18-24 Mart 2019 Astroloji Gündemi

18-24 Mart 2019 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Bu yazımda, 18-24 Mart haftasının tüm detaylarını bulacaksınız.

Keyifler nasıl bu arada ? Ben bugünlerde evi, eşyaları elden geçiriyorum. Ömrünü doldurmuş olanları daha fazla zorlamadan azad ediyorum 🙂 Bir iki eksik vardı, onları tamamlıyorum. Bakın bu Merkür retrosunu kullanmaktır mesela 🙂

Dolunay haftasına giriyoruz. Her ay bir dolunayımız var, biliyorsunuz.

15 gün arayla bir yeniay, bir dolunay gerçekleşiyor gökyüzünde.

Mart ayının dolunayı bu hafta, 21 Mart Perşembe günü, terazi burcunun sıfır derecesinde meydana geliyor.

Nasıl gezegen açıları eşliğinde gerçekleştiğini, neler getirebileceğini, burçlara etkilerini her zaman olduğu gibi anlattım, buyrunuz : 21 Mart 2019 Terazi Burcunda Dolunay ve Etkileri

Merkür retrosu, 29 Mart’a kadar devam ediyor bu arada. Bu hafta da temkinli olalım.

Retronun tüm detayları ve burçlara etkileri bu yazımda : Merkür Retrosu Geliyor ! 5 Mart – 29 Mart

18-24 Mart 2019 haftasının başlıca önemli gelişmeleri :

21 Mart Perşembe günü, Güneş koç burcuna geçiyor. İlkbahar başlıyor ! Doğa uyanıyor. Ohh missss !

Koçların doğum gününü de kutluyorum 🙂 Benim de yükselenim koç, balık döneminde bir daraldım üzerinize afiyet, şimdi Güneş’le kendime geleceğim inşallah :))

18-24 Mart 2019 haftasının başlıca önemli açıları :

18 Mart 2019 : Merkür Mars altmışlığı : Merkür 21° Balık, Mars 21° Boğa

Merkür’ün iyi açıları, iletişimde şans getirir. Mars da girişim ve cesaret gezegeni olduğu için, ulaşmak istediğiniz kişilerle temas kurmak, çekinmeden ulaşmak, yazışmak, görüşmek, iletişimde daha girişken olmak adına destekleyecek bu açı bizi. İletişimde yeni şeyler başlatacağımız, yeni şeyler deneyeceğimiz anlamına da geliyor, bakalım neler yapacağız ?


20 Mart 2019 : Mars Pluto üçgeni : Mars 22° Boğa, Pluto 22° Oğlak

Ooooo Mars güç, Pluto güç, sevdim bu görünümü ! Dönüşüyoruz, dönüştürüyoruz, başlatıyoruz, cesaret ediyoruz bu hafta. Finansal açıdan da güzel bir açı, çünkü Mars parayı simgeleyen boğada. Pluto ise oğlakta, oğlak burcu da finans temasını içerir. Oldukça güzel 🙂


20 Mart 2019 : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 19° Balık, Satürn 19° Oğlak

Satürn, hayatımız içerisinde bizden yaşça büyük, deneyimli, yetki sahibi, ünvan ve çevre sahibi kişileri simgeler. Merkür ise iletişim demektir. Demek ki böyle kişilerle iletişimlerden fırsatlar elde edeceğiz bu hafta. Halletmemiz gereken bir şeyleri bu yolla çözeceğiz. Girişken olalım, isteyenin bir yüzü kara :))


21 Mart 2019 : Venüs Mars karesi : Venüs 23° Kova, Mars 23° Boğa

Kadın-erkek ilişkilerinde zıtlaşmalar, inatlaşmalar olabilir bu açı etkisiyle. İlişkilerde bir şeyleri çok zorlamak, konuları uzatmak problem doğurabilir.


