17-23 Eylül 2018 Astroloji Gündemi

17-23 Eylül 2018 Astroloji Gündemi

Merhabalar herkese 🙂 Bu hafta benim için, www.anlatburcak.com için önemli bir hafta !

www.anlatburcak.com, 21 Eylül 2018’de 1.yaşını dolduruyor !

Ben yazdım, sizler okudunuz. Yolun en başından beri her şey güzel ilerliyor. Sizleri seviyorum, bağımız daim olsun 🙂

Anlatburcak’ın doğumgününü, instagram üzerinden bir çekilişle kutlayalım mı 🙂

 

Bence kutlayalım 🙂 Öyleyse ilk çekilişimizi başlatıyorum ve şanslı bir okuyucuma :

Ekim-Kasım-Aralık 2018 Analizi (Bireysel Doğum Haritası doğrultusunda) hediye ediyorum !

Çekilişlerin devamı da gelecek bu arada, takipte kalın derim 🙂

Çekiliş postu ve detaylar @anlatburcak instagram hesabında !

Peki şimdi yeni haftanın durumuna bakalım, bu kez neler söylüyor acaba gökyüzü ?

Bu haftanın önemli gelişmeleri :

1. Merkür 22 Eylül 2018’de terazi burcuna geçiyor. Oldukça güzel bir transit olacak bu.

Etkilerini buradan öğrenebilirsiniz : Merkür Başak Burcunda 22 Eylül – 10 Ekim 2018

2. Güneş, 23 Eylül 2018 itibariyle, bir ay boyunca misafiri olacağı terazi burcuna geçiyor. Bu transitin de hem genel, hem burçlar bazında etkilerini yazdım 🙂

Linki burada : Güneş Terazi Burcuna Geçiyor ! 23 Eylül – 23 Ekim 2018

Haftanın öne çıkan başlıca önemli açıları :

19 Eylül 2018 : Mars kare Uranüs : Mars 1° Kova, Uranüs 1° Boğa

23 Eylül 2018 : Merkür kare Satürn : Merkür 2° Terazi, Satürn 2° Oğlak

 

Her bir günün detaylı incelemesi ise şöyle :

17 Eylül 2018 Pazartesi

Ay, 14:08’e kadar boşlukta. Her zaman söylediğim gibi, Ay boşlukta iken yeni ve önemli işler başlatılmaz. Büyük girişimlerde bulunmak için doğru değildir. Çünkü boşluk etkisinden, açısız halinden ötürü, bu evrede başlatılan işler, istenen neticeyi vermez. Dolayısıyla günün ilk yarısı yeni girişimlerden ziyade, halledilmesi gereken mevcuttaki işleri tamamlayarak geçirmek için çok daha uygun.

Ay, 14:09 itibariyle oğlak burcuna geçiş yapıyor. Disiplin kazanıyor, görevlerimizi tamamlıyoruz. Çalışkan ve sorumluluk sahibidir oğlak, işte tam da bu enerjide oluyoruz. Günün ikinci yarısında Ay-Satürn kavuşumu ve Ay-Uranüs üçgeninin etkileri var. Ayağı yere basan fikirlerle maddi fırsatlar yakalamak mümkün. Otorite, güç sahibi kişilerden destekler almak için, yenilikler yapmak için güzel bir zaman dilimi 🙂

18 Eylül 2018 Salı

Ay oğlak burcunda ve bu etkiyle istikrarlı bir enerji var. ‘Çalışalım, işlerimizi halledelim, tembellik etmeyelim.’ modunda olacağız. Bu anlamda güzel ama ruh halimiz gerçekçilikten de öte, karamsarlık kıvamında. Ayağı yere basan fikirler istiyoruz. Neyse ki öğleden sonra devreye giren Ay-Neptün altmışlık açısı, çok daha iyi hissettirecek bize. Yardım etmek, yardım almak adına güzel saatler. Sevgi, empati frekansı yüksek 🙂

