15-21 Mart 2021 Astroloji Gündemi

15-21 Mart 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınızz ?

Çok güzel bir yeniay yaşadık 13 Mart Cumartesi günü. Balık burcunda Venüs ve Neptün kavuşumlu, mis gibi bir yeniay doğdu. Ay’ın ışığı büyüdükçe günden güne göreceğiz etkilerini.

Özellikle bu birkaç gün etkiler kuvvetli.

Yeniay yazımı okumadıysanız, genel ve burçlar bazında olasılıkları görmek için burayı tıklayabilirsiniz : 13 Mart 2021 Balık Burcunda Yeniay

Bu hafta nasıl bir hafta peki ? Çok iyi bir hafta ! 🙂 Uyumlu gezegen açıları göreceğimiz bir hafta.

Son zamanlarda çok güzel gezegen açıları deneyimledik. Bu hafta da fırsatlarla dolu !

Enn iyi şekilde değerlendirmemiz adına her şeyi tüm detaylarıyla anlatacağım her zaman olduğu gibi.

Ayrıca bu hafta Güneş, Merkür ve Venüs burç değiştiriyor ! 3 yeni transit başlıyor. Hepsini konuşacağız.

Hadi öncesinde iletişim bilgilerim gelsin !

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


15-21 Mart haftasının başlıca gelişmeleri :

Merkür 16 Mart Salı günü balık burcuna geçiyor. Merkür balık burcunda biraz güç kaybediyor esasen. İkizler ve başak burçlarının yönetici gezegeni olduğundan, zıttı olan yay ve balık burçlarında etkisi dağlıyor biraz.

Merkür aklı, mantığı, analitik yanımızı simgeler. Balık burcunda iken düşüncelerimizde, hesap kitap işlerimizde dalgınlıklar yaşayabiliriz biraz. Unutkanlıklarımız olabilir. Rasyonel kararlar vermekte zorlanabiliriz. Diğer yandan spiritüel konular, ruhsal konular, sanatsal faaliyetler ve yaratıcılık gerektiren işler için çok güzel bir transit. Tam bir ilham etkisi. Ayrı bir yazıda Merkür’ün balık transitini konuşacağız.

20 Mart Cumartesi günü Güneş koç burcuna geçiyor ! İlkbahar döngüsüne adım atıyoruz ! 🙂 Yaşasın ilkbahar 🙂 Hepimize iyi gelsin. Yeşillenelim, yenilenelim ! Bu transit için de bir yazı gelecek.

Venüs 21 Mart Pazar günü koç burcuna geçiyor. İlişkilerde bir cesaretler, bir girişimler, bir şeyler geliyor gibi sanki 🙂 Ama başka birçok olasılığı da beraberinde getirecek bu yeni transit. Venüs sadece ilişkileri anlatmaz çünkü.

Venüs’ün koç transitini de ayrı bir yazıda ele alacağım. Her transiti yazıyorum, düzenli okuyucularım biliyorlar.


15-21 Mart haftasının öne çıkan gezegen açıları :

16 Mart : Güneş Pluto altmışlığı : Güneş 26° Balık, Pluto 26° Oğlak

Tam bir diriliş ve güçlenme açısı. Baharı karşılarken toparlanıyoruz. Ruhsal ve mental bir iyileşme halindeyiz.

Ayrıca bu etkiyle, konum ve yetki sahibi kişilerden destekler bulabileceğimiz günlerdeyiz. Görüşme yapmak istediğiniz kişiler varsa ulaşın, ifade edin kendinizi. Resmi işlemler için de olumlu bir etki bu.

17 Mart : Mars Kiron altmışlığı : Mars 8° İkizler, Kiron 8° Koç

Kiron şifadır sevgili okuyucularım. Hem fiziksel, hem ruhsal anlamda iyileşmekle alakalı. Mars ise girişimleri, harekete geçmeyi sembolize ediyor.

Demek ki bu hafta ne yapıyoruz ? Bir şeyleri iyileştirmek, daha iyi hale getirmek için harekete geçiyoruz. Yaşam bileşenlerimizi istediğimiz yönde dönüştürmek için neler yapabileceğimize bakıyoruz ve adım atıyoruz !

