18-24 Ocak 2021 Astroloji Gündemi

18-24 Ocak 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım, nasılsınız ?

Soğuklarla aranız nasıl 🙂 Ben kışı çok seviyorum. Aralık ayında havalar sıcak gittiği için, mevsim normallerinin üzerini yaşadığımız için, bu kar soğuğu çok iyi geldi bana 🙂

Hadi yeni haftaya bakalım.

Bu hafta Ocak ayı içinde oldukça dikkat çeken bir hafta. Gökyüzünün başrol oyuncuları arasında çok önemli kavuşumlar ve açılar meydana gelecek.

Jüpiter Uranüs karesi, Mars Uranüs kavuşumu, Mars Jüpiter karesi gibi açılar göreceğiz.

Mars, Uranüs ile kavuşacak ve bu kavuşum Jüpiter’den kare açı alacak. Kare açı, uyumsuz bir açıdır.

Uranüs vurgusu yüksek bir haftadayız. Uranüs beklenmedik gelişmeleri, hızlı, ani durumları, ayrıca isyanları, başkaldırıları, kontrolden çıkabilen durumları anlatır.

Çok sakin bir enerjide, akılcı tutum ve davranışlarla geçirmeliyiz bu haftayı. Kontrol gerektiren bir atmosfer var. Bunu önden bilelim ve buna göre davranalım.

Zaten astroloji bunun için var. Önlem alırsak, temkinli olursak negatif olasılıklar çalışmaz.

Şimdi haftanın detaylarına geçeceğim. Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim her zaman olduğu gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


18-24 Ocak haftasının başlıca gelişmeleri :

19 Ocak’ta gün biterken (23:39’da) Güneş kova burcuna geçiyor sevgili okuyucularım.

Güneş’in bu yeni transiti, kova temalarını daha çok katacak hayatımıza. Günlük yaşamımız içerisinde, kova burcunun temsil konularla daha çok meşgul olacağız. Nedir onlar ? Teknoloji, elektronikler, internet, dijital alanlar, sosyal medya, online hizmetler.

Ayrıca toplumsal konular, haklar, özgürlükler, bireysel sınırlar, toplum yararına yapılan işler, eylemler, kampanyalar, yine bunlar da kova burcu yönetiminde.

Güneş bu temaları hareketlendirmeye geliyor.

18-24 Ocak haftasının öne çıkan gezegen açıları :

18 Ocak : Jüpiter Uranüs karesi : Jüpiter 6 Kova, Uranüs Boğa

Jüpiter finansal bir gösterge. Bu hafta finansal anlamda büyük inişler çıkışlar, piyasalarda şaşırtıcı gelişmeler olası. Çok dalgalı, değişken bir atmosfer var.

İnançlar, dinler, ibadethaneler de Jüpiteryen temalar arasında. Bu alanlarda beklenmedik, ilginç, zorlayıcı gelişmeler yaşanabilir Dünya üzerinde.

Hiçbiri olmasın tabii ki. Her şey güzel olsun hepimiz için.

20 Ocak : Mars Uranüs kavuşumu : Mars 6 Boğa, Uranüs 6 Boğa

Bu kavuşum Jüpiter’den kare açı alıyor ayrıca. Mars bu hafta Uranüs’ün etkisinde. Marsiyen enerjinin kontrolden çıkabileceği günlerdeyiz. Lütfen tartışmalardan, kavgalardan uzak tutun kendinizi. Fiziksel anlamda saldırı diyebileceğimiz sert durumlar yaşanabilir çünkü.

Öfkeyi kontrol etmek ve de sağlıklı şekilde dialog kurulamayacak kişilerden uzak durmak bu hafta ekstra önemli.

23 Ocak : Mars Jüpiter karesi : Mars 8 Boğa, Jüpiter 8 Kova

Uranüs ile kavuşan Mars, Jüpiter’den bir büyüteç etkisi alıyor. Yukarı yaptığım uyarıların bir sebebi de bu açı, dediğim gibi. İşler kontrolden çıkabilir. Kimseyle münakaşaya girmeyin.

23 Ocak : Venüs Neptün altmışlığı : Venüs 19 Oğlak, Neptün 19 Balık

Haftanın iyi açısı bu altmışlık. İyi ki var bu hafta 🙂 Çünkü yumuşatıcı, dizginleyici bir etki sağlıyor.

