16-22 Temmuz 2018 Haftalık Burç Yorumları

16-22 Temmuz 2018 haftasının astrolojik değerlendirmeleriyle selamlıyorum bu kez sizleri sevgili okuyucularım:)

Temmuz nasıl geçiyor bakalım ? Tutulmalarla aranız nasıl 🙂

Umarım güzel değişimler yaşıyorsunuzdur.

Etkileri yaklaşık 6 ay boyunca devam edecek güneş tutulmasının yansımalarını en yoğun olarak Temmuz ve Ağustos’ta gözlemleyeceğiz. O yüzden linki yine aşağıya koyayım henüz tutulmayı ve burcuna etkisini okumamış okuyucularım için 🙂

13 Temmuz 2018 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Tutulmanın burçlara etkilerine ise aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi , Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu ay, tutulmalar ayı bir süredir konuştuğumuz gibi.

Güneş tutulması gerçekleşti, sırada bir Ay tutulması var !

27 Temmuz’da kova burcunda bir Ay tutulması gerçekleşiyor bu kez.

Tutulmanın genel çerçevesi burada.

Burçlara etkileri için ise aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi , Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

 

Bu arada 10 Temmuz itibariyle şans gezegeni Jüpiter, düz hareketine döndü, şükürler olsun 🙂

Retro sürecinde yavaşladığı için etkisini gösterememişti, ancak şimdi hızlanıyor ve hangi evimizden geçmekte ise o alanlarda fırsatlar getirmeye hazırlanıyor 🙂

Jüpiter retrosunun bitişi, hangi burca hangi alanlarda şans getirecek, buradan öğrenebilirsiniz 🙂

 

Haftanın başlıca açıları şöyle :

20 Temmuz 2018  : Mars-K.Ay Düğümü karşıt (uyumsuz) açısı  Mars 6° Kova, K.Ay Düğümü 5° Aslan

22 Temmuz 2018  :  Venüs-Jüpiter 60’lık (uyumlu) açısı                 Venüs 13° Başak, Jupiter 13° Akrep

 

Her bir günün detaylı incelemesi ise şöyle :

16 Temmuz 2018 Pazartesi

Bugün Ay başak burcunda ve gün boyunca oldukça uyumlu açılar alıyor. Sabah saatlerinde Venüs ile kavuşan Ay, ilişkilerden yana şanslı olduğumuzu, sevgi, uyum, destek enerjisinin yüksek olacağını gösteriyor.

Günün ilerleyen saatlerinde ise Ay, Jüpiter ile altmışlık açıya ilerliyor. İş, iletişimler, girişimler, ticari faaliyetler, eğitim, öğretim, hukuk, yurt dışı bağlantılı konular gibi birçok alanda değerlendirilebilecek, olumlu bir etki bu da. Akşam ve gece saatlerinde ise etkisi görülecek Ay-Satürn üçgeni kalıcı kararlar, netlikler, yaşça olgun kişilerden, aile büyüklerinden destekler anlamına geliyor.

17 Temmuz 2018 Salı

Ay başak burcunda ilerlemeye devam ediyor ve sabah saatlerinde yengeçte yer alan Güneş ile uyumlu açı yapıyor. Ay-Güneş altmışlığı etkisiyle ilişkilerde, iletişimlerde fırsatlar yakalıyoruz. Ayrıca enerjimiz yüksek ve iyimseriz.

13:49 itibariyle boşluğa giren Ay, 22:42’de terazi burcuna geçene dek, uzun saatler boyunca boşlukta kalıyor. 13:49-22:42 arası Ay’ın boşluk etkisinden ötürü, yeni girişimlere başlamanın, önemli adımlar atmanın doğru olmadığını hatırlatayım efendim. Çünkü ne diyoruz hep? Ay boşlukta iken, başlanan işler, istenen neticeleri vermez, havada kalır. Dolayısıyla mümkünse, önemli işleri bu zaman dilimine denk getirmemekte fayda var.

18 Temmuz 2018 Çarşamba

Sabah saatlerinde Ay-Satürn karesini görüyoruz. Satürn uyumsuz açı yaptığında kısıtlar, daraltır, ilerleyişinizi desteklemez. Dolayısıyla bu zaman diliminde çok rahat akmıyor bir şeyler. Evraklarda, devlet bağlantılı konularda, otorite figürleriyle ilişkilerde belki biraz zorlanmak olası. Diğer yandan Ay-Mars üçgeni destek veriyor bize çaba gerektiren konularda. Bir şeyleri halletmeye çalışmak, uğraşmak gibi bir teması var bu sabahın.

Gün boyunca ilişkiler, iletişimler ön planda. Terazi etkisiyle estetik anlayış, güzellik, zarafet, nezaket temaları yükseliyor.

