2-8 Temmuz 2018 Haftalık Burç Yorumları

2-8 Temmuz 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerine hoşgeldiniz sevgili okuyucularım 🙂

Başlamadan evvel, iletişim kutusuna bıraktığınız sevgi sözleriniz için teşekkür etmek istiyorum 🙂 Yazdıklarımdan fayda buluyor olmanız, mutlu ediyor beni 🙂

Hadi geçelim haftanın değerlendirmesine 🙂

Geçtiğimiz haftalara nazaran çok daha olumlu bir hafta ! Evet, sonunda bunu söyleyebiliyorum.

Çünkü sert açıların haberini vermeyi hiiç sevmiyorum. Bu hafta büyük üçgenler var !

Haftanın başlıca açıları şöyle :

5 Temmuz 2018  : Güneş üçgen Jüpiter        Güneş 13° Yengeç, Jupiter 13° Akrep

5 Temmuz 2018  : Merkür karşıt Mars          Merkür 8° Aslan, Mars 8° Kova

8 Temmuz 2018 : Güneş üçgen Neptün        Güneş 16° Yengeç, Neptün 16° Balık

 

Şans gezegeni Jüpiter’in Güneş ile üçgen, yani çok olumlu açı yapacak olması, bu haftayı güzelleştiriyor. Jüpiter büyütür, kısıtlanmaları sonlandırır, fırsatlar sunar, tabii değerlendirenlere 🙂 Gözümüzü açalım 🙂

Güneş ve Neptün arasında oluşacak üçgen ise, sevgiyi, destekleri, anlayışı, hoşgörüyü, yardım almayı, yardım etmeyi, dayanışmayı vurguluyor. İyimserleşecek, huzur bulacağız. İletişimlerden yana şanslı olacağız. Yalnız olmadığımızı hissedecek, yaşamın akışına güven duyacağız.

Merkür ve Mars arasında da bir karşıt açı oluşacak tabii. İletişimlerde kontrollü olmamız gerekiyor. Fevri çıkışlardan, düşünülmeden edilecek sözlerden uzak durmalıyız.

 

Her bir günün detaylı incelemesi ise şöyle :

2 Temmuz 2018 Pazartesi

Ay kova burcunda, ancak 01:55 – 20:31 arası, yani günün büyük çoğunluğunda boşlukta. Eldeki işleri tamamlayalım ve yeni girişimlerden uzak duralım bugün. Çünkü ay boşlukta iken başlanan işler, tam olarak istenen neticeyi vermez, hatta bazen netice vermez, havada kalır. Ucu açık kalır. Biraz böyle bir gün pazartesi. Önemli adımlar atmaktan kaçınalım. 20:31’de ay balık burcuna geçiyor. Naif enerjilerin hakim olduğu, ılımlı bir akşam.

3 Temmuz 2018 Salı

Bugün gerçekten çok çok güzel, değerlendirilmesi gereken, önereceğim bir gün. Ay balık burcunda ve hep olumlu açılar alıyor. Önemli işlerinizi halletmek için bugünü kullanabilirsiniz. Sabah saatlerinde Ay-Satürn altmışlığını, günün ikinci yarısında ise Ay-Jüpiter üçgeni ve Ay-Güneş üçgenini görüyoruz. İlişkiler açısından son derece şanslıyız. Güç ya da bilgi sahibi kişilerden destekler almak, danışmak, yeni bir şeylere girişmek, ilerlemek için nefis bir gün. Yurt dışı bağlantılı konular, ticari faaliyetler, eğitim, öğretim gibi birçok konuda şanslıyız.

4 Temmuz 2018 Çarşamba

12:46’da ay boşluğa giriyor. Bu saat öncesini önemli işleriniz için değerlendirebilirsiniz. 12:46 sonrasında, Ay günün tamamında boşlukta. Günün ikinci yarısı, tembellik etmek isteyeceğiz biraz. Öyle çok da aktif, dinamik bir enerji yok. Erteleyeceğiz, sonraya bırakacağız bir şeyleri. Bir rehavet olacak yani üzerimizde 🙂

5 Temmuz 2018 Perşembe

Ay koç burcunda. Güneş-Jüpiter üçgeni bugün kesinleşiyor 🙂 Yeni fırsatlarla, yüzümüzü güldürecek gelişmelerle karşılaşmamız mümkün. Bununla birlikte Merkür-Mars karşıt açısı da var. Sözlere dikkat. Yani olumlu ve olumsuz açı bir arada. Akşam saatlerinde Ay-Satürn karesi etkinleşiyor ayrıca. Bu etki altında, kısıtlanmış hissedeceğiz kendimizi. Yaşça olgun kişilerle tartışmalar da olası.