Neptün, Venüs’ün üst oktavıdır. Doğaları benzeyen iki gezegenin uyumlu açıda olması, iyicil etkileri büyütüyor. Anlayış, empati, hoşgörü, tolerans, affedicilik, sevgi, uyum, nezaket şeklinde tarif edebilirim bu güzel altmışlığı. Özel ve sosyal ilişkilerde, birbirimize olan sevgimizi daha kuvvetli şekilde göstereceğiz. Birbirimizi desteklemek için, birbirimizin işini kolaylaştırmak için güzel şeyler yapacağız 🙂

24 Ocak : Güneş Satürn kavuşumu : Güneş 4 Kova, Satürn 4 Kova

Satürn’ün doğası soğuktur. Tavır olarak, enerji olarak soğuklukları ve mesafeyi sembolize eder. Meteorolojik astrolojide de soğuk hava koşulları ile bağlantılıdır Satürn.

Önümüzdeki hafta havalar yine soğuk olacaktır. Bu kavuşum, epeyce üşüyeceğimizi gösteriyor 🙂


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

18 Ocak 2021 Pazartesi

Ay bugün 10:07’ye kadar balık burcunda olmaya devam ediyor sevgili okuyucularım.

Sabahın erken saatlerinde Ay Güneş almışlığı ile ilişkilerde, günlük akışımızda şanslıyız, keyifliyiz.

06:44-10:07 arasında boşlukta olan Ay, 10:07’de koç burcuna geçiyor. Günün geri kalan kısmında çok güzel açılarının göreceğiz Ay’ın.

Gündüz saatlerinde Ay Satürn altmışlığı, otorite ile ilgili konuları destekliyor. Yöneticilerle ilgili konular açısından pozitif bir etki.

Deneyim sahibi kişilerin güzel tavsiyeleri olabilir ayrıca bugün bize. İşimizi kolaylaştıracak yeni şeyler öğrenebiliriz. Çözüm yaratacak öneriler gelebilir.

Akşam saatlerinde Ay Jüpiter altmışlığının pozitif etkisi devrede bu kez. Jüpiter şansları,  fırsatları sembolize ediyor. Bu akşam Jüpiter ile yaptığımız işler kolay ilerler. Bize fayda yaratacak şeyler olur. Sonuç beklediğimiz durumlar istediğimiz yönde neticelenebilir ayrıca. Parasal anlamda da destekleyici bir görünüm. Uzaklarla iletişimler de olabilir bu akşam. Başka şehir ve ülkelerde yaşayan yakınlarımızla 🙂 


19 Ocak 2021 Salı

Ay gün boyunca koç burcunda.

Günün ilk yarısında Ay ve Venüs arasında bir kare açı görüyoruz. İnsan ilişkilerimizde şartları çok zorlamamak, bazı ufak tefek şeylere çok takılmamak iyi olur. Giyim kuşam, kozmetik alışverişlerini bu vakitte önermem. Aldığınız şeylerden memnun kalmayabilirsiniz.

Günün ikinci yarısında Ay Merkür almışlığı ile hayli güzel bir zaman dilimindeyiz. Görüşmeler, yazışmalar, toplantılar, bilgi paylaşımları, günlük işler ve iletişimler destekleniyor. Pozitif etkiler altındayız.

Akşam saatlerinde Ay, kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılar yapıyor. Bu haftanın Mars, Uranüs ve Jüpiter arasında oluşan zorlu görünümlerinin etkilerini yumuşatıyor Ay’ın bu günlük olumlu açıları. Yapmak istediğimiz şeylerde rahat bir akış var bu akşam. Karşımıza işimizi kolaylaştıracak şeyler çıkabilir.

Bu gece 23:39’da Güneş kova burcuna geçiyor. Yukarıda bu geçişin etkilerini anlattım 🙂


20 Ocak 2021 Çarşamba

Günün ilk yarısında Ay Pluto karesinin etkisindeyiz. Bir tık keyfimiz eksik olabilir bu sabah. Kontrolümüzde olmayan bazı durumları tolere etmemiz gerekebilir.

Ay 11:28’de boşluğa giriyor. 11:28-21:55 arasında boşlukta. 21:55 itibariyle boğa burcuna geçiyor.

Gece saatlerinde Ay, Jüpiter’den kare açı alıyor. Jüpiter kova burcunda. İnterneti, teknolojiyi ve dijital alanları anlatan bir yerde. Ay’a olan bu kare açısı, bu gece size abartılı ve gereksiz sayılabilecek online alışverişler yaptırabilir. Ona dikkat 🙂 Ayrıca sosyal medya paylaşımlarımızın ölçülü olmasına da dikkat edelim böyle bir etki altında.


21 Ocak 2021 Perşembe

Ay gün boyunca boğa burcunda ilerliyor olacak sevgili okuyucularım.

Gündüz saatlerinde Ay, Mars ve Uranüs ile kavuşuyor, Jüpiter ile kare açı yapıyor. Şartları çok zorlamamak, konuların üzerine ısrarla gitmemek, dialoglarda sakin ve yapıcı bir tutumda olmak faydamıza olacaktır.

