18-24 Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

18-24 Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Bu hafta bayramların haftası !

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun !

Bandırma Vapuru’nun Samsun’a çıkışının 101. yıl dönümünde, Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükranla, minnetle anıyoruz. Aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz bir kez daha.

Haftanın sonunda ise Ramazan Bayramına varıyoruz. Bu kez kucaklaşmaların olmayacağı bir bayram olacak. Canımız sağ olsun, önemli olan sağlık. Bu yıl da böyle olsun.

Allah’ın izniyle Salı günü, Kadir gecesini yaşayacağız ayrıca. Dualarınız kabul olsun. Bu özel gecenin enerjisi şifa olsun dileyen herkese !

Özel bir hafta, önemli bir hafta.

Astrolojik açıdan neler var peki bu hafta gökyüzünde ?

20 Mayıs’ta Güneş ikizler burcuna geçiyor.

Genel anlamda nasıl bir dönemi başlatıyor, burçlar için hangi konular öne çıkıyor, detaylar burada, tıklayınız : Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-21 Haziran 2020

22 Mayıs’ta ikizler burcunun 2 derecesinde bir yeniay meydana geliyor.

Çok dikkat çekici gezegen görünümleri var bu yeniayda.

Yeniay sırasında Satürn, Güneş ve Ay kavuşumuna çok uyumlu açıda. Üçgen açı yapıyor. İkizler temalarında yeni düzenlemeler olacaktır. Bazı kısıtlamalar kalkacaktır. İletişim, ulaşım, haberleşme, yakın yerlere seyahatler, şehirler arası konular, kısa mesafeler ikizler yönetiminde. Bu yeniay ile bir hareketlilik başlıyor.

Diğer yandan yeniayda Neptün’ün Merkür ve Venüs’e kare açı yaptığını görüyoruz. Salgınla ilgili bir risk bu. Rehavetin bulaşıcılığı artıracağını zaten biliyoruz sevgili dostlarım. Gökyüzü de bunu söylüyor. Lütfen bir süre için eskiye dönemeyeceğimizi kabul edelim ve tedbirli olmaya devam edelim. Mesafemize, maskemize dikkat edelim.

Haftanın diğer gündem başlıklarını, gezegen açılarını konuşalım şimdi.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz. Çok daha fazla şey paylaşıyorum Instagram sayfamda : astroloji.anlatburcak

 

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


18-24 Mayıs 2020 haftasının öne çıkan gezegen açıları

20 Mayıs : Venüs Neptün karesi : Venüs 20° İkizler, Neptün 20° Balık

Venüs Neptün karesini geçtiğimiz günlerde de yaşamıştık. Şimdi Venüs retroda olduğundan, geçtiği derecelere tekrar dönüyor ve bir kez daha etkinleşiyor bu kare açı.

İkili ilişkilerde de, sosyal ilişkilerde de büyük beklentiler içine girmemek gerekiyor böyle bir etki altında. Bir talebiniz olacaksa birilerinden, pek destekleyici bir zaman olmadığını belirteyim.

Online alışverişlere dikkat edin ayrıca. Venüs ikizlerde retro çünkü. Acelesi olmayan şeyleri bu hafta almayın derim. Aksaklıklar oluşabilir, aldığınız şey istediğiniz gibi çıkmayabilir, farklı ürün gelebilir.

Güzellik ve bakım konularında da dikkatli olmanızı, bilmediğiniz ürünleri kullanmamanızı öneririm. Saç kesimi, saç boyama işlerinizi ertelemek de yararınıza olacaktır. Sonuçtan memnun kalmayabileceğinizi söylüyor Venüs-Neptün karesi.

22 Mayıs: Merkür Neptün karesi : Merkür 20° İkizler, Neptün 20° Balık

İletişimlerde güven verici olmayan durumlar olası. Belirsizlik yaratan haberler de gelebilir bu açı ile.

Dialoglarda hayal kırıklıklarına açık bir atmosfer oluşuyor Neptün’ün uyumsuz açısı ile.

22 Mayıs : Güneş Satürn üçgeni : Güneş 1° İkizler, Satürn 1° Kova

Yeniaya da destek veren, çok güzel bir açı bu. Satürn akla uygun düzenlemeleri, yeniden yapılandırmaları anlatıyor. Bir dönüşüm sürecinden geçiyoruz hayatlarımızda. Kendimizde, algılarımızda, düşüncelerimizde, eylemlerimizde, tutumlarımızda sağlam ve kalıcı değişimler yapıyoruz. Güncelleniyoruz 🙂


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

18 Mayıs 2020 Pazartesi

Ay, koç burcunda olacak bugün.

Günün ilk yarısında Ay-Kiron kavuşumunun etkisindeyiz. Kiron yarayı ve şifayı anlatıyor. Kendi içimizde dönüşüm yaşadığımız günlerden geçiyoruz. Venüs retrosu öz değerimizi, öz sevgimizi sorgulatıyor bize. Kiron kavuşumu da nerelerde neden incindiniz, kimlere gereğinden fazla değer verdiniz, idrak etmekte yardımcı olacak. Bir şifalanma halini anlatıyor bu görünüm.

Diğer yandan koç enerjisinin aceleciliği ile sakarlıklar doğabilir, Kiron fiziksel yaralanmaları da anlatıyor. Dikkatli olun.