6 Temmuz 2018 Cuma

Ay koç burcunda. Sabah saatlerinde Ay-Güneş karesi kadın erkek ilişkilerini, iletişimleri zorlaştırıyor. İnsan ilişkilerinde egosantrik davranışların kırıcı olabileceği saatler. Öğleden sonra ise Ay-Pluto karesini görüyoruz. Güç sahibi, yetki sahibi kişilerin kaba davranışlarıyla karşılaşılabilir. Zorba, sert bir enerji var. Yolda dikkatli olunuz, trafikte de kimselere uymayınız. Herkes kendi kalitesini ortaya koyar. Siz nezaketi elden bırakmayınız efendim.

7 Temmuz 2018 Cumartesi

Sabahın ilk saatlerinde Ay-Venüs üçgenini görüyoruz. İletişimler, ilişkiler açısından oldukça keyifli bir enerji var. Uyum hakim gökyüzüne. Enerji güzel akıyor. 10:08’den itibaren ay boşlukta olacak ama, onu söyleyeyim.

Ay 15:50’de boğaya geçiyor. Akşam ise Ay-Uranüs kavuşumunu görüyoruz. Sürprizlere açığız bu saatlerde.

8 Temmuz 2018 Pazar

Sabah erken saatlerde Ay-Mars karesi agresyon yaratıyor. Bir şeylere sinirlenmek olası. Sabahın ilerleyen saatlerinde ise Ay-Merkür karesi iletişimlerde kırıcı ve fazla doğrudan yapıyor bizi, dikkat ! Üzmeyelim birbirimizi.

Öğle civarında ise Ay-Jüpiter karşıtlığını görüyoruz. İletişimler, ticari faaliyetler, seyahatler gibi konularda enerji zorlu akıyor açıkçası.

Pazar biraz böyle bir gün. Çok uygun değil programlar yapmaya, uyarmış olayım sevgili okuyucularım.

Güneş-Neptün üçgeni durumları dengeleyecek ve bu etkileri yumuşatacak ama biz temkinli olalım.

 

Ayrıca doğum haritası analiz talepleriniz, yani astrolojik danışmanlık için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar karşımıza.

 

13 Temmuz 2018 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması yazımı da buraya bırakıyorum efendim. Oldukça önemli bir gelişme bu. Tutulmadan ve etkilerinden mutlaka haberdar olunuz.

Temmuz önemli bir ay ! Ay içerisinde iki tutulma ve Merkür retrosu var.

ve tabii birçok önemli açı kalıbı.

Temmuz 2018 Astroloji Gündemi’ni buradan okuyabilirsiniz.

Ay içerisinde gezegenler arasında oluşacak tüm önemli açı kalıplarını sizler için listeledim. Olumlu ve nispeten olumsuz açıları (ki onlarda da bir hayır var elbet) sıraladığım iki ayrı liste bulunuyor yazının içinde.

Ayı planlamak için bu listeleri kullanabilirsiniz efendim. Önemli bir işiniz için olumlu bir açı kalıbını kullanmak, girişimleri şanslı açılara denk getirmek, zorlu görünümlerde önemli adımlar atmamak, yolculuk yapmamak, ameliyat olmamak gibi. İşinize yarayacaktır sevgili okuyucularım, kullanınız.

Temmuz burç yorumlarınız ise aşağıda !

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi , Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu arada gökyüzünün çok önemli bir diğer gündemi Mars retrosu ! Bu etkiden de haberdar olmanız fayda getirecektir. Aylar boyu yaşamlarımızda olacak bir gök gündemi.

Mars retrosunun genel etkileri burada.

Aşağıda ise, Mars retrosunun her bir burç için ne anlama geldiği yer alıyor.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi , Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

 

Harika bir hafta olsun !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!