18 Mart : Venüs Pluto altmışlığı : Venüs 26° Balık, Pluto 26° Oğlak

Venüs sevginin, aşkın gezegeni 🙂 Özel ve sosyal ilişkilerimiz, sevgi bağlarımız Venüs ile ilgili. Bu hafta bir güçlenme var. Puto’nun uyumlu açısının olduğu yerde güçlenme olur. Canlanma olur. Olumlu anlamda dönüşümler olur. İnsan ilişkilerimizden yana şanslı olduğumuz bir haftadayız !

Ayrıca Venüs güzellik ve bakım konularını da simgeliyor. Bu hafta kendimize yeni bakım rutinleri oluşturabiliriz. Kendimize daha iyi bakmaya başlayabiliriz. Kendimiz için daha iyi şeyler yapmaya başlayabiliriz. Öz değer, öz sevgi, öz bakım anlamında da harika bir destektir bu bize.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

15 Mart 2021 Pazartesi

Ay gün boyunca koç burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Ay, kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda. İşlerimiz rast gider bu etkiyle. Güzel bir vakit. Akışkan bir vakit.

Günün ikinci yarısı da harika görünüyor 🙂 Ay, şansın, fırsatların gezegeni büyük iyicil Jüpiter ile altmışlık, olumlu bir açıda. Her işiniz için değerlendirebilirsiniz bugünü. Oldukça destekleyici, şanslı etkiler var.


16 Mart 2021 Salı

Merkür bugün 01:26’da balık burcuna geçiyor. Sürecin genel etkilerini yukarıda anlattım. Ama biliyorsunuz, her transit için bir yazı yayınlıyorum. Bu transitin de ayrı yazısı gelecek.

Ay bugün 13:56’ya kadar koç burcunda. 06:40-13:56 arasında boşlukta, 13:56’da boğa burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında Ay boşlukta iken, önemli işler başlatmayın. 13:56 sonrasını tercih edin büyük girişimler içinde iseniz.

Ay’ın boğa burcuna geçmesiyle birlikte bize iyi hissettirecek güzel şeyler olabilir. Ay boğada yücelir. Ay’ın boğa transitleri keyiflidir. Kendimiz için güzel alışverişler yapabiliriz. Yeme içme anlamında kendimize izin verebiliriz bugün. Keyif aldığımız şeyleri yapabiliriz.

Günün ikinci yarısında Ay Merkür altmışlığı iletişimleri destekliyor. Önemli görüşmeler, toplantılar, yazışmalar için kullanabileceğimiz bir vakit. Günlük işlerimiz de olumlu etki alır bu Merkür uyumundan.

Bugün ayrıca Güneş Pluto altmışlığı kesinleşiyor. Yukarıda açılar bölümünde etkilerini görebilirsiniz.


17 Mart 2021 Çarşamba

Ay boğa burcunda ilerlemeye devam ediyor. Bugün için Ay’ın şahane açılarından bahsedemiyorum 🙁

Ay’ın her gün uyumlu açılar alması mümkün değil. Yer değiştiriyor. Her bir konumda farklı açılar alıyor.

Sabahın erken saatlerinde Uranüs ile kavuşan Ay, huzursuz bir atmosfere işaret ediyor. Sabah saatlerinde bazı planlar değişebilir. Gün için planladığımız akışta değişikliğe gidebiliriz.

Günün ilk yarısında Ay ve Satürn birbirine kare açı konumundalar. Bazı aksilikler, işleri geciktirebilecek durumlar doğabilir gün içinde. Bugün çok akışkan bir gün değil sevgili dostlarım. Önemli işleriniz için bugünü önermem. Ertesi günü bekleyin şayet mümkünse.


18 Mart 2021 Perşembe

Ay bugün de yine boğa burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Jüpiter karesi ile, müsriflik diyebileceğimiz, gereksiz harcamalarımız olabilir 🙂 Yeme içme anlamında keyiflerin dozunu kaçırabiliriz biraz.