Akşam saatlerinde Ay-Jüpiter olumlu görünümü sebebiyle, girişimler, iş fikirleri, parasal olanaklar, eğitim, öğretim, birçok konuda şanslı etkiler var. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Pluto ile kavuşuyor. Uykusuzluk yapabilir bu. Zihnimize üşüşen düşünceler, gelecek kaygıları, uykumuzu kaçırabilir. Bunun Ay transitinden kaynaklandığını, geçici bir etki olduğunu kendinize hatırlatın ve moralinizi bozmayın derim. Hiç kimse için hiçbir şeyin garantisi yok öyle bakarsak. Akışa ve Yüce Yaradan’ın bizim için hazırladığı ilahi plana güvenelim. Akışta olmak ne demek ? Akışa bırakmak nasıl olur ? yazımdan da yararlanabilirsiniz. Çünkü çokça duyuyoruz ‘Akışa bırak’ tavsiyesini, ama tam olarak bilmiyoruz nasıl bırakacağımızı. ‘Hiçbir şey yapmayalım mı yani ?’ diyoruz 🙂

19 Eylül 2018 Çarşamba

Ay, oğlak burcundaki ilerleyişine devam ediyor. Sabahın çok erken saatlerinde Ay ve Jüpiter olumlu görünümde, her anlamda iyi etkiler var. Sabahın ilerleyen saatlerinde ise Ay-Merkür üçgeni, iletişimlerde şanslar verecek bize. Günün ikinci yarısına bakınca da, mis gibi bir Ay-Güneş üçgeni görüyoruz. Bu da kadın-erkek iletişimlerinden, yeni girişimlere, ticarete, eğitime, yeni fikirlere, yeni çözümlere kadar birçok anlamda olumlu etkiler yaratacak.

Ay, 20:09 itibariyle boşlukta olacak bu arada.

Ay’ın açıları son derece güzel bugün. Ancak majör bir sıkıntımız var : Mars-Uranüs karesi.

Evet, Ay’ın olumlu açıları durumları dengelemekte yardımcı olacak bize, yine de bu kareyi akılda tutarak agresyondan uzak durunuz. Haklı çıkmaya çalışmayınız. Hiç yoktan sebeplerin büyüyebileceği, kontrolsüz bir öfke potansiyeli var. Kendi işimize bakalım, çatışmalardan uzak duralım. Kötü olan, zaten cezalandırılır.

20 Eylül 2018 Perşembe

Ay, kova burcunda. Dün kesinleşmiş olan Mars-Uranüs karesinin zorlu etkileri, halihazırda devrede. Sabah saatlerinde, Ay, Mars ile kavuşarak bu etkileri çoğaltıyor. Sinirlenebileceğimiz, öfkelenebileceğimiz, agresyon enerjisi yüksek bir gün. Öğle saatlerinden itibaren Ay-Venüs karesi de devreye giriyor, kadın figürlerle uyumsuzluklar artıyor.

Yani Çarşamba ve Perşembe günleri, ne kadar sakin kalırsak, o kadar iyi. Huzurumuza odaklanalım. Kendi sağlığımıza zarar veriyoruz sonra.

21 Eylül 2018 Cuma

Ay, kova burcunda. Yenilik istiyoruz, her zamankinden bir tık da olsa farklı düşünüyoruz bugün. Yaratıcı, sıradışı şeyler çekiyor ilgimizi. Gruplar halinde yapılacak çalışmaların da öne çıktığı, takım faaliyetlerinin vurgulandığı bir gün. Toplumsal duyarlılık anlamında da, alıcılarımız açık. Günün ikinci yarısında etkili olacak Ay-Jüpiter karesi için uyaracağım sizi sadece. Jüpiter’e herhangi bir kare oluşunca, abartı eğilimimiz artar.

Ay-Jüpiter karesi de, ‘Boyundan büyük laflar etme. Tutamayacağım sözler verme. Seni aşan işlere girme.’ diyor. Onun dışında daha sakin bir gün Çarşamba ve Perşembe’ye göre.

Bu arada 20:13’ten itibaren Ay boşlukta, yani açısız ilerliyor kovada.

