15 Kasım 2020 Akrep Burcunda Yeniay

15 Kasım 2020 Akrep Burcunda Yeniay

15 Kasım Pazar günü, Türkiye saati ile 08:07’de, akrep burcunun 23 derecesinde bir yeniay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Yeniaylarda Güneş ve Ay, bir burcun aynı derecesinde bir araya gelirler. Bu kez akrep burcunda  kavuşuyor Güneş ve Ay.

Güzel bir yeniay yaşayacağımızı söyleyeyim en baştan 🙂 Uyumlu açılar eşliğinde gerçekleşecek, iyi bir yeniay bekliyor bizi.

Bu yeniayı medyada ‘Süper Ay’ ismiyle de görüyor olabilirsiniz. Ay’ın Dünya’ya olan mesafesi ile ilgili bir şey bu. Ay yörüngesinde ilerlerken Dünya’ya en yakın olduğu zamanda gerçekleşiyor yeniay. O yüzden bu şekilde isimlendiriliyor astrolojik olarak.

Yeniaylar yeni gelişmeler, başlangıçlar, yeni niyetler, yeni planlar, girişimler, kararlar getirirler bize. Destekleyici bir yeniay döngüsündeyiz.

Hadi detaylara bakalım. Yeniayın an haritası şöyle :

Güneş ve Ay kavuşumu, akrep burcunun 23 derecesinde.

Jüpiter de oğlak burcunun 23 derecesinde. Arada altmışlık, çok güzel bir açı var. Birebir aynı derece!

Bunun dışında Güneş’in Pluto ve Satürn ile uyumlu açıları söz konusu. Güçlü, destekleyici, şanslı görünümler bunlar.

Hem işe ve paraya dair konularda, hem de ruhsal, psikolojik konularda bize destek verecek bir yeniay bu. Neden böyle söylüyorum ?

Güneş güçtür, başarıdır, özgüvendir. Güçlenmektir, hedefler doğrultusunda harekete geçmektir, yenilenmektir.

Akrep zodyakta dönüşümü, küllerinden doğmayı, şifalanmayı, krizi güce dönüştürmeyi, güçlenerek doğrulmayı anlatan bir burç.

Tekamül etmek, ilahi planı okuyabilmek, yaşananlar içindeki hayırları görebilmek, deneyimlerin kök nedenleri fark edebilmek, manevi anlamda güçlenmek ve yeniden ayağa kalkmak, yeni planlar yapmak, yeni hevesler için harekete geçmek içinde olduğumuz bu yeniay döngüsünün özeti diyebilirim.

Akrep ayrıca para ile ilgili bir burç. Parasal konularla, maddi güçle bağlantılı. Parasal anlamda da fırsatların doğabileceği, güzel bir zamandayız.

Yeniay haritasında dikkat çeken, olumsuz ya da zorlu diyebileceğimiz bir şey var mı ? Venüs’ün oğlaktaki Jüpiter, Pluto ve Satürn ile kare açıları var.

İnsan ilişkilerimizde, özel ve sosyal ilişkilerde kişileri biraz idare etmek gereken birkaç günlük bir dönem bu. Karşımızdaki kişi bazı şeyleri düşünemiyor olabilir, bazı inceliklere sahip olmayabilir, aslında kötü bir niyeti olmadığı halde yapısı, hali, tavrı öyle olabilir.

Tabii ki hatalı olan taraf kendini düzeltmeli, eksik şeyleri tamamlamalı ama bazı şeylerin üzerinde çok durmamak, ‘o da öyle bir insan’ deyip geçmek, bir şeyleri çok önemsememek iyi olur bugünlerde.

Şimdi yeniayın etkilerine burçlar bazında bakalım. Tabii ki okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz. Bu hatırlatmayı hep yapıyoruz. Asıl önemli olan yükselendir. Yükselenimiz haritanın başlangıç noktasıdır, 1.evimizdir.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz. Çok daha fazla şey paylaşıyorum Instagram sayfamda : astroloji.anlatburcak

 

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

8.evinizde gerçekleşecek bir yeniay.

Bir dönüşüm döngüsü sizin için. Ruhsal olarak zorlandığınız, iç dünyanızda tekrar eden, huzurunuzu kaçıran düşüncelerle başa çıkmaya çalıştığınız bir dönem yaşamış olabilirsiniz. Mars retrosu burcunuzda gerçekleşti. Geçmişte kaldığını düşündüğünüz bazı şeyler içinizde yeniden dirilmiş olabilir son günlerde.

Ama Mars retrosu bitti artık 13 Kasım itibariyle. 15 Kasım’da durağan hal de sonlanıyor. Artık önünüze bakacağınız, kendi içinizde yenileneceğiniz, bir süredir beklettiğiniz, ihtiyaç duyduğunuz motivasyonu bulamadığınız konularda harekete geçeceğiniz bir dönem başlıyor.

Karanlık düşüncelerden, korkulardan, bunalım halinden çıkma zamanı bu.

