20-26 Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

20-26 Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Haftaya bir yeniay ile başlıyoruz. 20 Temmuz Pazartesi akşamı, Türkiye saati ile 20:32’de, yengeç burcunun 28 derecesinde bir yeniay meydana geliyor. İlginç bir yeniay bu. Satürn karşıtlığı ile gerçekleşecek.

Hem genel, hem de yükselen burcunuza göre etkilerini öğrenmek için yeniay yazımı tıklayabilirsiniz :

20 Temmuz 2020 Yengeç Burcunda Yeniay

Haftanın detaylarına geçmeden evvel, astrolojik danışmanlık almak isteyen okuyucularım için iletişim adresimi vereyim her zamanki gibi. Doğum Haritası Analizi yaptırmak, danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


20-26 Temmuz haftasının öne çıkan gezegen açıları :

21 Temmuz 2020 : Merkür Kiron karesi : Merkür 9° Yengeç, Kiron 9° Koç

Sözlerinizle kalp kırabilirsiniz, incitici olabilirsiniz. İletişimlerinizde ekstra özenli olun bu hafta.

21 Temmuz 2020 : Güneş Satürn karşıtlığı : Güneş 28° Yengeç, Satürn 28° Oğlak

Yapmak istedikleriniz, otorite engeline takılabilir bu karşıtlığın etkisi altında. İş ortamında bir fikrinizi, planınızı yönetim onaylamayabilir örneğin.

Bunun dışında anaç bir enerjiyle yapmak istediğiniz iyilikler varsa, karşı tarafta yaşça büyük kişiler konuya engel olabilir. İstemeyebilir. Örneğin giymediğiniz giysileri birilerine vermek istersiniz. Ailenin büyüğü karşı çıkıp reddeder gibi. Bu tür şeyler düşünebilirsiniz.

22 Temmuz 2020 : Merkür Uranüs altmışlığı : Merkür 10° Yengeç, Uranüs 10° Boğa

Müthiş güzel bir açı ! Neden ? Çünkü Uranüs, Merkür’ün üst oktavı zaten. Yani bu iki gezegenin temaları uyumlu. Doğaları uyumlu. Benzer şeyleri anlatıyorlar.

Merkür akıldır, bilgidir, iletişimdir, yazmak yayınlamak gibi faaliyertlerdir, danışmanlıktır, ticarettir.

Uranüs zekayı, bilgiyle gelen değişimi, uyanışı, parlak fikirleri, yaratıcılığı, sıradışı, rutin dışı şeyleri anlatır.

Bu hafta bulacağınız fikirler konuların gidişatını değiştirebilir ! Sorunları çözebilir. Çözüm şayet zaman gerektiriyorsa, başlangıç etkisi yaratabilir. Yenilikçi fikirler, yeni denemeler, yaratıcı işler geliyor !

Elektronik alışverişlerinizi yapabilirsiniz ayrıca bu hafta. Çok uygun bir etki. Özellikle Perşembe günü Ay, bu altmışlığı uyumlu açılarla tetikleyeceği için Perşembe’yi kullanabilirsiniz.


20-26 Temmuz haftasının başlıca gelişmeleri :

22 Temmuz Çarşamba günü, Güneş aslan burcuna geçiyor. Yengeç transiti sonlanıyor.

Doğum gününüz kutlu olsun sevgili aslanlar ! Cömert, cana yakın, eğlenceli aslanlar 🙂

Güneş’in aslan burcuna geçişi ile aslan temaları öne çıkıyor hayatımızda. Nedir onlar ? Eğlenceler, keyifler, sanat, sahne sanatları, etkinlikler, spor, çocuklarla ilgili konular, lüks tüketimler, alışverişler, hayatın keyifli yanları 🙂


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

20 Temmuz 2020 Pazartesi

Ay neredeyse gün boyunca, 23:16’ya kadar yengeç burcunda.

Ev, ev yaşamı, evimiz ve ailemiz ile ilgili konular ön planda.

Sabah erken saatlerde Ay ve Neptün uyumlu açıda. Güne yumuşak bir başlangıç yapıyoruz.

Sabahın ilerleyen saatlerinde ise Ay-Pluto karşıtlığı, Ay-Jüpiter karşıtlığı gibi uyumsuz açılar var. Duygusal anlamda zorlanma yaratabilecek kişiler, dialoglar olabilir. Ev konusunda planlarınız, hayalleriniz varsa, uzak görünebilir gözünüze. Modunuzun düşebileceği bir zaman dilimi.

Bu akşam yeniay gerçekleşiyor : 20 Temmuz 2020 Yengeç Burcunda Yeniay

Yeniayın hemen ardından Ay Satürn karşıtlığı oluşuyor. Yapmak istediklerinizle ilgili kısıtların doğabileceği bir zaman dilimi.

20:54-23:16 arasında boşlukta olan Ay, 23:16’da aslan burcuna geçiyor.


21 Temmuz 2020 Salı

Ay, aslan burcunda bugün. Öğle saatlerinde Ay Kiron üçgeni etkinleşiyor. Güzel bir zaman dilimi. Sanat, spor, eğlenceli konular, keyif için yapılan şeyler, alışverişler olabilir. İyi hissedebilirsiniz kendinizi.

Gündüz saatlerinde Ay Uranüs karesi etkin. Parasal konularda hızlı karar almamamız faydamıza olur böyle bir etki altında. Harcamaları abartmamak iyi olur. Aslan lüks tüketimleri de anlatıyor çünkü. Ay aslan geçişi, büyük harcamaları tetikleyebiliyor.