Sabah saatlerinde eş zamanlı olarak Ay Neptün altmışlığı da var. Huzurlu bir sabah.

Günün ikinci yarısı harika görünüyor ! Ay, Venüs ve Pluto ile uyumlu açılar yaparak Venüs Pluto altmışlığının iyicil etkilerini çoğaltıyor. İnsan ilşkilerinden yana şanslı olacağımız, parasal konularda fırsatlar yakalabileceğimiz, önemli işlerimiz için kullanabileceğimiz saatler bunlar. Estetik işlemler, güzellik bakım konuları için de değerlendirebiliriz bu vakti.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Güneş altmışlığı ilişkilerde keyifli, uyumlu etkiler sunuyor. Kadın erkek ilişkileri, ayrıca sosyal ilişkiler açısından güzel bir akşam.

23:39’da Ay boşluğa giriyor, gece 02:46’ya kadar boşlukta olacak. Yani herhangi bir açısı olmayacak.


19 Mart 2021 Cuma

Ay 02:46 itibariyle ikizler burcunda.

Günün ilk yarısında dialoglara dikkat edelim. Toleranslı olalım. Çünkü devrede bir Ay Merkür karesi var. Tartışmalara açık bir zaman. Tartışmalar olmasa bile fikir ayrılıkları gündeme gelebilir. Toplantılar için önermem bu sabahı. Uzlaşmak kolay olmayabilir.

Akşam saatlerinde Ay, Mars ile kavuşuyor, Satürn ile uyumlu açı yapıyor. Temeli sağlam olacak, uzun vadeli olacak şeyler başlayabilir hayatımızda. Önemli girişimlerimiz için bu akşamı kullanalım.


20 Mart 2021 Cumartesi

Bugün Güneş koç burcuna geçiyor. Hoşgeldin ilkbahar diyelim mi o zamann !

Ay’ın yine ikizler burcunda olduğu, iletişim anlamında son derece hareketli bir gündeyiz. Hızlı bir bilgi akışı var. Haberleşiyoruz, yazışıyoruz, görüşüyoruz. Güzel sohbetlerimiz de olacaktır bugün.

Ay Jüpiter üçgeni oldukça şanslı bir günde olduğumuzu söylüyor 🙂 Özellikle gündüz ve akşam saatlerinde etkiler yoğun. İyi haberler alabiliriz. Parasal anlamda şanslı gelişmeler olabilir. Yolculuklar için de iyi bir gün.


21 Mart 2021 Pazar

Ay bugün 15:17’ye kadar ikizler burcunda yine.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Venüs karesinin etkisindeyiz. Kadın figürlerle anlaşmazlıklar olabilir, ona dikkat edelim.

Bugün Ay 15:03-15:17 arasında çok çok kısa bir süre için boşlukta olacak. 15:17’de ise yengeç burcuna geçiyor.

Gündüz saatlerinde Ay, Güneş ile kare açıda. Kare açılar uyumsuzdur. Ay kadını, Güneş ise erkeği sembolize ettiğinden, evlilikler, ilişkiler içinde ufak tefek tartışmalar olabilir bugün.

Duygusal anlamda hassas olabiliriz. Alınganlık edebiliriz. Ay yengeçte iken duygular biraz daha güçlü ve yoğun yaşanıyor. Kendimizi dengeye getirelim. Bize iyi gelecek şeylerle, güzel bir Pazar geçirelim.


Mart ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Mart 2021, Boğa Burcu Mart 2021, İkizler Burcu Mart 2021,

Yengeç Burcu Mart 2021, Aslan Burcu Mart 2021, Başak Burcu Mart 2021,

Terazi Burcu Mart 2021, Akrep Burcu Mart 2021, Yay Burcu Mart 2021,

Oğlak Burcu Mart 2021, Kova Burcu Mart 2021, Balık Burcu Mart 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

İyi bir hafta olsun hepimiz için ! Bu güzel gezegen açılarını değerlendirelim 🙂

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!