15-21 Ekim 2018 Astroloji Gündemi

15-21 Ekim 2018 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım 🙂 Ekim’in 3.haftasını anlatacağım bu kez.

Öncelikle Ekim 2018 Astroloji Gündemi yazımı buyrunuz, ayın etkilerini bir görün dilerseniz. Ayrıca yazının içerisine, Ekim ayında gerçekleşecek şanslı-zorlayıcı tüm gezegen açılarının listelerini de hazırlayıp ekledim, ayı planlamada yararlanabilirsiniz.

Ekim ayı burç yorumlarınızı buraya bırakıyorum ve 15-21 Ekim 2018 haftasına başlıyorum !

Ekim ayı burç yorumları (Yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Haftanın başlıca önemli açıları :

15 Ekim 2018 : Merkür-Venüs kavuşumu : Merkür 8° Akrep, Venüs 8° Akrep

19 Ekim 2018 : Merkür-Neptün üçgeni : Merkür 13° Akrep, Neptün 14° Balık

19 Ekim 2018 : Merkür-Mars karesi : Merkür 14° Akrep, Mars 14° Kova

Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

15 Ekim 2018 Pazartesi

Ay oğlak burcunda ve gün içindeki açıları oldukça güzel. Sabah ve öğle saatlerinde Ay, Merkür-Venüs kavuşumuna altmışlık, uyumlu açı yaparak, etkileri çoğaltıyor. Gün geneline yayılan pozitif bir atmosfer var. İletişimden ticarete, birçok açıdan değerlendirilebilir. Yazışmalar, görüşmeler için de kullanabilirsiniz. Akşam saatlerinde Ay bu kez, Neptün ile güzel bir açıda olacak. Ruhsal anlamda daha iyi hissedeceğimiz saatlerdeyiz. Şifa, enerji, nefes, meditasyon, vb çalışmalar için de çok uygun. Bizi sevindirecek şeyler yaşayabiliriz, destek almak ya da yardım etmek için de doğru bir zaman dilimi.

Bu arada bugün kesinleşen Merkür-Venüs kavuşum açısının olumlu etkileri, birkaç gün boyunca bizlerle olacak, değerlendirelim.

16 Ekim 2018 Salı

Günün ilk kısmında Ay-Pluto kavuşumunun etkisi altındayız. Yetki ve güç sahibi kişilerle iletişimler, devlet bağlantılı işlemler, evrak, vb konular olası. Otorite figürleriyle iletişimde sözlere dikkat ederek ilerleyelim. Akşam saatlerinde ise Ay-Güneş karesi, başta kadın-erkek ilişkileri olmak üzere, dialoglarda sert etkiler yaratıyor. Bir şey istemek için uygun bir akşam değil. Sosyalleşmek açısından da önermem. Kendimizle, sakince geçirelim bu akşamı. Devam eden Merkür-Venüs kavuşumunun güzel etkisiyle, mevcut çerçevemizde yapılacakları gözden geçirelim, hedeflerin üzerinden geçelim, neyin ne kadarını yaptık, ne kadarı kaldı, programlarımızı oluşturalım.

Tam bu noktada Kendimizle Toplantı yazımdan da yararlanabilirsiniz tatlı okuyucularım 🙂

17 Ekim  2018 Çarşamba

10:37’den itiibaren Ay kova burcunda. Günün ilk kısmında, Ay-Uranüs karesini görüyoruz. Bu açı da bizlere, acelecilikten uzak durmamız gerektiğini söylüyor. Sakarlıklara karşı dikkat, yolda, trafikte temkinli olmakta fayda var. Ani gelişen tatsız dilaoglara da açık saatler bunlar. Ardından Ay-kuzey ay düğümü karşıtlığı geliyor. Attığımız adımlarda kontrollü ve sakin olalım. Yaşamımızla ilgili önemli kararlar almak için uygun bir zaman dilimi değil. O konuda da uyarmış olayım.

18 Ekim 2018 Perşembe

Ay, günün tamamında kova burcunda ve gün içerisinde uyumsuz açılar alıyor. Sabah saatlerinden itibaren günün tamamında, Ay-Mars kavuşumu, Ay-Merkür karesi gibi iletişimi zorlayacak, öfke yaratacak, tatsız görünümler var. Karşılık vermek, haklı çıkmaya çalışmak, zarar getirebilir. Tavsiyem, kendi kalitenizi koruyarak, pek kimselerle muhattap olmadan, günlük akışınızı sadelikle yaşamaya çalışın. Sosyalleşmek için, yazışmalar, görüşmeler için bugün yerine daha keyifli bir gün seçin, şayet mümkünse.

