19 Ağustos 2020 Aslan Burcunda Yeniay

19 Ağustos 2020 Aslan Burcunda Yeniay

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

19 Ağustos Çarşamba günü, Türkiye saati ile 05:42’de, aslan burcunun 26 derecesinde bir yeniay meydana geliyor.

Güneş kendi tahtında, aslanda yer alıyor. Güzel bir yeniay. Güçlü bir yeniay. Parlak bir yeniay.

Ama dikkat etmemiz gereken tarafları da yok değil.

Hadi detaylarına bakalım. Yeniay sırasında gökyüzü şöyle :

Yeniaya, yani Güneş ve Ay kavuşumuna Merkür de eşlik ediyor. Merkür yeniay ile kavuşum halinde. Merküryen bir yeniay yaşayacağız.

Eğitimle, okullarla, öğrencilerin durumu ile ilgili pandemi kaynaklı belirsizliklerin giderileceği bir yeniay geliyor. Zaten tevafuk, bunların kararlaştırılmasının ve duyurulmasının tam da zamanı artık. Gökyüzü ile yeryüzünün örtüştüğünü görüyoruz yine. Astroloji eş zamanlılığı anlatır.

Yeniay sırasında ufukta yükselen burç aslan. Yani hem aslanda gerçekleşen bir yeniay, hem de an haritasında aslan burcu yükseliyor. Bu da yeniayın etkilerini güçlendiriyor.

Koçta ilerleyen Mars yeniaya çok uyumlu bir konumda. Güneş, Ay ve Merkür kavuşumu ile üçgen açı yapıyor Mars. Hedeflerimiz için ihtiyaç duyduğumuz cesaret, özgüven, enerji geliyor. Yapmak istediklerimiz için harekete geçiyoruz artık. Aslan yeteneklerimizi anlatır. Neler yapabildiğimizi gösteriyoruz, hünerlerimizi kendimize saklamıyoruz.

Yeniay sırasında uyumsuz bir açı da görüyoruz. Böyle olması da çok normal esasen. Hayatta hiçbir şey bütünüyle şahane ya da bütünüyle olumsuz değil.

Mars Satürn’den kare açı alıyor. Bu da başlatacağımız yeniliklerin oldukça cesur, hevesi ve enerjisi yüksek, zafer getirebilecek girişimler olduğunu ama emek gerektirdiğini, sorumluluk almamızı gerektirdiğini söylüyor.

Şimdi yükselen burçlar bazında bakalım yeniayın etkilerine.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz. Çok daha fazla şey paylaşıyorum Instagram sayfamda : astroloji.anlatburcak

 

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Bu parlak yeniay 5.evinizde gerçekleşiyor.

Merkür ile birleşen bir yeniay. İletişime dayalı işlerde hünerlerinizi gösterebilir, oldukça yaratıcı projeler çıkarabilirsiniz ortaya. Yaptığınız şeyler Mars’ın desteğiyle hızlı ilerleyebilir. Cesurca davranacağınız, özgüveninizin yüksek olacağı bir yeniay döngüsü. Kariyer yaşamınız için atmanız gerektiğini düşündüğünüz adımlarda harekete geçme zamanınız gelmiş olabilir. Sıkı bir çalışma istiyor sizden Satürn.

Çok güzel bir hobi dahil olabilir ayrıca hayatınıza. Sanatsal bir alanda başlangıç yapabilirsiniz. Bir kursa kayıt yaptırabilirsiniz.

Aşk hayatınızda bir hareketlenme de yaratabilir yeniay.

5.ev aşk demek, üretmek, yaratmak demek, yaratıcılık demek, sanat demek. Ayrıca çocukları, gençleri simgeliyor. Bu temalarda güzel yenilikler, yeni gelişmeler olabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler de yararlanabilirler bu yeniaydan.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor.

Yenilikler nereden geliyor size ? Evinizle, mülklerinizle, ailenizle ilgili konular üzerinden.

Evinizde düzenlemeler yapabilirsiniz, değiştireceğiniz odalar, eşyalar olabilir.

Taşınma niyetiniz varsa bu süreçte olaylar hızlı gelişebilir. Yüksek öğrenim sebebiyle yer değişiklikleri de gerekebilir.

Ev, emlak, arsa, arazi, tapu, alım, satım, kiralama konuları bu ev kapsamında. Dolayısıyla bu konularda yeni gündemleriniz olabilir.

Ev içerisinde okula başlayacak, yeni bir eğitime başlayacak kişiler de olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

3.evinizde parlak bir yeniay gerçekleşiyor.

Dijital bir platformda içerik üretmeye başlayabilirsiniz. Yazmakla, yayınlamakla, paylaşmakla, içerik üretmekle ilgili bir alan burası. Bir hobinizi dijital bir mecraya taşıyabilirsiniz.

