2 Temmuz 2019 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

2 Temmuz 2019 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

2 Temmuz Salı günü, Türkiye saati ile 22:16’da, yengeç burcunun 10 derecesinde, yılın ikinci Güneş tutulması gerçekleşiyor.

Güneş tutulmaları, yeniaylar ile birlikte meydana gelirler, ancak yeniaylardan çok çok daha güçlülerdir.

Majör değişim ve yeni başlangıçlar getirirler bize Güneş tutulmaları.

Yaşamımızda yeni olay ve durumlar, yeni sayfalar başlatırlar. Yenilenme enerjisidir.

Aylar boyunca etkisini gözlemleriz yaşamımızda tutulmaların. Yeni döngüler başlattıkları için, etkileri uzun sürelidir. Ancak tutulma ve civarı günlerde, maksimumdur tabii bu etkiler. Öncesinden de hissetmeye, gözlemlemeye başlarız getirilerini.

Ayrıca değiştiremediğimiz konular için, göksel bir müdahaledir.

En başından söyleyeyim, güzel bir Güneş tutulması bu.

Kuzey ay düğümü yönünde gerçekleşiyor her şeyden evvel.

Kuzey ay düğümü, kadersel olarak fayda bulacağımız taraftır, gitmemiz gereken yöndür. Yani kuzeyli bir tutulma olduğundan, iyi gelecek bize 🙂

Onun dışında boğa burcunda yer alan Uranüs, Güneş tutulmasına altmışlık, uyumlu bir açı yapıyor.

Uranüs değişimdir, dönüşümdür, gelişimdir, açılımlardır, büyümedir, sürpriz fırsatlardır.

Olumlu açısıyla destek sunan Uranüs, tutulmayla birlikte yaşam bileşenlerimizde güzel bir güncelleme olacağını, tıkanmış konuların açılacağını, ilerleme sağlayacağımızı gösteriyor.

Satürn-Neptün altmışlık açısı etkin ayrıca tutulma sırasında. Bu ikilinin uyumu da, hayalleri gerçeğe dönüştürmeye işaret ediyor. Çünkü Neptün hayallerdir, Satürn ise somut şeylerdir.

Türkiye haritası ile zorlu görünümleri olan bir tutulma, onu belirteyim. Ancak bireysel yaşamlarımızda çok güzel çalışacak diye düşünüyorum. Üstelik Alhena sabit yıldızı ile birleşiyor. İyicil etkileri önde olan, başarı, ün, fırsatlar anlamına gelen bir yıldızdır bu.

Tutulmanın herkese güzel değişimler, mutlu edecek yenilikler getirmesini diliyorum.

Şimdi burçların nasıl etkiler alacağına geçelim isterseniz.

Öncesinde instagram hesabımı hatırlatayım  : @anlatburcak instagram hesabım burada !

Instagram hesabımda, çok daha fazla şey paylaşıyorum esasen. Öneriler, tüyolar, yaşamı kolaylaştıracak, güzelleştirecek bilgiler sunmaya çalışıyorum. Oraya da beklerim hepinizi.

Tabii ki önemli olan doğum haritamızdır ve onun nasıl etkiler aldığıdır. Tutulmanın gezegenenlerimize temasıdır ortaya çıkacak etkileri belirleyecek şey.

Genel anlamda ise burçlar için şunları söyleyebiliriz :

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 4.evinizde bir Güneş tutulması meydana geliyor. Evinizle, ailenizle, yaşadığınız yer ile, aidiyet duygunuz ile ilişkili yenilikler ve değişimler getirecek tutulma size. Ev almak, mülk edinmek isteyenler için, güzel bir destek.

Aile bireylerinizle ilgili tıkanmış olan, bir süredir tekrar eden sorunlar varsa, tutulma oralara da el atacaktır 🙂 Yaşam alanınızla, yaşadığınız yer ile ilgili düzenlemeler yapıyor hayat sizin için bu döngüde. İstediğiniz yönde değerlendirmenizi dilerim.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 3.evinizde gerçekleşen tutulma kardeşleriniz, yakın çevreniz, akrabalarınız ile ilgili yeni durumlar, yeni başlangıçlar getiriyor size. Bu alanda problemler varsa, olumlu yönde bir değişim yaşanacaktır.

