17 Temmuz 2019 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

17 Temmuz 2019 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

17 Temmuz Çarşamba günü, Türkiye saati ile 00:38’de, oğlak burcunun 24 derecesinde zorlu bir Ay tutulması meydana geliyor sevgili okuyucularım.

2019’un ikinci Ay tutulması bu.

Neden zorlu dedim ? Çünkü Pluto ile kavuşumda ve güney ay düğümü yönünde meydana gelecek bir tutulma.

Güney ay düğümü, problematik durumlara işaret eder.

Pluto ise dönüşümdür, yeni şeylerin kurulması için bir şeyleri yıkar. Değişimleri zorlayarak getirir.

Ay, astrolojide duyguları sembolize ettiğinden, gökyüzü ruhsal, psikolojik ve duygusal anlamda keyifsiz hissettirecek gelişmelerin yaşanabileceğini gösteriyor.

Tutulma öncesi-sonrası 15 gün, daha yoğun etki alacağız nispeten.

Ay tutulmaları, dolunaylarla birlikte gerçekleşirler ama dolunaylardan çok daha güçlüdürler.

Tamamlanma, sonlanma, netleşme, sonuç alma döngüsüdürler.

Bu Ay tutulması ile, bir süredir problem olmuş, zorlayan, üzen, yoran durumların bitebilir, geride kalabilir.

Oğlak özellikle iş ve kariyer alanını simgelediğinden, işinde mutsuz olan kişiler için bir dönüşüm ve yol ayrımı olabilir, kendi işine sahip olanlar çeşitli kararlar alabilir.

Sorunlu iletişimlerde gerginlik artabilir.

Esasen tutulma, sizin bitiremediğiniz, artık devreden çıkması gereken şeylere müdahale edecektir.

Aktif rol üstlenmeden, ateşi körüklemeden, dingin bir enerji ve tavırla akışı izlemek, olayları biraz sakinlemesi için kendi haline bırakmak, bugünler için en iyisi olacaktır.

Venüs-Satürn karşıtlığı etkin ayrıca tutulma sırasında. Bu görünüm, hem ilişkiler hem parsal konular için sabırlı olmamız gereken zamanlara işaret ediyor. Satürn bekletir ve olgunlaştırır çünkü.

Neptün uyumlu açılarda, o güzel 🙂 Hem Venüs’e, hem Satürn’e, hem Pluto’ya olumlu açılar yapıyor.

Neptün’ün güzel açılarında şifalanırız, ruhsal açıdan dönüşeceğimiz rahatlatıcı gelişmeler olur.

Bir iyileşme hali var Neptün’ün konumunda. Demek ki bize hizmet etmeyen gereksiz yüklerimizden kurtuluyoruz bu tutulma ile.

Bunlar somut şeyler olmak zorunda değil. Takıntılı düşünceler, kronikleşmiş duygu durumları da olabilir.

Tutulmanın içinde zorluk da var, zorluktan mecburen doğacak olan çözüm de ! Özeti bu.

En güzel dönüşümleri getirsin hepimize.

Şimdi bu Ay tutulmasından burçların nasıl etkiler alacağına geçelim.

Öncesinde instagram hesabımı hatırlatayım  : @anlatburcak instagram hesabım burada !

Instagram hesabımda, çok daha fazla şey paylaşıyorum esasen. Öneriler, tüyolar, yaşamı kolaylaştıracak, güzelleştirecek bilgiler sunmaya çalışıyorum. Oraya da beklerim hepinizi.

Tabii ki önemli olan doğum haritamızdır ve onun nasıl etkiler aldığıdır. Tutulmanın gezegenenlerimize teması, ortaya çıkacak etkileri belirler. Genel anlamda ise burçlar için şunları söyleyebiliriz :

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 10.evinizde gerçekleşecek bu Ay tutulması ile, iş ve kariyer konularında bir tamamlanma olası. Bir süredir süregelen problemlerle ilgili sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz, istifa kararı alabilirsiniz. B planınız yoksa eğer, böyle bir ekonomik ortamda istifa etmemenizi öneririm. En azından gerekli koşulları oluşturmak, yeni düzeninize hazırlanmak için bir süre tanımalısınız kendinize.

Onun dışında yöneticilerle dialogların gerilebileceği birkaç haftalık döngüdesiniz. Talepkar tavırlardan uzak durmak, işinizi kolaylaştırır. Biraz sabır gerektiren etkiler var, anladığınız şekilde.

Hızla ilerlemenin mümkün olmadığı zamanlardan geçiyoruz. İşinizi büyütme çabasında iseniz, ancak sonuç alamıyorsanız, bunu daha çok odağınıza alabileceğiniz, tahammülünüz azaldığı ruh hallerinde olacaksınız. Lütfen ektiğiniz tohumun, bir noktada meyve vereceğini bilin.

Aile büyükleri de 10.evin yönetimindedir. Aile köklerine dayanan konular, mal paylaşımları, devir işlemleri, satışlar, vb planlar varsa bu tutulma ile sonuç alınabilir, hayrınıza olsun.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Ay tutulması 9.evinizde gerçekleşiyor. Eğitimde, akademik çalışmalarda bir tamamlanma, sonuca varma, yapıp bitirme gibi neticeler gelebilir tutulma ile. Bir şeyler şekil değiştirebilir.

