19 Nisan 2019 Terazi Burcunda Dolunay

19 Nisan 2019 Terazi Burcunda Dolunay

Merhaba sevgili okuyucularım !

19 Nisan Cuma günü, Türkiye saati ile 14:12’de terazi burcunun 29 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Aynı burçta üst üst gerçekleşen ikinci dolunay olduğu için, Mavi Dolunay olarak isimlendiriliyor.

21 Mart dolunayı da terazi burcunda meydana gelmişti. O sıfır dereceydi, şimdi 29 derecede bir dolunay yaşayacağız.

29 dereceler, anaretik olarak ifade edilir ve astrolojide pek sevilmezler. Problematik ve kaotik oldukları düşünülür.

Dolunay tamamlanmadır, bir şeyin nihayetine ermesidir, oluşmasıdır, somutlaşma zamanıdır.

29 derece vurgusu ile, bu tamamlanma daha da güçleniyor.

Terazi burcu ilişkileri simgelediğinden, temeli sağlam olmayan ya da yürümeyen, sorunlu ilişkiler için bir kopuş enerjisi taşıyor dolunay.

Evlilik, ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar, sözleşmeler için riskli etkiler var. Yani eşiniz ya da sevgiliniz ya da iş ortağınız, bir süredir sizi yoran ve aşağı çeken durumlar varsa bu birlikte olma hali içerisinde, dolunay ipleri gerecektir, temkinli olun derim.

Dolunay sırasında gezegenler ne durumda diye bakacaksak olursak, hem olumlu hem olumsuz açılar görüyoruz.

Şans gezegeni Jüpiter, dolunaya uyumlu bir altmışlık yapıyor mesela. Bu çok güzel ! Eğitim, ticaret, yurt dışı bağlantılı bağlantılı konular, vb alanlarda karar ve sonuç almak için destekleyici etkiler var.

Diğer yandan, Pluto’nun dolunaya karesini görüyoruz. Gücü elinde bulunduran figürlerin, yıkıcı ve baskıcı etkileri demektir bu.

Dolunayın yöneticisi Venüs, dolunay sırasında yüceldiği balık burcunda. Dolayısıyla etkileri güçlü ve olumlu. İlişkileri şifalandırmada destek veriyor.

Dolunay haritasında aslan burcu yükseliyor. Kendimizi göstermek istediğimiz alanlarda, artık hazır hissedebilir ve o yeteneğimizle ortaya çıkabiliriz. Gökyüzü ‘geride durma’ diyor.

Peki dolunay bizi tam olarak, hangi konu üzerinden nasıl etkiler ? Bunu belirleyecek olan nedir ? Tabii ki doğum haritalarımız !

Dolunayın haritamızda yer alan gezegen konumlarına, nasıl açılar yaptığına bağlı olarak, etkiler şekillenecek.

Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak için benimle irtibata geçebilirsiniz. (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Şimdi bakalım dolunay burçlara neler getiriyor !

Tabii, her zaman olduğu gibi yükselen burcunuza öncelik verin efendim, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır.

Bu arada önemli bir bilgi vereyim !  Dolunay ya da bir başka gelişmeyi anlatırken, o şeyi hangi evinizde yaşıyorsunuz, dolayısıyla hangi konular tetiklenebilir noktasında, doğum haritanızı bilmediğimiz için bizler belli kabul ve varsayımlar yaparak, evlerinizi eşit düşünerek genel yorumlar sunabiliyoruz. İşte bu nedenle her zaman doğum haritası önemlidir. Örneğin yükseleniniz ikizler, terazi dolunayı 5.evinize denk geliyor diyorum, ama belki haritanızda terazi 6.eviniz ve bambaşka konular getirecek size dolunay, tüm tema ve etkiler değişecek. Haritanın önemi, işin mantığı bu efendim.

