17 Haziran 2019 Yay Burcunda Dolunay

17 Haziran 2019 Yay Burcunda Dolunay

Merhaba sevgili okuyucularım !

17 Haziran Pazartesi günü, Türkiye saati ile 10:30’da yay burcunun 25 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Etkisi büyük bir dolunay geliyor açıkçası.

Çünkü Jüpiter ile birleşen, Neptün’den kare, yani zorlayıcı açı alan, 2019’un en önemli açısı Jüpiter-Neptün karesinin etkilerini vurgulayan bir dolunay.

Aynı zamanda dolunay sırasında, Merkür ve Mars kavuşumda, Satürn ile karşıt konumda yer alıyor.

Bakın, özellikle 10-25 Haziran arası dönem zorlu. Dikkatli olalım, her adımımızı düşünerek atalım derim.

Dolunaylar Güneş-Ay karşıtlığıdır.

Güneş ve Ay’ın, zıt burçların aynı derecesinde karşı karşıya gelmesidir.

Güneş, düşüncelerimizdir, aklımızdır, mantığımızdır. Ay ise duygularımızdır.

Dolayısıyla dolunaylarda, aklımız ile duygularımız zıtlaşır. Ruhsal çatışma ve huzursuzluk yaratır dolunay bizde. Gergin hissederiz, öfkeyi ve agresyonu yükseltir.

Ama sonuç alma zamanıdır diğer yandan. Netleşme ve neticeye varma zamanıdır.

ve çok önemli farkındalıklar da sağlar bize. Uyandırır.

Hele de bu dolunay, Neptün’den kare aldığı için, yanıldığımız noktaları gösterecek bize.

Eğer hayalci davranmışsak, konu ne olursa olsun, olmayacak bir hayale inanmışsak ve kendimizi kandırıyorsak, kendimize haksızlık ediyorsak, bu dolunay o rüyadan uyandıracak bizi.

Evet, üzücü olabilir ama hayrımıza olan yanlışı, yanılgıyı fark etmek değil midir ?

Bu arada Jüpiter devrede olduğundan, bütünüyle olumsuz düşünmeyelim, büyüme fırsatları, şanslar da geliyor.

Ama aklın yolundan ayrılmayalım, olur mu ? Yoksa üzülürüz. Vakit kaybederiz. Boş yere çaba sarf etmiş oluruz.

Jüpiter eğitim, ticaret, uzaklar, uzaklara seyahatler demektir. Dolunay öncesi-sonrası birkaç gün bu konular aksabilir, beklediğinizden farklı gelişmeler yaşanabilir Neptün karesi sebebiyle.

Ayrıca inaçlardır, ideolojilerdir, siyasi görüşlerdir Jüpiter. ‘Fanatik hallerden, aşırıya kaçan her tür durumdan uzak dur, yoksa bu sana zarar getirir.’ diyor dolunay.

Şimdi, dolunayın burçlar üzerindeki etkilerine geçelim isterseniz.

Ama öncesinde instagram hesabımı hatırlatayım sizlere  : @anlatburcak instagram hesabım burada !

Instagram hesabımda, buraya nazaran çok daha fazla şey paylaşıyorum esasen. Öneriler, tüyolar, yaşamı kolaylaştıracak, güzelleştirecek bilgiler sunmaya çalışıyorum. Oraya da beklerim hepinizi.

Dolunayın burçlara nasıl olasılıklar getirebileceğine bakıyoruz şimdi :

Her zaman olduğu gibi yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır.

Bu arada önemli bir hatırlatma !  Dolunay ya da bir başka gelişmeyi anlatırken, o şeyi hangi evinizde yaşıyorsunuz, dolayısıyla hangi konular tetiklenebilir noktasında, doğum haritanızı bilmediğimiz için bizler belli kabul ve varsayımlar yaparak, evlerinizi eşit düşünerek genel yorumlar sunabiliyoruz.