Yakın çevrenizde yeni gelişmeler olabilir ayrıca. Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla, komşularınızla ilgili yeni şeyler olabilir. Merküryen bir yeniay olduğu için kardeşiniz bir eğitime başlayabilir örneğin. Bir anlaşma yapabilir, bir imzalı konusu olabilir. Bir araç satın alabilir. Sizin için de geçerli bu olasılık. Araba alım satım konuları için destekleyici bir yeniay olduğunu söyleyeyim. 3.ev araçları, taşıtları da anlatıyor çünkü.

Kredi ya da başka türlü borçlanmaların gündeme gelebileceği bir süreç.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

2.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. Güzel de bir yeniay bu. Tabii Mars’ın yüksek enerjisini dengelemek ve aşırılıklardan uzak durmak gerekiyor ama genel hatlarıyla iyi bir yeniay.

Kazançlarınız ve yatırımlarınız konusunda iyi fikirler bulabilir, maddi varlıklarınızı güçlendirebilirsiniz. Gelirlerinizi artıracak yeni girişimleriniz olabilir. Yeni bir maddi olanak, bir iş başlayabilir. Kariyerinizde yeni fırsatlar doğabilir.

Bir hobiniz işe dönüşebilir.

Bir süredir yapmayı planladığınız önemli bir alışverişi yapabilirsiniz. ‘Beklemeyeceğim, alacağım artık’ dedirtebilir Mars size 🙂

Partnerinizden, ilişkinizden ya da varsa evlilik hazırlıklarınızdan kaynaklı parasal konular gündeme gelebilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Yeniay 1.evinizde gerçekleşiyor. Şanslısınız 🙂 Sizin kadar parıltılı olamasa da güzel bir yeniay bu 🙂 İltifat seviyorsunuz ya hani 🙂 O yüzden böyle giriş yapıyorum sizin yorumlarınıza 🙂

1.ev yeni başlangıçları ve girişimleri anlatır. Cesaretle yeni şeyler başlatabileceğiniz bir yeniay döngüsü. Özellikle yüksek öğrenim konusunda yeni başlangıçlar, başvurular, yeni gelişmeler olabilir. Şehir değişikliklerine açıksınız bu süreçte ya da daha basit düşünecek olursak bir seyahatiniz, güzel bir geziniz olabilir.

Dış görünüşünüzde yeni şeyler denemek isteyebilirsiniz ayrıca.

Güneş ve Merkür yengeçte iken, yani 12.evinizde iken düşmüş olan enerjiniz bir süredir yükselmiş durumda. Çünkü Güneş ve Merkür aslan burcunda artık. Özellikle de yeniay ile iyiden iyiye güç topluyorsunuz. Kendinize olan güveninizle mis gibi yeni başlangıçlar yapabileceğiniz, oldukça müsait, destekleyici bir süreç.

Günlük yaşamınızda bazı düzenlemeleri de getirebilir bu yeni sayfalar size.


Başak ve Yükselen Başak :

12.evinizde meydana geliyor yeniay. Sakin, sessiz, geri planda bir ev burası.

Kendiniz için bir inziva hali, sessiz bir alan yaratabilirsiniz. İhtiyaç duyuyorsanız bir mola verebilirsiniz hayata. İzole bir alanda, sakin bir tatil yapabilirsiniz.

Psikoloji ile alakalı bir eğitiminiz ya da işiniz varsa buralarda yeni gelişmeler olabilir. Yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Psikoloji alanında bir eğitime ya da işe yeni başlayacak da olabilirsiniz. Katılacağınız mülakatlar, yapacağınız görüşmeler olabilir.

Çocuklarınızla ilgili bu yönde bir başlangıç da olası. Örneğin çocuğunuz için bir pedagog ile görüşmeye başlayabilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Terazi :

11.evinizde bir yeniay meydana geliyor.

Yeni arkadaş ortamlarına, yeni ekiplere, gruplara, takımlara katılabilirsiniz.

Sanatla ya da sporla ilgili olabilir bu. Bir koroya, bir kursa, bir orkestraya katılmak örneğin ya da bir takıma, bir sportif faaliyete dahil olmak.

Arkadaş çevrenizde yeni gelişmeler olabilir. Onlarla birlikte başlayacağınız, başlatacağınız şeyler olabilir. Özellikle ev konusunda. Bir arkadaşınızla ortak eve çıkmak bir olasılık mesela.

İşiniz için yer değişiklikleri de gerekebilir. Semt değiştirmek gibi. Yeniay ile yeni başlangıçlar ve Satürn etkisi ile yeni düzenlemeler geliyor hayatınıza.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

10.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. Kariyer alanında. Haritanın tepe noktasında.

İşinizle, iş ortamınızla, üstlerinizle, içinde bulunduğunuz ekiple ilgili yeni gelişmeler olası. Mars’ın uyumlu açısı, insiyatif almanızı, gücünüzü, yeteneklerinizi ortaya koymanızı ve takdir toplamanızı sağlayabilir. Bir projeyi cesaretle üstlenebilir, yaratıcı işler çıkarabilirsiniz ortaya.

İşinizle ilgili iletişim ve sosyal medya alanında yeni düzenlemeler gerekiyor olabilir. Buralardan yeni sorumluluklar doğabilir size. Ulaşım, haberleşme, iletişim, duyuru, tanıtım gibi konularda yeni görevler gelebilir.