Günün ilk yarısında da yoğun şekilde alıyoruz bu etkileri. Bugünün genelinde çok kolay olmayan enerjiler var. Temkinli ve ölçülü olalım.


22 Ocak 2021 Cuma

Ay yine boğa burcunda bugün. Güzel açıları olacak 🙂

Sabah saatlerinde Ay Venüs üçgeni ile keyfimiz yerinde 🙂 Bulunduğumuz ortamdan keyif alıyoruz, insan ilişkilerimizden yana şanslı hissediyoruz. Güzel paylaşımlar var. Kıyafet, kozmetik alışverişleri, güzellik, bakım işleri için de uygun bir vakit.

Günün ilk yarısında Ay Neptün arasında uyumlu bir altmışlık var ayrıca. Empati, hoşgörü, birbirini destekleme ve koruma hali, yardımlaşmalar, sevgi dolu paylaşımlar ön planda.

Akşam üstü saatlerde Ay Merkür karesi etkin. Önemli görüşmeler için pek uygun sayılmaz sevgili okuyucularım. O yüzden şayet mümkünse bu vakti kullanmayalım derim.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Pluto üçgeninin destekleyici etkilerini alıyoruz.

Maddi ya da manevi bir rahatlama, bir güçlenme etkisi bu. Konulara çözümler gelebilir. Hayatımızda bir dönüşüm etkisi yaratacak önemli farkındalıklar yaşayabiliriz. Güzel bir gece 🙂


23 Ocak 2021 Cumartesi

Ay bugün 10:42’e kadar boğa burcunda ve boşlukta sevgili okyucularım. 00:27-10:42 arasında bir boşluk dilimi söz konusu, Ay herhangi bir açı almıyor. 10:42’de ise ikizler burcuna geçiyor Ay. İletişim trafiğimiz hızlanıyor.

Mars Jüpiter karesinin kesinleştiği gündeyiz. Zorlu bir kare. Etkilerini yukarıda, açılar bölümünde görebilirsiniz. Diğer yandan Ay’ın açıları çok güzel bugün. Umarım bu güzel görünümler, dengeleyici etkiler yaratır.

Gündüz saatlerinde Ay Güneş üçgeni, Ay Satürn üçgeni gibi şahane açılar görüyoruz. Ay Güneş üçgeni kadın erkek ilişkileri açısından pozitif bir görünüm. Ayrıca kendi içimizde akıl ve duygu dengesini çok güzel kuracağımızı, kendi içimizde iyi ve halinden memnun hissedeceğimizi, bize böyle hissettirecek şeyler olacağını söylüyor.

Ay Satürn üçgeni ile işimizde çok güzel projeler üretebiliriz. Çünkü Satürn kovada, son derece yaratıcı bir yerde. Ay ikizlerde, mental anlamda hareketli bir burçta. Kafamızın içinde yeni fikirler uçuşur bugün 🙂

Akşam saatlerinde Ay, Kiron’dan uyumlu açı alıyor. İletişimlerde onarıcı, iyileştirici bir etki. Bize çok faydası olacak yeni şeyler de öğrenebiliriz 🙂

Gece saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni aktif. Nefis bir atmosfer var 🙂 Şanslı hissedeceğimiz güzel şeyler olabilir 🙂

Bugün Venüs Neptün altmışlığı kesinleşiyor ayrıca. Aşk, sevgi, uyum, samimi paylaşımlar, yardımlaşmalar, sezgiler, ilham, yaratıcılık gerektiren işler ve sanatsal konular açısından çok güzel bir gün.


24 Ocak 2021 Pazar

Ay yine ikizler burcunda ilerliyor.

İletişimler, sohbetler, muhabbetler, yazışmalar, haberleşmeler var bugün bol bol 🙂

Güzel bir Pazar olsun !


Ocak ayı yorumlarınız aşağıda yer alıyor :

Koç Burcu Ocak 2021, Boğa Burcu Ocak 2021, İkizler Burcu Ocak 2021,

Yengeç Burcu Ocak 2021, Aslan Burcu Ocak 2021, Başak Burcu Ocak 2021,

Terazi Burcu Ocak 2021, Akrep Burcu Ocak 2021, Yay Burcu Ocak 2021,

Oğlak Burcu Ocak 2021, Kova Burcu Ocak 2021, Balık Burcu Ocak 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-19 Ocak 2021

Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

Venüs Oğlak Burcunda 8 Ocak-1 Şubat 2021

Hepinize iyi haftalar diliyorum ! Sağlıklı, keyifli, huzurlu bir hafta olsun 🙂

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!