17-23 Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

17-23 Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Yeniay haftasındayız. Bu hafta aslan burcunun 26 derecesinde, Merkür ile kavuşan bir yeniay gerçekleşecek.

Genel ve burçlar bazında etkileri için yeniay yazımı tıklayabilirsiniz :

19 Ağustos 2020 Aslan Burcunda Yeniay

Bu haftanın bir başka konusu ise Merkür ve Güneş’in burç değiştiriyor olması. Aslan burcu dönemini tamamlayıp başak döngüsünü başlatıyorlar.

Her bir gün için detayları konuşacağız. Öncesinde iletişim bilgilerim geliyor yine.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


Bu arada Venüs 6 Eylül’e kadar yengeç burcunda olacak. Bu transitin etkilerini de ayrı bir yazıda anlattım. Buyrunuz :  Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020


17-23 Ağustos haftasının başlıca gelişmeleri :

Merkür 20 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor. Transitin genel ve burçlar bazında etkileri burada :

↓     ↓     ↓     ↓     ↓    ↓     ↓     ↓     ↓     ↓

Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

Güneş 22 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor. Sıcakların yarattığı rehavet hali geride kalmaya başlıyor artık. Tatiller bitiyor, seyahatlerden dönüşler yapılıyor. İşe, çalışmaya, üretmeye, verimli olmaya odaklanıyoruz artık. Güneş’in başak transiti için de ayrı bir yazı gelecek. Düzenli okuyucularım her transiti yazdığımı bilirler.


17-23 Ağustos haftasının öne çıkan gezegen açıları :

17 Ağustos : Merkür Mars üçgeni : Merkür 24° Aslan, Mars 24° Koç

Çok güzel bir motivasyon açısı ! Mars’ın uyumlu açıları, harekete geçiriyor bizi. Motive ediyor. Gereken cesareti veriyor. Daha enerjik ve dinamik hissediyoruz.

Merkür iletişimi, görüşmeleri, yazışmaları, sunumları, bilgiyi paylaşmayı, öğretmeyi, anlatmayı, ticari faaliyetleri, sosyal medya faaliyetlerini simgeliyor. Bu temalarda Mars’ın desteği, girişim enerjisi ve cesareti bizimle.

Araçlar ve araba kullanmak da Merkür ile ilgili. Öğrenme sürecinde olanlar, ilk defa trafiğe çıkacak olanlar, uzun bir aradan sonra ilk defa araba kullanacak olanlar için gereken cesareti de getiriyor Mars. Değerlendirebilirsiniz.

17 Ağustos : Güneş Merkür kavuşumu : Merkür 24° Aslan, Güneş 24° Aslan

Merküryen faaliyetlerde hızlanıyoruz. Öğrenmek, öğretmek, bilgiyi aktarmak, yazmak, çizmek, yayınlamak, iletişime dayalı faaliyetlerde hızlanmak için çok güzel bir hafta. İyi fikirler getirecektir Merkür bize. Ticari faaliyetler, anlaşmalar için de güzel bir kavuşum.

18 Ağustos : Merkür Kuzey Ay Düğümü altmışlığı : Merkür 26° Aslan, Kuzey Ay Düğümü 26° İkizler

Kuzey Ay düğümünün uyumlu açılarını, kadersel kolaylıklar, kadersel şanslar, biz bir şey yapmadan hayatın bir hediyesi olarak gelen şeyler şeklinde anlatabilirim. Yukarıda detaylıca saydığım Merküryen temalarda güzel gelişmelere açığız bu hafta.

18 Ağustos : Venüs Uranüs üçgeni : Venüs 10° Yengeç, Uranüs 10° Boğa

Aşkta sürprizler, flörtlerde heyecanlar :)) Kalpler şenleniyor, hadi bakalım :)))

Sanatsal konular, estetik, imaj değişiklikleri, saçlarla, güzellikle, bakımla ilgili konular açısından da harika bir üçgen.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

17 Ağustos 2020 Pazartesi

Ay 02:38-08:38 arasında boşlukta, 08:38’de aslan burcuna geçiyor. Hareketli bir gün. Hevesi, enerjisi yüksek bir gün. Ay ateş elementinden bir burçta olacak. Yukarıda etkilerini anlattığım Merkür ile Mars arasındaki üçgen açı kesinleşecek. Özgüvenle girişimlerde bulunmak, özellikle de görüşmeler, toplantılar, bilgi paylaşımları için, ticari faaliyetler ve sosyal medya faaliyetleri için destekleyici bir gün.

Sadece günün sonunda Ay’ın uyumsuz bir açısını görüyoruz bugün. Gece saatlerinde bir Ay Uranüs karesi var. Parasal konular sorun yaratabilir. Lüks tüketimleri, eğlenceleri dengelemek gereken bir zaman.


18 Ağustos 2020 Salı

Ay, günün tamamında aslan burcunda.

Venüs’ün Uranüs’ten aldığı üçgen açı bugün kesinleşiyor. Detayları yukarıda anlattım. Venüsyen temalarda şanslı bir gün. Aşkta, sanatta, özel ve sosyal ilişkilerde keyifli sürprizlere açığız.


19 Ağustos 2020 Çarşamba

Ay, 08:38-11:20 arasında boşlukta, 11:20’de başak burcuna geçiyor.