Yay ve Yükselen Yay :

Yeniay 9.evinizde meydana geliyor.

Hangi konularda yeni başlangıçlara açıksınız ? Eğitim hayatınızda, akademik çalışmalarınızda, yurt dışı bağlantılı işlerde, şehirler arası konularda, uzakta yaşayan akrabalarınız, dostlarınızla ilgili konularda, hukuksal bir meseleniz varsa dava süreciniz ile ilgili konularda yeni gelişmeler meydana gelebilir. Mars’ın uyumlu açısı, cesurca adım attırabilir size. Yeniay ile kavuşan Merkür, başvurular, kayıtlar, görüşmeler, anlaşmalar getirebilir.

Başlayacak olan yenilikler biraz para harcatacaktır ama size. Satürn 2.evinizde ve yeniaya 150 derecelik bir açı yapıyor. Güçlü bir yatırım gerektiriyor olabilir ya da biraz masraflı olabilir yapacağınız bu başlangıçlar.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

8.evinizde gerçekleşiyor yeniay.

Bir hedefiniz için cesaretle adım atabilir, bir kredi çekebilirsiniz. Mars 4.evinizde olduğundan ev almak için, bir mülk, bir arazi, bir arsa satın almak için olabilir bu.

Satürn uzun zamandır yoruyor sizi getirdiği sorumluluklarla. Bu yeniayda da Satürn vurgusu var. Yeni güzel şeyler başlıyor. Cesaretle, hevesle başlıyor. Ama elinizi taşın altına koymanız gereken durumların sorumluluğunu almanız halinde ilerleyecektir konular.

Satmak istediğiniz bir mülk varsa onun için de değerlerdirebilirsiniz yeniayı.

Miras, mal paylaşımı, tazminat, nafaka, sigorta, prim, vergi konularında gündemleriniz varsa, yeni gelişmeler olabilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

7.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. İlişki, evlilik, ortaklık alanı burası.

Merkür yeniay ile kavuşum halinde. İlişki içerisinde önemli konuşmalar olabilir, evlilik teklifi gelebilir ya da siz yapabilirsiniz bunu 🙂 Evlilik yönünde adım atabilirsiniz 🙂

İş hayatınızda bir süredir ertelediğiniz konularda artık harekete geçmek isteyeceğiniz, gereken cesareti Mars ile bulabileceğiniz, ortaklıklar ve yeni bağlantılar kurabileceğiniz bir süreç.

Bir eğitmenle çalışmaya başlayabilirsiniz (Sporda sizi yönlendirecek bir hocayla çalışmak gibi). Sanatsal bir faaliyet için özel ders alabilirsiniz. Uzmanlık gerektiren bir konuda danışmanlık alabilirsiniz. Bu tür iş birlikleri doğabilir, yeni bağlar kurulabilir bugünlerde.


Balık ve Yükselen Balık :

Yeniay 6.evinizde gerçekleşiyor.

Eğer çalışmıyorsanız, iş fırsatları gündeme gelebilir. İnşallah doğru zamanda, doğru yer olsun. Gönlünüzce olsun. Çalışma hayatının içindeyseniz yeni gelişmeler olabilir iş ortamınızla, görev tanımızla, günlük düzeninizle ilgili. Yönetim tarafından yeni düzenlemeler yapılabilir. Çalışma saatleriniz değişebilir, yaptıklarınız ya da yapma şekliniz değişebilir. Herkes kendi çerçevesi doğrultusunda etki alacaktır tabii. Ben genel olarak olasılıkları türetmeye çalışıyorum.

Daha fazla kazanmak için yeni başlangıçlar da yapabilirsiniz. Kendiniz de düzenleyebilirsiniz bir şeyleri. Hedeflerinizin gerektirdiği şeyler için harekete geçebilirsiniz. Günlük yaşamınızda bazı fedakarlıklar gerekebilir. Yeni bir rutin oluşturabilirsiniz kendinize.

Sağlığınız için yapacağınız şeyler de olabilir. Kontrole gitmek, check up yaptırmak gibi. Mars para evinizde. Sağlık konusunda harcamalarınız, masraflarınız olabilir.


Ağustos ayı astroloji gündemi, burç yorumlarınız ve ay boşlukta takvimi aşağıda yer alıyor sevgili okuyucularım :

Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

Ağustos 2020 Ay Boşlukta Takvimi

Koç Burcu Ağustos 2020, Boğa Burcu Ağustos 2020, İkizler Burcu Ağustos 2020,

Yengeç Burcu Ağustos 2020, Aslan Burcu Ağustos 2020, Başak Burcu Ağustos 2020,

Terazi Burcu Ağustos 2020, Akrep Burcu Ağustos 2020, Yay Burcu Ağustos 2020,

Oğlak Burcu Ağustos 2020, Kova Burcu Ağustos 2020, Balık Burcu Ağustos 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Merkür Aslan Burcunda 5-20 Ağustos 2020

Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Yeniay hepimize en güzel gelişmeleri getirsin !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!