19 Mayıs 2019 Akrep Burcunda Dolunay

19 Mayıs 2019 Akrep Burcunda Dolunay

Merhaba sevgili okuyucularım !

19 Mayıs Pazar günü, Türkiye saati ile 00:11’de akrep burcunun 27 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Dolunaylar Güneş-Ay karşıtlığıdır, Güneş ve Ay’ın karşı karşıya gelmesidir ve dolayısıyla duygusal anlamda zorlar bizi.

Artı bu kez akrep burcunda yaşanacak bir dolunay geliyor. Ay, akrep burcunda rahat değildir, Ay için güzel bir konum değildir bu.

Akrep etkisiyle duygular derin, gelgitler yoğun ve bastırdığımız, bilinçaltımıza ittiğimiz şeyler yüzeye çıkıyor.

İçsel huzur açısından, dolunayın öncesi sonrası 3-4 gün zorlanabiliriz. Öfke, intikam isteği, hırs, kıskançlık gibi duygular yükselebilir. İlginç, hatta tuhaf ve rahatsız edici rüyalar görülebilir.

Ben böyle bir etki olduğunda, öyle rüyalar görüyorum ki, kendime şaşıyorum, ‘beynim bunları nasıl uydurabildi’ diye. Olabildiğince soft yaşayan, gerilim-korku türü filmler izlemeyen, ağır-acılı müzikler dinlemeyen, zihnini pozitifte tutma eğiliminde olan biri, bu rüyaları nasıl görebilir, hayret ediyorum kendime.

İşte bilinçaltı öyle bir oda !

Olumlu ve iyimser bakamayabiliriz bir şeylere bu hafta. Umudumuz eksilebilir. Lütfen dolunaydan kaynaklandığını hatırlatalım kendimize. Birkaç güne geçecek bu etki.

Ama burada önemli olan nokta şu : Hiçbir gök olayı, öylesine, rastgele, boşuna gerçekleşmiyor. Bir şeyler söylemek, fark ettirmek istiyor evren bize. Bu dolunay, ruhsal ihtiyaçlarımızın altını çizecektir.

Kendimizi, ruhsal boşluklarımızı fark etmek ve eksikleri gidermek, ihtiyacımız olanı hayatımıza katmak adına kullanalım derim o yüzden.

Dolunay tamamlanmadır, bir şeyin nihayetine ermesidir, netice vermesidir, ortaya çıkması, görünür olmasıdır.

Akrep temaları daha belirgin olacak bu birkaç gün hayatımızda.

Duygular ve ruhsal ihtiyaçlar dedik. Onun dışında parasal konular, borçlar, krediler, miras, nafaka gibi meseleler bu dolunay ile ön plana çıkacaktır. Harcamalarımıza dikkat edelim ayrıca.

Bakın, dolunay sırasında Satürn-Pluto-Güney Ay düğümü kavuşumda. İşe yaramayan, bize, iyiliğimize hizmet etmeyen şeyleri bırakmak, dönüşmek, dönüştürmek, arınmak için çok güzel etkiler var aslında.

Çerçevemizi kirleten, çerçeveden çıkacak ! Bu dolunayın özeti bu.

Şimdi, dolunayın burçlar üzerindeki etkilerine geçelim !

Tabii, her zaman olduğu gibi yükselen burcunuza öncelik verin efendim, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır.

Bu arada önemli bir bilgi vereyim !  Dolunay ya da bir başka gelişmeyi anlatırken, o şeyi hangi evinizde yaşıyorsunuz, dolayısıyla hangi konular tetiklenebilir noktasında, doğum haritanızı bilmediğimiz için bizler belli kabul ve varsayımlar yaparak, evlerinizi eşit düşünerek genel yorumlar sunabiliyoruz. İşte bu nedenle her zaman doğum haritası önemlidir. Örneğin yükseleniniz ikizler, akrep dolunayı 6.evinize denk geliyor diyorum, ama belki haritanızda akrep 7.eviniz ve bambaşka konular getirecek size dolunay, tüm tema ve etkiler değişecek. Haritanın önemi, işin mantığı bu efendim.

