleme ile sürece katkıda bulunacaktır.

Şimdi yükselen burçlar bazında bakalım yeniayın etkilerine.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz. Çok daha fazla şey paylaşıyorum Instagram sayfamda : astroloji.anlatburcak

 

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor.

Eviniz, aileniz, yaşadığınız yer, emlak, arsa konuları, aile bireylerinize dair konularda yeni başlangıçlarınız, kararlarınız olabilir.

Ev içerisinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Evin bir bölümünü kendinize ayırabilir, kişisel alan olarak belirleyebilirsiniz. İşiniz için bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz evde. Home office şeklinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Şayet bu şekilde çalışıyorsanız, işinizdeki verimi artırmak ve gündelik yaşamınızı düzenlemek için, ev halkından bazı ricalarınız olabilir. Bazı kurallar belirleyebilirsiniz birlikte.

Ev değiştirmek, taşınmak, ev almak gibi gündemleriniz varsa, sizi uğraştıracak durumlar çıkabilir. Süreçler normalden daha yavaş ilerleyebilir. Çünkü Satürn karşıtlığı var yeniaya.

Ev, aile ve iş konuları üzerinden etki alıyorsunuz temel olarak.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

3.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

Kardeşler, yakın akrabalar, komşular ve arkadaş çevreniz üzerinden etki alıyorsunuz. Bu kişilerden yer değiştirenler olabilir. Taşınan komşularınız olabilir. Kardeşleriniz, yakın akrabalarınız şehir değişikliği yapabilirler. Başka bir şehirde yaşamaya başlayabilirler.

Devlet bağlantılı bir konu ile, hukuksal bir konu ile, eğitim ve akademi ile ilgili bir konu ile meşgul olabilirler.

3.ev iletişim, internet, sosyal medya demek aynı zamanda. İçerik ürettiğiniz platformlar varsa, buralara yeni düzenlemeler gelebilir ya da siz daha yüksek bir disiplinle, daha istikrarlı çalışmaya, üretmeye karar verebilirsiniz. Kapattığınız, sonlandırdığınız şeyler olabilir. Birilerinin erişimine kapatabilirsiniz sayfanızı.

Bir düzenleme, bir yeniden yapılandırma hali getirecek bu yeniay hepimize.


İkizler ve Yükselen İkizler :

2.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. Parasal konularda bir başlangıç var.

Yeniaya 8.evden Satürn karşıtlığı geliyor. 8.ev borçları, ödemeleri ve başkalarından gelen maddi kaynakları anlatır.

Örneğin bir borcun yapılandırılması, devlet birimlerinden bildirim gelmesi, ödeme planının şekillenmesi gibi gelişmeler olabilir yaşamınızda.

Kişisel kazançlarınızla, harcamalarınızla, yatırımlarınızla ilgili bir alan burası. Karşıt alandan gelen Satürn etkisiyle, elinize geçe paralar, ödemelere gidebilir bu döngüde.

Maaşınızda belli bir miktar kesinti başlayabilir.

Yatırımlar için pek destekleyici bir döngü sayılmaz sevgili okuyucularım. 2.ev etkisiyle, yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz ama Satürn verimli sonuçlar doğurmayabilir. Bir hamle yapmadan, bir süre beklemenizi öneririm.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Yeniay 1.evinizde gerçekleşiyor.

Son 2 yıldır yengeç-oğlak aksı hayli gerilimliydi ve çok zorlandınız. Artık Satürn oğlaktan, karşıt evinizden gitmeye hazırlanıyor. Son 6 ay.

Bu yeniay, bir şeylere nihai şeklini vermenizi istiyor. Özellikle ilişkileriniz (özel ilişkiler, sosyal çevre bağlantıları, iş bağlantıları), birlikte olduğunuz, etkileşim halinde olduğunuz, iş birliği yaptığınız kişilerle ilgili kararlar olabilir. Sözleşmelerinizde yeni kurallar, düzenlemeler yapılabilir.

