16-22 Kasım 2020 Astroloji Gündemi

16-22 Kasım 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Güzel bir gelişme var gökyüzünde. 13 Kasım’da Mars retrosu bitmişti. 15 Kasım itibariyle Mars’ın durağan hali de sonlandı. Artık ileri hareketinde bir Mars var. Zorlu bir retro süreci geride kaldı, hepimize geçmiş olsun diyelim.

Güneş ve Venüs burç değiştiriyor bu hafta. Güneş yay burcuna, Venüs akrep burcuna geçiyor.

Haftanın detaylarına geçmeden evvel, iletişim bilgilerim gelsin.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


16-22 Kasım haftasının başlıca gelişmeleri :

♦ Güneş 21 Kasım’da yay burcuna geçiyor. Pozitif bir gelişme bu. Yay burcu iyimserliği, coşkusu, hevesi, neşesi, hayata olan iştahı yüksek olan bir burç. Akrep dönemi göreceli olarak daha karanlık bir ruh halini anlatıyordu. Şimdi Güneş’in yay burcuna geçişi ile duygularımız, modumuz, enerjimiz değişiyor. Daha iyi hissedeceğimiz, kendimiz için, hayatımız için yeni şeyler yapmak isteyeceğimiz bir döngü.

Akademik çalışmalar hızlanacak bu süreçte. Eğitim, yayıncılık, medya işleri olanlar şanslı, verimli, aktif bir süreç yaşayacaklar. Ayrı bir yazı ile anlatacağım bu transiti de.

♦ Venüs 21 Kasım’da akrep burcuna geçiyor. 15 Aralık tarihine kadar akrepte olacak. Venüs’ün bu yeni transiti için de bir yazı yayınlayacağım.


16-22 Kasım haftasının öne çıkan gezegen açıları :

16 Kasım : Venüs Jüpiter karesi : Venüs 23° Terazi, Jüpiter 23° Oğlak

Keyifleri abartabiliriz, alışverişleri abartabiliriz bu etki altında. Yeme içmede aşırıya kaçabiliriz. İlişkilerde beklentiler büyük olabilir, buralardan sorun doğabilir. Jüpiter’in bu büyüteç etkisine dikkat edelim. Uyumsuz bir açı çünkü bu.

17 Kasım : Merkür Uranüs karşıtlığı : Merkür 8° Akrep, Uranüs 8° Boğa

Sistemsel hatalara açık bir haftadayız. İnternet, teknoloji, dijital alanlar, sosyal medya platformları etki alıyor. Elektrik kesintileri olabilir ayrıca.

19 Kasım : Güneş Satürn altmışlığı : Güneş 27° Akrep, Satürn 27° Oğlak

İş ve parasal konular açısından güzel bir altmışlık. İşimizde yeni görevler üstlenebiliriz. Kazançlarımızı artıracak yeni şeyler başlatabiliriz. Kimileri terfi edecektir bu etki altında. Kimisi işinde güncellemelere gidecektir. Devlet bağlantılı yasal konularda, özellikle para ve mülklerle ilgili yasal konularda destekleyici bir açı. Bu tür gündemleri olanlar olumlu gelişmeler yaşayabilirler.

19 Kasım : Venüs Satürn karesi : Venüs 27° Terazi, Satürn 27° Oğlak

Özel ve sosyal ilişkilerde soğukluğu, mesafeyi anlatan bir görünüm bu. Bazı farkındalıklar ile ilişkiler içinde tutumunuzu güncelleyebilirsiniz. Bazı şeyleri artık farklı yapmaya karar verebilirsiniz. Gördüğünüz değer ölçüsünde değiştirebilirsiniz davranışlarınızı.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

16 Kasım 2020 Pazartesi

Ay gün boyunca yay burcunda olacak. Venüs Jüpiter karesinin kesinleştiği bir gündeyiz. Etkilerini yukarıda anlattım.

Akşam saatlerinde güzel bir hareketlilik var bugün. Ay ve Mars arasında bir üçgen açı var. Hareket, güç, enerji gerektiren işleri yapabiliriz. Özgüvenimiz, ruh halimiz, modumuz açısından iyi bir zaman. Cesuruz, girişkeniz, hevesliyiz. Yeni planlar yapıyoruz bu akşam.


17 Kasım 2020 Salı

Ay bugün 19:34’e kadar yay burcunda bugün.

