17-23 Haziran 2019 Astroloji Gündemi

17-23 Haziran 2019 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

Nasılsınız ?

Haziran ayının ikinci yarısının, zorlayıcı etkiler içerdiğini söylemiştim. Bugünlerde pek çok ruh hali arasında gidip geliyor olmanız, karmaşık hissediyor olmanız, tuhaf rüyalar görüyor olmanız, en önemlisi de kendinize dair hiç farkında olmadığınız şeyleri keşfediyor olmanız çok normal.

Gökyüzü bir süre daha böyle. Haziran’ın son günlerinde gezegen açıları duruluyor, son birkaç gün göreceli olarak daha dingin olacak, merak etmeyin.

Bu arada Temmuz ile ilgili birkaç şey söyleyeyim.

Temmuz’da tutulmalar geliyor, Merkür retrosu geliyor ama bunları bütünüyle olumsuz görmek, kötü bir ay olacak diye düşünmek, hatalı bir bakış açısı.

O istediğiniz yeni büyük sayfaları, tutulmalar açar. Değişimdir, dönüşümdür, önemli başlangıçlardır tutulmalar.

Merkür retrosu da, üzerinden geçilmesi gereken şeyleri düzeltecek.

‘Haziran zorlu geçiyor, ama Temmuz daha kötü.’ diye düşünmeyin lütfen o yüzden.

  • Elinizden geldiğince düzgün yaşamaya çalışıyorsanız,
  • insanların haklarına saygı gösteriyorsanız,
  • helal para kazanıyorsanız,
  • sevgi dolu bir enerjide iseniz,
  • benliğinizi fesatlıklardan, hilelerden uzak tutuyorsanız, hayattan bu kadar korkmanıza gerek yok.

Karma yaratmadan yaşamak, önemli olan. Yaptığınız şey, mutlaka dönüyor çünkü, yine gelip sizi buluyor. Sistem, kesintisiz olarak böyle işliyor, emin olun.

Bu Haziran, Temmuz süreciyle ilgili korkular gözlemliyorum astrolojiyi takip edenlerde, o yüzden biraz sohbet edelim istedim.

Şimdi 17-23 Haziran haftasını konuşalım !

17-23 Haziran 2019 haftasının önemli gelişmeleri :

–Yeni hafta dolunay ile başlıyor. Pazartesi günü, Türkiye saati ile 10:30’da yay burcunda bir dolunay gerçekleşiyor.

Kimler nasıl etki alıyor ? Detaylar burada : 17 Haziran 2019 Yay Burcunda Dolunay ve Etkileri

–21 Haziran Cuma günü, Güneş yengeç burcuna geçiyor.

Hangi burcun döneminde isek, o burcun sembolize ettiği konuları deneyimleriz günlük hayatımızda. Yengeç sürecinin genel ve burcunuza etkilerini buradan görebilirsiniz :

21 Haziran – 23 Temmuz 2019 Güneş Yengeç Burcunda

-Ayrıca 21 Haziran’da Neptün retrosu başlıyor. Yanıldığımız, hatalı varsayımlar yaptığımız konularda, uyandırmaya geliyor kendisi 🙂


Haftanın gezegen açılarını ve etkilerini anlatacağım şimdi.

Öncesinde instagram hesabımı hatırlatayım  : @anlatburcak instagram hesabım burada !

Instagram hesabımda, çok daha fazla şey paylaşıyorum esasen. Öneriler, tüyolar, yaşamı kolaylaştıracak, güzelleştirecek bilgiler sunmaya çalışıyorum. Oraya da beklerim efendim.

17-23 Haziran 2019 haftasının başlıca önemli açıları :


18 Haziran 2019 : Satürn Neptün altmışlığı : Satürn 18° Oğlak, Neptün 18° Balık

Beklemediğimiz, güzel destekler getirebilir bu açı. Bizden daha olgun, deneyim ve güç sahibi kişilerden yönlendirmeler, yardımlar alabiliriz. Finansal açıdan da rahatlatıcı bir etki. Bir de nedir biliyor musunuz ? Durumlar parlak değilse de, kabule geçmektir, iç huzuru elde etmektir. Nasıl olsa, sonsuza kadar kötü gitmez hiçbir şey. Olgunlukla durumu kabul etmek ve akışa bırakmaktır.


18 Haziran 2019 : Merkür Mars kavuşumu : Merkür 21° Yengeç, Mars 21° Yengeç

İletişimlerde girişkenlik sağlayacak ama agresyon etkisi de var, dikkat !


19 Haziran 2019 : Merkür Pluto karşıtlığı : Merkür 22° Yengeç, Pluto 22° Oğlak

Otorite figürleriyle tartışmalar olası. Yöneticinizle, patronunuzla ya da aile büyüklerinizle gerilebilirsiniz.

Gökyüzünde problematik açılar var. Şayet iş yerinde bir sorun yaşarsınız, ani kararlarla istifa etmeyin derim. Sonrası zorlu olabilir. Önce gereken şartları hazırlamak gerekiyor, işten ayrılmak için.


20 Haziran 2019 : Mars Pluto karşıtlığı : Mars 22° Yengeç, Pluto 22° Oğlak

İşte bu da yukarıda saydıklarımı getiriyor. İş yerinde mümkün olduğunca, sakin kalın bu hafta. Bir şeyler üzerinizde baskı yaratabilir. Öfkenize hakim olun.