İşte bu nedenle her zaman doğum haritası önemlidir. Örneğin yükseleniniz ikizler, yay dolunayı 7.evinize denk geliyor diyorum, ama belki haritanızda yay burcunun o derecesi (dolunayın gerçekleştiği derece) 8.eviniz ve bambaşka konular getirecek size dolunay, tüm tema ve etkiler değişecek. Haritanın önemi, işin mantığı budur efendim.

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 9.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile eğitimde, akademik çalışmalarda, uzak seyahatlerde, yurt dışı bağlantılı konularda, hukuksal meselelerde sonuç almanız, bir tamamlanma yaşamanız olası. Ancak Neptün belirsizlik yaratabilir, düşündüğünüzden farklı çıkabilir bir şeyler. Risk almayın derim, her işinizi önden tekrar tekrar kontrol edin.

Dalgınlıklara dikkat edin. Seyahatlerde valizlerinize, kişisel eşyalarınıza dikkat edin.

Davalarınız varsa sonuçlanabilir, ancak Neptün karesinin etkisiyle, hayal kırıklığı yaratacak durumlar olabilir.

Bunun dışında inançlarınız konusunda bir sorgulama dönemi geçirebilirsiniz, manevi konularda zorlanabilirsiniz dolunay ile. Akışa bırakın. Şu sıkıntılı etkiler geçsin. Su yolunu bulacaktır.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 8.evinizde yaşanacak bu dolunay ile parasal alanda bir zorlanma olabilir, bir parasal gündem keyfinizi kaçırabilir, meşgul edebilir sizi. Diğer yandan maddi konularda bir tamamlanma da yaşayabilirsiniz.

8.evin temsil ettiği paralar, çalışarak kazandığımız paralar değildir. Başkalarından gelen kaynaklardır.

Eşin geliri, ortaklı ticari işlerin gelirleri, miras, nafaka, kredi, sigorta, prim, burs gibi paralar bu evin yönetimindedir. Buralardan yana bir sonuç alabilirsiniz, bir konu tamamlanabilir. Neptün karesi devrede olduğundan, sonuç beklentilerin altında kalabilir biraz. Hayal kırıklığına uğramamak adına, hazırlıklı olmanızı, beklentilerinizi yüksek tutmamanızı öneririm.

İkizler ve Yükselen İkizler : 7.evinizde gerçekleşen dolunay ile, ilişkiler alanı tetikleniyor. Sorunlu ilişkilerde bir tamamlanma olabilir. Hayatınızda biri varsa, ona dair konular meşgul edebilir, yorabilir sizi. Ayrıca iş ortakları demektir bu ev. Ortaklı işlerinizde yeni kararlar getirebilir size dolunay.

İyi giden ilişkiniz ya da ortaklığınızda, bir üst aşamaya geçebilirsiniz, yeni adımlar atabilirsiniz dolunay ile. Ancak problemli durumlar varsa, yükselen agresyon ile yol ayrımlarına da gidilebilir.

Eğer sakin olursanız, hızlıca, düşünmeden, tartmadan karar almazsanız, çözüm yolu ararsanız, uzlaşmak için çabanız olursa, dolunay sizi ayıracak diye bir şey  yok tabii ki. Kişilerin iradesi ve seçimleri vardır. Nasıl yol alacağınızı, siz belirlersiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 6.evinizde, etkileri zorlu bir dolunay meydana geliyor. İş hayatınızda, çalışma ortamınızda, görevlerinizde, günlük sorumluluklarınızda tamamlanmalar meydana gelebilir. Sevdiğiniz bir iş arkadaşınız, sürprizli şekilde işten ayrılabilir. Size ummadığınız bir görev verilebilir. İş ortamınızda bazı şeylerin değiştirilmesine, bitirilmesine karar verilebilir yönetim tarafından.

Sağlık evidir aynı zamanda 6.ev, bir sağlık sorununuzu fark edebilirsiniz dolunay ile. Bu tür bir konu da meşgul edebilir sizi.

