15-21 Şubat 2021 Astroloji Gündemi

15-21 Şubat 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım, nasılsınız ?

Bir süredir burada aktif değildim. En son Şubat ayı başında Merkür retrosu yazımı yayınlamıştım. İçerik üretmeye, kısa bir süre için ara vermem gerekti. Şimdi yeniden beraberiz ve yeni haftayı konuşacağız. Herkese yeniden selamlar !

11 Şubat’ta kova burcunda bir yeniay meydana gelmişti. Ay’ın ışığı büyümeye başlıyor bu hafta. Hilal fazını yaşıyoruz. Hilal fazı girişimler için, adım atmak için en uygun fazdır.

Daha girişken, daha görünür, daha aktif olabiliriz bu hafta itibariyle. İletişimlerde, günlük işlerde daha hareketli olabiliriz. Geçmişten gelen konularda planlarımızla ilgili harekete geçebilir, yapmak istediklerimizi uygulayabiliriz.

Ama Merkür 21 Şubat’a kadar retroda olduğu için, sıfırdan yeni başlayacak şeylerden uzak duralım. Bütünüyle yeni olan şeyler başlatmayalım.

2021 boyunca toplamda 3 kez göreceğimiz Satürn Uranüs karesinin ilki bu hafta 17 Şubat’ta kesinleşiyor. Ama bir süredir kuvvetli şekilde hissediyoruz esasen bu karenin etkisini.

Bu yılın en önemli görünümü, hatta şöyle diyeyim, yılın enerjisini, karakterini belirleyen görünümü işte bu Satürn Uranüs karesi.

Satürn de, Uranüs de ağır hareket eden gezegenler olduğundan hızlıca ilerlemiyorlar dereceleri. Dolayısıyla uzun süre aynı konumda kalıyorlar. O yüzden de etkileri, birkaç haftadır yaşamınızda gözlemliyor olabilirsiniz.

Neleri simgeliyor bu kare açı ? Düzen değişikliklerini, ani gelişen durumları, insan ilişkilerinde uzaklaşmaları, uzun süredir kullandığınız aletlerin, eşyaların hayatınızdan çıkışını simgeliyor. Temelinde bir değişim ve yenilenme enerjisini anlatıyor. Son günlerde hayatınızın çeşitli alanlarında bunu türlü türlü şekilde deneyimliyor olabilirsiniz.

Şimdi haftanın detaylarına geçeceğim. Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim her zaman olduğu gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


15-21 Şubat haftasının başlıca gelişmeleri :

18 Şubat’ta Güneş balık burcuna geçiyor. Ruhsal konulara daha fazla ilgi duyacağımız, mümkün olan yaşam bileşenlerimizde zaman zaman biraz geri çekilmek, bir mola vermek, bir soluklanmak, enerji toplamak isteyeceğimiz bir döngü başlıyor.

Türkiye haritasının 9.evi aktif hale geliyor Güneş’in balık burcuna gelişi ile. 9.ev bir ülke haritasında diğer ülkelerle ilgili konuları, uluslararası meseleleri, seyahat, ulaşım, transfer, taşımacılık, dağıtım konularını simgeler. Balık burcu da pandemi ve virüs ile bağlantılı olduğundan, özellikle aşı konusunun hızlanabileceğini ve uluslararası alanda aşı üretim ve dağıtım konularının hız kazanabileceğini düşünüyorum.

15-21 Şubat haftasının öne çıkan gezegen açıları :

15 Şubat : Merkür Jüpiter kavuşumu : Merkür 13° Kova, Jüpiter 13° Kova

Çok güzel bir görünüm. Merkür retroda olmasaydı daha da iyi olurdu, ama yine de kullanılabilir. Hangi konularda ? Eğitim, üniversite, akademi ile ilgili konular, hocalarla ilgili konular, parasal konular, seyahatler, hukuksal konular, basın, yayıncılık, medya faaliyetleri. Bu alanlarda özellikle geçmişten gelen, sıfırdan başlamayacak olan, zemini olan konular için oldukça destekleyici bir açı. Değerlendirebiliriz.

15 Şubat : Venüs Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Venüs 17° Kova, Kuzey Ay Düğümü 17° İkizler

İnsan ilişkilerimiz açısından oldukça pozitif bir etki. Dargınlıklar geride kalabilir, işler tatlıya bağlanabilir 🙂 Sevgiyle, uyumla güzel paylaşımlar içinde olacağız.