Sabah saatlerinde Ay Venüs altmışlığı ile özel ve sosyal ilişkilerimizde şanslıyız. Paylaşımlar, dialoglar keyifli.

Ay 10:54-19:34 arasında boşlukta. Herhangi bir açısı yok. İşimizde durgun bir gün olabilir. İş dışında kişisel alanımız içinde biraz tembellik etmek, pek bir şey yapmadan kendimize vakit ayırmak isteyebiliriz.

19:34’te oğlak burcuna geçiyor Ay. Önümüzdeki 2,5 günlük süreç, bol bol çalıştıracak bizi.


18 Kasım 2020 Çarşamba

Ay bugün oğlak burcunda. Günün ilk yarısında Ay Uranüs üçgeni ve Ay Merkür altmışlığı ile işimizle ve kazancımızla ilgili güzel şeyler yaşayabiliriz. Yeni müşteri bağlantıları doğabilir. Yeni parasal akışlar olabilir. Beklenen paralar gelebilir.

Akşam saatlerinde Ay bu defa Mars ile kare açı konumunda. Kimseyle zıtlaşmayalım. Sakin olalım. Enerjimizi boş şeylere harcamayalım.

Gece saatlerinde atmosfer Ay Neptün altmışlığı ile yumuşuyor zaten 🙂


19 Kasım 2020 Perşembe

Ay günün neredeyse tamamında oğlak burcunda.

Sabah saatlerinde Ay, Jüpiter ve Pluto ile kavuşumda. Bunlar ruh halimiz açısından çok keyifli görünümler değil. Karamsarlık, yorgunluk, umutsuz hissetmek seklinde anlatabilirim bu kavuşumları.

Günün ikinci yarısında Ay bu kez Satürn ile kavuşuyor. İşimizde otoritenin yeni kuralları olabilir. Yeni bildirimler gelebilir. Bunun dışında devlet dairelerinde işleriniz olabilir.

Ay 19:29-23:24 arasında boşlukta. 23:24’te kova burcuna geçiyor.


20 Kasım 2020 Cuma

Günün ilk yarısında ve öğle saatlerinde, Ay Uranüs karesinin etkisi atındayız. İşimizde kullandığımız sistemler hata verebilir. Teknoloji ile ilgili konularda, dijital olan şeylerde sorun yaşayabiliriz. Elektronikler eşyalarda sorun olabilir. Elektrik kesintileri de yaşanabilir.

Akşam ise Ay Merkür karesi devrede. Dialogları, yazışmaları, genel olarak iletişimi azaltmak iyi olur bu akşam. Anlaşmazlıklara, zıtlaşmalara açık bir görünüm çünkü bu.


21 Kasım 2020 Cumartesi

Ay bugün boşlukta. 03:48’den itibaren günün geri kalanında boşlukta olacak. Çalışmayanlar için güzel bir tembellik zamanı 🙂 Tam bir hafta sonu modu. Çalışanlar için durgun, sakin geçebilecek bir gün.

Ay sabah saatlerinde kuzey Ay düğümü ile uyumlu açıda. Kadersel yeni başlangıçlar yapabiliriz. Yeni niyetler doğabilir içimizde. Güzel bir sabah.

Venüs 16:21’de akrep burcuna, Güneş ise 23:39’da yay burcuna geçiyor bugün.


22 Kasım 2020 Pazar

Ay 07:05’te balık burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay Venüs üçgeni ile güne güzel başlıyoruz. Keyifli bir etki bu. İlişkilerde güzel paylaşımlar olacaktır.

Keyif aldığımız şeyleri yaparız Venüs’ün iyi açılarında. Tam bir Pazar.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Uranüs karşıtlığı var. Parasal konularda ölçülü olalım.


Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım.

Kasım 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Kasım 2020, Boğa Burcu Kasım 2020, İkizler Burcu Kasım 2020,

Yengeç Burcu Kasım 2020Aslan Burcu Kasım 2020, Başak Burcu Kasım 2020,

Terazi Burcu Kasım 2020, Akrep Burcu Kasım 2020, Yay Burcu Kasım 2020,

Oğlak Burcu Kasım 2020, Kova Burcu Kasım 2020, Balık Burcu Kasım 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Merkür Akrep Burcunda 11 Kasım-1 Aralık 2020

Venüs Terazi Burcunda 28 Ekim-21 Kasım 2020

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-21 Kasım 2020

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

İyi haftalar herkese !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!