Akşam saatlerinde Ay Mars üçgeni ile hayli hareketliyiz. Enerjimiz yüksek. Bedensel güç isteyen işleri bu saatlerde yapabiliriz. Bir şeyleri taşımak, eşyaların yerini değiştirmek ya da spor yapmak gibi.


22 Temmuz 2020 Çarşamba

Ay, gün boyunca aslan burcunda ve boşlukta. 03:27’de boşluğa giriyor Ay.

Akşam saatlerinde Ay, kuzey ay düğümü ile üçgen görünümde. Aslan temalarında olumlu gelişmeler olabilir. Sanatla ilgili güzel şeyler yapabilirsiniz, yeteneklerinizi paylaşabilirsiniz.

Fakat kuzey ay düğümü bir gezegen değil, bir nokta. Yani Ay, kuzey ay düğümü ile olumlu görünüm yapınca bir gezegenle açı yapmış olmuyor.

Günün başlangıcından itibaren (03:27) Ay boşlukta bütün gün.


23 Temmuz 2020 Perşembe

Ay, günün ilk saatlerinde başak burcuna geçiyor.

Verimli bir gün. Çalışkanız, üretkeniz, pratik çözümlerle ilerliyoruz.

Merkür Uranüs altmışlığı, bugün Ay ile tetikleniyor. Oldukça güzel bir etki bu. Harika fikirler bulabiliriz. Yeni yaratıcı yöntemlerle mevcut durumlarda değişim yaratabiliriz. Elektronik alışverişleri için harika bir gün.

Akşam saatlerinde Ay, Merkür ve Uranüs ile uyumlu açılar yaparak, bu olumlu açının etkilerini kuvvetlendiriyor. Günün ikinci yarısında ve özellikle akşam üstü saatlerinde güzel etkileri almaya başlıyoruz.

İletişimler açısından, iş, verim, üretkenlik ve kazançlarımız açısından oldukça güzel bir akşam. Teknolojik konularda, internet ile ilgili konularda (örneğin bulunduğunuz yere internet bağlatmak gibi), elektronik alet alışverişleri konusunda oldukça destekleyici bir gündeyiz.

Sözlerimizle, paylaştığımız bilgilerle şaşırtabiliriz ayrıca.  Ama olumlu anlamda 🙂 Sevindirebiliriz 🙂 Sevdiğimiz insanlarla ilgili güzel şeyler öğrenebiliriz, daha yakından tanıyabiliriz onları.


24 Temmuz 2020 Cuma

Ay, günün tamamında başak burcunda.

Bugün sabah saatlerine dikkat edelim. Günün ikinci yarısı ise oldukça güzel.

Günün ilk yarısında Ay, Neptün ile karşı karşıya geliyor. Venüs ile kare açı yapıyor. Özel ve sosyal ilişkilerde hayal kırıklıkları olabilir. Beklediğiniz davranışları ve sözleri, karşı taraftan alamayabilirsiniz.

Gündüz saatlerinde ise oldukça güzel açılar görüyoruz dediğim gibi.

Ay, Jüpiter ve Pluto ile üçgen açılar yapıyor. İş, kariyer ve parasal konularda başarılı, verimli, şanslı bir zaman dilimi.


25 Temmuz 2020 Cumartesi

Ay, 04:53’te terazi burcuna geçiyor.

Sabah saatleri, ilişkiler, anlaşmalar, ortaklıklar için hayli güzel. Ay Güneş altmışlığı etkin.

Gün boyunca ilişkiler, birlik olmak, bireysel ilerlemek yerine birileri ile yol almak, iş birliği yapmak gibi konular ön planda.

Akşam saatlerine dikkat edelim. Ay ve Kiron karşı karşıya geliyor. Evlilik ve ikili ilişkiler başta olmak üzere, genel anlamda iletişimlerde problemli durumlara açık bir zaman. İncinebilirsiniz, incitebilirsiniz. Daha özenli olun lütfen.


26 Temmuz 2020 Pazar

Ay, bugün terazi burcunda.

Günün ilk yarısı oldukça güzel. Ay Venüs üçgeninin yumuşacık, iyicil etkileri bizimle 🙂 Sevmektir Venüs, sevgidir, anlaşmaktır, uyumdur, keyiftir. Pazar gününe güzel bir başlangıç yapıyoruz.

Günün ikinci yarısında Ay, Jüpiter’den kare açı alıyor. İlişkilerde abartılı sözler, abartılı beklentiler olabilir. Finansal konular ilişkilere yansıyabilir. Para konuşulabilir. Gereksiz harcamalar yapabileceğimiz bir zaman dilimi ayrıca.

Akşam saatlerinde Ay Pluto karesi diyor ki : ‘Tartışmaya girme. Karşındaki kişi, nazik değil. Erdem sahibi değil. Hakkaniyetli değil. Karşılık verme, uzak dur, kendi işine bak.’

Huzurlu bir akşam geçirmeye niyet edin. Enerji alanınızı temiz tutun.


Temmuz ayı içerisinde Ay’ın boşlukta olduğu zamanları listeledim sizler için. Bu zamanlara dikkat etmek neden önemli, yazı içinde sebepleri de göreceksiniz, tıklayınız :

Temmuz 2020 Ay Boşlukta Takvimi

Temmuz ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Temmuz 2020, Boğa Burcu Temmuz 2020, İkizler Burcu Temmuz 2020

Yengeç Burcu Temmuz 2020, Aslan Burcu Temmuz 2020, Başak Burcu Temmuz 2020,

Terazi Burcu Temmuz 2020, Akrep Burcu Temmuz 2020, Yay Burcu Temmuz 2020

Oğlak Burcu Temmuz 2020, Kova Burcu Temmuz 2020, Balık Burcu Temmuz 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Keyifli, huzurlu bir hafta diliyorum herkese.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!