15 Ağustos 2019 Kova Burcunda Dolunay

15 Ağustos 2019 Kova Burcunda Dolunay

Merhaba sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

15 Ağustos Perşembe günü, Türkiye saati ile 15:29’da kova burcunun 22 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Dolunay sırasında Venüs, Güneş ile tam kavuşumda, aslan burcunun 22 derecesinde.

Bu güçlü kavuşum, Venüsyen konuların, aşk, ilişkiler, evlilik temalarının dolunay ile vurgulanacağını söylüyor bize.

Bu konularda bir netleşme olabilir, netleşme isteğiniz artabilir, buradan yana bir agresyon olasılığı yükselebilir.

Çünkü Mars da çok yakın konumda bu Güneş-Venüs kavuşumuna.

Jüpiter, hem Güneş, hem Ay ile uyumlu görünümde dolunay sırasında. Bu olumlu olan kısım.

Dolunay sırasında yay burcu yükseliyor, burada bir Jüpiter var, Neptün ile kare konumda.

Bir uyanış, bir hayalden uyanma, bir farkındalık getirebilir bu dolunay. Görmezden geldiğiniz, farklı şekilde düşünmek istediğiniz bir konu varsa, sizin iyiliğiniz için ‘hayır, hakikat düşündüğün gibi değil’ diyebilir evren, getireceği çeşitli olay ve durumlarla.

Bazı beklentiler karşılanmayabilir özetle. Neptün bu çerçevede, böyle bir faktör.

Merkür-Uranüs karesini görüyoruz ayrıca dolunay haritasında. Bazı şeylerin düşünüldüğü gibi gitmeyeceğini gösteren bir başka görünüm bu.

Dolunay sırasında aktif olan Merkür-Şiron üçgeni, bir konudan yana şifalanacağımızı, gelişen durumun hayrımıza olacağını gösteriyor, ki zaten hep öyle olur 🙂

Şimdi, dolunayın burçlar üzerindeki etkilerine geçelim isterseniz.

Ama öncesinde instagram hesabımı hatırlatayım sizlere  : @anlatburcak instagram hesabım burada !

Instagram hesabımda, buraya nazaran çok daha fazla şey paylaşıyorum esasen. Öneriler, tüyolar, yaşamı kolaylaştıracak, güzelleştirecek bilgiler sunmaya çalışıyorum. Oraya da beklerim hepinizi.

Dolunayın burçlara nasıl olasılıklar getirebileceğine bakalım şimdi :

(Her zaman olduğu gibi yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Dolunay, 11.evinizde gerçekleşiyor. Sosyal çevreler, arkadaşlar, dostlar bu evdedir. Agresif etkiler ve biraz da hayal kırıklıklarına işaret ediyor dolunay. Arkadaşlarınızdan yana beklentilerinizi küçük tutun derim bu dönem.

Ayrıca bazı hedeflerinizin, ‘idealim’ dedeğiniz şeylerin rasyonel olmadığını ya da faydanıza olmadığını gösterebilir size bu dolunay. Mantıklı olmadığını fark edip vazgeçebilirsiniz. Bir uyanış etkisi var.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 10.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Yaşamınızda otorite figürü sayılabilecek tüm kişilerle (yöneticilerle, patronlarla, üstlerle, aile büyükleriyle) iletişime dikkat edin dolunay ve civarı günlerde, problemler doğabilir. Beklemediğiniz sonuçları olabilir. Aile büyüklerinizle ilgili konular da etki alıyor.

İş kurmak isteyenler varsa, bu dönemin pek de uygun  olmadığını söylemeliyim. Çünkü düşündüğünüz şekilde ilerlemeyebilir, hayal kırıklığı getirebilir.

Bu arada önemli bir uyarım olsun : Ani kararlardan, istifalardan kaçının, sonrasında pişman olmamak adına, sakinliğinizi koruyun, olur mu ?

İkizler ve Yükselen İkizler : 9.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile eğitimde, akademik çalışmalarda, uzak seyahatlerde, yurt dışı bağlantılı konularda, hukuksal meselelerde sonuç almanız, bir tamamlanma yaşamanız olası. Açılara bakacak olursak, risk almayın derim, her işinizi önden tekrar tekrar kontrol edin.