Yeni sözleşmeler yapabilirsiniz. Sorumluluklarınızı artıracak yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Yeni bir şeyler başlıyor. Ciddi, resmi, kuralları belli olan, düzen ve disiplin gerektiren bir şeyler.

Emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz bir döngüdesiniz ayrıca.


Aslan ve Yükselen Aslan :

12.evinizde meydana geliyor yeniay. Satürn karşıtlığı ile 6-12.evler aktif hale geliyor.

İş, sağlık, günlük düzen, hizmet, hizmet ettiğiniz, hizmet aldığınız yapılar, hastaneler, tedaviler, bedensel sağlık, ruhsal sağlık gibi pek çok tema sayabiliriz bu hat için.

Bu yeniay ile günlük düzeniniz değişebilir. Bir sağlık sorununuz varsa, bir kısıt getirilebilir yaşamınıza. Örneğin bir şeyi yememek, bir şeyi yapmamak gibi.

İş ortamınızda yeni gelişmeler, düzenlemeler olabilir. Yeni kurallar gelebilir. Beklenmedik şeyler olabilir bunlar. Ruhsal anlamda enerjisi biraz depresiftir bu evin.

Günlük yaşamınıza gelecek bir kısıt, biraz keyfinizi kaçırabilir bu aralar.

Yeni sorumluluklar, düzenli şekilde yapmanız gereken yeni şeyler başlayabilir.


Başak ve Yükselen Başak :

11.evinizde bir yeniay meydana geliyor.

Arkadaş ve dost çevrelerinde yeni başlangıçlar, onlarla ilgili yeni konular olabilir. Bitirdikleri, sonlandırdıkları şeyler olabilir.

Büyük yapılar, kurumlar, markalar, kurumsal şirketler yine 11.evin anlattığı şeyler arasında. Böyle yapılar içerisinde yer alıyorsanız, buralarda yeni düzenlemeler bekliyor olabilir sizi. Bazı kısıtlar gelebilir.

İçinde olduğunuz ekiplerde yeni kurallarla karşılaşabilirsiniz. Bir şeylere erişiminiz engellenebilir.

Elektronik alışverişleri, teknolojik konular, internet ile ilgili konular da bu ev kapsamında. Yeni şeyler satın almanızı bu yeniay döngüsünde önermem.


Terazi ve Yükselen Terazi :

10.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

İş ve kariyer alanında yeni düzenlemeler olabilir. Evden çalışma halinde iseniz, süreç uzayabilir. Home office şeklinde çalışmaya devam edebilirsiniz. Yöneticiler ve patronlarla ilgili konular doğabilir. Sonlanan, tamamlanan görevler olabilir.

Emekliye ayrılan, iş yaşamını sonlandıran yöneticiler olabilir. Aile büyükleriniz için de geçerli bu etki.

Ev, aile ve iş aksı üzerinden etki alıyorsunuz. Buralarda doğacak yeni sorumluluklar, kurallar, düzenlemeler görünüyor sizin için.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Yeniay, 9.evinizde meydana geliyor.

Eğitim hayatınızda, varsa akademik yaşamınızda, yurt dışı bağlantılı işlerde, uzak şehirlerle, başka ülkelerle ilgili konularda, basın, yayıncılık faaliyetlerinizde, hukuksal temalarda yeni gelişmeler meydana gelebilir. Başlayan bu yeni şeyler sorumluluklarınızı artırabilir.

Mecburi yer değişiklikleri yapmanız gerekebilir.

Yasal bir konu doğabilir. Yapmak istediğiniz bir şeyle ilgili kuralları, resmi prosedürleri öğrenebilirsiniz. Süreçlerinizi başlatabilirsiniz.

Seyahat planlarınızı kısıtlayacak, engelleyecek durumlar olası bu yeniay döngüsünde. Yeniay ve sonrasındaki 15 günlük süreçte, seyahatler pek keyifli geçmeyebilir, pek önermem sevgili okuyucularım.


