19 Şubat 2019 Başak Burcunda Dolunay

19 Şubat 2019 Başak Burcunda Dolunay

Merhaba sevgili okuyucularım ! Şubat ayının dolunayını anlatacağım sizlere bu yazımda.

Her ayın içerisinde, 15 gün arayla bir yeniay ve bir dolunay gerçekleşir.

5 Şubat’ta kova burcunda bir yeniay yaşadık, şimdi o yeniayın dolunayı geliyor.

19 Şubat Salı günü, Türkiye saati ile 17:53’te başak burcunun sıfır derecesinde gerçekleşecek bu dolunay.

Hangi gezegen açıları eşliğinde gerçekleşiyor, nasıl etkiler barındırıyor, hepsini konuşacağız.

Öncesinde küçük hatırlatmalarımı yapayım.

@anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca 2019 için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak, 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Çünkü burç yorumları çok geneldir, aslolan kişinin haritasıdır.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Dolunayın gerçekleşeceği anın haritasına baktığımız zaman, başak burcunun yükseldiğini görüyoruz.

Demek ki başak vurgusu ve başak temaları güçlü bir dolunay yaşayacağız. Hayatımızın düzen gerektiren alanlarını elden geçireceğiz, bir temizlik fırsatı olacak bize dolunay. Bunları yapmaya sevk edecek bizi.

Ertelediğimiz, biriktirdiğimiz, üst üste yığılmış ve bizi rahatsız eden şeyleri temizleyeceğiz.

Bunlar somut şeyler de olabilir, soyut şeyler de.

Zihinsel bir düzenleme, içsel bir temizlik,  ruhsal bir arınma da mümkün, yaşam alanımızı daha iyi hale getirmek de.

Dolunayın yöneticisi Merkür, dolunay sırasında balık burcunda ve Neptün ile kavuşmuş durumda. İlham perileri bizimle olacak demektir bu 🙂

Yaratıcılık gerektiren işler ya da sanatsal faaliyetler için son derece verimli, üretken olabileceğimiz bir atmosfer var.

Sezgilerimiz de güçlenecek bu dolunayda. Evrenin mesajlarını dikkatli okuyalım. Hayat bize ne söylemeye çalışıyor, neyi neden yaşıyoruz, analiz etmeye çalışalım. Bu arada dolunay haftasında haberci rüyalar da görebiliriz.

Ayrıca maneviyat, yardımlaşma, hoşgörü, empati kavramlarını da vurgulayacak bu kavuşum. Yardım edeceğiz, yardım alacağız, sevgi enerjimiz yükselecek.

Bu arada, bir noktaya dikkat : Merkür-Neptün birleşiminin etkisiyle, kararlarımızda rasyonellikten uzaklaşabiliriz efendim, duygularımızla hareket edebiliriz, fazla duygusal davranabiliriz.

Zaten melankolik bir ruh halinde olmak, karamsarlaşmak ve güçsüz hissetmek son derece normaldir dolunay zamanlarında, bu sefer bir de ek olarak balık etkisi var 🙂 O yüzden not düşüyorum bu uyarıyı 🙂

Ama yorganın altında olmayı, geride durmayı, durup beklemeyi tercih etmeyeceğiz bu sefer.

İnsiyatif alacağız, atılımlar yapacağız, sorumluluk alacağız.

Çünkü Mars boğada ve dolunaya ‘üçgen’ dediğimiz harika bir açı yapıyor !

Ayrıca dolunay sırasında Venüs ile Satürn kavuşmuş durumda ve Merkür-Neptün birleşimine uyumlu açıda 🙂

Devlet bağlantılı işler, işlemler için de sonuç alma zamanı olacak bu dolunay birçok kişi için.

Başak burcu hizmet ve iş alanlarını, işçileri, çalışanları simgelediğinden, oğlaktaki Venüs-Satürn kavuşumu sebebiyle bu alanlarda yasal düzenlemeler de mümkün bu arada. Satürn etkisiyle kalıcı yenilikler geliyor.

Oldukça güzel etkiler var efendim. Bir şeyleri sistematize etmek, sabit bir düzen ve alışkanlık haline getirmek, yaşamımızı olumlu yönde etkileyecek düzenlemeler yapmak için dolunay destekliyor bizi.

Bunlar dışında genel anlamda dolunay olması sebebiyle uyarmak isterim. Nihayetinde Güneş-Ay karşıtlığıdır, Güneş ve Ay’ın karşı karşıya gelmesidir dolunay.

Ay duyguları, Güneş ise mantığı, akılcı düşünceleri simgelediğinden, düşünce-duygu çatışmasıdır.

Ruhsal anlamda gelgitler yaratır, duygularımızı ve tepkilerimizi büyütür, içsel bir huzursuzluk hali oluşturur.

Öfkemize hakim olalım, enerjimizi işimize yarayacak yönde kullanalım.

Yeniay döneminde atılmış tohumların, yapılmış başlangıçların sonuçlarını alma, meyvesini toplama zamanı şimdi ! Hasat zamanı ! Buna odaklanalım.