Ayrıca 3.ev iletişimdir, iletişim temelli işlerdir, satış, pazarlama, e-ticaret faaliyetleridir. Sosyal medyadır, online işlerdir. Sanırım bu yönde bir şeylere de başlıyorsunuz tutulma ile 🙂 Güneş tutulmaları başlatır çünkü 🙂 Size bol bol yeni kurslar, eğitimler geliyor. Bakın görürsünüz 🙂 Yeni ortamlar, yeni arkadaş grupları içerisinde bulacaksınız kendinizi, bilginin peşinde koşarken. Bütünüyle hayrınıza olsun !

İkizler ve Yükselen İkizler : 2.evinizde gerçekleşen Güneş tutulması, maddi kaynaklarınızda yeni bir döngü başlatıyor. Yeni bir iş kapısı açılabilir, bir hobinizi, yeteneğinizi işe çevirebilirsiniz, yeni iş bağlantıları kuracak yönde büyüme fırsatları yakalayabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızda bir güçlenme başlıyor. Daha çok üreteceğiniz, kazanacağınız güzel bir döngüye giriyorsunuz.

Ayrıca mülk edinme ve yatırım konularında da şanslı etkiler var.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Güneş tutulması sizde gerçekleşiyor. Dolayısıyla, en büyük etkiyi siz alıyorsunuz.

Yaşamınızda kadersel köklü yeni başlangıçlar söz konusu. Bu her tür konu olabilir. Evlenmek de olabilir, iş kurmak da olabilir, bir eğitime başlamak da olabilir.

Önemli yenilikler geliyor, yaşamınız güncelleniyor. Her adımınızı tartarak, iyi hesaplayarak atmaya çalışın. Tutulma destekliyor sizi.

Aslan ve Yükselen Aslan : 12.evinizde gerçekleşen bir tutulma, beklemediğiniz, ummadığınız destekler getirecek size. Önden tahmin edemeyeceğiniz, kadersel güzel bir şeyler geliyor. 12.ev örtülü alandır çünkü.

Bu arada haksızlığa uğradığınız, kurban rolünde hissettiğiniz konularda da bir ilahi adalet süreci olacaktır tutulma ve sonrası sizin için. Tutulmalar aylarca etkisini sürdürürler. Ancak tabii ki, tutulma civarı günlerde etkiler maksimumdur.

Başak ve Yükselen Başak : 11.evinizde gerçekleşen bu güzel Güneş tutulması, yeni arkadaş grupları getirecek size. Aynı amaç için bir arada bulunacağınız kalabalıklar içerisinde yer alacaksınız. Bunlar iş ve kariyer alanınızda doğacak yeni takım çalışmaları ve projeler olabileceği gibi, sosyal sorumluluk konuları, vakıflar, dernekler, kulüpler, üyelikler şeklinde de görünür olabilir yaşamınızda.

Bu ev dileklerin evidir. Çok istediğiniz, gönlünüzde olan bir şeyler, bu tutulma ile gerçekleşebilir 🙂 Hayrınıza olsun !

Terazi ve Yükselen Terazi : 10.evinizde, iş ve kariyer alanında bir Güneş tutulması meydana geliyor. Yeni bir göreve atanabilir, yeni sorumluluklar üstlenebilir, terfi edebilirsiniz tutulma ile. İş arayışında iseniz, bu yönde yeni bir kapı açılabilir. Ayrıca iş kurmak isteyenler için de başlatıcı etkiler sunuyor gökyüzü.

Aile kökleri, aile büyükleri de 10.ev kapsamındadır. Onlarla ilgili konularda da olumlu yönde gelişmeler tutulma ile hızlıca, peş peşe dahil olabilir yaşamınıza.

10.ev olması sebebiyle, yaşamınızı yeniden yapılandıracak, yaşam çerçevenize şekil verecek, toplum önündeki rollerinizi belirleyecek bir şeyler geliyor 🙂 Hadi bakalım 🙂

Akrep ve Yükselen Akrep : 9.evinizde, oldukça güzel bir alanda yaşıyorsunuz tutulmayı. Çünkü 9.ev konuları büyümeyi, genişlemeyi, daha iyi yaşam standartlarına varmayı, ufkunuzu açacak yenilikleri, seyahatleri, eğitimleri, hoca, yol gösterici konumunda olan kişilerden gelecek faydaları simgeler. Ayrıca yükseleninizle üçgen dediğimiz en olumlu açı kalıbı oluşuyor bu tutulmada.

