15-21 Temmuz 2019 Astroloji Gündemi

15-21 Temmuz 2019 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

Merkür retrosuyla uyumlandınız mı bakalım ? Nasıl gidiyor ? Aksamalar, gecikmeler, teknik arızalar yaşanıyordur muhtemelen. 2 Ağustos’a kadar bu etkileri alacağız.

Detaylar burada : Merkür Retrosu Geliyor ! 8 Temmuz – 2 Ağustos 2019

Yeni haftanın, hatta önümüzdeki 1 aylık zaman diliminin en en en önemli gelişmesi, 17 Temmmuz’da oğlak burcunda gerçekleşecek olan Plutonik Ay tutulması.

Pluton ile kavuşan bir tutulma. Dolayısıyla zorlu etkiler barındırıyor.

Tutulmanın detayları ve burcunuza etkileri burada : 17 Temmuz 2019 Oğlak Burcunda Ay Tutulması

15-21 Temmuz 2019 haftasının başlıca önemli açıları :

17 Temmuz 2019 : Venüs Satürn karşıtlığı : Venüs 16° Yengeç, Satürn 16° Oğlak

İlişkilerde sevgisiz hissettirecek bir açı bu. Sadece aşk ilişkilerini kastetmiyorum. Venüs sevgidir ve karşısında kısıtlayan Satürn var bu birkaç gün boyunca. Soğuk ve mesafeli davranışlara maruz kalabilirsiniz. Yeterince sevilmediğinizi hissedebilirsiniz.


18 Temmuz 2019 : Venüs Kuzey Ay Düğümü kavuşumu : Venüs 17° Yengeç, Kuzey Ay Düğümü 17° Yengeç

Kuzey ay düğümünün olduğu yerde, kadersel gelişmeler vardır. Bugünlerde ne yaşanıyorsa, yaşanması gerektiği için yaşanıyordur. Yengeç anne demektir, anneyle ilgili konular, anne olmak, dişil enerji demektir. Bu temalar çok aktif bugünlerde.


18 Temmuz 2019 : Venüs Neptün üçgeni : Venüs 18° Yengeç, Neptün 18° Balık

Haftanın rahatlatan açılarından. Neptün uyumlu görünümlerinde sevgiyi ve empatiyi güçlendirir. Ilımlı enerjiler doğurur. Venüs ile üçgen yaparak, yardım, destek, şifa temalarını vurguluyor. Ruhsal anlamda fayda göreceğiniz kişi ve durumlarla karşılaşabilirsiniz bu açı etkisiyle.


Haftanın gezegen açılarını ve etkilerini anlatacağım şimdi.

Öncesinde instagram hesabımı hatırlatayım  : @anlatburcak instagram hesabım burada !

Instagram hesabımda, çok daha fazla şey paylaşıyorum esasen. Öneriler, tüyolar, yaşamı kolaylaştıracak, güzelleştirecek bilgiler sunmaya çalışıyorum. Oraya da beklerim efendim.


Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

15 Temmuz 2019 Pazartesi

Ay, gün boyunca oğlak burcunda. Disipline ediyoruz kendimizi, kurallar koyuyoruz. Yapılacakları, sorumlulukları ele alıyoruz. Ciddiyiz, hatta oğlak etkisiyle karamsar ve gerginiz biraz.

Günün ikinci yarısında Ay-Uranüs üçgeni, değişimleri, rutin dışı kararları ve yenilikleri destekliyor. Ayrıca finansal açıdan da olumlu etkiler sunuyor.

Bazen güzel bir açı olur ama somut etkisi hemen görülmeyebilir. Ne olur mesela ? Bir fikir bulursunuz o açıda ve sonrasında fayda getirir, işinize yarar. Dönüşüm sağlar. Evren kesintisiz bir hizmet halinde 🙂 Lazım geleni veriyor 🙂

16 Temmuz 2019 Salı

Ay, günün tamamında oğlak burcunda yine.

Sabah saatleri şahane görünmüyor. Ay ve Venüs zıt açıda çünkü, Venüs-Satürn karşıtlığının etkileri güçleniyor. Aile köklerinden yana sevgisiz hissedebilir, uyum sorunları yaşayabiliriz. Otorite figürü saydığımız kişilerden yana bu yönde etkiler var.

Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay, Satürn ile kavuşuyor. Karamsarlıktır bu, sorumluluklardır, halledilmesi gereken işler demektir. Görev odaklı enerjiler devrede.

Günün ikinci yarısı ise daha yumuşak, daha ılımlı görünüyor. Ay-Neptün altmışlığı etkin çünkü. Manevi açıdan, içsel huzur açısından iyi hissedebiliriz.

Akşam saatlerinde Ay-Pluto kavuşumu, tartışmalardan ‘uzak dur’ diyor. Kendi içimizde bazı duygulardan artık gerçek anlamda uzaklaştığımızı fark ediyoruz. Dönüşüm zamanları bunlar. Tutulma haftasındayız. Enerjiler yoğun. Biraz zaman tanıyalım durumlara. Odağımıza aldıkça, stres seviyemizi artırıyor çünkü.

