2 Ekim 2020 Koç Burcunda Dolunay

2 Ekim 2020 Koç Burcunda Dolunay

2 Ekim Cuma günü, Türkiye saati ile 00:05’te koç burcunun 9 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor.

Kironyen bir dolunay bu sevgili okuyucularım. Kiron koç burcunun 7 derecesinde şu an. Dolunay, bu dereceye çok yakın bir yerde meydana geliyor. Dolayısıyla bir kavuşum hali söz konusu.

Kiron astrolojide yaralı şifacı olarak tanımlanan asteroiddir.

Hem yaralanmayı, hem şifayı, yarayı güce ve şifaya dönüştürmeyi, incindiğin yerden güçlenmeyi sembolize ediyor.

Deneyimlerin bize kattıkları ile iyileşme ve onarma becerimiz gelişir hayat içerisinde. Nasıl şifalanacağımızı öğreniriz. Deneyimleri okursak, bize anlatmaya çalıştıklarını idrak eder ve o doğrultuda yenileriz kendimizi. Bu dolunay bir iyileşme, bir onarma, bir şifa dolunayı.

İlişkiler içinde nerelerde ne sebeple incindiğimizi, nelerin artık bize göre olmadığını, nelere tahammülümüzün kalmadığını, öz değer duygumuzun ve öz saygımızın artık nelere müsaade etmediğini çok daha net şekilde farkedeceğimiz bir dolunay süreci.

Etkiler günler öncesinden başlıyor  kendini hissettirmeye. Sonrasındaki birkaç günlük döngüde de belirgin oluyor. O yüzden sadece dolunay günü için düşünmemek gerekiyor bu etkileri.

Şimdi burçlar için olasılıklara geçelim.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Dolunay sizde gerçekleşiyor. Çok güçlü bir etki alıyorsunuz.

Bir kapanış, belki bir vazgeçiş yaşayacağınız, belki bir konuyu artık serbest bırakıp akışta olmanın hafifliğini deneyimleyeceğiniz bir süreç. Özellikle ilişkiler ve evlilik konusunda olabilir bu.

Bir uyanış yaşayabilirsiniz, sorunlu durumlara çözüm bulabilirsiniz. Dolunayın yarattığı farkındalık ile kararsız kaldığınız konularda kararlar alabilir, netleşebilirsiniz.

İş, para, ilişkiler ya da başka bir konuda beklediğiniz durumlar varsa, dolunay civarı günlerde sonuç alabilirsiniz.

Bir tamamlanma ve şifalanma halini anlatıyor dolunay sizin için.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor.

Kiron’un şifası ile psikolojik konularda yenilenmek, daha dingin bir tarafa geçmek için arınmanız gerekenleri, size iyi gelmeyen duyguları farketmek konusunda iyi gelecektir dolunay size.

Sonlanan, tamamlanan konular da olabilir. 12.ev döngünün sonudur çünkü. Bitirdiğiniz, bitmesi halinde daha iyi olacağınızı düşündüğünüz şeyler olabilir.

Ruhunuzu ve zihninizi daha temiz tutmak adına alacağınız kararlar olabilir.

Ayaklarınızla ilgili problemler için bir çözüm ve tedavi fırsatı bu dolunay.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Dolunay, 11.evinizde gerçekleşiyor.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız bir proje, bir ekip çalışması tamamlanabilir. Bitişi ile bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

Sosyal çevrenizde, arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde dolunay etkisiyle agresyon da yaşayabilirsiniz. Birbirinize karşı daha özenli olmanız gerekiyor bu yüksek enerji altında.

Arkadaşlarınız arasında evliliği ile, ilişkisi ile ilgili kararlar alanlar olabilir. Koç terazi aksında çünkü dolunay. İlişkilerle alakalı.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

10.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

İş ve kariyer alanında, işinizle, üstlerinizle, patronlarınızla ilgili konularda etki alıyorsunuz. Yöneticilerin talepleri, patronların kuralları, bu zamana dek içinizde birikmiş olanlar zorlayabilir sizi. Bağlantıları sonlandırmak isteyebilirsiniz. Acele karar almamak ve bu zorlu ekonomik koşullarda işinizi korumak önemli.

Beklediğiniz, bir süredir içinde olduğunuz bir yasal bir süreç varsa, resmi bildirim beklediğiniz bir konu varsa, süreç tamamlanabilir dolunay ile. Konu şifalanabilir. Bir ferahlık yaşayabilirsiniz.

Boşanma aşamasında olanlar için sürecin sonuna da işaret ediyor olabilir bu dolunay.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Dolunay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Yüksek öğrenimde, akademik çalışmalar ile ilgili konularda sonuna geldiğiniz bir iş, bir tamamlanma döngüsü olabilir sizin için. Belirsizlikte kalmış bir konu netleşebilir. Bir durum iyileşebilir.

Hukuksal konuları, dava süreçleri olanlar için de geçerli aynı şey. Sonuç alabilirsiniz.

Başka bir şehirle, başka bir ülke ile ilgili gündemleriniz varsa bir süredir, dolunay etkisiyle buralarda da bir hareketlilik yaşanabilir. Planlar hayata geçebilir.


Başak ve Yükselen Başak : 

8.evinizde gerçekleşecek olan Kironyen bir dolunay.

Parasal bir konuda bir şifalanma, bir sonlanma, bir çözüm etkisi yaratabilir sizin için.

Bir borçtan özgürleşmek olabilir bu. Maddi bir yükümlülüğün sonlanması olabilir. Parayla ilgili çaresiz hissettiğiniz bir şeyde bir ferahlık yaşayabilirsiniz.

Bir tazminat, bir mal paylaşımı, bir nafaka konusu olabilir.