Mutlaka olumlu etkiler alırsınız, bundan emin olun. Tutulma su grubunda gerçekleştiğinden, en fazla su gruplarını destekliyor. Sizde su grubunda yer alıyorsunuz 🙂

Yüksek öğrenim, yurt dışı bağlantılı konular, uluslararası işler, basın, medya, yayıncılık, hukuksal konular, ticaret, danışmanlık gibi alanlarda yeni başlangıçlarınız var 🙂

Yay ve Yükselen Yay : 8.evinizde meydana gelen bir tutulma bu. Borçlarınız varsa, destek sunacak yengeç tutulması size. Finansal açıdan rahatlayabileceğiniz bir döngü başlatıyor.

Krediler, bankalarla ilgili konular, prim, sigorta gibi meselelerde yenilikler var.

Ayrıca miras, mal paylaşımları, nafaka gibi konularda beklemeli durumlarınız varsa, tutulma buralarda da net sonuçlar sunacaktır. Eşinizin, ailenizin gelirinde, başkalarından gelen kaynaklarınızda iyileşmeler ve artışlar söz konusu ayrıca.

 Oğlak ve Yükselen Oğlak : 7.evinizde, tam karşıt alanınızda meydana geliyor tutulma. Ben-sen dengesini kurmanızı istiyor.

İlişkilerde problemleri çözmek, ortaklıklarda, ortaklı işlerde uzlaşmak, yeni anlaşmalar, sözleşmeler yapmak, yeni iş bağlantıları kurmak için güzel bir sürece giriyorsunuz. Önümüzdeki aylar boyunca, bu tür gelişmeler söz konusu.

Yeni bir ilişki, yeni bir partner mümkün. Yeni ortaklı işler de olası.

Bunun dışında psikolojik ve spiritüel danışmanlıklar da bu evdedir. Şayet ihtiyaç duyuyorsanız, uzman yardımı alabileceğiniz etkiler doğuyor tutulma ile. Olumlu gezegen açıları söz konusu olduğundan, fayda sunacak doğru kişiler çıkacaktır karşınıza.

Kova ve Yükselen Kova : 6.evinizde bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Bu ev, en başta sağlık demektir. Eğer, bu yönde problemleriniz varsa, tutulma çözüm vaad ediyor, istediğiniz sonuçları almanız mümkün.

İş, çalışma hayatı, sorumluluklarımız, rutinlerimiz de bu evdedir. İş arayan okuyucularım, tutulma ile yeni bir işe girebilirler. Çalışanlar için, iş ortamında yenilikler söz konusu.

Evcil hayvanlar da 6.evin konusu bu arada. Güneş tutulması, evinize yeni bir birey ekleyebilir 🙂

Balık ve Yükselen Balık : Tutulma su grubunda gerçekleştiğinden, en fazla su gruplarını destekliyor, su gruplarıyla en olumlu açıları yapıyor.

Sizde bu grupta yer aldığınız için, istediğiniz yönde güzel gelişmeler getirecektir size.

5.evinizde gerçekleştiğinden yeni bir aşk olası. Hobilerimiz, yeteneklerimiz 5.evin konusudur ayrıca. Hünerlerinizle güzel işler yapmak, dikkat çekmek, öne çıkmak çok daha kolay hale gelecek tutulma ile sizin için. Bulunduğunuz alanda ün, tanınma gibi açılımlar elde edebilirsiniz.

Çocuklar vardır ayrıca 5.evin kapsamında. Bebek sahibi olmak isteyenler, tutulmadan destek alabilirler. Çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler ve başlangıçlar da geliyor. 5.evin konuları renklidir, eğlencelidir. Güzel bir döngüye giriyorsunuz 🙂


Güneş tutulmasının olası etkileri, genel anlamda bu şekilde sevgili okuyucularım.

Tutulmaların ve tüm diğer gökyüzü hareketlerinin size özel etkileri için astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim→ anlatburcak@gmail.com

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için :

Temmuz 2019 Astroloji Gündemi

24-30 Haziran Astroloji Gündemi

Venüs İkizler Burcunda 9 Haziran – 3 Temmuz 2019

Merkür Yengeç Burcunda 4-27 Haziran 2019

Mars Yengeç Burcunda 16 Mayıs – 2 Temmuz 2019 – Etkileri

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!