16-22 Nisan 2018 Haftalık Burç Yorumları

16-22 Nisan 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerine hoşgeldiniz 🙂

Haftaya, oldukça güçlü Uranüsyen Koç yeniayı ile başlıyoruz ve yaklaşık 10 gün süreyle etki edecek, yenilikleri destekleyecek, son derece uyumlu açılar eşliğinde gerçekleşecek bir yeniay bu. Yaşam çerçevemizi şekillendirecek kıymetli girişimlerimiz için lütfen değerlendirelim 🙂

Aynı zamanda Merkür retrosu 16 Nisan itibariyle geride kalmış bulunuyor, ancak birkaç gün gölge etkisinin süreceğini, çünkü normal hızına birkaç sonra döneceğini de belirtelim.

Ayrıca bu hafta çok önemli bir başka döngü başlıyor.  17 Nisan 2018 itibariyle, Şiron tam 9 yıl boyunca yer alacağı koç burcuna geçiyor. Bu transitin burçlar bazında etkilerini incelediğim ‘Şiron Koç burcuna geçiyor!’ yazımı da okuyabilirsiniz.

Haftanın diğer başlıca açıları ise şöyle :

Venüs karşıt Jüpiter – 17 Nisan – Venüs 20° Boğa, Jupiter 20° Akrep

Venüs üçgen Pluto – 17 Nisan 2018 – Venüs 21° Boğa, Pluto 21° Oğlak

Güneş birleşim Uranüs – 18 Nisan 2018 – Güneş 28° Koç, Uranüs 28° Koç

Ayrıca 18 Nisan itibariyle Satürn retro hareketine başlıyor. Güneş’in de 20 Nisan’da boğa burcuna geçeceğini ekleyelim, her bir burç için etkilerini buradan okuyabilirsiniz 🙂

Her bir günün astrolojik değerlendirmesine geçecek olursak :

Pazartesi

04:58’de gerçekleşen yeniayın ardından Ay-Uranüs ile birleşiyor. Sonrasında, 09:00-11:50 arasında Ay boşlukta olacak. Önemli girişimleriniz ve başlangıçlarınız için Ay’ın boşlukta olduğu zamanlardan kaçınınız. Günün geri kalanında bir de Ay-Satürn olumlu açısı var ve bu açı etkisiyle akşam saatlerinde kalıcı adımlar atmak, yaşça büyük kişilerden yardımlar, destekler, fikirler ve öneriler almak mümkün.

Salı

Ay boğa burcunda olacak bütün gün. Öğle civarı Ay-Neptün altmışlığı, ikindi saatlerinde ise Ay-Mars üçgeni aktif olacak. Destekleyici bu açılarının yanı sıra, Venüs-Pluto üçgeninin de bugün kesinleştiğini belirtelim. Yeniayın güçlü enerjisiyle girişimleriniz için kullanabileceğiniz olumlu bir gün.

Çarşamba

Günün önemli bir kısmında, ay boğa burcunda ve boşlukta. 15:00’ten itibaren ise Ay ikizlere geçiyor. Bu geçişin öncesindeki saatlerde, bir şeylerde belirsizlikler yaşanabilir, net sonuçlar elde etmek güç olabilir. Ancak ikizler etkisiyle günün hızı artıyor. Yazışmalar, görüşmeler, iletişim, bilgi paylaşımı aktifleşiyor. Güneş de, Uranüs ile birleşim halinde. Yenilikler, yeni başlangıçlar, yeni fikir ve kararlar için destekleyici bir gün, bilhassa 15:00 sonrası.

Perşembe

Ay ikizler burcundaki seyrine devam ediyor. Günün ikinci yarısında Ay-Neptün karesini görüyoruz. Bu da, yanlış anlamalara, hayal kırıklıklarına, belirsizliklere ve yanlış adımlara müsait bir zemin hazırlıyor. Dikkatli olmakta fayda var.

Cuma

Bugün 21 Nisan ve artık Güneş koçtan çıkarak, boğa burcundaki yolculuğuna başlıyor. Işıldıyorsunuz, çünkü sizin vaktiniz geldi boğalar 🙂 Öğle öncesinde Ay-Uranüs altmışlığını deneyimliyoruz bugün. 15:00-17:30 arasında ise Ay boşlukta. Sonrasında yengeç burcuna geçen Ay, Güneş ile altmışlık açı yapıyor. Aşk, sevgi, uyum, keyif, eğlence için son derece güzel bir akşam.

Cumartesi

Ay yengeçteki seyrine devam ediyor. Sabah saatlerinde Ay’ın uyumlu açısı yok ve zorlayıcı görünümlerde. Ancak öğleden sonra saatlerinde Ay-Neptün üçgeni etkisiyle hava yumuşuyor ve son derece naif etkiler devreye giriyor.

Pazar

Sabah saatlerinde, Ay-Pluto karşıtlığının zorlayıcı etkisi mevcut, ancak öğle civarında Ay-Venüs altmışlığı devreye giriyor ve günün ikinci yarısını güzelleştiriyor.  Ay 18:00 civarında boşluğa girerek, yaklaşık olarak 20:00’de aslan burcuna geçiyor. Keyifli aktiviteler için kullanılabilir.

 

16-22 Nisan haftasının astrolojik değerlendirmeleri bu şekilde, bir başka yazıda görüşmek üzere:)

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!