21 Mart 2019 : Venüs Jüpiter altmışlığı : Venüs 23° Kova, Jüpiter 23° Yay

İki iyicil, iki şans gezegeni arasında uyumlu bir açı oluşuyor, bu çok güzel bir görünüm ! Eğitim, seyahatler, ticaret, satış, pazarlama, reklam, tanıtım gibi Jüpiter temalarında güzel fırsatlar doğabileceğini gösteriyor bu açı. Ayrıca gruplar içerisinde yer alabilir, hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyebilir, sosyalleşebiliriz Venüs’ün kovada olması sebebiyle. Aşk ve ikili ilişkiler açısından da oldukça güzel 🙂


22 Mart 2019 : Güneş Şiron kavuşumu : Güneş 1° Koç, Şiron 1° Koç

Evet, dolunayın içerisinde başrol oynayan bir kavuşum bu. Şiron yaralı şifacıdır. Yara aldığı yerden gelişir, olgunlaşır, kendini iyi etmeye çalışırken öğrenir, derinleşir ve başkalarına iyi gelir o şey üzerinden. Şiron’un böyle bir hikayesi var.

Bu kavuşum, incinmeyi, kırılmayı, ilişkilerde değersizlik hissini simgelediği gibi, şifayı, yüklerden arınmayı, olumsuz deneyimlerdeki dersi görmeyi, ilişkileri şifalandırmayı da sembolize ediyor.

Dolunaya karşıt konumda, dolayısıyla ilişkilerde açık olabileceğiniz, sizi üzen şeyleri içtenlikle konuşabileceğiniz, cool olmaya çalışmadan ‘bak sen bunu yapınca, ben böyle hissediyorum, bana böyle hissettirme’ diyebileceğiniz zamanlar. Bilinçaltına süpürdüğümüz şeyler, bugünlerde yüzeye çıkıyor çünkü. Merkür retrosu geçmişte kalmış ama içimizde kapatamadığımız şeyleri tekrar önümüze getiriyor, bu kez konuşmak ve çözmek için !


24 Mart 2019 : Merkür Neptün kavuşumu : Merkür 16° Balık, Neptün 16° Balık

İlham ve yaratıcılık gerektiren işlerde, iletişime dayalı işlerde başarı getirebilecek bir açı. Sanatsal faaliyetler için de destekleyici. Amaa ! karar almak, netleşmek derseniz, bu açı etkisinde suya yazı yazmaya çalışmak gibi olur.

Merkür retroda. Netleşeceğimiz zaman şu an değil, karar alma vakti değil bugünler. Geleni gözlemleyin. Aklınıza geleni, kalbinize geleni, sözlerinizi, düşüncelerinizi izleyin. Bırakın bir şeyler zihninizden gelip geçsin, farkında olun, nerede yanlış yaptığınızı göreceksiniz, eksik olanı fark ettirecek size bu kavuşum. Fark edince de çözüm gelecek 🙂


 Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

18 Mart 2019 Pazartesi

Ay, gün boyunca aslan burcunda. Sabah saatlerinde Ay-Venüs zıt açısını görüyoruz, ikili ilişkilerde çok da keyifli hissedemeyebiliriz, parasal konular için de aynı şey geçerli. Öğle saatlerinden itibaren bu kez Ay-Mars karesi etkinleşmeye başlıyor. Bu çok net tartışmadır, agresyondur. Sabit fikirlerin çarpışmasıdır. Çünkü karenin bir tarafı boğa, bir tarafı aslan, ikisi de sabit burç. İşinizde, çalışma ortamlarında ‘bu olsun’, ‘hayır, o değil, bu olsun’ tartışmaları olası bugün. Esnek olmaya çalışalım. Akşamüstü civarı bir Ay-Jüpiter üçgeni geliyor, o rahatlatacak bizi 🙂 İyimser ve neşeli bir atmosfer yaratacak 🙂

18:17 sonrası, günün geri kalanında Ay boşlukta.

19 Mart 2019 Salı

Ay, sabahın ilk saatlerinde başak burcuna geçiyor, yaklaşık 2,5 günlük bir Ay-başak transiti başlıyor.