20 Şubat : Venüs Mars karesi : Venüs 23° Kova, Mars 23° Boğa

Bu açıya dikkat. Kare açılar uyumsuzdur.

Venüs kadını, Mars ise erkeği sembolize eder. Kadın erkek ilişkilerinde biraz çatışmalı bir enerji yaratabilir bu kare. O anlamda önden bilerek bu etkiye dikkat edelim.

Venüs güzellikle, estetik işlemlerle bağlantılı. Mars ise ameliyatlarla, operasyonlarla. Bu uyumsuz açının etkisindeyken, hem de Merkür henüz retroda iken estetik bir müdahale kesinlikle önermem. Yaptırdığınız şeyden, sonuçtan memnun kalmayabilirsiniz. O da aklınızda olsun, bu tür şeylerden kaçının.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

15 Şubat 2021 Pazartesi

Ay tüm gün koç burcunda. Günün ilk yarısında Ay ve Satürn arasında uyumlu bir açı görüyoruz. Hocalarla iletişimler, otorite ile iletişimler, iş ortamında yönetimle ilgili konular açısından güzel bir sabaha benziyor. Merkür Jüpiter kavuşumu da kesinleşiyor bugün. Güzel görüşmeler, toplantılar, sohbetler olabilir.

Üniversite, eğitim, akademi konularında pozitif haberleriniz olabilir. Bilgi almak istediğiniz şeyler için kullanın bugünü.

Gün boyunca gayet enerjik hissediyoruz. Koçun enerjisiyle spor isteğimiz de yükselir.

Akşam saatlerinde Ay Jüpiter altmışlığı var bu kez. Bu da çok olumlu bir açı. Altmışlıklar uyumludur. Hem de şans gezegeni Jüpiter’den geliyor. Şanslı bir zaman dilimi. Her konunuz için kullanabilirsiniz. Arkadaşlardan, dostlardan güzel şeyler de gelebilir bu akşam.


16 Şubat 2021 Salı

Ay bugün de yine koç burcunda ilerliyor sevgili okuyucularım.

Sabah saatlerinde Ay Venüs altmışlığı ile kadınlarla ilgili konular destek buluyor. İnsan ilişkilerimizde kadın figürlerle iletişimlerde pozitif, güzel şeyler olabilir. Dargınlıklar, gücenmeler varsa geride kalabilir.

Bugün yine güç ve efor isteyen işleri yapabiliriz. Ay koçta olunca, hayli hareketleniyoruz çünkü.

Gece saatlerinde Ay, Güneş ile altmışlık bir uyumlu açıya doğru ilerliyor. Evlilik içinde, ilişkilerde uyumlu, güzel bir zaman.


17 Şubat 2021 Çarşamba

Ay 06:11’den itibaren boğa burcunda olacak.

03:16-06:11 arasında boşlukta, 06:11’te boğa burcuna geçiyor. Daha dingin bir moda geçiyoruz koç günlerinin ardından 🙂 Hareket yerine durmak istiyoruz bu kez. İşte hayatın dengesi, işte evrenin işleyişi ! Döngüler, birbirini nasıl da uyumlu ve dengeleyici bir sırayla takip ediyor, değil mi ?

Gün boyunca aklımız yeme içme konularında olabilir boğa etkisiyle 🙂 Yemek dışında da, keyif aldığımız şeyleri yapmak isteriz bugün. Odağımız huzur ve keyif olur.

Akşam saatlerinde Ay, Uranüs ile kavuşuyor, Satürn’e kare açı yapıyor. Böylece Satürn Uranüs karesini çalıştırmış, aktive etmiş oluyor. Biraz şaşırmalı bir akşam olabilir bu. İnsan ilişkilerinde beklentileri küçük tutalım. Ev içinde bir şeyler kırılabilir ayrıca. Biraz elektrikli bir enerjisi var akşamın. ‘Elektrikli’ kelimesini mecazi anlamda kullandım ama gerçekten elektriğe de dikkat edelim. Uranüs elektriği simgeler. Tamirini yapamayacağımız şeyleri pek kurcalamayalım, risk almayalım derim.