Günün ikinci yarısında Ay ve Merkür uyumlu açıda. İletişimlerden yana şanslıyız. İyi haberler de alabiliriz.


19 Mayıs 2020 Salı

Ay, bugün koç burcunda. Dinamik, hareketli bir alanda. Gençlik ve Spor bayramımız kutlu olsun 🙂

Günün ilk yarısında Ay-Venüs altmışlığı oluşuyor. Güler yüzlü insanlarla karşılaşıyoruz. Sevgi enerjisiyle, tatlı dille, güzel dialoglar yaşıyoruz.

Günün ikinci yarısına dikkat edelim ama. Ay-Pluto ile kare açı yapacak. Sizi kızdıracak bir şeyler olabilir. Kendinizi yeterince güçlü hissetmeyebilirsiniz.

Akşam saatlerinde Ay-Jüpiter karesi, duygusal zorlanmalar getirebilir. Küçük şeyler büyüyebilir içinizde. Bazı şeyler her zamankinden daha rahatsız edici gelebilir.

23:32 sonrası, Ay boşlukta. Yani herhangi bir açısı yok.


20 Mayıs 2020 Çarşamba

Ay, 05:10’da boğa burcuna geçiyor. Sabahın erken saatlerinde Ay ve Satürn arasında bir kare açı var. Gergin ve karamsar hissedebilirsiniz. Günlük planlarda engeller doğabilir.

Öğle saatleri ve sonrasında uyumlu bir açı görüyoruz : Ay-Mars altmışlığı. Yapmayı planladığımız şeyleri yüksek bir motivasyonla halledebiliriz. Enerjimiz yüksek. Spor için de güzel bir etki.

Akşam saatlerinde Ay ve Uranüs kavuşumda. Sürprizli bir şeyler olabilir. Özellikle parasal konularda.

Ayrıca Uranüs ile uyanışlar yaşayabiliriz, fark ettiğimiz bir şeyler özgürleştirebilir bizi.


21 Mayıs 2020 Perşembe

Ay gün boyunca boğa burcunda. Ay, boğada yücelir sevgili dostlarım. Ay için çok güzel bir konum burası. Keyfi yerinde oluyor Ay’ın buradan geçerken 🙂

Ayrıca günün ikinci yarısında güzel bir açısı var. Ay-Neptün altmışlığı ile huzurumuz artıyor, daha dingin ve akışta hissediyoruz. Teslimiyet halidir, hayata güvenmektir, iç huzurudur Neptün’ün Ay’a iyi açıları.

Ayrıca ihtiyaç sahiplerine yardım edebileceğimiz güzel fırsatlar çıkabilir karşımıza bugün.


22 Mayıs 2020 Cuma

Ay, 16:35’e kadar boğa burcunda bugün. Sabah saatlerinde Ay-Pluto üçgeni, Ay-Jüpiter üçgeni gibi çok güzel açılar etkin. İş ve para konularında şanslı bir zaman dilimi.

Ay, 11:00-16:35 arasında boşlukta, 16:35’te ikizler burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay-Satürn üçgeni ile iletişime dayalı faaliyetlerimizde şanslıyız.

20:38’de yeniay gerçekleşiyor.


23 Mayıs 2020 Cumartesi

Ay, gün boyunca ikizler burcunda. Sabah saatlerinde kontrollü olalım, fevri çıkışlar yapmayalım, sakarlıklara, kazalara dikkat edelim. Aceleci olmak, problem yaratabilir. Çünkü Ay ve Mars kare açıda.

Öğle öncesi saatlerde bir de uyumlu açı görüyoruz. Ay ve Kiron arasında güzel bir altmışlık var. İyi hissedeceğimiz, sevineceğimiz güzel haberler, iletişimler olabilir.

Salgın konusunda da güzel gelişmeler olabilir, çünkü Kiron’un uyumlu açıları şifadır.


24 Mayıs 2020 Pazar

Ay, yine ikizler burcunda bugün. Haberleşmelerimiz, dialoglarımız artıyor bugün.

Sabahın erken saatlerinde Ay, Venüs ile kavuşuyor, Neptün ile kare açı yapıyor. Garip rüyalarla uyanmak mümkün.

Öğle saatlerinde Ay ve Merkür kavuşuyor. İletişimlerimiz artacaktır. Zaten bayram sabahındayız 🙂

Bu kez bir araya gelemiyoruz tabii ama telefonlarımız var, internetimiz var. Gönüller bir olsun yeter ki 🙂 Herkese mutlu bayramlar !


Sevgili okuyucularım,

Günceldeki transitler ve etkileri yer alıyor aşağıdaki linklerde :

Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Mayıs ayı gökyüzü gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2020, Boğa Burcu Mayıs 2020, İkizler Burcu Mayıs 2020,

Yengeç Burcu Mayıs 2020, Aslan Burcu Mayıs 2020, Başak Burcu Mayıs 2020,

Terazi Burcu Mayıs 2020, Akrep Burcu Mayıs 2020, Yay Burcu Mayıs 2020,

Oğlak Burcu Mayıs 2020, Kova Burcu Mayıs 2020, Balık Burcu Mayıs 2020

İyi haftalar herkese !

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!