Tertipli, düzenli bir moddayız, görev odaklıyız, yapılacak işleri hallediyoruz. Günün ilk yarısında Ay-Uranüs üçgeni de yenilikler, yaratıcı fikirler ve orijinal işler için destekliyor bizi. Temizlik, düzenleme, yenileme, vb için gayet uygun bir gün 🙂

20 Mart 2019 Çarşamba

Ay, yine başak burcunda bugün. Günün ilk yarısında Ay-Merkür zıt açısı var, sözlere dikkat, başak burcu etkisiyle fazla eleştirel olmak mümkün. Diğer yandan aynı saatlerde destekleyici bir Ay-Satürn üçgeni de devrede. Yetki ve güç sahibi, yaşça olgun, deneyim sahibi kişilerden yana şanslıyız. Devlet bağlantılı iş ve işlemler için de kullanılabilecek bir açı bu.

Günün ikinci yarısında da bir olumlu-bir olumsuz açı aynı anda devrede. Ay-Mars üçgeni, girişimlerimiz ve başlangıçlarımız için destekliyor bizi, ama eş zamanlı olarak Ay-Jüpiter karesi var. O da ‘çok abartma’ diyor. Kapasitemizi aşan şeylere kalkışmayalım derim.

Akşam 18:19 sonrası Ay boşlukta, konsantrasyonumuz ve motivasyonumuz bir tık dağılıyor.

21 Mart 2019 Perşembe

Ay, gün boyunca terazi burcunda. Dolunay günündeyiz. Linkini buraya da bırakıyorum sizin için :

21 Mart 2019 Terazi Burcunda Dolunay ve Etkileri

İlişkilerde dengeyi kurmak gerekiyor. Uzlaşmacı bir tavırda olmak, işimize yarayacaktır.

22 Mart 2019 Cuma

Ay, akşam saatlerine kadar, yani neredeyse gün boyu terazi burcunda. Diplomasi önemli, nezaket önemli. Öğle saatlerinden itibaren Ay, Jüpiter ve Venüs ile uyumlu açılar yapmaya başlıyor. Aşktan paraya, eğitimden ticarete, birçok konuda olumlu etkiler getiriyor bu görünümler. Ama yukarıda listelediğim açılardan Venüs-Mars karesi bugün kesinleşiyor, ilişkilerde zıtlaşmalara dikkat.

21:09 itibariyle Ay, boşluğa giriyor.

23 Mart  2019 Cumartesi

Ay, akrep burcunda bugün. Duygularımız daha derin, intikam, ödeşme gibi dürtülerimiz yükseliyor akrep etkisiyle. Geçmişi kendimize tekrar yaşatıyoruz. Güne başlarken devrede olan Ay-Uranüs karşıt açısı da ufak tefek tatsız sürprizlere işaret ediyor.

24 Mart 2019 Pazar

Ay, günün tamamında akrep burcunda, gayet güzel açıları var bugün 🙂 Ay-Merkür üçgeni geçmişe dair konuların çözülebileceğini, küslüklerin bitebileceğini gösteriyor. Ay-Pluto altmışlığı ile güç topluyoruz, daha iyi hissediyoruz, ayrıca aile büyüklerinden destek görüyoruz. Ay-Satürn altmışlığı ise kalıcı, ayağı yere basan, makul, mantıklı şeyler başlatabileceğimizi simgeliyor, keyifli bir pazar olsun ! 🙂

18-24 Mart 2019 haftasının detayları böyle !

Mart 2019 Burç Yorumlarınız ise aşağıda :

Koç Burcu Mart 2019, Boğa Burcu Mart 2019, İkizler Burcu Mart 2019, Yengeç Burcu Mart 2019,

Aslan Burcu Mart 2019, Başak Burcu Mart 2019, Terazi Burcu Mart 2019, Akrep Burcu Mart 2019,

Yay Burcu Mart 2019, Oğlak Burcu Mart 2019, Kova Burcu Mart 2019, Balık Burcu Mart 2019

Bu arada, @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Mail adresimi de hatırlatayım. Herhangi bir konu için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

6 Mart 2019 Balık Burcunda Yeniay ve Etkileri

Güneş Balık Burcunda 19 Şubat – 21 Mart 2019

Mars Boğa Burcunda 14 Şubat – 31 Mart 2019

Venüs Kova Burcunda 1-26 Mart 2019

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Sağlıklı, mutlu, keyifli ve bereketli bir hafta olsun herkes için !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!