23 Haziran 2019 : Venüs Jüpiter karşıtlığı : Venüs 17° İkizler, Jupiter 17° Yay

Aşkta, ilişkilerde, flörtlerde, ayrıca alışverişler, seyahatler ve parasal konularda abartıya kaçmak olası, bu açı sebebiyle. Gereksiz harcamalar yapmayın derim. Ayrıca gönül ilişkilerinde, küçük sorunları büyütmeye meyilli olabilirsiniz, o da aklınızda olsun.


Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

17 Haziran 2019 Pazartesi

Ay, 19:13’e kadar yay burcunda bugün.

Sabah saatlerinde Ay ve Güneş karşıt açıda. Önemli görüşmeler için uygun değil, günün başka bir saatini tercih etmeniz, şayet mümkünse, daha iyi olur. Ayrıca egosantrik davranışlarla karşılaşabilirsiniz bu karşıtlık etkisiyle.

11:30-19:13 arası Ay boşlukta. 19:13’te oğlak burcuna geçiyor. Yay burcuna göre, çok daha ciddi, disiplinli, ancak karamsar bir atmosfer başlıyor bu geçiş ile.

18 Haziran 2019 Salı

Ay, gün boyunca oğlak burcunda. İş ve kariyer alanında, çalışma hayatımızda yoğun bir gün. Yapılacak işler bekliyor bizi.

Sabah saatlerinde Ay ve Uranüs uyumlu, yaratıcı fikirler ve yöntemler başarı getirecektir. Sürpriz paralar, kazançlar da olası.

19 Haziran 2019 Çarşamba

Haftanın en keyifsiz günlerinden biri. Sabah saatlerinde birçok gergin açı var.

Ay, günün ilk kısmında Pluto ve Satürn ile kavuşumda, Merkür ve Mars ile zıt açıda. Yani karşıt açıların etkisini büyütüyor Ay. İletişimlerde kimseyle zıtlaşmayın. Haklı olduğunuz halde, zorbalıkla karşılaşabilir, zarar görebilirsiniz. Yolda, trafikte de daha özenli, dikkatli olun. Çalışmayan biri iseniz, evde olmayı tercih edebilirsiniz mesela bu sabah.

Ay, 14:18 sonrası, günün geri kalanında boşlukta. Önemli işler için, hiçbir açıdan uygun bir gün olmadığını belirteyim. Hem gezegen açıları zorlu, hem uzun süreli bir Ay-boşluk dilimi var. Bugün önemli işleri, eğer mümkünse erteleyin derim.

20 Haziran 2019 Perşembe

Ay, günün ilk saatlerinde kova burcuna geçiyor. Geride bıraktığımız oğlak günlerine göre, daha ferah bir enerji akışı var. Daha orijinal düşünüyoruz, pratik çözümler üretiyoruz. Sosyalleşebiliriz ayrıca kova etkisiyle. Arkadaşlar, dostlar, iş yerinde de gruplar, takım çalışmaları ön planda.

Öğle saatleriyle birlikte Ay-Uranüs karesi devreye giriyor. Beklenmedik para çıkışları olabilir. Arkadaşlarınız için para harcamanız gerekebilir.

Ay-Şiron uyumu da etkin günün bu saatlerinde. Birilerine yardım etmek, yardım almak, problem çözmek gibi durumlar olası, özellikle maddi açıdan.

21 Haziran 2019 Cuma

Ay, gün boyunca kova burcunda. Ay’ın güzel açıları var bugün. Sabah saatlerinde Ay-Venüs üçgeni var. Sevgiyi ifade ediyoruz, yakın çevremizle, dostlarımızla güzel bağlantılar kuruyoruz. Öğle saatleriyle birlikte Ay-Jüpiter altmışlığı da etkinleşiyor. İyicil, iyimser, neşeli ve şanslı bir atmosfer yaratıyor.

Ay, 17:01 itibariyle günün geri kalanında boşlukta.

vee bugün benim doğum günüm :))) Hapyy birthday to me ! 🙂

22 Haziran 2019 Cumartesi

Ay, 17:01’e kadar kova burcunda, boşlukta. Göreceli olarak, haftanın dingin, sakin bir günündeyiz. Dışarıda program yapmak, arkadaşlarla buluşmak için güzel bir etki Ay-kova konumu.

17:01 itibariyle balık burcuna geçen Ay, manevi açıdan güçlü, sezgisel, huzurlu bir enerjide olacağımızı gösteriyor.

Ayrıca bu akşam Ay-Güneş üçgeni var 🙂 İkili ilişkiler için güzel bir uyumdur bu. Onun dışında genel anlamda, olumlu, keyifli etkiler yaratır.

23 Haziran 2019 Pazar

Ay, gün boyunca balık burcunda. Günün ilk saatlerinde Uranüs ile uyumlu. Ruhsal çalışmalar, meditasyon, enerji ve niyet çalışmaları için uygun bir gün. Bir de balık burcu ayakları simgeler. Ay-balıkta iken, ayakkabı satın alırız genelde 🙂 Ama Venüs-Jüpiter karşıtlığı var, müsriflik yaptırabilir. Aynı modelin 3 rengini alıp gelmeyin sonra 🙂

İyi pazarlar !

17-23 Haziran 2019 haftasının detayları böyle.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık almak için→İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için :

Venüs İkizler Burcunda 9 Haziran – 3 Temmuz 2019

Merkür Yengeç Burcunda 4-27 Haziran 2019

Mars Yengeç Burcunda 16 Mayıs – 2 Temmuz 2019 – Etkileri

İyi haftalar diliyorum !

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!