Yay ve Yükselen Yay :

8.evinizde gerçekleşiyor bu yeniay.

8.ev parayı anlatır ama bu evin sembolize ettiği paralar kişisel kazancımız değildir. Başkalarından gelen maddi kaynaklardır. Örneğin bir kredi, bir burs ya da aileden, eşten gelen paralar gibi.

Satürn karşıtlığı ile gerçekleşen bu yeniayda, bir maddi kaynağınız sonlanabilir. Ödemeniz gereken öğrenim kredisi, katkı kredisi gibi paralar varsa, onların bildirimi gelebilir. Borçlarınız yapılandırabilir.

Vergi, prim, sigorta gibi konularda yasal düzenlemeler olabilir, yapmanız gereken şeyler olabilir. Vergi borcunuzu ödemeniz gerekebilir. Çalışanlarınız için sigorta, prim ödemeniz gerekebilir.

Bir konuya düzenleme geliyor bu yeniay ile.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

7.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

İlişkiler ve ortaklıklar alanı burası. Bağlantılar, sözleşmeler, imzalı konular da bu evde.

Bir ilişkiniz varsa ya da evli iseniz, sorumluluklarınız ve bazı kişisel konularınız ilişkinizde sorun yaratabilir bugünlerde.

Yapmanız gereken bir şey, eşinizle ya da sevgilinizle bir süreliğine ayrı kalmanızı gerektirebilir. Araya mesafe girebilir. Örneğin mecburi bir iş seyahati gibi. Sizin ya da onun ev değiştirmesi gibi.

Ortaklı işleriniz varsa, ortaklarınızın sorumluluklarını üstlenebilirsiniz bu dönem.

Bir sözleşmeniz yenilenebilir, yeni maddeler, kurallar koyabilirsiniz. Değişen, yeniden yapılandırmanız gereken konular olabilir. Bu tür şeylerle meşgul olabileceğiniz bir döngü.


Kova ve Yükselen Kova : 

Yeniay, 6.evinizde gerçekleşiyor.

İşimiz, çalışma hayatımız, gündelik yaşamımız ve ayrıca sağlığımız demektir 6.ev.

İşinizde yeni bir düzen, yeni bir çalışma şekli başlayabilir. Yeni sorumluluklar verilebilir size. İş yükünüzün artabileceği zamanlardan geçiyorsunuz.

Sağlık sorununuz varsa, tedaviye başlayabilirsiniz.

Günlük yaşamınıza yeni bir şekil gelebilir bu yeniay ile.


Balık ve Yükselen Balık :

5.evinizde gerçekleşiyor.

Aşk hayatınızda yeni heyecanlar varsa, başlamış olan flörtler varsa, bu iletişiminiz içerisinde mecburen değişmesi gereken şeyler olabilir. Özellikle dost çevrelerinden kaynaklı konular olabilir.

Çocuk sahibi olanlar için, sorumlulukların, onlarla ilgili yapmanız gerekenlerin artacağı bir döngü.

Çocuk sahibi olmak isteyenler ve tedavi desteğine ihtiyaç duyanlar, gereken şeyleri yapmaya başlayabilirler. Tedavi süreçleri başlayabilir.


Temmuz ayı içerisinde Ay’ın boşlukta olduğu zamanları listeledim sizler için. Bu zamanlara dikkat etmek neden önemli, yazı içinde sebepleri de göreceksiniz, tıklayınız :

Temmuz 2020 Ay Boşlukta Takvimi

Temmuz ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Temmuz 2020, Boğa Burcu Temmuz 2020, İkizler Burcu Temmuz 2020

Yengeç Burcu Temmuz 2020, Aslan Burcu Temmuz 2020, Başak Burcu Temmuz 2020,

Terazi Burcu Temmuz 2020, Akrep Burcu Temmuz 2020, Yay Burcu Temmuz 2020

Oğlak Burcu Temmuz 2020, Kova Burcu Temmuz 2020, Balık Burcu Temmuz 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!