Ayrıca seyahatler, yurt dışı bağlantılı konular, taşınma durumları, yer değişiklikleri de olası 9.ev sebebiyle.

Bunlar dışında, basın, yayıncılık, sosyal medya, reklam, pazarlama, danışmanlık alanında işleriniz varsa, bazı kararlar ve dönüşümler olacaktır. Hukuksal meseleler bu evde ayrıca. Süregelen bir davanız varsa, tutulma sonuç getirebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler : 8.evinizde gerçekleşen bu Ay tutulması ile ruhsal anlamda sizi zorlayacak etkiler yükselebilir. Çünkü 8.ev böyle bir alandır, kaotiktir ve kasvetli bir enerjidedir.

Borçlar, krediler, ödemeler, ipotekler, miras, nafaka, mal paylaşımı gibi konular bu evdedir. Bu tür bir konuda beklemeli durumlarınız varsa, tutulma ile sonuç alabilirsiniz, yeni kararlar ve netleşmeler olabilir.

8.evin ağır enerjisinden ötürü, tutulmanın 15 gün öncesi-sonrası ortalama 1 aylık dönemi, mümkün olduğunca huzurunuzu artıracak yönde geçirmenizi, size iyi gelecek şeylere yönelmenizi, dikkatinizi dağıtacak şeylerle ruhsal konforunuzu artırmanızı öneririm. Bir dönüşüm sürecinden geçiyorsunuz. Kendi üzerinize gitmeyin. Hiçbir problem sabit kalmaz. Ruhunuzu serin tutun lütfen.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 7.evinizde meydana geliyor bu Ay tutulması.

7.ev ilişkileri, evliliği, partneri simgeler. Sorunlu bir ilişki için bitiş olasılığı taşıyor tutulma, açıkça söyleyeyim. Ama bu yönde bir probleminiz yoksa şayet, tutulma sizi ayıracak diye bir risk yok tabii ki.

İş ortağınız, ortaklı faaliyetleriniz varsa ve bir süredir uzlaşamama, anlaşama, ortak karar alamama gibi sorunlar yaşıyorsanız, evren işinizi özgürce büyütebilmeniz için ortağı devreden çıkarabilir, yollar ayrılabilir, bilginiz olsun.

Aslan ve Yükselen Aslan : 6.evinizde gerçekleşecek bu tutulma, iş hayatınıza dair değişimlere işaret ediyor. İş ve çalışma ortamınızla ilgili, sizi duygusal açıdan zorlayabilecek dönüşümler olabilir.

Sağlık evidir bu ev ayrıca, sağlığınızı ihmal etmeyin. Ertelediğiniz durumlar varsa, konuyla ilgili gerekenleri yapın.

Bunlar dışında, evcil hayvanlar 6.evin kapsamındadır. Tedbir olarak içeride, dışarıda, daha çok takip edin, gözden kaçırmayın hayvanlarınızı. Daha dikkatli olun bu 1 aylık süreçte.

Başak ve Yükselen Başak : 5.evinizde bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Hayatınızda bir aşk, bir flört varsa, söz konusu kişiyle ilgili olumsuz yönde karar alabilirsiniz, size uymayacak özellikleri ile karşılaşabilirsiniz. İletişim kopabilir.

Onun dışında 5.ev çocuklar demektir. Onlarla ilgili bazı konular sizi meşgul edebilir, ruhsal olarak yorabilir.

Yatırımlar da 5.evin kapsamındadır bu arada. Borsa, döviz, altın, vb hareketlerden kazanmayabilir, tam tersi zarar edebilirsiniz bu süreçte. Dolayısıyla şu 1 aylık dönemde büyük yatırımlar kesinlikle önermem.

Terazi ve Yükselen Terazi : 4.evinizde bir Ay tutulması gerçekleşecek. Aile hayatınıza, evinize, yaşam alanınıza dair dönüşümler geliyor. Taşınabilirsiniz, yaşadığınız yer mecburen değişebilir, evinizde değişikliklere gidebilirsiniz. Aile bireylerinizle ilgili sorunlu durumlar varsa, üzülerek de olsa gereken yapılabilir. Beklenen durumlar varsa, netice alınabilir.

Ayrıca vadesini doldurmuş bir eşya, bir elektronik alet konusu olabilir, bir şey bozulabilir, yenisini almak gerekebilir. Ev ve yuva üzerinden etki alıyorsunuz.

Akrep ve Yükselen Akrep : 3.evinizde meydana gelen bu Ay tutulması ile birlikte, kardeşler, yakın akrabalar, komşular üzerinden dönüşümler, yeni durumlar oluşabilir. Bir komşunuz taşınabilir, kardeşlerinizin bir konusu varsa, çok da istemediği yönde sonuçlanabilir. Yakın çevre bağlantılarınız, iletişimleriniz üzerinden değişimler yaşayabilirsiniz. Biraz böyle bir tutulma bu.

Satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya, vb alanlarında işleriniz varsa ve istediğiniz şekilde bir büyüme sağlayamıyorsanız, bu Ay tutulması ruhsal anlamda zorlayacaktır sizi. Gökyüzü ‘sabret’ diyor. Satürnyen etkiler devrede çünkü, Pluto ile birlikte. Bir şekilde ilerleyeceksiniz, illa ki adımlarınız, çabalarınız sonuç verecek, ama o sonuç vakti şu an değil. Bu tutulma döngüsü değil. Temmuz’u bir atlatın bakalım. Merkür de düzelsin. Ağustos daha iyi görünüyor. Bir nefes alın. Durun ve akışta olun sadece.

Yay ve Yükselen Yay : 2.evinizde, yani para evinizde gerçekleşecek bir Ay tutulması bu. İşin içinde zorlayıcı gezegen etkileri olduğu için, keyfinizi kaçırabilecek bir para çıkışı, bir masraf doğabilir. Bir gelirinizle ilgili tamamlanma ve dönüşüm yaşayabilirsiniz. Bu 1 aylık döngüde masraflarınızı mümkün olduğunca küçültmenizi ve tasarruflu olmanızı öneririm.

Diğer yandan, satmak istediğiniz bir mülk, bir konut, vb varsa bu tutulma ile satışı gerçekleşebilir. Elden çıkarabilirsiniz. Mecburiyetten de gerçekleşebilir bu. Gün olur, yerine daha güzeli gelir, gönlünüzü serin tutun.

 Oğlak ve Yükselen Oğlak : Tutulma sizde gerçekleşiyor. Pluto’yu yıllardır burcunuzda ağırlıyorsunuz. Oldukça zor deneyimlerden geçtiniz ve belki de alıştınız Pluto ile yaşamaya. Şimdi Pluto’nun başrolde olduğu bir tutulma geliyor. Yeni kararlar, yeni adımlar görünüyor. Bazı şeyleri bitirme yönünde karar alabilirsiniz. Bu bir iş olabilir, ilişki olabilir, yer değişikliği olabilir, bir proje olabilir. Yeniden yapılandıracaksınız bir şeyleri.

Diğer yandan 1.evinizde olduğu için, dış görünüşünüzde değişiklik yapmanız da olası.

Kova ve Yükselen Kova : 12.evinizde bir Ay tutulması yaşanıyor. Şu ana kadar bilmediğiniz, sizden gizlenmiş olan ya da gizlenmese bile farkında olmadığınız şeylerin önünüze gelebileceği ve biraz üzebileceği bir zaman dilimi bu açıkçası. Kandırılma, dolandırılma gibi potansiyelleri de vardır bu evin, bu 1 aylık süreçte gözünüzü daha çok açın.

Spiritüel açıdan, ilahi olanla ilişkiniz, maneviyatınız açısından bir dönüşüm, uyanış sürecindesiniz ayrıca. İç dünyanızda bazı taşlar yerine oturacak ve huzurlu kılacak sizi. Önce sular bir dalgalanacak, ama sonra durulacak, merak etmeyin 🙂

Balık ve Yükselen Balık : 11.evinizde meydana geliyor Ay tutulması. Sosyal çevredir bu alan. Size iyi gelmeyen arkadaşlıklar sonlanabilir, dostlarla gerginlikler olabilir.

Ayrıca takım çalışmaları, grup faaliyetleri 11.evin konusudur. Bu yönde bazı işler, projeler tamamlanabilir, ekip içerisindeki göreviniz sonlanabilir. Sosyal sorumluluk, vakıf, dernek üyeliğiniz varsa bitebilir.

Gelirleriniz konusunda zorlandığınız zamanlardan geçiyor olabilirsiniz. Temmuz retrolarla dolu bir ay. Emin olun, kimse hızlıca ilerlemiyor. Bu problemlerin sadece sizde olduğunu, evrenin sizi desteklemediğini düşünmeyin. Mutlaka doğru zamanda hayrınıza olacak fırsatlarla karşılacaksınız.


Ay tutulmasının olası etkileri, genel olarak bu şekilde sevgili okuyucularım.

Tutulmaların ve tüm diğer gökyüzü hareketlerinin size özel etkileri için astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim→ anlatburcak@gmail.com

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Temmuz ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Temmuz 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Temmuz 2019, Boğa Burcu Temmuz 2019, İkizler Burcu Temmuz 2019, Yengeç Burcu Temmuz 2019,

Aslan Burcu Temmuz 2019, Başak Burcu Temmuz 2019, Terazi Burcu Temmuz 2019, Akrep Burcu Temmuz 2019,

Yay Burcu Temmuz 2019, Oğlak Burcu Temmuz 2019, Kova Burcu Temmuz 2019, Balık Burcu Temmuz 2019

Güncel gelişmelerin linklerini de buyrunuz :

8-14 Temmuz 2019 Astroloji Gündemi

21 Haziran – 23 Temmuz 2019 Güneş Yengeç Burcunda

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

 

 

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!