Ayrıca parasal konularda şans getiriyor size yeniay. Paraya dair konularda iyileşen, değişen şeyler olabilir. Sizi rahatlatacak gelişmeler olabilir.

Venüs’ün açıları sebebiyle bir de uyarım olsun. İnsan ilişkilerinizde yer yer tolere etmeniz gereken şeyler olabilir bugünlerde. Yaşça küçük olmak ya da ruhsal kalite anlamında çok olgunlaşmamış olmak, altında kötü niyet olmasa da bazı hataları getirebiliyor. Olgun bir tavırda olun, üzerinde durmayın bazı şeylerin.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

7.evinizde gerçekleşiyor akrep yeniayı. Güzel bir yeniay.

İlişkilerinizi destekleyen bir yeniay. Hem özel ilişkiler/evlilik, hem de sosyal ilişkiler açısından söylüyorum bunu.

Hayatınızda biri yoksa ya da bir flört hali varsa ama adı konmadıysa henüz, bir ilişki başlayabilir bu yeniay döngüsü ile. İlişkiler alanı hareketli.

İşinizde yeni bağlantılar gündeme gelebilir. Yeni iş anlaşmaları, iş birlikleri olabilir. Başarılı, bereketli, uzun vadeli olacak bağlantılar kurulabilir.

Çalışan okuyucularım, iş ortamında insan ilişkilerine daha fazla özensinler. Nötr kalsınlar mümkün olduğunca.


İkizler ve Yükselen İkizler :

6.evinizde gerçekleşecek bir yeniay bu. Destekleyici bir yeniay. Güneş’in güzel açıları ile gerçekleşiyor.

İş aramakta iseniz yeni fırsatlar doğabilir. Bu yönde bir şeyler başlarsa, bunlar uzun vadeli/kalıcı da olabilir. Çünkü Güneş, Satürn ile harika bir üçgen açıya doğru ilerliyor.

İşinize, günlük hayatınıza dair konularda bir düzenleme söz konusu. Değişen, yenilenen şeyler olabilir. Olumlu gelişmeler olabilir günlük görevlerinizle, sorumluluklarınızla ilgili, iş yapma şeklinizle ilgili.

Aşk hayatınızda biraz tersten esebilir bugünlerde rüzgar.

Çocuk sahibi olan okuyucularım onlarla ilgili konuları halletmeye çalışarak geçirebilirler bu birkaç günü.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

5.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay.

Aşk hayatınızda, çocuk sahibi iseniz onlarla ilgili konularda, sanatla ya da yaratıcı işlerle bağınız varsa o tür meşguliyetlerinizde pozitif gelişmeler, yenilikler, yeni başlangıçlar getirebilir size.

Dönüşen, iyileşen durumlar olabilir. Kaos yaratmış olan şeyler geride kalabilir. Bir ferahlama etkisi olacaktır bu.

Venüs’ün açıları sebebiyle, aile içi dialoglarda daha özenli, daha yumuşak bir tavırda olmanızı önereceğim. Ailenizle ilişkinizde bazı şeyleri tolere edin bugünlerde. Her jenerasyon, kendinden öncekini geçiyor. Annemizden babamızdan daha ileride oluyoruz. Bizim kadar bilemeyebiliyorlar bir şeyleri. Düşünemeyebiliyorlar. Empati kurun derim. Sevgi ve anlayış, her şeyi iyileştirir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor.

Ev konusunda bekleyen bir gündeminiz varsa, konuyu ele alabilirsiniz.  Özellikle yeniaydan 3,5 gün sonra, Ay’ın hilal fazı başladığında adım atmak için uygun bir zamanda olacaksınız. Taşınmak olabilir bu. Yer değiştirmek olabilir. Ev almak, satmak, resmi işlemler yapmak olabilir. Evinizde bir şeyleri yenileyebilirsiniz ayrıca.

Aile içinde zorlandığınız konular varsa, o konularda sizi rahatlatacak, feraha çıkaracak şeyler olabilir.

Kardeşlerle sorunlar varsa, konularınızda net kararlar alabilir, tartışmaları sonlandırmak için bir şeyleri yeniden düzenleyebilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak :

3.evinizde gerçekleşiyor akrep yeniayı.

Yakın çevrenizde bir yere gidiş gelişler başlayabilir. Düzenli olarak gideceğiniz, size iyi gelecek bir yer, bir ortam girebilir hayatınıza.

Kardeşlerinizle ilgili yeni gelişmeler olabilir. Güzel başlangıçlar yapabilirler çeşitli konularda. Özellikle eğitim ve iş ile ilgili konularda.

Venüs’ün açıları konusunda uyarım da olsun. Para evinizde şu an Venüs. Terazide ve zorlu açılar alıyor. Bugünlerde büyük harcamalar, büyük alışverişler yapmamanızı öneririm.


Terazi ve Yükselen Terazi :

2.evinizde meydana gelecek olan bir yeniay. Parasal anlamda şanslı etkiler alıyorsunuz. İşiniz, kazancınız, çalışmalarınız destekleniyor.