17 Temmuz 2019 Çarşamba

Gece saatlerinde tutulma gerçekleşti : 17 Temmuz 2019 Oğlak Burcunda Ay Tutulması

Ay, 12:20’de kova burcuna geçiyor. Günün ikinci yarısında Ay ve Merkür karşıt açıda. Sözlere dikkat. Günlük işlerde aksamalar ve plan değişiklikleri de olabilir.

Bunlar dışında yaratıcılık, orijinal fikirler bulmak, farklı bakış açıları ile pratik çözümlere varmak için destekleyici bir atmosfer var, Ay-kova etkisi sebebiyle.

18 Temmuz 2019 Perşembe

Ay, gün boyunca kova burcunda. Günün ilk yarısında Ay-Mars karşıtlığı etkin. Bu da agresyon anlamına geliyor. Acelecilikten ve sakarlıktan doğabilecek problemlere karşı da uyarayım.

Akşam üstü saatlerinde ise Ay-Jüpiter altmışlığı, şanslı bir akış sağlıyor. Her türlü konu için yararlanabilirsiniz.

18:53 sonrası Ay boşlukta.

19 Temmuz 2019 Cuma

Ay, gün boyunca kova burcunda ve boşlukta. Kova burcu sosyalleşmek demektir, gruplar, arkadaşlıklar demektir. Bu yönde kullanabiliriz günü.

Bu arada Merkür, retrosuna aslan burcunda başladı biliyorsunuz, bugün itibariyle yengeç burcuna dönüyor.

2 Ağustos’a kadar yengeç burcunda retroda olacak.

Etkilerini buraya da bırakayım : Merkür Retrosu Geliyor ! 8 Temmuz – 2 Ağustos 2019

20 Temmuz 2019 Cumartesi

Ay, gece saatlerinde balık burcuna geçti. Spiritüel konularla ilgilenebileceğimiz, ruhsal konular ve sorunlar üzerinde çalışabileceğimiz, şifa sunan bir atmosfer var. Sezgiler de güçleniyor bu arada.

Günün ikinci yarısında Ay-Uranüs altmışlığı, güzel sürprizler olabileceğini söylüyor. Değiştirmek istediğimiz durumlar için kullanabiliriz. Bunlar duygular, düşünceler gibi soyut şeyler de olabilirler balık etkisiyle.

21 Temmuz 2019 Pazar

Ay, gün boyunca balık burcunda. Sabahın ilk saatlerinde Ay-Jüpiter karesi, duygusal bir modda olabileceğimizi, duyguları abartabileceğimizi gösteriyor 🙂

Sabahın ilerleyen saatlerinde ise Ay-Satürn altmışlığı ile, yaşça büyük ve rehber konumunda olan kişilerle uyumlu olabiliriz, güzel destekler alabiliriz.

Günün geri kalanında da gayet güzel açılar var. Öğleden sonra Ay-Neptün kavuşumu giriyor devreye. Ruhsal anlamda iyi hissettiren bir açıdır bu. Enerji çalışmaları için de elverişlidir.

Akşam saatlerinde Ay, hem Venüs, hem Pluto ile uyumlu açılarda. Duygusal anlamda bizi yaralayan şeyleri dönüştürmek, deneyimleri süzmek ve güçlenmek için bir destek geliyor buradan.

Bütünüyle mükemmel bir yaşam yoktur. İlla ki bir şeyler zorlayacak bizi. Duyguları inkar etmeden, yok saymadan yaşamalı, içinden geçmeliyiz diye düşünüyorum. Aksi takdirde, ruhumuzu kirli bir depoya dönüştürürüz o biriktirdiklerimizle. Ağlamak, duyguların farkında olmak, kendine karşı şefkatli olmak, sorunu tekrar etmek yerine çözüm peşinde olmak önemli. Ruhumuzu serin tutalım.

15-21 Temmuz 2019 haftasının detayları böyle.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık almak için→İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Temmuz ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Temmuz 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Temmuz 2019, Boğa Burcu Temmuz 2019, İkizler Burcu Temmuz 2019, Yengeç Burcu Temmuz 2019,

Aslan Burcu Temmuz 2019, Başak Burcu Temmuz 2019, Terazi Burcu Temmuz 2019, Akrep Burcu Temmuz 2019,

Yay Burcu Temmuz 2019, Oğlak Burcu Temmuz 2019, Kova Burcu Temmuz 2019, Balık Burcu Temmuz 2019

21 Haziran – 23 Temmuz 2019 Güneş Yengeç Burcunda

Venüs Yengeç Burcunda 3-28 Temmuz 2019

Keyifli, bereketli, huzurlu bir hafta diliyorum hepinize !

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!