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 7.evinizde meydana gelecek terazi dolunayı ile birlikte, ilişkiler konusu hareketlenecektir sizin için. Yalnızsanız, bu yönde adımlarınız olabilir. Hayatınızda biri varsa, ona dair konular öne çıkacaktır. İş adına ortaklı projeler niyetinde iseniz, çok destekleyici bir süreç değil bu. Mevcutta bir iş ortağınız varsa, onunla iletişim problemleri olabilir. Sorunlu ilişkilere, kopuş getirebilir dolunay.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 6.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Bu güçlü etki ile, iş hayatınızda, görevlerinizde, günlük sorumluluklarınızda tamamlanmalar meydana gelebilir. İş arkadaşlarınızdan ayrılanlar olabilir, iş ortamınızda değişiklikler oluşabilir.
Sağlık evidir aynı zamanda 6.ev, bir sağlık sorununuzu fark etmeniz, çözmeniz, geride bırakmanız bu dolunay ile olası. Zayıflamak, diyet yapmak, forma girmek gibi konularda da destekliyor sizi dolunay.

İkizler ve Yükselen İkizler : 5.evinizde gerçekleşecek bu dolunay, aşkta hareketli günler getirebilir size, yeni bir ilişki mümkün. Hobilerinizin öne çıkacağı bir dönem ayrıca. Bir kursa başlamak, vb adımlarınız olabilir Jüpiter desteğiyle.
Sanatsal aktiviteler de 5.evin kapsamındadır, yaratıcılığa dayalı işler de. Bu temalar aktif hale geliyor sizin için. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili bir süredir meşgul olduğunuz konularda sonuç almanız, tamamlanmalar yaşamanız mümkün ayrıca, çocuklar da 5.evin yönetiminde olduğu için.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Geçmişten bugüne halledilememiş, sürümcemede kalmış, aklınıza takılmış konuları çözebileceğiniz, geride bırakabileceğiniz bir dolunay bu. Anne, anneanne gibi ailenin kadın figürleriyle ilgili gelişmeler de olabilir bu arada 4.ev olması sebebiyle.  Ev, yuva, aile, aile bireylerine dair konular, ayrıca yaşam alanı, dekorasyon, tadilat, bakım, eşya yenileme, vb konular 4.ev kapsamındadır. Dolunay buralardan yana tamamlanmalar, neticeler getirebilir size, sorun çözmek adına desteleyici etkiler var.

Aslan ve Yükselen Aslan : Kardeşlerle ilgili yeni gündemler olası 3.evinizde gerçekleşen bu dolunay sebebiyle. Bekledikleri, sonuç almak için uğraştıkları konular varsa, dolunay döngüsünde neticeye varabilirler efendim.
Ayrıca 3.ev söz konusu olduğundan, iletişime dayalı alanlarınız, satış, pazarlama, tanıtım, danışmanlık, vb faaliyetleriniz, sosyal medya, online ticaret gibi çalışmalarınız aktifleşecektir. Bir süredir hazırlık yaptıysanız, şimdi tamamlanma zamanı.

Başak ve Yükselen Başak : 2.evinizde meydana gelen bu dolunay ile parasal alanınız tetikleniyor. Bir gelir kaynağı tamamlanabilir, şekil değiştirebilir, artık hayatınızda aynı haliyle var olmayabilir. Ayrıca yeni, sürpriz harcamaları, lüks sayılabilecek tüketimleri de gündeme getirebilir dolunay. Olumlu açıların desteği ile, gelir akışınızı artıracak yeni atılımlar, yeni işler, mevcut işinizde yenilikler kuvvetle muhtemel 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : Dolunay sizde gerçekleşiyor. Bir süredir kendi içinizde planladığınız, üzerinde sessiz sedasız çalıştığınız konuları, planları duyurabilir, sunabilir, hayata geçirebilirsiniz dolunay ile birlikte. Dış görünüşünüzde değişiklikler de yapabilirsiniz. Hayatınızda bir şeyleri bitirme kararı aldıysanız, bunları da duyuracağıınz bir dönem ayrıca. Bir arınma, yenilenme, yeniden yapılandırma sürecinden geçiyorsunuz.

Akrep ve Yükselen Akrep : 12.evinizde gerçekleşen bir dolunay bu. 12.ev çok şahane temalara sahip değil açıkçası. Ama dolunayda güzel görünümler de var. Hayrınıza olacak bazı uyanışlar, farkındalıklar geliyor size. Bu zamana kadar sizden gizlenmiş bir şeylerin iç yüzü ortaya dökülebilir ya da yaşadığınız problemlerde, sorunun ana nedenini, nerede yanlış yaptığınızı fark edebilir ve meseleleri çözebilirsiniz. Gizli saklı şeyler açığa çıkacak. Bunlar dışında manevi konularda, ilahi olanla ilişkinizde bir dönüşüm sürecindesiniz, ruhsal şifa sağlayacak dolunay size.