Dalgınlıklara dikkat edin. Seyahatlerde valizlerinize, kişisel eşyalarınıza dikkat edin.

Dini konularda, ilahi olanla ilişkinizde biraz dalgalı geçecek birkaç gün geliyor. Kafa karışıklıkları ve ruhsal zorlanmalar olası. Geçici bir etki bu, sakin kalın lütfen.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 8.evinizde yaşanacak bu dolunay ile parasal alanda bir zorlanma olabilir, bir parasal gündem keyfinizi kaçırabilir. Diğer yandan maddi konularda bir tamamlanma da yaşayabilirsiniz.

8.evin temsil ettiği paralar, çalışarak kazandığımız paralardan ziyade, başkalarından gelen kaynaklardır.
Eşin geliri, ortaklı ticari işlerin gelirleri, miras, nafaka, kredi, sigorta, prim, burs gibi paralar bu evin yönetimindedir. Buralardan yana bir sonuç alabilirsiniz, bir konu tamamlanabilir. Jüpiter- Neptün karesi devrede olduğundan, sonuç beklentilerin altında kalabilir biraz. Hayal kırıklığına uğramamak adına, hazırlıklı olmanızı, beklentilerinizi yüksek tutmamanızı öneririm.

Aslan ve Yükselen Aslan : 7.evinizde gerçekleşen dolunay ile, ilişkiler alanı tetikleniyor. Sorunlu ilişkilerde bir tamamlanma olabilir açıkçası. Hayatınızda biri varsa, ona dair konular meşgul edebilir, yorabilir sizi dolunay ve civarı günlerde. Ayrıca iş ortakları demektir bu ev. Ortaklı işlerinizde yeni kararlar getirebilir dolunay.

Diğer yandan iyi giden ilişkiniz ya da ortaklığınızda, bir üst aşamaya geçebilirsiniz, yeni adımlar atabilirsiniz dolunay ile. Ancak problemli durumlar varsa, yükselen agresyon ile yol ayrımlarına da gidilebilir.

Eğer sakin olursanız, hızlıca, düşünmeden, tartmadan karar almazsanız, çözüm yolu ararsanız, uzlaşmak için çabanız olursa, dolunay sizi ayıracak diye bir şey yok tabii ki. Kişilerin iradesi ve seçimleri vardır. Nasıl yol alacağınızı, siz belirlersiniz.

Başak ve Yükselen Başak : 6.evinizde bir dolunay meydana geliyor. İş hayatınızda, çalışma ortamınızda, görevlerinizde, günlük sorumluluklarınızda tamamlanmalar meydana gelebilir. Sevdiğiniz bir iş arkadaşınız, sürprizli şekilde işten ayrılabilir. Size ummadığınız bir görev verilebilir. İş ortamınızda bazı şeylerin değiştirilmesine, bitirilmesine karar verilebilir yönetim tarafından.

Sağlık evidir aynı zamanda 6.ev, bir sağlık sorununuzu fark edebilirsiniz dolunay ile. Bu tür bir konu da meşgul edebilir sizi.

Terazi ve Yükselen Terazi : 5.evinizde gerçekleşecek bu dolunay ile, flörtleriniz, aşk, yeni tanışmalar, vb durumlarınız varsa, buralarda bir tamamlanma, bir farkındalık, bir uyanış yaşanabilir. Bu kişiler, düşündüğünüz gibi çıkmayabilir ve görüşmeyi sonlandırabilirsiniz. Hayrınıza olacaktır, emin olun.

Onun dışında çocuklar bu evin kapsamındadır. Onlara dair bir konu netleşebilir. Hobilerinizle ilgili bir konuda sonuç almanız da muhtemel.

Akrep ve Yükselen Akrep : 4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Ev, yuva, aile, aile bireylerine dair konular, ayrıca yaşam alanı, dekorasyon, tadilat, bakım, eşya yenileme, vb konular 4.ev kapsamındadır. Dolunay buralardan yana tamamlanmalar, neticeler getirebilir size. Beklenmedik işlerle meşgul de edebilir.

Ayrıca anneyle, ailenin kadın figürleriyle iletişimlerinizi zorlayabilecek bir dolunay 4.ev olması sebebiyle.
Agresyon etkileri var, bugünlerde anlaşmaya çalışmayın, ısrarcı olmayın derim. Çünkü sağlıklı bir iletişim kurulamayabilir. Akışına bırakın, meselelerden uzaklaşın biraz. Huzurunuzu artıracak şeyler yapın.