8.ev uzun sürmüş olan ruhsal sorunlarla da ilgili. Bir sorununuz varsa, iyileşmenize vesile ve katkı olacak kişi, durum ve olaylar getirebilir dolunay size.

Sizin ya da ailenizin bir sağlık sorunu varsa, bir cerrahi işlem gerekiyorsa, dolunay ve sonrasında gerçekleşebilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Dolunay 7.evinizde gerçekleşiyor.

Temeli sağlam olmayan, sizin için hayırlı olmayan, sonlanması gereken ilişkilerin bitme zamanını anlatıyor.

7.ev eş, sevgili, iş ortağı ve herhangi bir konuda yardımı ile yol aldığınız kişileri simgeler. Örneğin özel ders aldığınız bir hoca bile olabilir bu.

Evliliğinizi/ilişkinizi/iş ortaklıklarınızı sorgulayacağınız ve sağlıklı şekilde sürmesi için nelerin neye dönüşmesi gerektiğini çok daha net olarak tanımlayabileceğiniz bir dolunay etkisi.

İlişkileri gözden geçiriyorsunuz.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

İş, işe dair tüm konular, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız, evinizde yardımcı olanlar, günlük hayat, sağlık konuları, ayrıca evcil hayvanlar gibi temalar üzerinden etki alıyorsunuz.

Günlük düzeninizde, düzenli olarak yaptığınız işlerde tamamlanan görevler olabilir. Sizi rahatlatacak bir değişim olabilir bu. Rutin olarak gittiğiniz bir yerle bağlantınızı sonlandırabilirsiniz. Bir iş tamamlanabilir.

Küçük, geçici, mevsimsel sağlık sorunları olabilir.

Tedavi gördüğünüz bir konu varsa, dolunay ile artık bu döngünün sonuna geldiğinizi anlayabiliriz.

Evcil hayvanlarınızla daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir bugünlerde. Veterinere götürmeniz gerekebilir.


Yay ve Yükselen Yay : 

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

5.ev konuları üzerinden farkındalıklar, netleşmeler yaşayabilir, insan ilişkilerinizde yeni kararlar alabilirsiniz.

5.evin konularını sıralayayım size → Aşk, flört, duygusal konular, yaratıcılığa dair konular, cinsellik, çocuk, bebek, hamilelik konuları, sanat, spor, sahne, etkinlikler, gösteriler, çocuklara dair konular, yapılması gerekenler.

Flörtlerde, aşk hayatınızda bir bağlantı sonlanabilir. Bir ilişki şifalanabilir. Neyin nasıl olması gerektiğini oturup konuşabilirsiniz.

Sanatla ilgili konularda tamamlanan şeyler olabilir. Birlikte çalıştığınız kişiler arasında size iyi gelmeyen kişilerle bağlantınızı sonlandırabilirsiniz.

Çocuklarınızla ilgili ufak tefek sağlık sorunları gündeme gelebilir bu ara.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

4.evinizde bir dolunay. Köşe evlerinden biri oluyor 4.ev.

1., 4., 7. ve 10.evler köşe evleridir bir haritada. Bu evlerde bir gelişme olunca, etki daha vurgulu olur. Sonuçlar, kararlar, netleşmeler, farkındalıklar daha büyük olur genellikle.

4.ev, ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temaları kapsıyor.

Bir evde kiracı iseniz, taşınabilirsiniz. Bir kontrat sonlanabilir.

Evle ilgili uğraştığınız bir konu tamamlanabilir. Aile bireylerinin yaşamında, netleşen, sonuçlanan durumlar olabilir. Sağlık sorunları varsa şifalanabilir, tamamlanabilir.

Mülkler, daireler, arsalar, bunların satışı ya da başka türlü değerlendirilmesi aile içinde konu olabilir. Biraz agresif ve kırıcı dialoglar da olabilir hatta. Sözlerinizi özenle seçmelisiniz.


Kova ve Yükselen Kova : 

3.evinizde gerçekleşen bir dolunay.

Yakın çevrenizden kişilerle agresyon yaşamamak adına dialogları minimize etmeniz iyi olur bugünlerde. Kardeşlerle, akrabalarla ilgili konularda gelişmeler olabilir. Sağlık sorunu ve tedavi süreci olan yakınlarınız varsa, süreçleri tamamlanabilir.

Ortaklı ticari faaliyetleriniz, online işleriniz varsa ve artık kendi yolunuza gitmeniz gerekiyorsa, bu dolunay sürecinde netleşebilirsiniz. Artık bireysel hareket etmeye karar verebilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık :

2.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay. Kironyen bir etkide.

Parasal konularda bir çözüm, bir sonuç, bir netlik sağlayabilir size. İş, bireysel kazançlar, maddi olanaklar gündeminizde.

Şu olasılık da var : İlişkiler içinde kazançlar, gelir seviyesi gibi konulara odaklanabilir, birbirinizi incitebilirsiniz. Çünkü Kiron şifa demek ama aynı zamanda incinmeyi, yaralanmayı da anlatıyor.

Özetle maddi konular üzerinden etki alıyorsunuz.


Ekim ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor, tıklayınız.

8 burcun yorumlarını yayınlamış bulunuyorum sevgili okuyucularım. Geri kalan 4 burç da geliyor önümüzdeki günlerde.

Ekim 2020 Astroloji Gündemi

 Koç Burcu Ekim 2020, Boğa Burcu Ekim 2020, İkizler Burcu Ekim 2020,

Yengeç Burcu Ekim 2020, Aslan Burcu Ekim 2020, Başak Burcu Ekim 2020,

Terazi Burcu Ekim 2020, Akrep Burcu Ekim 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2020

Venüs Aslan Burcunda 6 Eylül-2 Ekim 2020

Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!