18-24 Şubat 2019 Astroloji Gündemi

18-24 Şubat 2019 Astroloji Gündemi

Herkese selamlaaar ! Nasılsınız efendim, iyi misiniz ?

Merkür balıkta olduğuna göre, üzerinizde bir can sıkıntısı vardır bence. Retrosu da yaklaşıyor.

(Merkür retrosu yazım burada : Merkür Retrosu Geliyor ! 5 Mart – 29 Mart)

Bende balık etkisiyle kaygı ve evhamlı düşünceler var bu aralar. Ama geçecek. Siz de böyle hissediyorsanız, bu transitin de biteceğini, kendinize hatırlatın lütfen. Ben öyle yapıyorum.

Geçen haftanın zorlayıcı Mars-Uranüs kavuşumunu sakin ve sorunsuz bir şekilde atlatmışsınızdır umarım. Etkiler dağılıyor, geride kalıyor artık. Hadi yeni haftanın gökyüzü gündemine bakalım !

Dolunay haftasına giriyoruz. Bir dolunay vakti daha geldi, evet. Günler, hızlı akıyor.

Her ay yaşadığımız gibi, bu ay da bir dolunayımız var, 19 Şubat’ta başak burcunda gerçekleşiyor bu kez.

Dolunayın tüm etkileri burada : 19 Şubat 2019 Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri

Başak burcunda diye, sadece başakları mı ilgilendiriyor peki ? Tabii ki hayır.

Her gelişme, her birimizi ilgilendiriyor. Çünkü söz konusu şey, doğum haritamızda bir alana denk geliyor.

Başak burcu, doğum haritamızda hangi evimize denk düşüyorsa, o evin konuları üzerinden tamamlanmalar ve sonuç almalar geliyor efendim dolunay ile.

5 Şubat yeniayında başlattığımız konuların, yaptığımız girişimlerin neticelerini görebileceğimiz bir dolunay dönemindeyiz. Dolunay zaten hasat vaktidir. Hele de başak burcu, hasatı, emeği, üretmeyi ve karşılığını almayı simgeler. Bu dolunay tam bir hasat yani !

Okumamış olanlar için yeniay yazım burada : 5 Şubat 2019 Kova Burcunda Yeniay ve Etkileri

Bu arada, haftanın detaylarına geçmeden evvel, hatırlatmalarımı yapmış olayım :

@anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Mail adresimi de hatırlatayım. Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Geçelim 18-24 Şubat haftasının detaylarına.

18-24 Şubat 2019 haftasının başlıca önemli gelişmeleri :

1. En önemli gelişme, şüphesiz Salı günü gerçekleşecek olan dolunay : 19 Şubat 2019 Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri

2. 19 Şubat’ta Güneş, balık burcuna geçiyor ayrıca. Mutlu yıllar sevgili balıklar ! İyi ki varsınız. Empatiniz, hoşgörünüz, naif enerjiniz yeryüzünü güzelleştiriyor 🙂

Güneş-balık transitinin tüm etkilerini buradan görebilirsiniz : Güneş Balık Burcunda 19 Şubat – 21 Mart 2019

3. Ayrıca geçtiğimiz hafta Mars, boğa burcuna geçti, doğası itibariyle uyumsuz olduğu bir burçta. Dolayısıyla bizler için önemli bir transit. Mars-boğa yazım ise burada : Mars Boğa Burcunda 14 Şubat – 31 Mart 2019

18-24 Şubat 2019 haftasının başlıca önemli açıları :

Bu kadar açı, aynı hafta içerisinde ! Gerçekten gökyüzü coşmuş durumda !

18 Şubat 2019 : Güneş-Uranüs altmışlığı : Güneş 29° Kova, Uranüs 29° Koç

Güzel sürprizler, yaratıcı fikirler, farklı uygulamalar, yeni kararlar anlamına geliyor bu üçgen. Bir şeyleri şu ana kadar yaptığımızdan daha farklı metodlarla yapacağız, yeni yöntemler deneyeceğiz ve bunlar çok işimize yarayacak 🙂


19 Şubat 2019 : Venüs-Satürn kavuşumu : Venüs 16° Oğlak, Satürn 16° Oğlak

İlişkilerde ciddiyet, sorumluluk alma, belki partnerin ailesiyle tanışma, resmi işlerde kadın figürlerden destekler, iş ve kariyer konularında şans demek bu kavuşum, böyle olasılıklar barındırıyor.