Aslan ve Yükselen Aslan : 5.evinizde gerçekleşecek bu dolunay ile, flörtleriniz, aşk, yeni tanışmalar, vb durumlarınız varsa, buralarda bir tamamlanma, bir farkındalık, bir uyanış yaşanabilir. Bu kişiler, düşündüğünüz gibi çıkmayabilir ve görüşmeyi sonlandırabilirsiniz. Hayrınıza olacaktır, emin olun.

Onun dışında çocuklar bu evin kapsamındadır. Onlara dair bir konu netleşebilir. Hobilerinizle ilgili bir konuda sonuç almanız da muhtemel.

Başak ve Yükselen Başak : 4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Ev, yuva, aile, aile bireylerine dair konular, ayrıca yaşam alanı, dekorasyon, tadilat, bakım, eşya yenileme, vb konular 4.ev kapsamındadır. Dolunay buralardan yana tamamlanmalar, neticeler getirebilir size. Beklenmedik işler çıkarıp meşgul de edebilir. Bir şeyiniz bozulur, kırılır mesela.

Ayrıca anneyle iletişimlerinizi zorlayabilecek bir dolunay geliyor 4.ev olması sebebiyle.

Agresyon etkileri var, buraları çok zorlamayın, bugünlerde anlaşmaya çalışmayın, ısrarcı olmayın derim. Çünkü sağlıklı bir iletişim kurulamayabilir. Akışına bırakın, meselelerden uzaklaşın biraz. Huzurunuzu artıracak şeyler yapın, doğada, parklarda yürüyüş yapın, piknik yapın, gezin, gitmediğiniz semtleri görün 🙂 Rutinleriniz sizi epeydir bunalttı çünkü.

Terazi ve Yükselen Terazi : 3.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile kardeşlerle ilgili yeni gündemler oluşabilir. Sonuç bekledikleri konular varsa, netleşebilir, tamamlanabilir. Ama Neptün karesi sebebiyle, hayal kırıklıkları olabilir biraz.

Ayrıca 3.ev olması sebebiyle, iletişime dayalı alanlarınız, satış, pazarlama, tanıtım, danışmanlık, vb faaliyetleriniz, sosyal medya, online ticaret gibi çalışmalarınız etki alacaktır dolunaydan. Bugünlerde işler, istediğiniz gibi gitmeyebilir efendim. Rüzgar ters yönde esiyor şu an. Bunu bilin ve bekleyin, olur mu ? Bazen durmak gerekir. Sakin kalın lütfen.

Akrep ve Yükselen Akrep : 2.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Parasal alandır burası, para evidir. Bir gelir kaynağınız tamamlanabilir, şekil değiştirebilir, artık hayatınızda aynı haliyle var olmayabilir. Ayrıca yeni ödemeleri, beklenmedik para çıkışlarını da simgeliyor bu dolunay.

Maddi çerçevenizin artık sizi tatmin etmediğinin fazlasıyla farkındasınız. Paraya dair çözümler bulmanız gerekecek belki. Bir şeyler yapmanız gerekecek ve bu da yeni açılımlar sağlayacak size. Zorlandığımız noktadan gelişiriz aslında.

Tek uyarım şu : Gerçekçi fikirlerle ilerleyin. Mantık süzgecinden tekrar tekrar geçirin bulduğunuz çözüm yollarını. Çünkü Neptün karesi yanıltabilir, çok da parlak olmayan fikirleri güzel gösterebilir size.

Yay ve Yükselen Yay : Dolunay sizde gerçekleşiyor. Jüpiter sizde. Neptün karesinden ziyadesiyle etki alıyorsunuz. Kolay mı, elbette değil. Nasıl korunursunuz bu kareden ? Hayalci davranmayarak, mantıkla ilerleyerek.