19 Ekim  2018 Cuma

Bugün Merkür-Neptün üçgeni ve Merkür-Mars karesi etkin. Yani olumlu ve olumsuz diyebileceğimiz iki açı bir arada. Pozitif etkiler verecek olan Merkür-Neptün uyumundan yararlanmaya, Mars karesine karşı da temkinli olmaya çalışalım. Peki nasıl yapacağız bunu ? Örneğin Merkür-Neptün uyumu, yaratıcılık, ilham, hayal etme, fikir bulma, çözüm üretme, yardım alma, yardım etme, hoşgörü, uyum, nezaket konularında işimize yarayacak. Şifa çalışmaları, negatif enerji temizliği, zihinsel arınma adına da yardımcı olacak.

Bu noktada : Evimizdeki Negatif Enerjiyi Nasıl Temizleriz ? ve Mum yakmanın bilinmeyen faydaları yazılarımı da önerebilirim.

Merkür-Mars karesine karşı ise, iletişimde hoşgörüyü elden bırakmadan kelimelerimizi doğru seçelim. Yolda, trafikte de acelecilikten uzak olmak, fayda getirecektir.

15:27’de ay boşluğa giriyor ve 23:21’e kadar boşlukta olacak. Dolayısıyla bu zaman diliminde önemli başlangıçlardan kaçınalım. Ay boşlukta iken, önemli işler başlatılmaz, çünkü Ay’ın boşlukta yani açısız olmasından dolayı, bu evrede başlayan konular havada kalabilir, sonuç vermeyebilir ya da istediğiniz yönde gelişmeyebilir. 23:22’de Ay balık burcuna geçiyor.

20 Ekim 2018 Cumartesi

Haftasonunun tamamında, oldukça uyumlu açıların etkisi altında olacağız.

Cumartesi Ay, gün boyunca balık burcunda. Sabahın erken saatlerinde etkin olan Ay-Satürn altmışlığı, yaşamınızdaki yaşça olgun figürlere, aile büyüklerine, ayrıca iş konularına dair olumlu etkiler getiriyor. Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Venüs üçgeni devreye giriyor. Bu da, şanslı, rahat ilerleyebileceğimiz, keyifli bir akış sağlıyor. Akşam ise, Ay-Neptün kavuşumu huzurlu hissettirecek şeyler getirecek bize. Haberci rüya görebiliriz bu gece. Şifa çalışmaları için de değerlendirilebilecek bir zaman dilimi. Bir mum yakmak, enstrümental dingin bir müzik açmak (rahatlatıcı müzik şeklinde arayabilirsiniz video platormlarında), yazmak, düşünmek, tasarlamak, vb için huzurlu ve destekleyici saatler bunlar.

21 Ekim 2018 Pazar

Bugün de Ay balık burcunda ve yine gayet uyumlu açılarda. Sabah saatlerinde devrede olan Ay-Pluto altmışlığı ve Ay-Merkür üçgeni, her konu için değerlendirilebilecek destekleyici açılar. Sosyalleşmek için de gayet güzel. Akşam saatlerinde bu kez Ay-Jüpiter üçgeni şans getiriyor. Yaşam çerçevenizi büyütecek yeni fikirler bulmak, işinize yarayacak iletişimler, bağlantılar kurmak, eğitim, ticaret, vb birçok konuda planlar yapmak, harekete geçmek için uygun bir zaman dilimi. Gecenin ilerleyen saatlerinde, Ay-Şiron kavuşumu, şifacı bir atmosfer sağlıyor. Yara aldığınız, incindiğiniz yerleri, kendi içinizde onarmak, bakış açılarınızı yenilemek için oldukça güzel.

 

15-21 Ekim 2018 haftasının analizi böyle sevgili okuyucularım 🙂

Bu arada, halihazırda 9 Ekim 2018’de zorlu açılar eşliğinde gerçekleşen yeniayın etkisi altındayız. Genel çerçevesini ve burçlara etkilerini sizler için yazdım, buradan okuyabilirsiniz : 9 Ekim 2018 Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Merkür, 10 Ekim Çarşamba günü akrep burcuna geçti ve ay sonuna kadar burada olacak.

Genel ve burçlara etkilerini bu yazımdan görebilirsiniz : Merkür Akrep Burcunda 10-30 Ekim 2018

Bu arada 5 Ekim’de başlamış olan Venüs retrosu, en önemli gündemlerden.

Venüs Retrosu ve Burçlara etkileri 5 Ekim-16 Kasım 2018 yazım burada. Retro etkilerinden haberdar olarak, kontrollü ilerleyin ve temkinli olun lütfen.

Bir başka önemli transit, Mars’ın kovadaki seyri.

Bu transitten de haberdar olunuz. Mars tekrar kova burcunda! 11 Eylül-16 Kasım 2018

Ama tabii bunlar genel etkilerdir, her zaman esas almamız gereken doğum haritamızdır.

Bu arada, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda bilgilendirme yapmış olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

İyi bir hafta olsun hepimiz için 🙂

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!