Yay ve Yükselen Yay : 3.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile kardeşlerle ilgili yeni gündemler oluşabilir. Sonuç bekledikleri konular varsa, netleşebilir, tamamlanabilir.

Ayrıca 3.ev olması sebebiyle, iletişime dayalı alanlarınız, satış, pazarlama, tanıtım, danışmanlık, vb faaliyetleriniz, sosyal medya, online ticaret gibi çalışmalarınız etki alacaktır dolunaydan. Bugünlerde işler, istediğiniz gibi gitmeyebilir ve sizde bir agresyon yaratabilir. Tıkandığınızı hissedebilirsiniz. Geçici etkiler bunlar. Hep böyle olmayacak. Sakin kalın lütfen.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 2.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Parasal alandır burası, parasal konuların evidir. Bir gelir kaynağınız tamamlanabilir, şekil değiştirebilir, artık hayatınızda aynı biçimde var olmayabilir. Ayrıca yeni ödemeleri, beklenmediğiniz para çıkışlarını da simgeliyor dolunay.

Maddi çerçevenizin artık sizi tatmin etmediğinin fark edebilir, yeni bir çerçeve oluşturmak isteyebilirsiniz. Var olan sorunlar, çaresiz hissettirse de başka açılımlara neden olabilir, böyle de düşünün lütfen. Hiçbir şey öylesine gerçekleşmiyor.

Biraz serbest bırakın konuları. Odağınıza aldıkça, zorlu döngüler yaratıyor olabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova : Dolunay sizde gerçekleşiyor. Kararlarınızla, özellikle bitiş ve tamamlanma yönünde kararlarınızla dikkat çekeceğiniz bir dönemden geçiyorsunuz. Aceleci olmayın derim. Dolunayın yükselten enerjisi ve agresyonu ile alınan kararlar, pişmanlık getirebilir.

Diğer yandan bir projeyi tamamlama, istediğiniz konuda netleşme, sonuç alma, belirsizliğin bitmesi gibi olumlu etkiler de alıyorsunuz.

Balık ve Yükselen Balık : 12.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Çok keyifli bir alan değildir burası.

Bilmediğiniz, gizli saklı bir şeyler ortaya dökülebilir, hayal kırıklığı yaratabilir dolunay ve civarı günlerde.

Ayrıca dolandırılma, kandırılma gibi olasılıklar sebebiyle, her zamankinden daha fazla uyanık olun derim. Kolay inanmayın, pek kimselere güvenmeyin bu dönemde.

Ayrıca sağlığa dikkat. Bunalımlı hissedebileceğiniz, özgüveninizi kırabilecek birkaç gün geliyor. Gücünüzü asla küçümsemeyin, geçici etkilerle kendiniz hakkında yanlış genellemeler yapmayın, olur mu ?

 

Dolunayın burçlara etkileri, genel olarak böyle sevgili okuyucularım.

Gökyüzünün size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek için doğum haritası analizi yaptırabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak için

İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

@anlatburcak instagram hesabımı takip ederek güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Ağustos ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Ağustos 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Ağustos 2019, Boğa Burcu Ağustos 2019, İkizler Burcu Ağustos 2019, Yengeç Burcu Ağustos 2019,

Aslan Burcu Ağustos 2019Başak Burcu Ağustos 2019, Terazi Burcu Ağustos 2019, Akrep Burcu Ağustos 2019,

Yay Burcu Ağustos 2019, Oğlak Burcu Ağustos 2019, Kova Burcu Ağustos 2019, Balık Burcu Ağustos 2019

Gökyüzündeki diğer güncel transitler ve etkileri ise şöyle :

Güneş Aslan Burcunda 23 Temmuz – 23 Ağustos 2019

Mars Aslan Burcunda 2 Temmuz – 18 Ağustos 2019

Venüs Aslan Burcunda 28 Temmuz – 21 Ağustos 2019

Ayrıca : 12-18 Ağustos 2019 Astroloji Gündemi

Dolunayın herkes için en güzel sonuçları getirmesini diliyorum.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!