15-21 Haziran 2020 Astroloji Gündemi

15-21 Haziran 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Neptünyen etkilerin ağırlıkta olduğu bir haftayı geride bıraktık. Mars ve Neptün’ün kavuşumu, enerjimizi, hevesimizi sönümledi. Halsizlik, yorgunluk, motivasyon kaybı gibi etkiler yarattı. Güneş ve Neptün arasındaki kare açı, yanlış düşüncelere, hatalı bakış açılarına sebep oldu hafta boyunca.

Neptün’ün uyumsuz açıları dağılmayı, çözülmeyi, boş vermeyi anlatır. O anlamda zor bir haftaydı.

Ama toparlanıyoruz. Kendimize geliyoruz bu hafta. Çünkü Mars, Jüpiter ve Pluto’dan uyumlu açılar alıyor. Hedeflerimizi, yapabileceklerimizi hatırlıyoruz yeniden. Ruh halimiz iyileşiyor.

ve çok önemli iki gündemi var bu haftanın !

♦ 21 Haziran’da bir Güneş tutulması gerçekleşiyor.

Özel bir tutulma bu. Çünkü öncü bir burcun sıfır derecesinde gerçekleşiyor. Ekstra güçlü bir tutulma.

Tutulma etkileri aylara yayılır. Bu tutulmanın etkilerini de önümüzdeki aylar boyunca belirgin biçimde deneyimleyeceğiz.

Güneş tutulmasının genel etkilerini ve yükselen burcunuza göre işaret ettiği olasılıkları bu yazımda anlattım, tıklayınız : 21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

♦ 18 Haziran itibariyle Merkür retrosu başlıyor.

Son birkaç gündür etkisine iyiden iyiye girmiş durumdaydık. O yüzden bugünlerde geçmişten gelen konu, kişi ve durumlarla karşılaşmış olabilirsiniz. Şimdi tam anlamıyla başlıyor retro.

Merkür retrosunun genel ve yükselen burcunuza göre etkileri, dikkat etmeniz gerekenler, retroya dair tüm detaylar burada, tıklayınız : Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

Bu haftanın gezegen açılarını da konuşacağız şimdi.

Öncesinde Instagram hesabımı ve astrolojik danışmanlık almak isteyen okuyucularım için iletişim adresimi hatırlatayım. Instagram sayfamı takip etmek için tıklayabilirsiniz : astroloji.anlatburcak

 

 

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


15-21 Haziran 2020 haftasının önemli gelişmeleri :

Yukarıda anlattığım Güneş tutulması ve Merkür retrosu, sadece haftanın değil, yılın da önemli gelişmeleri arasında.

Bu haftanın bir başka gündem başlığı ise Güneş’in burç değişimi.

21 Haziran Pazar günü, Güneş yengeç burcuna geçiyor. 1 aylık ikizler transiti bitiyor artık.

Yengeç temalarının zamanına giriyoruz. Ev, aile, yaşam alanı, emlak, tapu, konut güvenlik konuları, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile kökleri gibi temaları var yengecin. Bu konuları daha çok, daha belirgin olarak yaşayacağız.

Güneş-yengeç dönemi için ayrı bir yazı gelecek !


15-21 Haziran 2020 haftasının öne çıkan gezegen açıları :

19 Haziran : Mars Pluto altmışlığı : Mars 24° Balık, Pluto 24° Oğlak

Pluto’nun Mars’a yapacağı bu açı iyi gelecek bize. Geçtiğimiz hafta enerjimizi, isteğimizi kıran Neptün kavuşumunun ardından, Pluto’nun uyumu ile hayatta yapmak istediklerimizi hatırlayacağız tekrar. Güç toplayacağız. Hedeflerimize konsantre olacağız. Kaldığımız yerden devam edeceğiz.

20 Haziran : Mars Jüpiter altmışlığı : Mars 25° Balık, Jüpiter 25° Oğlak

Jüpiter’in uyumu da bu haftanın bir başka şanslı görünümü. Jüpiter temalarında harekete geçebiliriz, yeni hedefler belirleyebiliriz, hedeflerimiz yönünde kararlı ve girişken adımlar atabiliriz. Nedir Jüpiter’in anlattığı konular ? Eğitim, yayıncılık faaliyetleri, finansal konular, kazançlar, danışmanlıklar, seyahatler.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

15 Haziran 2020 Pazartesi

Ay, bugün koç burcunda olacak. Hızlı hareket etmek isteyeceğimiz bir gün. Acelecilik etmemeye özen gösterelim.

Diğer yandan Ay-balık günlerinin ardından, daha enerjik hissedeceğimiz, hedeflerimize sıkı sarılacağımız, motivasyonu yüksek bir Ay transiti.

Spor yapabiliriz bugün. Hareketli aktiviteler yapabiliriz.

Akşam saatleri için uyarmak isterim. Ay, Pluto ile kare açıya doğru ilerliyor. Kendini bilmeyen, enerjisi temiz olmayan kişilerle iletişime, hele de münakaşaya girmeyin kesinlikle. Bazı kişilere karşı haklı olmanız size bir şey kazandırmaz. Vaktinizi, enerjinizi kendiniz için harcayın.


16 Haziran 2020 Salı

Ay, sabah saatlerinde kuzey-güney ay düğümleri ile uyumlu görünümler yapıyor. Bu etkiyle işlerimiz kolayca akar, istediğimiz yönde ilerler. Güzel bir sabah.