Şubat 2019 yeniayı sırasında hangi konularda girişimlerde bulundunuz, nelerde başlangıçlar yaşadınız, yani dolunay sizin için hangi konuları tamamlayabilir, neticeye ulaştırabilir, işinizi kolaylaştırmak adına yeniay yazımın linkini bırakıyorum aşağıya :

5 Şubat 2019 Kova Burcunda Yeniay ve Etkileri

Peki dolunay bizi tam olarak nasıl etkiler ? Bunu belirleyecek olan ne ? Tabii ki doğum haritalarımız !

Dolunayın haritamızda yer alan gezegen konumlarına, nasıl açılar yaptığına bağlı olarak, etkiler şekillenecek.

Şimdi bakalım dolunay burçlara neler getiriyor ! Tabii, her zaman  yükselen burcunuza öncelik verin efendim, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır.

Bu arada bir önemli bilgi ! Dolunay ya da bir başka gelişmeyi anlatırken, o şeyi hangi evinizde yaşıyorsunuz, dolayısıyla hangi konular tetiklenebilir noktasında, doğum haritanızı bilmediğimiz için bizler belli kabul ve varsayımlar yaparak, evlerinizi eşit düşünerek genel yorumlar sunabiliyoruz. İşte bu nedenle her zaman doğum haritası önemlidir. Örneğin yükseleniniz koç, başak dolunayı 6.evinize denk geliyor diyorum, ama belki haritanızda başak 7.eviniz ve başka konular getirecek size dolunay. Haritanın önemi, işin mantığı bu efendim.

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 6.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Bu güçlü etki, iş ve hizmet alanlarında eksiklerinizi fark ettirebilir ve yeni düzenlemeler yaptırabilir size. Başarınız için destekleyici bir şey bu. Gerekli düzenlemelerle yeni bir sistem kuracak, yeni düzeninizde daha verimli olacaksınız.

Sağlık evidir aynı zamanda 6.ev, bir sağlık sorununuzu çözmeniz, geride bırakmanız bu dolunay ile olası. Zayıflamak, diyet yapmak, forma girmek gibi konularda da destekliyor sizi dolunay. Diyete başlamak için en doğru zaman, Ay’ın ışığının küçüldüğü dolunay sonrasıdır, hem de 6.evinizde bu kez. Değerlendirebilirsiniz efendim 🙂

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 5.evinizde gerçekleşecek bu dolunay, aşkta hareketli günler getirebilir size.  Hobilerinizin öne çıkacağı bir dönem ayrıca. Bir kursa başlamak, vb adımlarınız olabilir, Mars etkisiyle başlangıçlar ve girişimler olası.

Sanatsal aktiviteler de 5.evin kapsamındadır, yaratıcılığa dayalı işler de. Bu dolunayın çerçevesinde Merkür-Neptün kavuşumu olduğundan, üretkenliğiniz artabilir, güzel şeyler çıkarabilirsiniz ortaya. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili bir süredir meşgul olduğunuz konularda sonuç almanız, tamamlanmalar yaşamanız mümkün ayrıca, çocuklar da 5.evin yönetiminde olduğundan.

İkizler ve Yükselen İkizler : 4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Geçmişten bugüne sürümcemede kalmış, aklınıza takılmış konuları çözebileceğiniz, geride bırakabileceğiniz bir dolunay bu. Satürn etkisiyle, sonuç kalıcı olacaktır. Anne, anneanne gibi ailenin kadın figürleriyle ilgili gelişmeler de olabilir bu arada 4.ev olması sebebiyle.  Ev, yuva, aile, aile bireylerine dair konular, ayrıca yaşam alanı, dekorasyon, tadilat, bakım, eşya yenileme, vb konular 4.ev kapsamındadır. Dolunay buralardan yana tamamlanmalar, neticeler getirebilir size, güzel etkiler var 🙂

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Kardeşlerle ilgili yeni gündemler olası 3.evinizde gerçekleşen bu dolunay sebebiyle. Bekledikleri, sonuç almak için uğraştıkları konular varsa, dolunay döngüsünde neticeye varabilirler efendim.

Ayrıca 3.ev söz konusu olduğundan, iletişime dayalı alanlarınız, satış, pazarlama, tanıtım, danışmanlık, vb faaliyetleriniz, sosyal medya, online ticaret gibi çalışmalarınız olumlu yönde desteklenecektir. Çünkü Mars’ın olumlu açısı var işin içinde. Venüs-Satürn kavuşumu, bu yönde faaliyetlerinizi sistematize etmek ve bir düzene oturtmak konusunda işinize yarayacaktır ayrıca. Bu alanlar için bir süredir plan yapıyorsanız, dolunay uygulamaya geçme, bir sonuç alma, tamamlanma zamanıdır, beklemeyiniz 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : 2.evinizde meydana gelen bu dolunay ile parasal alanınız tetikleniyor. Yeniay evresinde başlattığınız işlerin maddi getirilerini alabilirsiniz dolunay ve takip eden günlerde. Ayrıca yeni, sürpriz harcamaları, lüks sayılabilecek tüketimleri de gündeme getirebilir dolunay. Mars’ın olumlu açısı sebebiyle, gelir akışınızı artıracak yeni atılımlarınız da olabilir. 2.ev kazançlarımızdır çünkü. Parasal alanda bir düzenleme döngüsündesiniz efendim.