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 8.evinizde yaşanacak bu dolunay ile parasal alanda bir tamamlanma olası. Önce çaresiz hissetseniz de, bir borcunuzu bitirme imkanı bulabilir, gelirler-ödemeler dengesini kurmada güç kazanabilirsiniz. Beklediğiniz, sürümcemede kalmış alacaklarınızı elde edebileceğiniz bir dönem. Sezgileriniz artıyor ayrıca akrep etkisiyle. Haberci rüyalar da görebilirsiniz. Bunun dışında sizin ya da bir yakınınızın, bir sağlık, ameliyat konusu gündeme gelebilir, bir sorun bu yolla çözülebilir, geride kalabilir. 8.ev bu temaları da kapsar çünkü.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 7.evinizde meydana gelecek akrep dolunayı ile birlikte, ilişkiler alanı hareketlenecektir sizin için. Sorunlu ilişkileri bitirebilecek bir dolunay bu. Hayatınızda biri varsa, ona dair konular öne çıkacaktır. Aynı şekilde bir iş ortağınız varsa, onunla iletişim problemleri olabilir, yolları ayırma kararı gündeme gelebilir. Anlaşmalar, sözleşmeler, imzalar bu evdedir. Dolunay ile bazı sözleşmelerin, işbirliklerinin feshi olası. İyiliğinizi desteklemeyen şeyler, yaşamınızdan çıkıyor, akışa güvenin lütfen.

İkizler ve Yükselen İkizler : 6.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Bu etki ile, iş hayatınızda, görevlerinizde, günlük sorumluluklarınızda tamamlanmalar meydana gelebilir. İş arkadaşlarınızdan ayrılanlar olabilir, iş ortamınızda değişiklikler oluşabilir. Sizi mutlu etmeyen bir işte çalışıyorsanız şayet, işi bırakma gibi kararlar almaya daha meyilli olacağınızı söyleyebilirim. Sağlık evidir aynı zamanda 6.ev, bir sağlık sorununuzu fark etmeniz, meseleyi çözmeniz, geride bırakmanız bu dolunay ile olası.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 5.evinizde gerçekleşecek bu dolunay ile, hayrınıza olmayan, mutluluk getirmeyecek flörtleriniz, aşk, yeni tanışmalar, vb durumlarınız varsa, buralarda bir tamamlanma, bir uyanış yaşanabilir. Onun dışında çocuklar bu evin kapsamındadır. Onlara dair bir konu netleşebilir. Ruhsal anlamda gergin hissedebileceğiniz birkaç gün bu, ancak sonrasında ne kazandığınızı, bu durumun size neyi öğrettiğini, ne sağladığını anlayıp şanslı hissedeceksiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan : 4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Geçmişten bugüne halledilememiş, sürümcemede kalmış, aklınıza takılmış konuları çözebileceğiniz, geride bırakabileceğiniz bir dolunay bu. Anne, anneanne gibi ailenin kadın figürleriyle ilgili gelişmeler de olabilir bu arada 4.ev olması sebebiyle.  Ev, yuva, aile, aile bireylerine dair konular, ayrıca yaşam alanı, dekorasyon, tadilat, bakım, eşya yenileme, vb konular 4.ev kapsamındadır. Dolunay buralardan yana tamamlanmalar, neticeler getirebilir size. Sorunları çözmek adına güzel etkiler var.

Başak ve Yükselen Başak : 3.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile kardeşlerle ilgili yeni gündemler oluşabilir. Sonuç bekledikleri konular varsa, netleşebilir, tamamlanabilir.
Ayrıca 3.ev olması sebebiyle, iletişime dayalı alanlarınız, satış, pazarlama, tanıtım, danışmanlık, vb faaliyetleriniz, sosyal medya, online ticaret gibi çalışmalarınız aktifleşecektir. Bir süredir hazırlık yaptıysanız, şimdi sunma, görünür olma, ortaya çıkarma zamanı.

Terazi ve Yükselen Terazi : 2.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Parasal alandır burası. Bir gelir kaynağı tamamlanabilir, şekil değiştirebilir, artık hayatınızda aynı haliyle var olmayabilir. Ayrıca yeni, sürpriz harcamaları, lüks sayılabilecek tüketimleri de gündeme getirebilir dolunay. Paraya dair çözümler bulmanız gerekecek belki, bu da size yeni açılımlar sağlayacak. Zorluklardan fırsatlar doğacak yani 😉

Akrep ve Yükselen Akrep : Dolunay sizde gerçekleşiyor. Kararlarınızla dikkat çekeceğiniz günlerden geçiyorsunuz. Bir şeyleri bitiren taraf siz olabilirsiniz. Her tür konu için geçerli bu etki. Net adımlarınız olacak dolunay ile. Bir arınma, yenilenme, yeniden yapılandırma sürecinden geçiyorsunuz yaşamınızda. Siz akrepsiniz, çok güçlüsünüz. Küllerinizden doğdunuz her seferinde. Bir dolunay size ne yapabilir ki 🙂 Aşacaksınız bu günleri de.