Kararlarınızla, özellikle bitiş ve tamamlanma yönünde kararlarınızla dikkat çekeceğiniz bir dönemden geçiyorsunuz. Ama bakın Neptün’ün konumu, yanılgılara işaret ediyor. Durumları doğru analiz edemeyebilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam, şayet mümkünse, konu bir süre için bekleyebilirse, bu karar alma sürecini ertelerim. Çünkü puslu etkiler var sevgili yaylar. Net göremiyoruz önümüzü, emin olamıyoruz bir şeylerden. Sizlere tavsiyem bu olur.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 12.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Bu evin temsil ettiği konular, zorludur biraz sevgili oğlaklar. Bilmediğiniz, gizli saklı bir şeyler ortaya dökülebilir, hayal kırıklığı yaratabilir dolunay ve civarı günlerde. Neptün de kare konumda çünkü.

Ayrıca dolandırılma, kandırılma gibi olasılıklar sebebiyle, her zamankinden daha fazla uyanık olun derim. Kolay inanmayın, pek kimselere güvenmeyin bu dönemde.

Kova ve Yükselen Kova : 11.evinizde gerçekleşiyor. Sosyal çevreler, arkadaşlar, dostlar bu evdedir. Agresif etkiler ve biraz da hayal kırıklıklarına işaret ediyor dolunay. Çünkü Neptün uyumsuz bir açı yapıyor. Arkadaşlarınızdan yana beklentilerinizi küçük tutun bu dönem.

Ayrıca bazı hedeflerinizin rasyonel olmadığını gösterebilir size bu dolunay, 11.ev ideallerimizi ve hedeflerimizi de kapsadığından. Gerçekçi olmamız gerekiyor, gökyüzü tam olarak bunu söylüyor sevgili kovalar. 

Balık ve Yükselen Balık : 10.evinizde, etkileri çok da keyifli olmayan bir dolunay meydana geliyor sevgili balıklar. Yaşamınızda otorite figürü sayılabilecek tüm kişilerle (yöneticilerle, patronlarla, üstlerle, aile büyükleriyle) iletişime dikkat edin dolunay ve civarı günlerde, problemler doğabilir. Beklemediğiniz sonuçları olabilir.

Aile büyüklerinizle ilgili konular da etki alıyor.

10.ev iştir. İş kurmak isteyenler varsa, bu dönem pek uygun değil dostlar, bilginiz olsun. Neptün karelerinde belirsizlik olur, işler istediğiniz gibi gitmez, bekleyin derim.

Ani kararlardan, istifalardan kaçının, çünkü gökyüzü gerçekten zorlu bir döngüden geçiyor. Pişmanlık doğabilir.

Sakin kalın, sabredin biraz, olur mu ?

 

Dolunayın burçlara etkileri, genel olarak böyle sevgili okuyucularım.

Gökyüzünün size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek için doğum haritası analizi yaptırabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak için

İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

@anlatburcak instagram hesabımı takip ederek güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Haziran 2019 Astroloji Gündemi ve Burç Yorumlarınız ise aşağıda :

Haziran 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Haziran 2019, Boğa Burcu Haziran 2019, İkizler Burcu Haziran 2019, Yengeç Burcu Haziran 2019,

Aslan Burcu Haziran 2019, Başak Burcu Haziran 2019, Terazi Burcu Haziran 2019, Akrep Burcu Haziran 2019,

Yay Burcu Haziran 2019, Oğlak Burcu Haziran 2019, Kova Burcu Haziran 2019, Balık Burcu Haziran 2019

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için :

10-16 Haziran 2019 Astroloji Gündemi

Güneş İkizler Burcunda 21 Mayıs – 21 Haziran 2019

Venüs Boğa Burcunda 15 Mayıs – 9 Haziran 2019 – Etkileri

Mars Yengeç Burcunda 16 Mayıs – 2 Temmuz 2019 – Etkileri

Dolunayın beklediğiniz sonuçları getirmesini diliyorum.

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!