19 Temmuz 2018 Perşembe

Sabah saatlerinde Ay-Pluto karesi var. Kimselere uymayınız, çatmayınız. Nezaketin uzağında yanıtlar, geri dönüşler almak olası. Neyse ki öğle civarı saatlerde Ay-Merkür altmışlığı iletişimlerde şanslar getiriyor. Akşam saatlerinde ise Ay-Güneş karesinin etkin olduğunu görüyoruz. Kadın-erkek ilişkilerini zorlayacak gergin bir açı. Dialoglar agresyon etkisinde akıyor. Değişken bir gün diyebiliriz Perşembe için.

20 Temmuz 2018 Cuma

Ay akrep burcunda. Mars-kuzey ay düğümü karşıt açısı bugün kesinleşiyor. Öfke kontrolü gereken bir gün. Kadersel, problematik durumların doğması olası. Mümkün olduğunca az iletişime girmek, günü sakince geçirmek işe yarayabilir. Sabah saatlerinde Ay-Uranüs zıt açısı tatsız sürprizlerin olabileceğini simgeliyor. Ardından Ay’ın Satürn ile uyumlu bir açısı devreye girse de, ilerleyen saatlerde Ay-Mars karesi, Ay-kuzey ay düğümü karşıtlığı gibi son derece uyumsuz ve problematik açılar görüyoruz. Tartışmalar, gerginlikler olası.

Cuma için tüm okuyucularıma uyarım olsun, kendi yolunuza bakın efendim. Herkes aynı kalitede değil, siz seviyenizi düşürmeyin lütfen.

21 Temmuz 2018 Cumartesi

Cuma’ya zorlu açılar hakimdi ama bugün için oldukça güzel şeyler söyleyebileceğim 🙂

Ay akrep burcunda ve uyumlu açılarda çoğunlukla. Sabah saatlerinden itibaren Ay-Neptün üçgeni, Ay-Pluto altmışlığı gibi olumlu açıların desteğiyle ilerleyeceğiz.

Ay-Neptün üçgeni sevgiyi, empatiyi, ılımlı etkileri, yardımlaşmayı çoğaltırken, Ay-Pluto altmışlık açısı ile güç sahibi kişilerden destekler, aile büyükleriyle uyumlu ortak kararlar, olumlu dönüşümler sağlayacak.

Sadece akşam saatlerinde Ay-Merkür karesinden ötürü sözlerimize dikkat etmek gerekecek, dialoglarda kontrollü olalım ve kimseyle ödeşmeye çalışmayalım.

22 Temmuz 2018 Pazar

Ay yay burcunda.  Venüs-Jüpiter altmışlığı bugün kesinleşiyor. Bu harika bir görünüm, çünkü ikisi de iyicil gezegenlerden. Şanslı etkiler getirirler bulunduğu alana. İkisinin uyumlu görünümde olması, etkileri çoğaltacak. Aşktan, paraya, iletişimden, ticarete, geleceği şekillendirecek önemli kararlara kadar birçok konuda fırsatlar getirecek, çok güzel bir konumlanma. Değerlendirelim lütfen.

Sabah saatlerinde Ay-Güneş üçgeni aktif. Kadın-erkek ilişkilerini olumlu yönde etkileyen, keyifli bir açı bu 🙂 Günün devamında Ay-Şiron üçgeni devreye giriyor ve bu da empati, yaraları sarma, şifa bulma, şifaya vesile olma, ruhsal ve bedensel iyileşmeyi simgeliyor.

Akşam ise Ay-Mars altmışlığı cesur yapıyor bizi. Kararlı olmamızı, motivasyonumuzu yükseltmemizi, çaba gerektiren konularda sorumluluklarımızı yerine getirmek üzere aktif, enerjik olmamızı sağlıyor. Çok güzel bir gün 🙂

Ayrıca Temmuz ayı devam ederken, geri kalanı hakkında bilgi sahibi olmanız adına Temmuz 2018 Astroloji Gündemi’ni buraya bırakıyorum.

Ay içinde gezegenler arasında oluşacak tüm önemli açı kalıpları da yazımın içerisinde mevcut.

Ayı planlamada yararlanabilirsiniz.

Temmuz burç yorumlarınız ise aşağıda !

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi , Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu arada gökyüzünün önemli bir diğer gündemi Mars retrosu ! Bu etkiden de haberdar olmanız işinize yarayacaktır. Aylar boyu etkisi olacak yaşamlarımızda.

Mars retrosunun genel etkileri burada.

Aşağıda ise, Mars retrosunun her bir burç için ne anlama geldiği yer alıyor.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi , Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

 

Ayrıca doğum haritası analiz talepleriniz, yani astrolojik danışmanlık için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar karşımıza.

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum efendim, takip edebilirsiniz.

İyi bir hafta olsun 🙂 Sağlık, bereket, huzur diliyorum herkese 🙂

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!