Yay ve Yükselen Yay : 12.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Bu evin temaları, zorludur biraz açıkçası. Bu zamana kadar sizden gizlenmiş bir şeyler ortaya dökülebilir, önünüze gelebilir, hayal kırıklığı yaratabilir dolunay ve civarı günlerde. Ayrıca dolandırılma, kandırılma gibi olasılıklara dikkat edin, hiçbir şey imzalamayın derim. Bunlar dışında manevi konularda, ilahi olanla ilişkinizde bir sorgulama, değişim, dönüşüm sürecindesiniz, ruhsal şifa sağlayacak dolunay size. Birilerinin gerçek yüzünü görmek sizi üzse de, fayda sunacaktır. Hayrınıza oluyor her şey, yola ve akışa güvenin olur mu 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 11.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Hedeflerimizin, amaçlarımızın evidir bu alan. Dolayısıyla hedeflerinizle ilgili netleşme, gereksiz olanlardan vazgeçme durumları söz konusu olabilir sizin için. Çünkü Pluto-Satürn-Kuzey ay düğümü kavuşumda. Aynı zamanda arkadaşlar, dostlar 11.evin yönetimindedir. Buralarda bir hareketlilik var. Bir süredir sizi yoran, keyif vermeyen arkadaşlıklar bitebilir dolunay etkisiyle, o da aklınızda olsun. Tartışmalardan uzak durun, agresyon olasılığıdır dolunay.

Kova ve Yükselen Kova : 10.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Yaşamınızda otorite figürü sayılabilecek tüm kişilerle (yöneticilerle, patronlarla, üstlerle, aile büyükleriyle) iletişime dikkat edin dolunay ve civarı günlerde. Sizi mutlu etmeyen bir işiniz varsa, bu dolunay ile istifalar olası, ayrılma kararına daha yakın hissedeceksiniz yükselen enerji ile. Kendi işinizi kurmak istiyorsanız, kurumsal yaşamı terk etme zamanına işaret ediyor olabilir dolunay sizin için. Ancak iyice tartmadan, hazırlıklarınızı yapmadan, elinizi güçlendirmeden ani karar almayın derim.

Balık ve Yükselen Balık : 9.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile eğitimde, akademik çalışmalarda, yurt dışı bağlantılı konularda, hukuksal meselelerde sonuç almanız, bir tamamlanma yaşamanız kuvvetle muhtemel. Reklam, tanıtım, sosyal medya, basın, yayıncılık, danışmanlık faaliyetleri için de netleşmeler görünüyor. Bitirme kararı alacağınız işler, projeler de gündeme gelebilir dolunay ile. Bir konu geride kalıyor, işinize yarayacak bir dolunay bu.

 

Dolunayın burçlara etkileri, genel olarak böyle sevgili okuyucularım. Gökyüzünün size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek için doğum haritası analizi yaptırabilirsiniz. Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak için → İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

@anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Mayıs 2019 Astroloji Gündemi ve Burç Yorumlarınız ise aşağıda :

Mayıs 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2019, Boğa Burcu Mayıs 2019, İkizler Burcu Mayıs 2019, Yengeç Burcu Mayıs 2019,

Aslan Burcu Mayıs 2019Başak Burcu Mayıs 2019, Terazi Burcu Mayıs 2019, Akrep Burcu Mayıs 2019,

Yay Burcu Mayıs 2019, Oğlak Burcu Mayıs 2019, Kova Burcu Mayıs 2019Balık Burcu Mayıs 2019

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için :

13-19 Mayıs 2019 Astroloji Gündemi

Güneş Boğa Burcunda 20 Nisan – 21 Mayıs 2019

Venüs Koç Burcunda 20 Nisan – 15 Mayıs 2019

Merkür Koç Burcunda 17 Nisan – 6 Mayıs 2019

Uranüs 7 yıllık yeni yolculuğuna başladı. Bizler için de yepyeni 7 yıllık bir döngü bu. Doğum haritamızda Uranüs’ün geçmekte olduğu alanın konuları üzerinden radikal değişimler, büyük ve kalıcı dönüşümler yaşayacağız. Bu önemli transitin tüm detayları ve burçlara etkileri bu yazımda : Uranüs Boğa Burcunda 6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Görüşmek üzere,

Sevgiler !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!