18 Şubat 2021 Perşembe

Ay boğa burcundaki ilerleyişine devam ediyor. Boğa burcundayken keyfi yerinde oluyor 🙂 Ay’ın yüceldiği konumdur burası. Ay boğada rahat eder. Bu anlamda enerjisi pozitif bir gündeyiz yine.

Sabah saatlerinde Ay Jüpiter karesi var. Keyifler abartılabilir, yeme içme halleri abartılabilir 🙂

Akşam saatlerinde Ay Neptün altmışlığı, nefis bir atmosfer yaratıyor. Sakin, dingin, huzurlu, keyifli bir akşam.


19 Şubat 2021 Cuma

Ay bugün 19:03’e kadar boğa burcunda.

10:27-19:03 arasında boşlukta ama. Öyle bir Ay-boşluk dilimimiz var bugün. Günün büyük kısmına yayılıyor. Konuların biraz beklemede kalabileceği, işlere odaklanmaktan çok durmak, dinlenmek, keyif yapmak isteyeceğimiz bir gün genel olarak.

Günün ilk yarısında Ay Pluto üçgeninin destekleyici etkisi bizimle. Maddi manevi, her iki anlamda da bir güçlenme halini sembolize eder bu görünüm. Parasal anlamda güzel. İş konusunda güzel. Otorite ile, yönetimle, güç, konum, yetki sahibi kişilerle iletişimlerde, görüşmelerde, toplantılarda pozitif etkiler verir bu açı.

Ay 10:27’de bu üçgen açıyı yaparak boşluğa giriyor ve 19:03’te ikizler burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay ve Güneş arasında bir kare açı var. Kare açı zıtlaşmayı, çatışmayı sembolize eder. Ay dişil, Güneş ise eril enerjidir.O yüzden ilişkiler içinde tartışmadan uzak, yumuşak bir dilde, ılımlı bir enerjide olmak iyi olur bu akşam.


20 Şubat 2021 Cumartesi

Ay ikizler burcunda. İletişim anlamında hayli hareketli bir gün. Ay’ın çok güzel açıları olacak gün boyunca !

Sabah saatlerinde Ay hem Satürn, hem Kiron ile uyumlu açıda. Sevineceğimiz haberler alabiliriz. Kardeşlerle, yakın akrabalarla ilgili gündemler, sorunlar varsa, çözüm yönünde şeyler duyabiliriz.

Gündüz saatlerinde Ay Merkür üçgeni devrede. İletişimler için çok güzel bir vakit. Merkür retroda olduğundan, bir süredir görüşmediğiniz kişilerle yeniden irtibat kurabiliriz. Ayrıca kaybolmuş eşyalar bir yerlerden çıkabilirler ortaya 🙂

Akşam saatleri de hayli şanslı görünüyor. Ay’a bu sefer uyumlu açı Jüpiter’den geliyor.

Akşam ve gece saatlerinde bu uyumlu görünümün etkisindeyiz. Bizi mutlu edecek dialoglar olabilir, çok iyi haberler alabiliriz. Olumlu gelişmeler yaşayabiliriz gündelik konularımızda.


21 Şubat 2021 Pazar

İletişim trafiğimiz yoğun. Çünkü Ay bugün yine ikizler burcunda. Bol bol haberleşiyoruz, görüşüyoruz. İnternet ve sosyal medyada, dijital alanlarda yaptığımız faaliyetler için de destekleyici bir konum.

Günün ilk yarısında Ay Neptün karesi ile uykular uzayabilir biraz 🙂 Zaten günlerden Pazar. Bir tık halsiz de hissedebiliriz.

Akşamüstü ve akşam saatlerinde Ay Venüs üçgeni ile şanslıyız. Aşkta, ilişkilerde çok keyifli bir vakit. Özel ilişkiler dışında sosyal bağlarımız içinde de ne kadar sevildiğimizi göreceğimiz güzel şeyler yaşayabiliriz. Sevineceğimiz bir şeyler olabilir. Ay ikizler burcunda olduğu için yakın çevremizle, kardeşlerimizle, komşularımızla ilgili güzel şeyler olabilir.

Ay 21:39 sonrasında boşlukta. Alacağı bir açı kalmamış durumda.


2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

Hepinize iyi bir hafta diliyorum ! Sağlıklı, keyifli, huzurlu bir hafta olsun 🙂

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!