Başak ve Yükselen Başak : Dolunay sizde gerçekleşiyor. Bir süredir kendi içinizde planladığınız, üzerinde sessiz sedasız çalıştığınız konuları, planları duyurabilir, sunabilir, hayata geçirebilirsiniz dolunay ile birlikte. Dış görünüşünüzde değişiklikler de yapabilirsiniz. Biraz agresyon getirebilir bu arada dolunay sizde yaşanacağı için, içsel huzurunuzu artıracak şeylere yönelin efendim. Ama güzel açılar var, illa ki olumlu yansımaları olacaktır yaşamınıza:)

Terazi ve Yükselen Terazi : 12.evinizde gerçekleşen bir dolunay bu. 12.ev çok şahane temalara sahip değil açıkçası. 6-12 aksı sağlık hattıdır, biraz soğuk algınlıkları, üşütmeler, hastalanmalar olabilir dolunay günlerinde. Ayrıca şu ana kadar bilmediğiniz, size söylenmemiş bir şeyler önünüze gelebilir. Bu arada kandırılma, dolandırılma gibi durumlara dikkat etmeniz, kolay kolay ikna olmamanız, çok gerekmedikçe bir şeylere imza atmamanız bu dolunay döneminde sizi, negatif olasılıklardan koruyacaktır. Bunlar dışında manevi konularda, ilahi olanla ilişkinizde bir dönüşüm, bir fark etme, farkına varma sürecindesiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep : 11.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Hedeflerimiz, amaçlarımızdır bu ev. Dolayısıyla bir hedefinizle ilgili sonuç alma, bir amacınızı gerçekleştirme dönemi olabilir bu sizin için. Mars da başlangıçlar anlamına geliyor. Aynı zamanda arkadaşlar, dostlar 11.evin yönetimindedir. Buralarda tartışmalara dikkat. Dolunay etkisiyle kolay parlayabilir, gereksiz yere kalp kırabilirsiniz ya da arkadaşlarınızdan bu tür davranışlar görebilirsiniz. Bu dönemde daha az sosyalleşmek, daha bireysel vakit geçirmek olası etkilere karşı fayda sağlayabilir.

Yay ve Yükselen Yay : 10.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Yaşamınızda otorite figürü sayılabilecek tüm kişilerle, yöneticilerle, üstlerle, aile büyükleriyle iletişime dikkat edin dolunay ve takip eden birkaç günlük dönemde. Bunun dışında devlet bağlantılı bir işinizi ya da işleminizi halledebileceğiniz, destekleyici etkiler alıyorsunuz. Terfi beklentisi olan okuyucularım için de güzel bir dolunay ayrıca, bir tamamlanma, sonuç alma olası. Satürn etkisiyle yeni görevler ve sorumluluklar gelebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 9.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile eğitimde, akademik çalışmalarda, yurt dışı bağlantılı konularda, hukuksal meselelerde sonuç almanız, bir tamamlanma yaşamanız kuvvetle muhtemel. Açılar gayet güzel efendim, istediğiniz yönde destekleyecektir sizi. Reklam, tanıtım, sosyal medya, basın, yayıncılık, danışmanlık faaliyetleri için de güzel fırsatlar etkiler sunuyor gökyüzü, değerlendirebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova : 8.evinizde yaşanacak olan bu dolunay ile, sürpriz şekilde bir borcunuzu bitirme imkanı bulabilir, gelirler-ödemeler dengesini kurmada güç kazanabilirsiniz. Beklediğiniz, sürümcemede kalmış alacaklarınızı elde edebileceğiniz bir dönem. Ayrıca sizin ya da bir yakınınızın, bir sağlık, ameliyat konusu gündeme gelebilir. 8.ev bu temaları da kapsar çünkü.

Balık ve Yükselen Balık : 7.evinizde meydana gelecek başak dolunayı ile birlikte, ilişkinize dair sürprizli bir karar almanız olası. İyi giden bir ilişkide evlilik kararı almak da olabilir bu, uyumsuzlukların fazla olduğu bir birliktelikte ayrılık şeklinde de olabilir. İş ortağınız varsa, o iletişimlerde hareketlilik yaşanabilir ayrıca. Diğer yandan bir süredir gerçekleştirmek için uğraştığınız sözleşmeli bir proje, vb varsa, bu dolunayda olumlu netice alabilir, hedeflediğiniz imzaları da atabilirsiniz 🙂

Dolunayın burçlara etkileri genel olarak böyle sevgili okuyucularım. Gökyüzünün size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek için doğum haritası analizi yaptırabilirsiniz.

Dolunayın, hepimize güzellikler getirmesini diliyorum.

Ayrıca güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

4-10 Şubat 2019 Astroloji Gündemi

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

Dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Sevgiler !

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!