Mars retrosu da geride kaldı artık. İnsan ilişkilerinizde de bir rahatlama olacaktır. Sorunlar geride kalacaktır artık yavaş yavaş.

Geliriniz, sigortanız, maddi güvenceniz gibi konular öne çıkıyor yeniay ile. Bu konularda yeni, güçlü başlangıçlar, değişimler olabilir. Atılımlar yapabilirsiniz.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

1.evinizde gerçekleşecek bir yeniay.

Hem yeniay, hem 1.ev ! Tam bir başlangıç enerjisi.

Bekleme halinde olduğunuz konularda harekete geçebilirsiniz yeniay sonrasında. Bir silkelenme, bir toparlanma etkisi verecektir yeniay size. Sönümlenmiş olan enerjinizin yeniden yükseleceği, bir güçlenme yaşayacağınız, güzel bir döngü.

En başta iç huzurunuz, modunuz değişecektir. Ayrıca iş, kariyer, para konularınızda, insan ilişkilerinizde, her konuda olabilir, güzel yenilikler geliyor.


Yay ve Yükselen Yay :

12.evinizde gerçekleşecek bir yeniay.

Bir projenin, atacağınız bir adımın, yapacağınız bir başlangıcın hazırlık dönemi olabilir bu yeniay güncel çerçeveniz içerisinde.

Ruhsal anlamda da güçlü bir dönüşüm etkisi alıyorsunuz. Küllerinden doğmayı sembolize eder akrep. 12.evinizde bir akrep yeniayı meydana geliyor. Bir şeyleri kendi içinizde hallediyorsunuz. Olayların dizilimini, hayatı, deneyimlerin ne anlattığını okuyabilmek, akışta olmak, daha huzurlu olmak, dönüşmek, derinleşmek ve güçlenmek olarak özetleyebilirim aldığınız etkiyi.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

11.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Bu kez oldukça şanslıyız. İyi bir yeniay deneyimliyoruz. Çok güzel açıları var.

İşinizde ekip içerisinde güzel şeyler koyabilirsiniz ortaya. Takım çalışmalarınız hızlanabilir. Yeni projelere başlayabilirsiniz. Yeni kurulacak takımlara, ekiplere seçilebilirsiniz. Departman içinde yenilikler olabilir.

Sosyal sorumluluk alanında bir faaliyet başlayabilir yaşamınızda. Bütüne katkı sunacağınız bir şeye adım atabilirsiniz.

Sosyal çevrenizden kişilerle, dostlarla birlikte güzel şeyler yapabilirsiniz. İş anlamında söylüyorum bunu. Yeni fikirler bulabilir, birlikte hayata geçirebilirsiniz bunları.


Kova ve Yükselen Kova : 

10.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

İş ve kariyer alanı burası. Ayrıca iş dışında da sahip olduğumuz sıfatlarımız, yetkilerimiz, sorumluluklarımız, yönettiğimiz, çekip çevirdiğimiz şeyler 10.ev ile bağlantılı.

Güzel başlangıçlar, yenilikler olabilir işinizde. Yöneticileriniz size yeni bir yetki, bir görev, bir sorumluluk alanı teslim edebilir. Mevcut sıfatınız değişebilir.

Eğitim hayatı olanlar oralarda insan ilişkilerinden yana biraz zorlanabilirler bu birkaç gün ama iş konusunda güzel bir yeniay.


Balık ve Yükselen Balık :

Yeniay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Eğitim, yolculuklar, hukuksal konular ve uzaklarla ilgili konular üzerinden etki alıyorsunuz.

Bir eğitim programına dahil olmak isteyebilir, bir başlangıç kararı alabilirsiniz. Üniversitede iseniz, akademi ile bağlantınız varsa, çalışmalarınız, projeleriniz varsa güzel yeni gelişmeler getirir yeniay size.

Bir seyahat gündeme gelebilir ayrıca. Uzakta yaşayan bir yakınınızla bir para konusu, bir para transferi, bir bankacılık işleminiz olabilir.

Hukuksal konularda, özellikle mal paylaşımı, nafaka, tazminat, vb konularda destekleyici bir yeniay. Konular istediğiniz yönde gelişebilir.


Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım.

Kasım 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Kasım 2020, Boğa Burcu Kasım 2020, İkizler Burcu Kasım 2020,

Yengeç Burcu Kasım 2020Aslan Burcu Kasım 2020, Başak Burcu Kasım 2020,

Terazi Burcu Kasım 2020, Akrep Burcu Kasım 2020, Yay Burcu Kasım 2020,

Oğlak Burcu Kasım 2020, Kova Burcu Kasım 2020, Balık Burcu Kasım 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Merkür Akrep Burcunda 11 Kasım-1 Aralık 2020

Venüs Terazi Burcunda 28 Ekim-21 Kasım 2020

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-21 Kasım 2020

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!