Bu sabah yeniay gerçekleşiyor :

19 Ağustos 2020 Aslan Burcunda Yeniay

11:20 sonrası Ay’ın başak burcuna geçişi ile iş ve üretim anlamında hızlanıyoruz. Verimli bir gün. Çalışkanız, motivasyonumuz yerinde 🙂


20 Ağustos 2020 Perşembe

Ay, bugün yine başak burcunda ve uyumlu açıları ağırlıkta.

Günün ilk yarısında Ay Venüs altmışlığının güzel etkileri bizimle. Hem ikili ilişkilerde, hem de genel olarak günlük dialoglarda keyifli bir sabah. Sanatla ilgili konular için de güzel. Evimiz için yeni şeyler yapabiliriz ayrıca. Dekorasyon değişimleri olabilir, yeni eşyalar gelebilir. Güzellik, bakım, alışveriş, imaj yenilemek, saçlarla ilgili değişimler yapmak açısından da iyi bir zaman dilimi.

Günün ikinci yarısında Ay Jüpiter üçgeni ile oldukça üretken, şanslı, akışkan bir vakitteyiz. Her işiniz için değerlendirebilirsiniz. İş ve finansal konularda ekstra güzel 🙂

Akşam saatlerine dikkat edelim ama. Ay Neptün karşıtlığı, insan ilişkilerinde keyif kaçırabilecek, ‘Ben bu kişiyi böyle bilmezdim. Bu tavrı ondan beklemezdim’ dedirtebilecek, hayal kırıklığı yaratabilecek şeylere işaret ediyor olabilir.

Gece saatlerinde Ay Pluto üçgeni ile daha iyi hissedeceğiz. Olumsuz deneyimleri süzer ve almamız gereken mesajları alırsak, ekstrem şeyler dışında o üzücü deneyimler birer ‘iyi ki’ye dönüşür. İşte Pluto’nun aydınlık olan tarafı o dönüşümdür.


21 Ağustos 2020 Cuma

Ay, 06:36-12:15 arasında boşlukta, 12:15’te terazi burcuna geçiyor. Terazi burcuna geçmesiyle iş birlikleri artıyor. Bireysel girişimlerden ziyade birlikte yapılacak şeyler, ortaklı konular, ayrıca danışmanlıklar öne çıkıyor. Evlilik ve özel ilişkilerde partnere dair konular gündeminiz olacaktır ayrıca. Ona yardımcı olmanız gerekebilir, bir konusu ile ilgilenmeniz gerekebilir.

Akşam saatlerinde Ay ve Kiron karşıt açıda. İlişkilerde birbirinizi incitmeyin. Bir konu mantıkla ele alınabilir, tartışılabilir ama incitici kelimelere hiç gerek yok. Kiron’un uyumsuz açıları kalp kırmak demektir. Kelimelerinize özenin lütfen.


22 Ağustos 2020 Cumartesi

Ay, gün boyunca terazi burcunda. Bugün Ay’ın tüm açıları ne yazık ki uyumsuz. Çiftler arası tartışmaların artabileceği bir gün.

Günün ilk yarısı tam da bunu anlatan bir Ay Venüs karesi var. İlişkiniz dışında evle ilgili, ev eşyaları ve ev aletleri ile ilgili konular da sorun yaratabilir.

Günün ikinci yarısında Ay Jüpiter karesi etkin. Kinayeli sözler ilişki içerisinde zedeleyici olabilir. Özellikle iş ile, kariyer ile, para kazanmak ve çalışmak ile ilgili konular ön planda.

Akşam saatlerinde Ay, Pluto ile kare açıda bu kez. Keyifsiz ve güçsüz hissedebilirsiniz. Aile büyüklerine dair konular, çiftler arasında gerginlik yaratabilir. Bugün böyle bir gün. Ona göre davranmanız, davranışlarınızı seçmeniz faydanıza olur sevgili okuyucularım.


23 Ağustos 2020 Pazar

07:19-13:15 arasında boşlukta olan Ay, 13:15’te akrep burcuna geçiyor. Ay’ın boşluk hali koşturmalara ara verdiğimiz, enerjinin ve verimin düştüğü zamanlardır. Tam da Pazar günüyle uyumlu bir etki.

13:15 sonrasında Ay boşluktan çıkıyor. Esasen akrep burcunda olmayı sevmiyor Ay. Rahat etmediği bir alana geçmiş oluyor. Ama gündüz saatlerinde çok güzel bir Ay Güneş altmışlığı var. Keyif alacağımız, sosyalleşeceğimiz bir vakit. İlişkilerde uyumlu bir akış var.

Akşam saatlerinde ise Ay, Merkür ile altmışlık açıya yaklaşmış olacak. Dialoglar uyumlu olacaktır. Son iki gün içinde tatsızlıklar, anlaşmazlıklar olduysa, çözmek için, barışmak için bir fırsat bu 🙂


Ağustos ayı astroloji gündemi, burç yorumlarınız ve ay boşlukta takvimi aşağıda yer alıyor sevgili okuyucularım :

Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

Ağustos 2020 Ay Boşlukta Takvimi

Koç Burcu Ağustos 2020, Boğa Burcu Ağustos 2020, İkizler Burcu Ağustos 2020,

Yengeç Burcu Ağustos 2020, Aslan Burcu Ağustos 2020, Başak Burcu Ağustos 2020,

Terazi Burcu Ağustos 2020, Akrep Burcu Ağustos 2020, Yay Burcu Ağustos 2020,

Oğlak Burcu Ağustos 2020, Kova Burcu Ağustos 2020, Balık Burcu Ağustos 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Keyifli, huzurlu bir hafta diliyorum hepinize.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!