Yay ve Yükselen Yay : 11.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Hedeflerimiz, amaçlarımızdır bu ev. Dolayısıyla bir hedefinizle ilgili sonuç alma, bir amacınızı gerçekleştirme dönemi olabilir bu sizin için. Jüpiter desteği ile, yol almak mümkün. Aynı zamanda arkadaşlar, dostlar 11.evin yönetimindedir. Buralarda hareketlilik var sizin için. Sosyal çevrenizden gelecek fırsatlar, yeni olanaklar görünüyor. Ama agresyon da verir dolunay. Bir süredir sizi yoran arkadaşlıklar bitebilir de dolunay etkisiyle, o da aklınızda olsun. Tartışmalardan uzak durun derim.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 10.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Yaşamınızda otorite figürü sayılabilecek tüm kişilerle, yöneticilerle, üstlerle, aile büyükleriyle iletişime dikkat edin dolunay ve takip eden birkaç günlük dönemde. Bunun dışında devlet bağlantılı bir işinizi ya da işleminizi halledebileceğiniz, destekleyici etkiler alıyorsunuz. Terfi beklentisi olan okuyucularım için de güzel bir dolunay ayrıca, bir tamamlanma, sonuç alma olası. İşinden memnun olmayanlar için ise istifalar olası. Kendi işinizi kurmak istiyorsanız, kurumsal yaşamı terk etme zamanına işaret ediyor olabilir dolunay sizin için. Ancak hazırlıklarınızı yapmadan, elinizi güçlendirmeden ani karar almayın derim.

Kova ve Yükselen Kova : 9.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile eğitimde, akademik çalışmalarda, yurt dışı bağlantılı konularda, hukuksal meselelerde sonuç almanız, bir tamamlanma yaşamanız kuvvetle muhtemel. Reklam, tanıtım, sosyal medya, basın, yayıncılık, danışmanlık faaliyetleri için de güzel fırsatlar görünüyor, değerlendirebilirsiniz. Bitirme kararı alacağınız işler, projeler de olabilir dolunay ile.

Balık ve Yükselen Balık : 8.evinizde yaşanacak olan bu dolunay ile bir borcunuzu bitirme imkanı bulabilir, gelirler-ödemeler dengesini kurmada güç kazanabilirsiniz. Beklediğiniz, sürümcemede kalmış alacaklarınızı elde edebileceğiniz bir dönem. Ayrıca sizin ya da bir yakınınızın, bir sağlık, ameliyat konusu gündeme gelebilir, bir sorun bu yolla çözülebilir. 8.ev bu temaları da kapsar çünkü.

Dolunayın burçlara etkileri, genel olarak böyle sevgili okuyucularım. Gökyüzünün size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek için doğum haritası analizi yaptırabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

@anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

15-21 Nisan 2019 Astroloji Gündemi

Güneş Koç Burcunda 21 Mart – 20 Nisan 2019

Venüs Balık Burcunda 26 Mart -20 Nisan 2019

Nisan 2019 Burç Yorumlarınız ise aşağıda :

Koç Burcu Nisan 2019, Boğa Burcu Nisan 2019, İkizler Burcu Nisan 2019, Yengeç Burcu Nisan 2019,

Aslan Burcu Nisan 2019, Başak Burcu Nisan 2019, Terazi Burcu Nisan 2019, Akrep Burcu Nisan 2019,

Yay Burcu Nisan 2019, Oğlak Burcu Nisan 2019, Kova Burcu Nisan 2019, Balık Burcu Nisan 2019

Uranüs 7 yıllık yeni yolculuğuna başladı. Bizler için de yepyeni 7 yıllık bir döngü bu. Doğum haritamızda Uranüs’ün geçmekte olduğu alanın konuları üzerinden radikal değişimler, büyük ve kalıcı dönüşümler yaşayacağız. Bu önemli transitin tüm detayları ve burçlara etkileri bu yazımda : Uranüs Boğa Burcunda 6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Sevgiler !

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!