Ay 12:35’e kadar koç burcunda ve boşlukta. 12:35’te boğa burcuna geçiyor.

Ay’ın yüceldiği yerdir boğa. O yüzden oldukça güzel bir Ay transiti başlıyor. Ayrıca Ay buradayken iyi açılar alacak.

Sadece ilk açısı kısıtlanmayı ve blokajları anlatıyor. Satürn ile bir kare açı söz konusu gündüz saatlerinde. Önümüzdeki 2,5 günlük süreçte ise uyumlu açılar alacak Ay.


17 Haziran 2020 Çarşamba

Ay, boğadaki seyrine devam ediyor bugün. Sabahın ilk saatlerinde Ay-Uranüs kavuşumunun etkisindeyiz. Değişimler, değişiklikler olabilir. Yaratıcı fikirler, çözümler bulabiliriz Uranüs etkisiyle. Uyanmak demektir, uyanıştır Uranüs. Aklımıza takılan şeylerin sebebini fark edebiliriz. ‘Şimdi anladım’ diyeceğimiz şeyler yaşayabiliriz.

Günün ikinci yarısında Ay ile Merkür altmışlık bir açı yapıyor. Uyumlu bir açıdır bu. İletişimler, görüşmeler, toplantılar için verimli saatlerdeyiz, değerlendirelim.

İyi haberler de gelebilir ayrıca 🙂


18 Haziran 2020 Perşembe

Ay, günün son dakikasına kadar boğa burcunda bugün. 23:59’da ikizler burcuna geçecek.

Sabahın ilk saatlerinde Neptün ile uyumu var Ay’ın. Dingin, huzurlu bir sabah.

Günün ilk yarısında Ay-Pluto üçgeni, finansal konularda, iş ile ilgili konularda pozitif bir etki yaratacaktır. Öğleden sonra ise Ay-Jüpiter üçgeninin şanslı etkileri devrede.

Jüpiter’in uyumlu açılarını her tür işiniz, girişiminiz için kullanabilirsiniz. Eğitim, seyahatler, hukuksal konular için daha da destekleyici.

Ay, 15:02-23:59 arasında boşlukta olacak. Herhangi bir gezegenden açı almayacak. Büyük girişimlerinizi, önemli işlerinizi Ay’ın boşlukta olduğu zamanlara denk getirmemeye çalışın.

23:59’da, günün son dakikasında ikizler burcuna geçen Ay ile, iletişim ağırlıklı bir Ay transiti başlıyor.


19 Haziran 2020 Cuma

Ay, gün boyunca ikizler burcunda olacak. Konuşturacak bizi bol bol. Her zamankinden daha fazla iletişim kuracağız, haberleşmelerimiz olacak.

Bunun dışında kitap, kırtasiye alışverişleri, online eğitim, seminer kayıt işleri olabilir ikizler etkisiyle.

Güzel açıları var bugün Ay’ın.

Öğle saatlerinde Ay-Venüs kavuşumu ile, nefis bir atmosfer oluşuyor. Özel ve sosyal ilişkilerimiz keyifli akacaktır. Sevdiğimiz şeyleri satın alabiliriz ayrıca, güzel alışverişler yapabiliriz. Kişisel bakım konusunda da kullanabileceğimiz bir zaman bu.

Günün ikinci yarısında da uyumlu bir açı var : Ay-Kiron altmışlığı ! Bir küslük, dargınlık varsa, size iyi gelecek bir dialogla çözülebilir. Ayrıca bir bilgiden, bir uzmandan, bir kitaptan gelen şifayı ya da kardeş, akraba, komşu gibi figürlerden gelebilecek destekleri anlatıyor bu açı.


20 Haziran 2020 Cumartesi

Ay, günün tamamında ikizler burcunda olacak.

Gündüz saatlerinde Ay-Neptün karesinin etkileri aktif. Dialoglarda yanıltıcı etkiler, güvenilmez sözler, gerçek dışı bilgiler olabilir. Aldanmamaya dikkat edin. Online alışverişler için bugünü önermem ayrıca. Bu da aklınızda olsun.


21 Haziran 2020 Pazar

Ay, günün ilk dakikalarından itibaren 09:01’e kadar boşlukta. 09:01’de yengeç burcuna geçiyor.

Tutulma günündeyiz. Hayırlı olsun hepimize ! 0 derecede gerçekleşen bu tutulma ile hayatımızda yeni bir dönem başlıyor. Tabii tutulma, herkes için farklı konular üzerinden çalışacaktır.

Tutulmanın hem genel etkileri, hem de yükselen burcunuza göre alacağınız etkiler için tıklayınız :

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması


Haziran ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor sevgili okuyucularım.

Haziran 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Haziran 2020, Boğa Burcu Haziran 2020, İkizler Burcu Haziran 2020,

Yengeç Burcu Haziran 2020, Aslan Burcu Haziran 2020, Başak Burcu Haziran 2020,

Terazi Burcu Haziran 2020, Akrep Burcu Haziran 2020, Yay Burcu Haziran 2020,

Oğlak Burcu Haziran 2020, Kova Burcu Haziran 2020, Balık Burcu Haziran 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler ve etkileri yer alıyor :

Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-21 Haziran 2020

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

İyi haftalar diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!