19 Şubat 2019 : Merkür-Neptün kavuşumu : Merkür 15° Balık, Neptün 15° Balık

Bu kavuşum ise yaratıcılık, ilham, yükselen sezgiler, haberci rüyalar, işaretler anlamına geliyor 🙂


20 Şubat 2019 : Merkür-Satürn altmışlığı : Merkür 16° Balık, Satürn 16° Oğlak

Bizden yaşça büyük ya da deneyim sahibi kişilerden öneriler ve destekler alabileceğimiz bir haftadayız diyor bu kavuşum. Hoca ve rehber konumundaki kişilerden fayda göreceğiz, değerlendirelim.


22 Şubat 2019 : Merkür-Jüpiter karesi : Merkür 21° Balık, Jupiter 21° Yay

İşte buraya dikkat. Tutamayacağımız sözler verebilir, gücümüzü aşan vaatlerde bulunabiliriz bu açı etkisiyle. Bir de böbürlenme, üstten konuşma, küçük görme gibi etkiler var. Sözlerimizi seçelim lütfen.


23 Şubat 2019 : Venüs-Pluto kavuşumu : Venüs 22° Oğlak, Pluto 22° Oğlak

Devlet bağlantılı işlemler, patron ve yöneticilerle iletişimler, otorite figürleriyle ilgili konular için olumlu bir etki, ama aşk için aynı şeyi söyleyemiyorum. Venüs aşkı simgeler, Pluto ile kavuşunca zorlu durumlar oluşturabilir. Sağlam olmayan ilişkiler için bir sallantı olasılığı var açıkçası.


23 Şubat 2019 : Merkür-Pluto altmışlığı : Merkür 22° Balık, Pluto 22° Oğlak

Bakın, bu güzel 🙂 Güçleneceğiz. Güç ve destek bulacağımız iletişimler, yazışmalar, görüşmeler ve de haberler geliyoor 🙂  Önemli dialoglar bekliyor bizi yeni haftada.


 Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

18 Şubat 2019 Pazartesi

Ay aslan burcunda olacak günün tamamında. Özgüvenimiz de yerinde, keyfimiz de, neşemiz de 🙂 Yeteneklerimizi ortaya koymaktan geri durmuyoruz. Ayrıca Ay’ın aslanda olduğu günlerde, saçla ilgili konular günlük akışımıza dahil olur. Saç bakımı yaptırmak, kestirmek renk değiştirmek gibi uygulamalar için uygun bir gün. Hem de Güneş-Uranüs uyumlu açısının desteğiyle, güzel değişimler, dönüşümler olacaktır. Ben saç kestireceğim mesela 🙂

19 Şubat 2019 Salı

Ay, akşamüstü saatlerine kadar aslan burcunda. Günün ikinci yarısında Ay-Uranüs üçgeni tatlı sürprizler için zemin hazırlıyor. 16:52-17:49 arasında boşlukta olan Ay, 17:49 itibariyle başak burcuna geçiyor ve geçer geçmez deeee dolunay gerçekleşiyoorr ! Linkini tekrar buraya da bırakayım isterseniz 🙂 Bayağı bir yere bıraktım bu sefer 🙂

19 Şubat 2019 Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri

Bu arada, dolunay sonrasında Ay’ın ilk açısı olumlu, Mars ile üçgen 🙂 Vallahi yarayacak bu dolunay bize Allah’ın izniyle 🙂 Herkese şans, bereket, sağlık getirsin !

20 Şubat 2019 Çarşamba

Ay başak burcunda bugün. Demek ki, detaylara dikkat etmemiz gereken şeyler gelecek önümüze. Çalışkan, titiz ve disiplinli bir enerjideyiz. Ev temizliği için de çok uygun bir gün. Ama temizlik derken, evimizi sadece tozlardan, kirlerden değil, negatif enerjiden de arındıralım. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, en basit ve en iyi işe yarayan yöntemleri sizler için anlattığım yazıma buyrunuz : Evimizdeki negatif enerjiyi nasıl temizleriz ?