22 Eylül 2018 Cumartesi

Ay, 15:27’ye kadar boşlukta. Dolayısıyla öncesindeki zaman diliminde, miskinlik etmek isteyeceğiz, odaklanmakta, motive olmakta güçlük çekeceğiz. ‘Spor yapacağım!’ deyip yapmayacağız mesela 🙂 Dağınık bir moddayız.

15:28 itibariyle Ay, balık burcuna geçiyor ve sevgi enerjisi yüsekliyor. Günün devamında Ay-Satürn altmışlığı ve Ay-Uranüs altmışlığı var. Yaşça büyük kişilerden fikirler, destekler almak için çok güzel etkiler bunlar.

Ayrıca, bir süredir değişim yapmak istediğiniz konularda da destekliyor bizi gökyüzü. Satürn işin içinde olduğundan, kalıcı değişiklikler olası.

Bugün ayrıca, Merkür terazi burcuna geçiyor yazımın başında belirttiğim gibi. Gözünden kaçanlar için link tekrar burada : Merkür Başak Burcunda 22 Eylül – 10 Ekim 2018 – Burçlara Etkileri

23 Eylül 2018 Pazar

Ay, balık burcunda. Sabah saatlerinde Ay-Venüs üçgeni, günün ikinci yarısında Ay-Neptün kavuşumu, akşam saatlerinde ise Ay-Pluto altmışlığı var. Yani Ay’ın tüm öne çıkan açıları uyumlu bugün ! Son derece güzel bir pazar bekliyor bizleri Allah’ın izniyle.

Dışarda program yapmak, misafir ağırlamak, yardım etmek, yardım almak, iyi fikirler bulmak, manevi anlamda iyi hissetmek, parasal şanslar yakalamak adına, yani birçok açıdan iyi bir gün 🙂

Güneş’in terazi seyri başlıyor ayrıca, ekinoks zamanındayız ! Sonbahar iyi gelsin hepimize 🙂

Linki burada : Güneş Terazi Burcuna Geçiyor ! 23 Eylül – 23 Ekim 2018 – Burçlara Etkileri

 

17-23 Eylül 2018 haftasının analizi böyle sevgili okuyucularım.

Dolunay yaklaşıyor bu arada. 25 Eylül 2018 Koç Burcunda Dolunay ve Burçlara Etkileri yazımı da buraya bırakıyorum.

Bir başka önemli gündem Mars’ın tekrar kova burcuna geçmiş olması.

Bu transitten de haberdar olunuz. Mars tekrar kova burcunda! 11 Eylül-16 Kasım 2018

Venüs ise akrep burcunda ve retroya hazırlanıyor. 2018’in önemli retrolarından biri bu. Venüs akrep burcunda

 

Bu arada, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda  bilgi vermiş olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca Eylül 2018 Astroloji Gündemi’ni buraya bırakıyorum.

Eylül ayı burç yorumları ise aşağıda efendim. Yükselen burcunuza öncelik veriniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

@anlatburcak instagram hesabını takip ederek yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Bu arada dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz. En son Türk youtuberlar da da görmeye başladığımız Mukbang üzerine bir yazı yazdım. Nedir bu Mukbang, nasıl doğdu, nasıl popüler oldu, merak edenler Mukbang Çılgınlığı yazımı tıklayabilirler.

Bu arada sizden küçük bir ricam var.

Ben doktora tezimi yazıyorum ve araştırma sürecim için hazırlamış olduğum bir anketim var.

Belli bir kişi sayısına ulaşmak gerekiyor böyle çalışmalarda. Dolayısıyla anketime katılırsanız, bana büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Yaklaşık 4-5 dk süren, kahve zincirleri ile ilgili bir anket. Linki aşağıda.

http://www.surveey.com/SurveyStart.aspx?lang=1&surv=b50d8a21cbf24820b0c04c9783c68ee9

Sadece akademik amaçlı kullanılacak. Ayrıca isim, vb bilgileriniz olmayacak.

Katılanlara teşekkür ediyorum, elleriniz dert görmesin 🙂

Sizleri seviyorum, iyi haftalar diliyorum herkese 🙂

Çekilişe katılmayı unutmayın !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!