Günün ikinci yarısında Ay-Neptün karşıt açısı var bu arada, günlük akış içerisinde ufak tefek hayal kırıklıkları olası. Bir de halsiz, enerjisiz hissedebiliriz biraz. Akşam saatlerinde de Ay-Merkür zıtlaşıyor. Konuları masaya yatırmak, biriyle bir konuda görüşmek, ricada bulunmak için uygun bir akşam değil, kesinlikle önermem !

21 Şubat 2019 Perşembe

Ay, akşam üstü saatlerine kadar başak burcunda, boşlukta. Hem başak etkisiyle bir şeyleri düzenlemek, temizlemek isteyeceğiz, hem de boşluk etkisiyle isteksiz olacağız, moda giremeyeceğiz büyük ihtimalle. Çok da verimli bir gün gibi görünmüyor.

17:19’da Ay, terazi burcuna geçiyor, atmosfer değişiyor. İlişkiler açısından uyumlu, nezaketin ve anlayışın ön planda olduğu bir akşamdayız.

22 Şubat 2019 Cuma

Ay, günün tamamında terazi burcunda. İletişimler artıyor, sosyal çevre bağlantılarımız ön planda. Yukarıda etkilerini yazdığım, Merkür-Jüpiter karesi etkinleşiyor bugün. Ona dikkat edelim.

Bir de akşam saatlerinde Ay-Satürn karesi var. Kısıtlanma, kısıtlandığını hissetme, özgürce karar alamama, hayatta ilerleyemediğini düşünme gibi bir ruh hali verecek bize. Hayatta istesek de yerimizde sayamayız esasen. Her an öğreniyor, değişiyor, gelişiyoruz. Deneyimlerimiz, kendimize kattıklarımız güncelliyor bizi. Yeni fikirler geliyor aklımıza, yeni planlara girişiyoruz. Hayat yeni konular, yeni insanlar ekliyor çerçevemize. Yerimizde saymıyoruz aslında, ama işte bazen böyle karamsarlık halleri uğruyor her birimize. Elden geldiğince hayatın akışına güvenelim derim. Bakın, bu yazımda bazı önerilerim var size : Akışta olmak ne demek ? Akışa bırakmak nasıl olur ?

23 Şubat  2019 Cumartesi

Ay, 18:58’e kadar terazi burcunda ve zorlu açılarda bugün. Güne Ay-Pluto karesi ile başlıyoruz. Kabalık, zorbalık demektir bu açı, kimseye uymayın derim, çünkü herkes aynı kalitede değil, biliyorsunuz.

Akşamüstü ise Ay-Uranüs karşıtlığı var, ilişkilerde beklenmedik çıkışlar, ani gelişen tartışmalar, gerginlikler olası.

18:58’de Ay, akrep burcuna geçiyor ve duygularımıza bir derinlik getiriyor. Sezgiselliğimiz artacak ayrıca akrep etkisiyle, bu gece haberci rüyalar görmek mümkün.

Bu arada Rüya günlüğü tutmanın yararları yazımı okudunuz mu ?

24 Şubat 2019 Pazar

Ay, gün boyunca akrep burcunda. Günün ilk yarısında Ay-Mars karşıtlığı devrede, iletişimlerde baskı kurmaya çalışmak, intikam duygusu, öfke halleri olası.

Ancak günün ilerleyen saatlerinde atmosfer değişiyor. Özellikle akşam saatlerinde etkinleşen Ay-Neptün üçgeni huzurlu bir akşama işaret ediyor 🙂 Ruhsal şifa ve enerji çalışmaları, dua, niyet ve meditasyon için çok güzel bir zaman dilimindeyiz 🙂

18-24 Şubat 2019 haftasının detayları böyle !

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz efendim.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

Venüs Oğlak Burcunda 4 Şubat-1 Mart 2019

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Sağlıklı, mutlu, keyifli ve bereketli bir hafta olsun herkes için !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!